Wydłużenie okresu spłaty pożyczki resortowej do 30 lat

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Postprzez arczi » piątek, 1 sierpnia 2008, 22:55

duralex napisał(a):z moich pewnych informacji (bo od samego żontu, tyle, że poprzedniego) wynika, że JA podwyżkę dostałem od stycznia 2008r.

i to tez nie żadna plotka, tylko PEWNA INFORMACJA !!!

o czym Ty piszesz??
arczi
VIP
VIP

Postprzez bladyswit » piątek, 1 sierpnia 2008, 23:00

arczi napisał(a):
duralex napisał(a):z moich pewnych informacji (bo od samego żontu, tyle, że poprzedniego) wynika, że JA podwyżkę dostałem od stycznia 2008r.

i to tez nie żadna plotka, tylko PEWNA INFORMACJA !!!

o czym Ty piszesz??

Jane, dura - ja też pamiętam wywiad imć ZĆ w "RP" z grudnia 2007 r. , gdzie mówił, iż w przyszłym roku sędziowie dostaną aż trzy podwyżki: - w styczniu inflacyjną , - w lipcu podwyżkę mnożników (zaplanowana przez ZZ !), - i tyż w lipcu podwyżkę wynikającą z awansów poziomych. O co nam właściwie chodzi, skoro jest tak dobrze ?
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez igi » sobota, 2 sierpnia 2008, 11:41

no właśnie. jednak działanie pod publiczkę to podstawa
igi

Postprzez Robek321 » sobota, 2 sierpnia 2008, 16:17

no to ładie mnie pogoniliście. Wyraźnie pisałem wam, że pewne to bedzie dopiero wtedy jak ottrzymam to przelewem na konto. O wielu rzeczach się słyszy, te które wydają się ciekawe czasami się napisze na forum PO TO M.IN ABY INNI BYĆ MOŻE LEPIEJ POINFORMOWANI TO JAKOŚ ZWERYFIKOWALI. Forum jest chyba również po to aby wymieniać informacje, czy też móc się organizować etc.

W tym wszystkim chodzi mi o to, że ten projekt jest naprawdę dobry dla nas i powtarzam nie rozumiem dlaczego jest przez was krytykowany.

Przypominam, że wiele wskazuje na to, że być może pomysł ten ministerstwo zaczerpnęło m.in z ... TEGO FORUM - 10.02.2008 r. DRED załozył wątek i napisł m.in. w komentarzu "niech to będzie pierwszy namacalny sygnał dobrej woli Ministra Sprawiedliwości dla środowiska sędziowskiego" A tu posypała się krytyka.
Robek321
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez akkon » sobota, 2 sierpnia 2008, 17:10

Po pierwsze - w lutym nikt jeszcze nie wiedział, że tak zostaniemy zrobieni w konia z podwyżkami, więc dlatego posypała się krytyka,
a po drugie : kredyty to chytry propagandowy sposób pod publiczkę. Szkoda powtarzać tych samych argumentów.
Powiem ci tylko tyle :
1. niech te .... preferencyjne kredyty dostanie 10 % sędziów(bo chyba nie sądzisz, że dostaną je wszyscy chętni, co ?). I niech koszt takiego kredytu, dla budżetu państwa, to będzie +/- jakieś 500 zł miesiecznie na osobę - to miesięcznie RP wyda na swoich sędziów "aż" 500.000 zł miesięcznie więcej.
2. A niech ta sama RP, hojna gdy chodzi o wywalanie miliardów na górnictwo, krusy i inne worki bez dna, podniesie swoim sędziom pobory o żądane 1000 zł miesięcznie (dla uproszczenia netto) - to wykosztuje się aż na 10.000.000 zł miesięcznie.
Jedynie 20 razy więcej.
Widzisz wreszcie różnicę ?
I dlatego, że to nic nie kosztuje (bo pół miliona zł miesięcznie w skali kraju to jak ogryzek na wysypisku śmieci) - pan minister wali propagandę pod publiczkę i czeka na oklaski. I jeszcze - w ślad za twoimi pomysłami - powie że spełnił "nasze postulaty".
Bo o tym, jak obiecywał realne podwyżki - już "zapomniał".
To tyle.
akkon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

wydłużenie okresu spłaty

Postprzez Robek321 » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 12:38

Łukasz G. w innej części forum napisał :

"Dziś rano (piątek) w poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski zahaczył ZĆ o te "kredyty", a ten starał się tonować nastroje stwierdzając, że być może pan Schetyna jest niedoinfomowany. Dodał, że projekty są dalej aktualne i nikt nie zamierza się z nich wycofywać. Stwierdził, że pożyczka to żaden wielki przywilej, a jej obecne uregulowania sprawiają, że (cyt.) "sędzia SR, który zarabia 4.000 złotych musiałby spłacać 3.000 zł". "

Na stronie internetowej MS jest komunikat, iż zmiany w rozporządzeniu nie mają zwiazku z ew. podwyżkami itd.
Czy wiecie jeszcze coś na temat tych planowanych zmian ?

