Wydłużenie okresu spłaty pożyczki resortowej do 30 lat

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Postprzez witoldw1 » poniedziałek, 1 września 2008, 20:25

Haze napisał(a):Koleżanki i Koledzy!
Czy ktoś wie kiedy minister podpisze w/w rozporządzenie bo na razie tylko przeprowadził :mrgreen: ofensywę medialna i na tym koniec!!!!

Jak mu pozwoli minister finansów czyli moim zdaniem nigdy :twisted:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez tombialka » poniedziałek, 8 września 2008, 23:09

Czy ktoś wie kiedy Minister zamierza podpisać te obtrąbione zmiany w sprawie pożyczek?
tombialka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez picu » wtorek, 9 września 2008, 11:11

Byłem właśnie w SA, złożyłem wniosek o pożyczkę na starych zasadach, ale sposób zabezpieczenia mnie załamał :cry:

Mam teraz wpisaną hipotekę na rzecz banku, wystąpiłem do banku o standardowe zaświadczenie, że zgodzi się on na wykreślenie hipoteki po spłacie kredytu (przecież nic innego zrobić nie może).
Zwykła sprawa przy refinansowaniu kredytu, po udzieleniu drugiego kredytu jest on bezpośrednio przelewany na rachunek do spłaty pierwszego kredytu, pierwsza hipoteka jest wykreślona i potem jest wpisywana druga hipoteka na rzecz banku refinansującego. Banki tu nie widzą żadnego problemu, że jest wypisana pierwsza hipoteka, bo to normalna sprawa przy refinansowaniu

ale przy pożyczce resortowej tak nie da rady, hipoteka musi być "czysta" w momencie udzielania pożyczki :!:
muszę teraz więc chodzić i znaleźć 3 ludzi, którzy zgodzą się na poręczenie na kwotę 200.000 zł. Sytuacja krępująca, bo sam nie chciałbym, żeby ktoś mnie prosił o poręczenie takiej kwoty ...
picu
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

wydłużenie okresu spłaty

Postprzez Robek321 » wtorek, 9 września 2008, 16:21

Mam te same doświadczenia - tylko, że o warunki zabezpieczenia dowiadywałem się telefonicznie. W mojej apelacji wymaga się 30 % procent zaangazowania środków własnych rozumianych nie np. jako składowane na działce zakupione materiały etc. Wymagane jest także aby sam budynek był ukończony w 30 %. zabepieczenia podobnie, do 150 tys. 3 poręczycieli, a powyżej hipoteka i 1 poręczyciel, przy czym poręczyciel z zarobkami przekraczającycmi 3400 brutto. Załamac się można...

Kto te warunki dyktuje przecież z rozporządzenia to nie wynika. Uwzględniając te upokorzenia i łaskę biorę w frankach na 3,81 %
Robek321
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez picu » wtorek, 9 września 2008, 20:47

Ja też chyba przewalutuję na CHF

Jakoś nie mam sumienia prosić znajomych o poręczenie w takiej kwocie, bo jak ktoś będzie sam starać się o kredyt komercyjny - to jako poręczyciel takiej pożyczki będzie ugotowany, bo będzie musiał ją wykazać we wniosku kredytowym

Pamiętam jak sam starałem się o mój kredyt, we wniosku o kredyt w formularzu zaznaczyłem, że poręczyłem koledze z wydziału pożyczkę remontową 10.000 zł. Potem bank zażyczył sobie zaświadczenia o kwocie pożyczki i aktualnym zadłużeniu, a potem jeszcze drugiego zaświadczenia, że jest regularnie spłacana.

Co do sposobu zabezpieczenia to żenada, bo pożyczki miały być niby przywilejem, a faktycznie jest tak, że choć jestem sędzią, to jestem traktowany gorzej niż człowiek z ulicy, bo od takiego bank nie żąda poręczycieli przy refinansowaniu.

Co do zasad, to u nas jest wydane zarządzenie Prezesa SA, które zawiera pewne "uściślenie" Rozporządzenia MinSpraw

Aha
dziś w TokFM mówili, że średnioroczny wskaźnik inflacji w budżecie na 2009 to 2,9 procenta, co znaczy, że różnica między oprocentowaniem pożyczki resortowej (obecnie 2,3 w nowym roku wzrośnie do 2,9) będzie niespełna 1% niższe niż kredyt w CHF
Ostatnio edytowano wtorek, 9 września 2008, 21:07 przez picu, łącznie edytowano 1 raz
picu
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » wtorek, 9 września 2008, 21:06

Spokojnie, zrobimy kolejną akcję i wszystko się wyprostuje.
Dred

Postprzez romanoza » wtorek, 9 września 2008, 21:10

To współczuję apelacji. U nas wystarcza dwóch poręczycieli i poręczamy sobie wzajemnie. Fakt, zaangażowanie własne jest wymagane. Ja brałem pożyczkę z apelacji nie na budowę, ale na spłatę kredytu hipotecznego, który wziąłem wcześniej. Dom był praktycznie gotowy, w związku z czym moje zaangażowanie było wystarczające.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez rafjerk » środa, 17 września 2008, 10:44

A jakie kwoty u was dają ?
tytus
rafjerk
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez picu » czwartek, 18 września 2008, 19:19

U nas w apelacji szczecińskiej w październiku mają 800.000 zł do podziału, prawdopodobnie chętnych będzie kwotowo więcej, zatem każdy dostanie po trochę.
Na wiosnę ma być 2 bańki do podziału, ale jak na apelację to niespecjalnie dużo, np. dla dziesięciu osób po 200.000 zł

[ Dodano: Czw Paź 09, 2008 8:10 am ]
Wg strony www MS:
Stan prac: projekt został przekazany do Rządowego Centrum Legislacji o zwolnienie z obowiązku rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą (stan na dzień 1.10.2008 r.)

coś nie za bardzo się spieszą
picu
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez chomik » środa, 29 października 2008, 16:11

wychodzi na to, że sędziowie podpadli i dostaną figę
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » środa, 29 października 2008, 17:30

chomik napisał(a):wychodzi na to, że sędziowie podpadli i dostaną figę

Ale szum medialny był, ludzie wierzą, iż nie dość że mamy preferencyjne kredyty to jeszcze tysiąca dostaliśmy.

Dla nich , przez pryzmat tych faktów, protest nie jest zrozumiały.

Jednocześnie nikt z ludziów nie chce słuchać naszych dementi.
Darkside

Postprzez witoldw1 » środa, 29 października 2008, 19:57

Ja tam bez ich łaski mam jesze 28 lat do spłacania kredytu :mrgreen:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez picu » wtorek, 4 listopada 2008, 12:43

witoldw1 napisał(a):Ja tam bez ich łaski mam jesze 28 lat do spłacania kredytu :mrgreen:

to zupełnie tak jak ja

niestety na pożyczkę resortową się nie załapałem, bo "pieniędzy nie starczyło"

wynika z tego, że chętnych nawet na obecnych zasadach jest całkiem sporo
picu
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Voyto » środa, 5 listopada 2008, 23:35

picu napisał(a):Aha
dziś w TokFM mówili, że średnioroczny wskaźnik inflacji w budżecie na 2009 to 2,9 procenta, co znaczy, że różnica między oprocentowaniem pożyczki resortowej (obecnie 2,3 w nowym roku wzrośnie do 2,9) będzie niespełna 1% niższe niż kredyt w CHF

Ale oprocentowanie to nie wszystko w przypadku kredytów denominowanych w walutach obcych, trzeba jeszcze brać pod uwagę różnice kursowe. Teraz, w przypadku kredytów w CHF (pewnie nie tylko) jest to bardzo istotny element. Np. ja w październiku zapłaciłem ratę takiego kredytu o 150,- zł wyższą niż we wrześniu. To i tak niewiele więcej, bo część kredytu komercyjnego zaciągniętego na kupno domu spłaciłem pożyczką resortową. Ale koleżanka, która ma tylko kredyt walutowy w CHF zapłaciła w październiku o 700 zł więcej niż we wrześniu. Z drugiej strony pożyczka resortowa (taką wziąłem) w kwocie 200 000 zł spłacana przez 10 lat daje ładnie po kieszeni! Mi co miesiąc z pensji ponad 2 000 zł zabierają. Gdyby nie to, że żona również w firmie pracuje (a nie jest np. nauczycielką), to nie wiem, jak byśmy sobie z tym poradzili. :cry:
Voyto
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » czwartek, 6 listopada 2008, 09:57

to są właśnie te nasze "godne" wynagrodzenia. Wystarczy mieć pożyczkę resortowa i jakiś kredyt komercyjny i kicha. ..
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez suzana22 » czwartek, 6 listopada 2008, 10:21

kazanna napisał(a):to są właśnie te nasze "godne" wynagrodzenia. Wystarczy mieć pożyczkę resortowa i jakiś kredyt komercyjny i kicha. ..

... i żonę nauczycielkę nie daj Bóg... chociaż nie :!: przy żonie już nie z firmy ani nie z wolnych zawodów, to sędzia kredytu komercyjnego nie dostanie :mrgreen:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez picu » czwartek, 6 listopada 2008, 13:14

Voyto napisał(a):Ale oprocentowanie to nie wszystko w przypadku kredytów denominowanych w walutach obcych, trzeba jeszcze brać pod uwagę różnice kursowe.

Oczywiście masz rację
ale mój post i tak jest całkowicie nieaktualny w obecnych realiach, a więc w czasie kryzysu finansowego, gdyż teraz sama marża banku w CHF wynosi teraz około 3 %, prócz tego banki nie mają franków i bardzo ciężko jest teraz dostać kredyt w CHF.
Po zmianach na rynku kredytowym ta pożyczka resortowa to naprawdę byłby łakomy kąsek, gdyby projekt zmian przeszedł.
picu
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez chomik » środa, 12 listopada 2008, 11:38

w czasie spotkanie z prokuratorami w dniu 7 listopada 2008 r. pan Minister miał powiedzieć, iż złożył swój podpis pod rozporządzeniem dotyczącym pożyczek mieszkaniowych dla prokuratorów.
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » środa, 12 listopada 2008, 11:39

chomik napisał(a):w czasie spotkanie z prokuratorami w dniu 7 listopada 2008 r. pan Minister miał powiedzieć, iż złożył swój podpis pod rozporządzeniem dotyczącym pożyczek mieszkaniowych dla prokuratorów.

A dla nas?
Darkside

Postprzez jedziejadzia » czwartek, 20 listopada 2008, 15:59

Rozporządzenie opublikowane!

Dz. U. nr 204

http://infor.pl/skany/spis.php?rodzaj=d ... 9&str=0001

Pozostaje tylko kwestia otrzymania pożyczki...
jedziejadzia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez tomas » czwartek, 20 listopada 2008, 18:16

Pewnie teraz nie będzie na to kasy.
tomas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 21 listopada 2008, 01:35

JedzieJadzia napisał(a):Rozporządzenie opublikowane!

Dz. U. nr 204

http://infor.pl/skany/spis.php?rodzaj=d ... 9&str=0001

Pozostaje tylko kwestia otrzymania pożyczki...

No wreszcie obiecane kokosy ....
Darkside

Postprzez filip407 » piątek, 21 listopada 2008, 23:33

Co do zasady to oczywiście dobra wiadomość :lol: :lol: :lol:

Ale oczami wyobraźni już widzę Pana Ministra, jak 26 listopada mówi, że nie rozumie tych politycznych protestów. Bo i Matysiak, i preferencyjne kredyty... On taki dobry, a my tacy niewdzięczni. Właściwie to już jest mi wstyd za moją niewdzięczność... :oops: :oops: :oops:
filip407
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kate » sobota, 22 listopada 2008, 08:31

tylko ciekawe ile przeznaczą na ten cel środków. niestety nie mogliśmy dłużej czekać na łaskawość MS i wzięliśmy kredy komercyjny, Nawet nie pytajcie jakie są teraz warunki kredytów. Może za jakies 3 lata postaramy się o pożyczkę resortową, bo przez 3 lata nie możemy wcześniej spłacić kredytu, bez prowizji oczywiście.
kate
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » sobota, 22 listopada 2008, 18:45

ja bym wolała żeby mnie było stać na dom bez wieloletnich kredytów... gdziekolwiek by były zaciągane.
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty