Stan spoczynku

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Re: Stan spoczynku

Postprzez suzana22 » czwartek, 10 listopada 2016, 20:57

Środowisko nie dyskutowało? Nie odróżniasz uprawnienia do pracowania choćby i do setki od obowiązku pracowania przez sędziego - kobietę o 5 lat dłużej od wszystkich innych kobiet w tym kraju? Ktokolwiek może mieć wątpliwości, które rozwiązanie jest korzystniejsze?

No to ręka do góry - choćby tu na tym forum - ci sędziowie, którzy są za rozwiązaniem sprowadzającym się do obowiązku pracy sędziego kobiety do 65 roku życia w sytuacji, gdy wszystkie kobiety obowiązek pracy będą mieć do 60 roku życia a powyżej tego wieku będą mieć uprawnienie do tego, żeby pracować dłużej :evil:

Co Zarząd Iustitii potrzebuje ręcznego sterowania?
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » czwartek, 10 listopada 2016, 21:48

Suzi. Stan spoczynku dla pewnych gremiów nie jest najważniejszy. Nie warto za to się bić. Dlaczego? Bowiem nie dotyka bezpośrednio pewnych interesów. A jeśli tak... to po co się bić?
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez iga » czwartek, 10 listopada 2016, 22:13

iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Modern_judge » czwartek, 10 listopada 2016, 22:22

iga napisał(a):http://wiadomosci.wp.pl/kat,142076,title,TK-bez-pieniedzy-z-rezerwy-budzetowej-Jerzy-Stepien-za-to-jest-odpowiedzialnosc-karna,wid,18580630,wiadomosc.html?ticaid=118106

Przedszkole. Jeden drugiemu by na złość.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » czwartek, 10 listopada 2016, 22:26

iga napisał(a):http://wiadomosci.wp.pl/kat,142076,title,TK-bez-pieniedzy-z-rezerwy-budzetowej-Jerzy-Stepien-za-to-jest-odpowiedzialnosc-karna,wid,18580630,wiadomosc.html?ticaid=118106

Milion złotych brakuje? To jak oni robili planowanie? :o

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Johnson » czwartek, 10 listopada 2016, 23:17

Dreed napisał(a):Milion złotych brakuje? To jak oni robili planowanie? :o

Zapewne dobrze. Ale przecież jest posłanka Pawłowicz
http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,2022526
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/poprawki- ... 20239.html
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Modern_judge » czwartek, 10 listopada 2016, 23:31

Johnson napisał(a):
Dreed napisał(a):Milion złotych brakuje? To jak oni robili planowanie? :o

Zapewne dobrze. Ale przecież jest posłanka Pawłowicz
http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... Id,2022526
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/poprawki- ... 20239.html

Nie mieszajmy dwóch systemów wartości. Nie jesteśmy Pewexami. :mrgreen:
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » czwartek, 10 listopada 2016, 23:32

hm... nie mam żadnych wątpliwości, że nie ma zgody na pracę do 70 lat... jedynie na wniosek dla chętnych i w dobrym zdrowiu...
Nie przesadzajmy z tym, że wszyscy marzą o harówce do starości ... chyba, że wybory na najładniejszy balkonik będziemy robić w sądach :mrgreen: ;)

Rozumiem, że w większości forumowicze to "młode strzelby", które regenerują się błyskawicznie, piszą nocami uzasadnienia i z rana jak skowronki biegną do pracy... ale nie trwa to wiecznie i człowiek zwyczajnie się wypala, męczy i zaczyna brakować zdrowia do pracy non stop.

Zawsze mnie zastanawia, skąd w sędziach bierze się ten masochizm, ta chęć pracy ponad siły i dłużej niż inni, choć wiąże się to z zaniedbywaniem własnego zdrowia, brakiem wypoczynku i czasu dla rodziny... :roll:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez andrzej74 » piątek, 11 listopada 2016, 10:21

Beciu już dawno zagubiłem to o czym piszesz, a to głownie przez koleżeństwo sędziowskie /za wyjątkiem Foruma/ .
Zycie przecieka nam przez place, za jakiś czas ockniemy sie w ręką w nocniku czy pampersie... i tylko żal do siebie samych będziemy mieli, ze jak to już minęło...
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 11 listopada 2016, 12:12

andrzej74 napisał(a):Beciu już dawno zagubiłem to o czym piszesz, a to głownie przez koleżeństwo sędziowskie /za wyjątkiem Foruma/ .
Zycie przecieka nam przez place, za jakiś czas ockniemy sie w ręką w nocniku czy pampersie... i tylko żal do siebie samych będziemy mieli, ze jak to już minęło...

Ja z takim "sędziowskim masochizmem" postanowiłem zerwać 8 lat temu dzięki temu forum. Dzięki temu forum zyskałem inną perspektywę. Poświęcam pracy 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Wystarczy. Dawno temu postanowiłem nie robić kariery w sądzie, robię ją w domu z rodziną. Najlepsze jest to, że od kiedy postanowiłem nie awansować to i praca bardziej znośna i z ludźmi lepiej mi się żyje.

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka
No pain no gain!

Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego.
Darkside
Junior admin
Junior admin

Kim jestem ?: Jestem sobie

Postprzez Włóczykij » piątek, 18 listopada 2016, 21:36

może warto przypomnieć (akurat przy porządkowaniu znalazłam):

"A co ZUS ma do rzeczy? Polecam lekturę wystąpienia Ministra Sprawiedliwości Leszka Kubickiego na posiedzeniu Sejmu w dniu 27 sierpnia 1997 r. 2 kadencja, 114 posiedzenie, 1 dzień, łatwo można znaleźć: Ustosunkuję się teraz do kwestii, które były zawarte w kilku pytaniach. Jakie są możliwości lub przeszkody natury finansowej? Wysoki Sejmie, w projekcie przedłożonym Wysokiej Izbie (druk nr 2486) w bardzo obszernym uzasadnieniu, na str. 9-11, jest bardzo szczegółowe wyliczenie wszystkich aspektów finansowych tej ustawy. Nie ma żadnych przeszkód natury finansowej, aby - jeśli chodzi o skutki finansowe - omawiana zasada dotyczyła zarówno sędziów, jak i prokuratorów. Budżet państwa - jak wynika z podanego tu wyliczenia opartego na wyliczeniach resortu (posłowie inicjatorzy prosili resort o takie wyliczenia i daliśmy je), które są niezwykle skrupulatne - na tej operacji zarabia, przejmując i sędziów, i prokuratorów, także byłych, jak również ich rodziny, dlatego że składki na ZUS są wyższe niż skutki finansowe, które obciążałyby resort, gdyby przyjął całokształt wydatków do tzw. funduszu płac. To samo odnosi się już od lat do Służby Więziennej. I dalej: Jest pytanie, czy łączono zagadnienie ogólnych tendencji reformy systemu ubezpieczeń i tej instytucji. Po pierwsze, chciałbym powiedzieć, że jest wadą dyskusji, iż sprawę instytucji stanu spoczynku łączy się z problematyką reformy systemu emerytalnego w taki sposób, jak gdyby w wypadku tej instytucji chodziło głównie o emeryturę. Zagadnienie emerytury tego tylko dotyka, tylko przecina się ta problematyka, główną cechą stanu spoczynku jest gwarancja niezawisłości. I taki był sens tego stanu, jaki był w prokuraturze. I dalej: Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Zacznę od pytania pana posła Krysiewicza. My też zwróciliśmy uwagę na to, jak można na tym zarobić, skoro w funduszu emerytalnym jest taki deficyt. Okazuje się, proszę państwa, że można, i zaraz wykażę, w jaki prosty sposób, ponieważ dotyczy to sfery budżetowej. Ministerstwo Sprawiedliwości - będę oczywiście podawał liczby w zaokrągleniu - ma przeznaczoną na wydatki na wynagrodzenia kwotę 2 bln zł. Do tego dolicza się kwotę 1 bln zł na obsługę ZUS. Czyli minister sprawiedliwości otrzymuje 3 bln zł, z tego 1 bln zł odsyła do ZUS. Teraz, jeżeli wprowadzi się ten system, otrzyma nie 2 bln, tylko 2400 mld zł, 400 mld zł nie odeśle do ZUS, tylko przeznaczy na wypłacenie rent i emerytur, bo tyle potrzeba. W skarbie państwa zostaje kwota 600 mld zł, które skarb państwa może przeznaczyć na obsługę funduszu. Takie liczenie jest możliwe tylko przy sferze budżetowej, płaci tu bowiem skarb państwa. Ministerstwo Sprawiedliwości, resort sprawiedliwości niczego nie wypracowuje, otrzymuje pieniądze z budżetu państwa i jedną część, czyli 50%, odsyła do ZUS. Teraz po prostu otrzyma odpowiednio mniej na wypłatę rent i emerytur, natomiast pozostała kwota zostanie w budżecie państwa i będzie przesłana. Tak jest ze wszystkimi służbami, tak jest ze służbą wojskową, służbą policyjną. Rzeczywiście resort otrzyma mniej pieniędzy, ale więcej pieniędzy pozostanie w skarbie państwa, bo tu chodzi o operacje budżetowe. Jeżelibyśmy zachowali obecny system, te pieniądze przechodziłyby przez ZUS, a nie przez ministerstwo. Tak nam to wytłumaczyli fachowcy. (Poseł Jan Rulewski: To jest fantastyczne.) To nie jest nic fantastycznego, panie pośle, w sferze budżetowej ta sprawa tak wygląda, po prostu tworzy się pewną fikcję. Powtarzam raz jeszcze, są 2 bln zł na wynagrodzenia w Ministerstwie Sprawiedliwości plus 1 bln zł po to, żeby przeszedł przez kasę Ministerstwa Sprawiedliwości z powrotem do ZUS, niby w formie podatków. Akurat tak się składa, że tutaj jest zysk Ministerstwa Sprawiedliwości. Dlaczego? Ponieważ na 12 tys. - też w zaokrągleniu podaję - sędziów i prokuratorów jest tylko 2 tys. rencistów i emerytów, a w innych zawodach ten stosunek jest zdecydowanie gorszy. Tu jest relacja tylko 1 do 6, a wiemy, że emerytów jest w Polsce w stosunku do pracujących znacznie, znacznie więcej. I stąd to wyliczenie akurat w tym przypadku jest korzystne. Tyle w temacie. Mam tylko jeszcze pytanie, w jakiej stawce płaci pan podatki?"
2012-09-28 14:00
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Włóczykij » sobota, 19 listopada 2016, 14:48

a ja tak się zastanawiam, czy ten cały zabieg budżetowy był tak niewinny jak się go kreśli

jednak gdyby trzeba było te pieniądze dopisywać do MS to trzeba byłoby mu je zapewnić w budżecie i byłaby gwaranacja

a tak poszliśmy do jedengo wora, z którego razem chce się przycinać

gdy parę lat przycięli stan spoczynku wojsku, to TK via sądy pozwoliły odzyskać świadczenia (już nie pamiętam, czy chodziło w ogóle o przycięcie, czy tylko przy dodaotkowym zarobku)
tymczasem nawet służba więzienna liczy się dla władzy bardziej niż my (do nich sam Donald osobiście do każdego list swojego czasu napisał)
no, ale co się dziwić, jak wg nas , nam wciaż nie wypada, a przez to gdy tu na forum pojawiła się poplistka EW odrazu poklas zdobyła, bo przecież tak łopatologicznie w końcu ktoś się wyrażał, że się należy profesji, bo taka wspaniała ta profesja
z własną mądrością w działaniu niestety jest problem ... , bo nie powinno się być w trendzie "nie wypada" ani nie powinno się być w populizmie
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Olga » środa, 23 listopada 2016, 21:27

Stanowisko prokuratorskich związków :
http://www.prokuratura-zz.pl/do-pobrania/Uchwała-RG1.pdf

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Olga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Vilgefortz » środa, 23 listopada 2016, 22:26

O korekcie wieku stanu spoczynku dla kobiet -

"Według nieoficjalnych informacji PAP od osób zajmujących się pracami legislacyjnymi nad ustawą, podczas piątkowych prac komisji senackiej najprawdopodobniej zostaną zaproponowane poprawki w tej sprawie, dotyczące obu problemów zgłaszanych przez stowarzyszenie sędziów i związek prokuratorów."
Justitias vestras judicabo.
Vilgefortz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 23 listopada 2016, 23:41

Vilgefortz napisał(a):O korekcie wieku stanu spoczynku dla kobiet -

"Według nieoficjalnych informacji PAP od osób zajmujących się pracami legislacyjnymi nad ustawą, podczas piątkowych prac komisji senackiej najprawdopodobniej zostaną zaproponowane poprawki w tej sprawie, dotyczące obu problemów zgłaszanych przez stowarzyszenie sędziów i związek prokuratorów."

;)

"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez suzana22 » środa, 23 listopada 2016, 23:48

Dreed napisał(a):
Vilgefortz napisał(a):O korekcie wieku stanu spoczynku dla kobiet -

;)

Jeśli się uda, to będzie to duży sukces (z licznymi ojcami zapewne ;) )
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Joasia » czwartek, 24 listopada 2016, 01:29

Dreedzie, trzymam kciuki. Nawet nie wyobrażasz sobie, jak bardzo. Takie to ważne. Naprawdę.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Bielawy1 » czwartek, 24 listopada 2016, 13:31

To będzie po prostu naprawienie błędu wynikającego z niechlujstwa, zapomniano o regulacji w 69 1a usp.
pozdrawiam
Gdańsk/Toruń
Bielawy1
VIP
VIP

Postprzez wanam » czwartek, 24 listopada 2016, 13:34

Byleby do oczywistej omyłki nie dorobiono żadnej ideologii.
wanam
VIP
VIP

Postprzez Joasia » czwartek, 24 listopada 2016, 14:55

Rzepa napisała, że wykreślenie na podkomisji sejmowej z prezydenckiego projektu zapisu o możliwym wcześniejszym stanie spoczynku - nastąpiło na wniosek przedstawiciela MS.
Może sprostujcie to (mam na myśli sprostowanie w Rzepie)?
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 21:09

http://biznes.interia.pl/raport/emerytu ... 42640,1021

Czy prokuratorzy będą mogli pracować dłużej

Podobno od przyszłego roku sędziowie i śledczy będą zobowiązani przedstawiać zaświadczenie lekarskie potwierdzające ich stan zdrowia. Inaczej zostaną zmuszeni do przejścia w stan spoczynku. Czy to prawda?

TAK

Ustawa prezydencka wprowadza ograniczenia stosowania przepisów umożliwiających wcześniejsze zakończenie aktywności zawodowej, które dotychczas funkcjonowały w systemie emerytalnym sędziów i prokuratorów. Obecnie prawo do przejścia w stan spoczynku przysługuje kobietom, które przepracowały na stanowisku sędziego lub prokuratora co najmniej 25 lat i ukończyły 55 lat. Natomiast sędziowie oraz prokuratorzy (mężczyźni) uzyskują to uprawnienie pięć lat później.

Na podstawie obecnych przepisów prawo do wcześniejszego przejścia w stan spoczynku kończy się 31 grudnia 2017 r. Problem jednak polega na tym, że zmienione przepisy emerytalne wchodzące trzy miesiące wcześniej ustalają granice wiekowe na 65 lat.

Sędziowie, którzy zechcą pracować dłużej, będą musieli co najmniej na sześć miesięcy przed tą datą oświadczyć ministrowi sprawiedliwości wolę dalszego zajmowania stanowiska. To wymaga przedstawienia zaświadczenia, że ich stan zdrowia pozwala im pełnić dotychczasowe obowiązki. Podobne zasady dotyczą śledczych. Wnioski kierują jednak do prokuratora generalnego.

Takie wnioski trzeba składać najpóźniej na sześć miesięcy przed ukończeniem 65 lat. Dokumenty obowiązkowo musi zaopiniować Krajowa Rada Prokuratorów. Zainteresowany dłuższą służbą będzie zobowiązany przedstawić zaświadczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia. Dodatkowo prokurator generalny powinien zasięgnąć opinii Krajowej Rady Prokuratorów oraz właściwego prokuratora przełożonego.

Podstawa prawna

Art. 7, art. 16, art. 22 oraz art. 26 ustawy z 16 listopada 2016 r. zmieniającej ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektóre inne ustawy
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez doktor » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 21:18

Joasia napisał(a):Rzepa napisała, że wykreślenie na podkomisji sejmowej z prezydenckiego projektu zapisu o możliwym wcześniejszym stanie spoczynku - nastąpiło na wniosek przedstawiciela MS.

jakoś nikt nie sprostował
doktor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: właśnie mam przerwę w pisaniu uzasadnienia

Postprzez suzana22 » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 23:16

doktor napisał(a):
Joasia napisał(a):Rzepa napisała, że wykreślenie na podkomisji sejmowej z prezydenckiego projektu zapisu o możliwym wcześniejszym stanie spoczynku - nastąpiło na wniosek przedstawiciela MS.

jakoś nikt nie sprostował

Bo to prawda jest. A Łukaszowi nie udało się przeforsować poprawki dla nas korzystnej na dalszym etapie prac. Jesteśmy w czarnej ... dyskryminacji, ot co :/:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Modern_judge » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 23:25

Ustawa została podpisana. Jednak w nas wierzą skoro chcą, żebyśmy tyrali dłużej. <brawo> <brawo> <okok>
Super.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 23:29

Modern_judge napisał(a):Ustawa została podpisana. Jednak w nas wierzą skoro chcą, żebyśmy tyrali dłużej. <brawo> <brawo> <okok>
Super.

Wierzą, ale nie aż tak bardzo :twisted:
Tak więc trzeba się wyżyć w tej pracy, zanim nam 65-tka stuknie, bo kto wie, czy dalej pozwolą <rotfl>
suzana22
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty