Wydłużenie okresu spłaty pożyczki resortowej do 30 lat

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Postprzez Darkside » środa, 30 lipca 2008, 09:59

romanoza napisał(a):No to mnie zagotowaliście, 8,04% u mnie :evil: :evil: :evil:

Sprawdziłem u mnie 7.59%
Darkside

Postprzez chomik » czwartek, 31 lipca 2008, 12:29

chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Patrycja » czwartek, 31 lipca 2008, 13:26

chomik napisał(a):po prostu kabaret

http://www.tvn24.pl/-1,1559002,0,1,u-cw ... omosc.html

Kabaret najcześciej jest śmieszny. Ten idiotyzm przeraża.
Patrycja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez picu » czwartek, 31 lipca 2008, 14:40

Jakość relacji nie odbiega od ogólnego poziomu dziennikarskiego w tym kraju

czyli żenada. Moim zdaniem nawet sezon ogórkowy tego nie usprawiedliwia

szkoda, że dziennikarze nie wykazali takiego zainteresowania i nie porównali ogólnego wzrostu płac w kraju w ostatnich latach i "podwyżek" sędziowskich.
picu
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Patrycja » czwartek, 31 lipca 2008, 15:03

Kilka minut temu na konferencji prasowej Schetyna skrytykował projekt rozporządzenia, jednocześnie zaznaczając, że go nie zna. Uzasadnienie? Rząd walczy z mysleniem korporacyjnym. Obecnie w TVN24 info na temat przywilejów dla sędziów.

[ Dodano: Czw Lip 31, 2008 3:07 pm ]
I żeby było śmieszniej jakiś żuczek z MS twierdzi, że z dotychczasowej formy pożyczki skorzystały trzy osoby.

Czy ja żyję w innym wymiarze? :shock:
Patrycja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » czwartek, 31 lipca 2008, 15:11

A w dodatku cała awantura o nic bo jak wynika ze słów Schetyny i tak z tego rozporządzenia będą nici
ropuch

Postprzez Darkside » czwartek, 31 lipca 2008, 15:19

chomik napisał(a):po prostu kabaret

http://www.tvn24.pl/-1,1559002,0,1,u-cw ... omosc.html

Nie ma jak rzetelny przekaz medialny i równie rzetelne komentarze
Darkside

kredyty dla sędziów

Postprzez RogerMortimer » czwartek, 31 lipca 2008, 16:43

w tvn 24 poleciał wątek z tańszymi kredytami dla sędziów. oczywiście komentarz, że nie dość że mamy kupę przywilejów to dostajemy następne. czyli nadal nie ma podwyżek , a w dupę przysłowiową dostajemy i tak.
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez sponn » czwartek, 31 lipca 2008, 17:56

To samo mialem powiedziec. Wlasnie po raz kolejny obraza sie sedziow i prokuratorow jakby to oni byli temu winni ze ktos chce przedluzyc czas kredytowania.

Wielkie halo sie zrobilo z tego powodu ze zamiast 10 lat okres splaty mialby wynosic 25 lat. Posel Mularczyk (PiS) stwierdzil nawet ze to kupowanie grupy zawodowej, cyt.

"Dziwna, niedobra propozycja kupowania sobie tych środowisk"

Sadzac po komentarzu min. Schetyny to zdaje sie ze oni w ogole nie miali pojecia ze takie kredyty sa i w koncu zamiast je poprawic to je zlikwiduja :D

Swoja droga to w Warszawie sedzia z zarobkami 4k chyba nie dostanie kredytu na 500 mln... a przeciez mamy mieszkac tam gdzie sad ma siedzibe wiec rozwiazanie z 25 latami byloby jak najbardziej rozsadne.

A co do samej roznicy to posilkujac sie tvn24

Zgodnie z obecnym stanem prawnym: zakładając, że prokurator jest zainteresowany inwestycją mieszkaniową o wartości 500 tys. złotych (co odpowiada wartości mieszkania w stanie deweloperskim o powierzchni 60 m2 w cenie około 8,3 tys. złotych za 1 m2 w Warszawie), to jego wkład własny powinien wynosić 150 tys. złotych. Taka kwota stanowi równowartość około 40 miesięcznych wynagrodzeń prokuratora rejonowego. Z kolei rata wyniesie 75 proc. jego pensji (ok. 3,3 tys. zł). Po zmianie: zakładając, że średnia roczna inflacja wyniesie 4 proc., miesięczna rata kredytu wyniesie ok. 2,3 tys. zł, czyli mniej o 1 tys. zł.

No to raczej ciezko by bylo z 4.2k splacac rate w kwocie 3.3k, co nei znaczy ze 2.3k jest latwo.
sponn
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » czwartek, 31 lipca 2008, 18:38

szlag mnie trafia jak słyszę takie komentarze. czy posłowie z PIS myślą że ktoś się przekupi kredytem? zresztą dane o wykorzystywaniu tychże przez sędziów też mówią same za siebie. łaski mi nie robią. a schetyna z tym swoim korporacjonizmem. on chyba raczył żartować?...
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez doctor » czwartek, 31 lipca 2008, 18:45

Sprawa jest jasna: te "tanie" kredyty będą zamiast planowanych podwyżek (chodzi o te słynne 1000 zł). Tak to sobie wymyślił geniusz prawniczy kierujący Ministerstwem Sprawiedliwości. Ja proponuję iść dalej, panie ministrze - niech sędziowie w ogóle nie dostają wynagrodzenia a tylko "tani" kredyt, który potem będą splacać. To ich dopiero zwiąże z zawodem !

Najbardziej rozśmieszyła mnie wypowiedź ministerialnego rzecznika Żurawskiego - cytuję in extenso - "To rozporządzenie ma zachęcić młodych, zdolnych prawników do wybierania zawodu sędziego i prokuratora, co podniesie jakość świadczenia tych zawodów". Ręce opadają, ten facet po prostu z nas kpi w żywe oczy. Tacy ludzie kierują ministerstwem sprawiedliwości...
doctor

Postprzez akkon » czwartek, 31 lipca 2008, 19:44

Myślę, że to jest kwestia nadająca się na wydanie oświadczenia przez Iustitię i przez KRS, żeby poprzez takie (celowo nagłaśniane w mediach) "propozycje" nie obrażano nas.
Dziadami nie jesteśmy i nie będziemy, łaski niczyjej nie potrzebujemy.
A swoją drogą niech poseł Mularczyk nie trzaska dziobem, że tak nagle zabolała go niezawisłość sędziowska, bo pośród nas nie ma sklerotyków. Ja osobiście wolę chore czasy ministra Cie od bolszewizmu czasów ministra Zet.
akkon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » czwartek, 31 lipca 2008, 19:49

no fakt. nadal wolę pana mecenasa od pana aplikanta pożal się boże. natomiast związanie sędziów z zawodem przez kredyt to jest pomysł iście genialny. tylko z taką pensją jak tu spłacić ten cudowny, dany nam w żłoby, kredyt.
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » czwartek, 31 lipca 2008, 20:42

RogerMortimer napisał(a):no fakt. nadal wolę pana mecenasa od pana aplikanta pożal się boże. natomiast związanie sędziów z zawodem przez kredyt to jest pomysł iście genialny. tylko z taką pensją jak tu spłacić ten cudowny, dany nam w żłoby, kredyt.

Powinni zdecydować, że tym najgodniejszym i najbardziej etosowym go umorzą w sytuacji, gdy członkowie ich rodzin zyskają uprawnienia do zasiłku z pomocy społecznej. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez rbk » czwartek, 31 lipca 2008, 20:49

Wystąpienia Schetyny zawsze wiązały mi się z najlepszymi numerami z Monty Pythona. Nie wiem, czy on ma takie "naturalne" :mrgreen: zdolności, czy też gra. Zresztą podobno facet lubi rozrywkę.

[ Dodano: Czw Lip 31, 2008 8:51 pm ]
doctor napisał(a):Sprawa jest jasna: te "tanie" kredyty będą zamiast planowanych podwyżek (chodzi o te słynne 1000 zł). Tak to sobie wymyślił geniusz prawniczy kierujący Ministerstwem Sprawiedliwości. Ja proponuję iść dalej, panie ministrze - niech sędziowie w ogóle nie dostają wynagrodzenia a tylko "tani" kredyt, który potem będą splacać. To ich dopiero zwiąże z zawodem !

Najbardziej rozśmieszyła mnie wypowiedź ministerialnego rzecznika Żurawskiego - cytuję in extenso - "To rozporządzenie ma zachęcić młodych, zdolnych prawników do wybierania zawodu sędziego i prokuratora, co podniesie jakość świadczenia tych zawodów". Ręce opadają, ten facet po prostu z nas kpi w żywe oczy. Tacy ludzie kierują ministerstwem sprawiedliwości...

Tak. Żurawski ma szczeście, ze Żurawie są pod ochroną.... bo my myśliwi.... :mrgreen:
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez seszele » czwartek, 31 lipca 2008, 22:02

ale wzięcie kredytu nie oznacza chyba że jeśli się odejdzie z zawodu to trzeba go spłacić od razu albo przecież nie musiałoby się to wiązać ze zmianą oprocentowania. coś mi się z wekslami samoobrony kojarzy.

sesz.
seszele
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: tyle pytań i żadnych odpowiedzi... <cytat>

nie kredyty a pozyczki

Postprzez Robek321 » czwartek, 31 lipca 2008, 22:25

http://maxima.webd.pl/phpBB2/viewtopic. ... 8445#48445

temat wałkujemy od dawna i wydaje się nawet, że pomysł Ministerstwa sciągnięto z forum.

NIe wiwem jak możecie kręcić nosem na tą propozycję i jakiekolwiek argumenty na jej uzasadnienie. Zmiany są potrzebne i oczekiwane przez wielu zwłaszcza młodych.
Robek321
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » czwartek, 31 lipca 2008, 22:32

Robek, myśle, ze problem nie w samej propozycji, ktora w sumie jest korzystna dla wielu ludzi, ale w motywacji do jej wprowadzenia i publicznym uzasadnieniu, przekłamującym w dodatku fakty.
Jeżeli MS wprowadza zmiany, by uzaleznic de facto sędziów, jezeli publicznie przyznaje, ze przyczyną tego uzaleznienia jest fakt, ze sędziów nie stac na kredyty konsumcyjne, ze banki odmawiają ich przyznania i nie robi nic w celu zmiany tej sytuacji, to jest to ogromny prolem. W innych krajach tez są formy "dotacji" sedziów pozawynagrodzeniowe, ale sa one obokk godnego wynagrodzenia, nie zamiast.
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: nie kredyty a pozyczki

Postprzez akkon » piątek, 1 sierpnia 2008, 00:05

Robek321 napisał(a):NIe wiwem jak możecie kręcić nosem na tą propozycję i jakiekolwiek argumenty na jej uzasadnienie. Zmiany są potrzebne i oczekiwane przez wielu zwłaszcza młodych.

Po kolei :
1. niech taki młody najpierw zostanie sędzią,
2. niech policzy, ile lat, zdrowia i życia mu to zabrało,
3. niech porówna swoje zarobki z kolegami po fachu albo np. z kolegami ze szkoły średniej,
4. niech se porówna, czego w tym czasie dorobili się ci z pkt. 3, a czego on,
5. niech se weźmie ten preferencyjny ćwiąkalski kredyt na 25 lat,
6. niech się potem modli, żeby coś się komuś nie odmieniło,
7. niech się potem nie dziwi, że nie będzie dostawał podwyżek,
8. niech się potem nie dziwi, że za jakiś czas pensję będzie dostawał w mydle, papierze toaletowym albo wodzie mineralnej.
To tyle, drogi naiwny Kolego.
Ja osobiście wolę godziwe wynagrodzenie zamiast tej wody mineralnej i ćwiąkalskich kredytów. Choćby dlatego, że lubię lekko gazowaną, a takiej jest mało. No i dlatego, że do kredytów to mam wstręt od zawsze.
I pewnie wolę tak nie ja jeden.
akkon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz G. » piątek, 1 sierpnia 2008, 08:42

Dziś rano w poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski zahaczył ZĆ o te "kredyty", a ten starał się tonować nastroje stwierdzając, że być może pan Schetyna jest niedoinfomowany. Dodał, że projekty są dalej aktualne i nikt nie zamierza się z nich wycofywać. Stwierdził, że pożyczka to żaden wielki przywilej, a jej obecne uregulowania sprawiają, że (cyt.) "sędzia SR, który zarabia 4.000 złotych musiałby spłacać 3.000 zł".

To ja mam pomysł dla Pana Ministra. Nie zmieniajmy zasad przyznawania pożyczek, niech trzeba będzie spłacać nawet i 5.000 zł. Zwiększmy zatem wynagrodzenie do 10.000 zł. i biedny sędzia z rejonu będzie mógł spłacić. :lol:
Łukasz G.

Postprzez Darkside » piątek, 1 sierpnia 2008, 08:45

Tu ciąg dalszy:http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/29149,zamiast_podwyzek_plac_tanie_pozyczki_mieszkaniowe.html
Darkside

Postprzez Robek321 » piątek, 1 sierpnia 2008, 09:40

Akkon napisał

To tyle, drogi naiwny Kolego.
Ja osobiście wolę godziwe wynagrodzenie zamiast tej wody mineralnej i ćwiąkalskich kredytów. Choćby dlatego, że lubię lekko gazowaną, a takiej jest mało. No i dlatego, że do kredytów to mam wstręt od zawsze.
I pewnie wolę tak nie ja jeden.

Twoje argumenty są identyczne z wypowiedzią A. Mularczyka z PIS - tyle, żeby nie iść dalej.

ja też bym chciał zeby wojen nie było, żeby dzieci z Afryki nie głodowały, a w zimę padał snieg, co bym sobie na nartach jeździł. JASNE chciałbym zarabiać 10 tysięcy itd. Cholera bardzo bym chciał ! Chciałbym tak zarabiać, żeby nie musieć brac kredytu. Bardzo bym chciał ! Teraz jednak mam drugie dziecko i musze zapenić dach nad głowa dla rodziny. Jedno więc nie wyklucza drugiego. Naprawde uważasz, iz trzeba krytykowac ten projekt, który idzie w dobrym kierunku dlatego, że mało zarabiamy ? Jezeli więc beda chcieli ci dac asystenta, albo dodatkowa osobe do sekretariatu, czy też wprowadzą jakąs reformę to tez będziesz protestować - bo mało zarabiamy. Obudź się - bedziemy protestować, ale będziemy też mało zarabiać. W tym kraju, z tym społeczeństwem i taka opozycją radykalne podniesienie zarobków nie będzie mozliwe.

Skandal ? Zgadzam sie z tobą !
Protestujmy - zgadzam sie z tobą !
Jednak protestujmy z głową i nie przeciwko wszystkiemu.
Robek321
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.P. » piątek, 1 sierpnia 2008, 10:02

Gdy wczoraj na Onecie przeczytałam o podwyżkach tych pożyczek to wiedziałam, że znowu będzie nagonka na nasze środowisko. Popieram tych wszystkich, którzy twierdzą, że sędzia powinien na tyle dobrze zarabiać, żebi mieć zdolność kredytową w każdym banku i wziąć kredyt hipoteczny. Przy okazji "przywilejów" nikt nie wspomina o ograniczeniach z art. 86 usp zgodnie z którym nawet wynajęcie pokoju w mieszkaniu studentowi trzeba zgłosić prezesowi, napisac o tym w oświadczeniu itd, że pracuje się po kilkanaście godzin na dobę, po powrocie z urlopu nadrabia zaległości, a nie opowiada, przy kawusi, jak było fajnie.
Nie brałam kredytu mieszkaniowego z S.A., ale wiem od tych którzy się o nie starali jaka to wyboista ścieżka :oops:
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:01

nie jestem przeciw kredytowi, bo ta zmiana była podobno planowana od dawna i jest tylko konsekwencją jakiegoś planu. jestem przeciw pewnym komentarzom i nastawianiu społeczeństwa, które i tak nas nie lubi:( , przeciwko nam. i to robią od wczoraj i dziennikarze (chyba mimochodem i niechcący jak to oni) i politycy.
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:31

RogerMortimer napisał(a):nie jestem przeciw kredytowi, bo ta zmiana była podobno planowana od dawna i jest tylko konsekwencją jakiegoś planu. jestem przeciw pewnym komentarzom i nastawianiu społeczeństwa, które i tak nas nie lubi:( , przeciwko nam. i to robią od wczoraj i dziennikarze (chyba mimochodem i niechcący jak to oni) i politycy.

A jestem przeciw robieniu nam wody z mózgu, nie dostaniecie podwyżek ale macie dogodny kredyt , który i tak miał być (jak słusznie zauważyłeś) :evil: :evil: :mad: :mad:
Darkside

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty