Wydłużenie okresu spłaty pożyczki resortowej do 30 lat

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Postprzez wojtek 63 » niedziela, 23 listopada 2008, 00:41

Ministerstwo wiąże nas ze sobą jeszcze mocniej, może trafniej ze służbą, poprzez kasę zapomogowo-pożyczkową- tej formy pomocy inaczej nie można nazwać. Wychodzi naprzeciw brakowi zdolności kredytowej, ratuje nas w biedzie, zachęca do trwania na stanowisku i z pewnością prowadzi skrupulatnie statystyki ilu ma wiernych pożyczkobiorców. Jak zaczniemy składać wnioski o dodatkowe pożyczki lub wydłużenie okresu spłaty to już dokładnie będą wiedzieć ilu mają zależnych i wiernych poddanych. Czy ktoś wie ilu z nas jest w ten sposób związanych z zakładem pracy? Wydłużenie okresu spłaty ma jeden tylko cel zapewnienie minimalnej obsady sądów na najbliższe 20 lat bez konieczności znaczącego podwyższania wynagodzeń. Z punktu widzenia MS rozporządzenie jest b.dobrym i tanim rozwiazaniem. Łapią, łapią i chyba złapią na ten lep kilka tysięcy much.
wojtek 63
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Trebor » niedziela, 23 listopada 2008, 01:36

Wojtek a jak będziesz protestował to Ci umowę wypowiedzą ?
Trebor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez katelra » środa, 11 lutego 2009, 20:24

odświeżam wątek... jakie sa u Was zasady przyznawania pożyczek na nowych zasadach? składał już ktoś wniosek? jaką kwotę można otrzymać? ile jest na ten cel przeznaczone? zapraszam do dyskusji:)

[ Dodano: Sob Lut 14, 2009 8:51 pm ]
widzę, że nie nikt tutaj nie zagląda.. czyżby nie było chętnych na pożyczki? :?: :?:
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

wnioski o dofinansowanie do SA

Postprzez dżordan23 » środa, 18 lutego 2009, 00:58

witam.
Nie wiedziałem dokładnie gdzie wrzucić ten temat, więc ryzykuję tutaj...

Zamierzam do końca marca 2009 roku złożyć do Sądu Apelacyjnego wniosek o kredyt na budowę domu. Czy może ktoś z Was już składał takie wnioski? Proszę o jakieś uwagi, rady od osób, które już to robiły...na co zwrócić szczególną uwagę...

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

pozdrawiam
dżordan23
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » środa, 18 lutego 2009, 08:44

Ja miałem tę przyjemność :wink: Próbowałem jeszcze jako asesor, ale bezskutecznie. Udało się w 2003 lub 2004 r. Prawdę mówiąc nie mam pewności czy ma szczególne znaczenie uzasadnienie wniosku. Z tego co słyszałem przywiązuje się wagę do kolejności ich zgłoszenia oraz to, czy wnioskodawca potrzebuje kasy na pierwsze mieszkanie czy też na coś większego lub domek. Osoby z pierwszej grupy mają większe szanse. Generalnie ta forma finansowania jest bardzo korzystna. Nie orientuję się ile obecnie można dostać maksymalnie. Gdy ja brałem pożyczkę to było 100 tys zl. Nie dostałem tyle... Raty są potrącane z wynagrodzenia. Oprocentowanie wynosi aktualnie poniżej 3%. Zabezpieczeniem w moim wypadku była hipoteka na mieszkaniu. Czasami SA zgadzał się na poręczenie kilku osób o określonych dochodach.
TEZ

Postprzez Jagoda » środa, 18 lutego 2009, 09:22

Zwyczaje zależą od Apelacji, jak się zorientowałam to w różnych cześciach Polski jest różnie . Ja osobiście dostałam i w mojej Apelacji nie ma z tym problemu, jeśli dobrze przygotujesz wniosek i załączniki. Pócz pożyczki na cele mieszkaniowe po roku od jej udzielenia dostałam na wniosek kwotę uzupełniającą. Na Pw służę szczegółami ( także co do kwot przyznawanych ) , ale jak pisałam zwyczaj często jest różny w Apelacjach.
Jagoda

Postprzez katelra » środa, 18 lutego 2009, 13:05

proponuję połączyć wątki http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/viewtopi ... &start=175

Propozycja jak najbardziej zasadna :wink: . Obsługa forum.

[ Dodano: Czw Mar 26, 2009 11:59 am ]
Kochani, ponawiam pytanie.. czy ktoś wie coś na temat realnych możliwości otrzymania pożyczki mieszkaniowej na nowych zasadach? W szczególności chodzi mi o apelację łódzką.

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 11:53 am ]
i jeszcze jedno pytanie..co z pożyczką w razie śmierci sędziego? z tego co wyczytałam zwrot nastepuje jedynie w wypadku zrzeczenia się urzędu lub jego pozbawienia.. czy to znaczy, że biorac pożyczkę mogę spać spokojnie wiedząc że w razie czego nie eksmitują mi córki?
Ostatnio edytowano środa, 18 lutego 2009, 13:14 przez katelra, łącznie edytowano 1 raz
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Czy polski sąd unieważni kredyt we frankch?

Postprzez pioneer » sobota, 9 listopada 2013, 11:13

http://biznes.onet.pl/czy-polski-sad-un ... lizy-detal
-----
grabka napisał(a):Ja tam ma kredyt w CHF i na żadne ryzyko kursowe nie narzekam, aktualnie wręcz przeciwnie.
I mam nadzieję, że zawsze tak będzie :)
pioneer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Rozdzial 7 ustawy z 17.VII.2001 r., art. 42 ustawy z 23.IV.1964 r., art. 26 ustawy z 20.VIII.1997 r.

Poprzednia strona

Powrót do Projekty