[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 1:07 pm ]
p.s. Chodzi mi o informację po tej piatkowej nagonce.
Robek321
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez monikissima » środa, 6 sierpnia 2008, 08:30

No dobra - gadu, gadu, ale kiedy mają wejść te zmiany w sprawie kredytów? Okazuję się, że musze wziąć taki kredyt, więc wolę korzystniejsze zasady: wyższą kwotę, dłuższy okres spłaty.
monikissima

Postprzez monikissima » środa, 6 sierpnia 2008, 09:55

Pewnie nie będzie takiej możliwości, aby - o ile nie zdążą z wprowadzeniem Rozp. w życie do czasu rozpoznawania jesiennych wniosków - umowy już zawrate mogły podlegać przekształceniu na te nowe korzystniejsze warunki... :???: :sad:
monikissima

Postprzez iga » środa, 20 sierpnia 2008, 18:18

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na ten problem, ale dla mnie najgorsze w tych pożyczkach jest to, że trzeba mieć żyrantow. Powiem szczerze, że osobiście brzydzi mnie ta żebranina, konieczność proszenia się by ktoś podżyrował, upokorzenie, gdy ktoś odmówi :oops: . Poza tym nie mam ochoty wikłać się w "długi wdzięczności" względem osób, które mi to podżyrowały, nawet jeśli są to inni sędziowie. Ja w ogóle z punktu widzenia sędziego uważam, że zmuszanie sędziów do takich moralnych zobowiązań ( bo podżyrowanie komuś kilkuset tysięcy pożyczki to bądź co bądź nie byle co) - to jest jakieś nieporozumienie. Gdze jest tu niezależność materialna? Czy naprawdę nie wystarczy hipoteka?
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez elew » środa, 20 sierpnia 2008, 18:22

bo chodzi o to, aby pokazać tej budżetówce jej miejsce w szeregu.
poza tym hipoteka to konieczność prowadzenia żmudnej egzekucji z nieruchomości, a tak -proszę można ścignąć również żyrantów.
elew
VIP
VIP

Postprzez kate » środa, 20 sierpnia 2008, 23:00

Ja też uważam, że poręczenie jest nieporozumieniem. Egzekucja z nieruchomości nie jest taka żmudna, a poza tym mamy 100 % rezultat - zwrot pieniędzy, a przy poręczeniach i tak trzeba czekać.
kate
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » czwartek, 21 sierpnia 2008, 05:13

ludzka napisał(a):Hipoteka byłaby dla mnie bardziej kłopotliwa, niż znalezienie poręczycieli. Ja i znajomi sędziowie poręczamy sobie nawzajem pożyczki mieszkaniowe. Przez wiele lat stworzyliśmy więc "niejasną sieć wzajemnych zobowiązań finansowych" :razz: .

Taka "grupa trzymająca kasę" :razz: :wink: :mrgreen:
Darkside

Postprzez suzana22 » czwartek, 21 sierpnia 2008, 09:24

Właśnie z powodu obligatoryjnych żyrantów dałam sobie spokój z tą pożyczką. Naprawdę podziwiam kogoś, kto poręczy koledze z pracy pożyczkę na kilkaset tysiaków. Najwyraźniej wredna i cyniczna jestem :roll:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez suzana22 » czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:10

ludzka napisał(a):
suzana22 napisał(a):Właśnie z powodu obligatoryjnych żyrantów dałam sobie spokój z tą pożyczką. Naprawdę podziwiam kogoś, kto poręczy koledze z pracy pożyczkę na kilkaset tysiaków. Najwyraźniej wredna i cyniczna jestem :roll:

Zobaczymy na II zjeździe forumowiczów jak to z Tobą jest :wink: .

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :razz:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Milka » czwartek, 21 sierpnia 2008, 14:03

u mnie była do wyboru hipotek bądź poręczenie, wybrałem to drugie, w razie czego nikt moich dzieci z domu nie eksmituje :P
Milka

Postprzez bea » czwartek, 21 sierpnia 2008, 17:20

Milka napisał(a):u mnie była do wyboru hipotek bądź poręczenie, wybrałem to drugie, w razie czego nikt moich dzieci z domu nie eksmituje :P

kiedy ja brałam tę jałmużnę, to bodajże nie było wyboru między hipoteką a poręczeniem, możliwe było tylko poręczenie. A jak już tę pożyczkę wzięłam, to nie mogłam być żyrantem dla następnej osoby do czasu spłaty. Obecnie spłaciłam - 10 lat minęło. Następnej nie mam zamiaru brać, ale - la donna e mobile....
bea

Postprzez Darkside » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 06:11

bea napisał(a):
kiedy ja brałam tę jałmużnę, to bodajże nie było wyboru między hipoteką a poręczeniem, możliwe było tylko poręczenie. A jak już tę pożyczkę wzięłam, to nie mogłam być żyrantem dla następnej osoby do czasu spłaty. Obecnie spłaciłam - 10 lat minęło. Następnej nie mam zamiaru brać, ale - la donna e mobile....

Zgoda, że to jałmużna. Ale w sumie to nie ma wyboru, Przy komercyjnym hipotecznym odsetki kształtują się na poziomie 7 - 8 %, a tu 2.3%.
Darkside

Postprzez witoldw1 » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 18:39

Darkside napisał(a):
bea napisał(a):

Zgoda, że to jałmużna. Ale w sumie to nie ma wyboru, Przy komercyjnym hipotecznym odsetki kształtują się na poziomie 7 - 8 %, a tu 2.3%.

Po pierwsze- ja mam kredyt w CHF na 4,1 %. A poza tym o 6.11 normalni ludzie powinni jeszcze spać :mrgreen:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 20:20

witoldw1 napisał(a): Po pierwsze- ja mam kredyt w CHF na 4,1 %. A poza tym o 6.11 normalni ludzie powinni jeszcze spać :mrgreen:

A od kiedy ludzie wcześnie wstający są nienormalni :evil: :?: :evil: :mad:
Idąc tym torem za nienormalnych można uzanać siedzących na necie do 3 - 4, albo i całą noc.

4.1 we frankach to i tak więcej niż 2 z ogonkiem w złotych.

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 8:29 am ]
No dobra może trochę za ostro pojechałem, ale za nienormalnego się nie uważam. :neutral:
Darkside

Postprzez witoldw1 » wtorek, 26 sierpnia 2008, 08:57

Nie mylmy chodzenia spać o 7 rano z wstawaniem o 6.Sam nieraz grałem w brydża przez całą noc ( kończyliśmy jak się karty zaczynały troić od nadmiaru herbaty :mrgreen: ).
Wracając do kredytu to ja jednak wolę moje 4,1 niż ich 2 procent.Zawsze mogę podziękować za pracę za nasze horrendalne wynagrodzenie i iść kopać rowy nie martwiąc się tym ,że mam kredyt od ministra.
A na bezsennośc polecam melisę. :lol:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » wtorek, 26 sierpnia 2008, 10:18

witoldw1 napisał(a):Nie mylmy chodzenia spać o 7 rano z wstawaniem o 6.Sam nieraz grałem w brydża przez całą noc ( kończyliśmy jak się karty zaczynały troić od nadmiaru herbaty :mrgreen: ).
Wracając do kredytu to ja jednak wolę moje 4,1 niż ich 2 procent.Zawsze mogę podziękować za pracę za nasze horrendalne wynagrodzenie i iść kopać rowy nie martwiąc się tym ,że mam kredyt od ministra.
A na bezsennośc polecam melisę. :lol:

Ja nie cierpię na bezsenność, to że wstaję rano to mój wybór. Pozdrawiam.
Darkside

Postprzez witoldw1 » wtorek, 26 sierpnia 2008, 11:09

Melisa jest dobra na wszystko.Pozdrawiam :grin:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » środa, 27 sierpnia 2008, 12:33

witoldw1 napisał(a):Melisa jest dobra na wszystko.Pozdrawiam :grin:

A ja myślałem, że piosenka jest dobra na wszystko.
Darkside

Postprzez elew » środa, 27 sierpnia 2008, 15:52

herbatka-mój drogi tylko herbatka

http://www.youtube.com/watch?v=4fGCLIhF98c
elew
VIP
VIP

Postprzez Haze » niedziela, 31 sierpnia 2008, 23:11

Koleżanki i Koledzy!
Czy ktoś wie kiedy minister podpisze w/w rozporządzenie bo na razie tylko przeprowadził :mrgreen: ofensywę medialna i na tym koniec!!!!
Haze
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty