Zmiana USP - obniżenie chorobowego

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Re: Zmiana USP - obniżenie chorobowego

Postprzez andrzej74 » czwartek, 23 stycznia 2014, 12:21

Bo oni zawsze i wszędzie, w zdrowiu i chorobie, mysla o Państwie, co niektórzy nawet myślać o korupcji powodują kolizje drogowe. No i jak tu obniżać chorobowe, Michał sumienia i zrozumienia dla nich nie masz. ;)
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Odp: Zmiana USP - obniżenie chorobowego

Postprzez Dreed » czwartek, 23 stycznia 2014, 13:08

Michał 007 napisał(a):jak rozumiem parlamentarzyści zostawiają sobie 100% chorobowego <uoee>

Było to podnoszone... sam w opinii dla prezesa so o tym pisałem i było do tego odniesienie polityków.
Odpowiedź brzmi posłowie są wybierani tylko na 4 lata kadencji i później są traktowani jak wszyscy. Nie mają dozywotnich apanazy sedziowskich

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Morg » czwartek, 23 stycznia 2014, 13:10

Taaa, bo wcale nie ma takich co całe życie w polityce...
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Caramon » środa, 12 lutego 2014, 01:24

Mam nadzieję, że po tym jak wielokrotnie TK wypowiadał się, iż nic nam się nie należy za nadgodziny - dyżury aresztowe i inne tym podobne bo nie można przykładać do nas wprost przepisów prawa pracy to teraz to podtrzyma i wywali tę ustawę do kosza.
Swoją drogą coraz bardziej zastanawiam się po co ja się tak w pracy męczę, trzeba będzie chyba iść po najmniejszej linii oporu i mieć gdzieś, że sprawy będą się ciągnęły latami. Co mnie to obchodzi skoro wszyscy nas tak traktują i mają za nic. Czyli koniec z pisaniem uzasadnień wieczorami w weekendy, a na dyżurach aresztowych jak nie chcą płacić nadgodzin to może napisać trzy cztery zdania i niech się Prokuratura martwi, że decyzja się nie utrzyma w SO.
Caramon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Zapracowany karnista

Postprzez romanoza » środa, 12 lutego 2014, 10:43

Caramon napisał(a):Mam nadzieję, że po tym jak wielokrotnie TK wypowiadał się, iż nic nam się nie należy za nadgodziny - dyżury aresztowe i inne tym podobne bo nie można przykładać do nas wprost przepisów prawa pracy to teraz to podtrzyma i wywali tę ustawę do kosza.
Swoją drogą coraz bardziej zastanawiam się po co ja się tak w pracy męczę, trzeba będzie chyba iść po najmniejszej linii oporu i mieć gdzieś, że sprawy będą się ciągnęły latami. Co mnie to obchodzi skoro wszyscy nas tak traktują i mają za nic. Czyli koniec z pisaniem uzasadnień wieczorami w weekendy, a na dyżurach aresztowych jak nie chcą płacić nadgodzin to może napisać trzy cztery zdania i niech się Prokuratura martwi, że decyzja się nie utrzyma w SO.
Wczoraj w rejestracji w przychodni spotkałem swoją dawną protokolantkę. Powiedziała, że zarejestrowała się do neurologa na za 6 miesięcy. Tutaj upływ czasu nie stanowi podobno problemu i o przewlekłości się nie trąbi, no chyba że opozycja chce dołożyć rządowi.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez selena » poniedziałek, 17 lutego 2014, 19:01

Odnośnie obniżenia naszego wynagrodzenia za czas choroby w senacie KOMISJA PRAW CZŁOWIEKA, PRAWORZĄDNOŚCI I PETYCJI w sprawozdaniu z 14.02.2014r.
Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 24 stycznia 2014 r. ustawy o zmianie ustawy o prokuraturze, ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy o Sądzie Najwyższym, odrzuca tę ustawę.

poz. 4 druk senacki 544 B
http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... 271,1.html

W piątek komisja praw człowieka, praworządności i petycji pracowała nad jeszcze jednym projektem, przy którym również nie obyło się bez niespodzianek. Otóż komisja zarekomendowała odrzucenie rządowego projektu noweli prawa o ustroju sądów powszechnych, który przewiduje obniżenie wynagrodzeń sędziów i prokuratorów na zwolnieniach lekarskich ze 100 do 80 proc

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/7 ... liwosci%29
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez fajna_laska » środa, 19 lutego 2014, 22:08

Ostatnio edytowano środa, 19 lutego 2014, 23:24 przez falkenstein, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie prasować!
fajna_laska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » środa, 19 lutego 2014, 23:14

@Fajna_laska
Nie otwiera się. Bardzo proszę, użyj funkcji "nie parsuj linków".
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez selena » czwartek, 20 lutego 2014, 01:11

Z Senatu ze stenogramu http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... 271,1.html

Senator Sprawozdawca Michał Seweryński:
Panie Marszałku! Wysoki Senacie!
Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji przegłosowała odrzucenie ustawy, nad którą w tej chwili debatujemy. Przeważył punkt widzenia, zgodnie z którym ustawa ta może prowadzić do osłabienia pozycji konstytucyjnej władzy sądowniczej i do osłabienia statusu prawnego sędziów – który to status jest częścią konstytucyjnie umocowanego autorytetu władzy sądowniczej –którzy mają nienormowany czas pracy określony w ustawie wymiarem zadań. A więc pracują bez żadnych ograniczeń, tyle, ile trzeba.
Co więcej, zwrócono uwagę na to, że w konstytucji zapisano, że należy zapewnić sędziom godziwe wynagrodzenie. Jest to jedyny przypadek konstytucyjnego odniesienia się do wynagrodzenia obywateli, a w interpretacji prawnej tego przepisu powszechnie uważa się, że wspomniane wynagrodzenie obejmuje także okres niezdolności do pracy z powodu choroby. Zawsze w koncepcji służby państwowej, a zwłaszcza jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, uważano, że elementem służby są nie tylko dalej idące obowiązki, dalej idąca dyspozycyjność tych, którzy tę służbę pełnią, ale także dalej idąca piecza państwa nad osobami, które pełnią funkcje służbowe, wyrażająca się także w tym, że wynagrodzenie takich osób nie jest limitowane w czasie, kiedy są one niezdolne do pracy z powodu choroby.
Zwrócono uwagę również na to, że nikt nie podnosił zarzutu, iżby sędziowie nadmiernie często korzystali ze zwolnień. Przeciwnie, przypomniano, że sędziowie niejednokrotnie, mając formalne orzeczenie o niezdolności do pracy, wykonują pracę, która jest koniecznie potrzebna, piszą uzasadnienia wyroków w domu nawet w okresie choroby, demonstrując w ten sposób poważne traktowanie obowiązków, pełne oddanie służbie.
Można się zatem zastanawiać, o co tu chodzi. Czy chodzi o zdyscyplinowanie sędziów nadmiernie korzystających ze zwolnień lekarskich, czy może chodzi o efekt oszczędnościowy? Wydaje się, że ani jeden, ani drugi cel nie może być osiągnięty wprowadzeniem tych przepisów. Oszczędność jest bowiem niezbyt duża – to jest 20%. Co więcej, są w ustawie odpowiednie furtki, które w pewnych przypadkach pozwalają przyznać za czas choroby wynagrodzenie w pełnej wysokości. Gdyby ktoś chciał nadużywać prawa do zwolnień lekarskich – jest to uwaga, którą można by odnieść także do ustawy, nad którą wcześniej tutaj dyskutowano – to można by powiedzieć, że równie czy prawie tak samo atrakcyjne jest nadużywanie prawa do zwolnień lekarskich zarówno wtedy, gdy dostaje się pełne wynagrodzenie, jak i wtedy, gdy dostaje się osiemdziesięcioprocentowe wynagrodzenie.
Komisja wnosi o odrzucenie omawianej ustawy.

Poproszono dwie Komisje Ustawodawczą i Praw Człowieka o przedstawienia wspólnego sprawozdania
Głosowanie pod koniec 49 posiedzenia
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez fajna_laska » czwartek, 20 lutego 2014, 11:38

Mam nadzieję, że teraz się uda otworzyć:
http://www.rp.pl/artykul/10,1088297-Prz ... owych.html
fajna_laska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Kynas » czwartek, 20 lutego 2014, 12:11

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... tml#h1_129 ... tml#h1_129 ... tml#h1_129 ... tml#h1_129

i dalej
"Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Hajduk:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo!
Jak powiedziałem przed chwilą, sędziowie generalnie nie chorują, nawet jeżeli chorują. System pracy sędziów jest taki, że sędziowie są generalnie niezastępowalni. Do referatów wpływają sprawy i sprawy nie mogą być rozdzielone. Jedynie w takich pilnych wypadkach sprawy cywilne mogą być przydzielane innym sędziom, wtedy, kiedy jest określony termin ustawowy, gdzie trzeba na przykład udzielić zabezpieczenia roszczenia. I wówczas, jeżeli sędzia jest na zwolnieniu, ktoś musi go zastąpić. Ale generalnie sprawy czekają na swoich referentów i w przypadku urlopu, nawet długiego urlopu, nawet w przypadku choroby wszyscy sędziowie z racji tego, że pracuje się również w domu, po prostu wykonują te obowiązki w czasie choroby. Tak to rzeczywiście wygląda. Jest wąska grupa osób, które z różnych przyczyn dotyczących wszystkich obywateli – choroby nowotworowe, innego rodzaju przyczyny – przebywają na urlopach dla poratowania zdrowia. Takich urlopów łącznie udzielono… średnio rocznie bodajże udziela się, jak przed chwilą czytałem, dziewięćdziesiąt dwa czy w ogóle łącznie jest ich udzielanych dziewięćdziesiąt dwa. Czyli na dziesięć tysięcy osób dziewięćdziesiąt dwie osoby przebywają na urlopach dla poratowania zdrowia, to jest po prostu śladowa ilość, która nie ma wpływu na wizerunek i na kondycję środowiska."

Komentarz według uznania
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez sebus » czwartek, 20 lutego 2014, 12:46

No i Hajduk zaczyna mówić ludzkim głosem, a to nie wigilia ...
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez koriolan » czwartek, 20 lutego 2014, 13:19

sebus napisał(a):No i Hajduk zaczyna mówić ludzkim głosem, a to nie wigilia ...

Niby tak aczkolwiek jako minister w imieniu rządu popiera ustawę:

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Wojciech Hajduk:
Panie Marszałku! Wysoka Izbo!
Pragnę powiedzieć jedynie tyle, że rząd popiera procedowaną ustawę. Celem ustawy jest zrównanie sytuacji prawnej prokuratorów i sędziów z sytuacją osób, które są objęte powszechnym systemem ubezpieczenia. Mogę jedynie dodać, że celem ustawy nie jest uzyskanie oszczędności. Sędziowie i prokuratorzy generalnie nie chorują. Średni okres przebywania na zwolnieniu lekarskim sędziów i prokuratorów – liczę łącznie – to jest jedenaście dni w roku, przy czym w odniesieniu do prokuratorów jest to szesnaście dni w roku. A więc jeżeli uświadomimy sobie, że jest dość spora grupa kobiet, które przebywają na zwolnieniach lekarskich związanych z ciążą, gdy odniesiemy to do grupy zawodowej sędziów i prokuratorów, to trzeba będzie stwierdzić, że sędziowie i prokuratorzy właściwie nie chorują. Zwolnienia lekarskie związane z macierzyństwem, z ciążą właściwie prawie w 100% wyczerpują nieobecności przypadające na sędziów i prokuratorów. Dziękuję bardzo.
Ceterum censeo Carthaginem (MS) esse delendam...
koriolan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » czwartek, 20 lutego 2014, 13:39

Wychodzi na to że jest Za a nawet PRZECIW... <mysli> <mysli>
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez sebus » czwartek, 20 lutego 2014, 13:56

Jako minister popiera, jako sędzia nie. Ergo - w MS nie może być sędziów.
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez zulus » czwartek, 20 lutego 2014, 22:35

No to pozamiatane :evil:

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... 271,1.html ... 271,1.html ... 271,1.html

http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/Tra ... 7KPCPP1621 ... 7KPCPP1621 ... 7KPCPP1621

swoją drogą obrady połączonych komisji "bardzo merytoryczne" :twisted:

PS. Sorry, linki nie działają, nie wiem dlaczego.

Kolejnym razem zaznacz opcję "nie parsuj linków". Obsługa
zulus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jacekor » czwartek, 20 lutego 2014, 22:51

A co w nich jest. Dlaczego "pozamiatane"? Napisz choć parę słów.
jacekor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Sędzia bez sądu

Postprzez censor » czwartek, 20 lutego 2014, 22:56

zulus napisał(a):Sorry, linki nie działają, nie wiem dlaczego
A ja wiem ;)
Wklejając link musisz zaznaczyć opcję "nie parsuj linków" :cool:
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez zulus » czwartek, 20 lutego 2014, 23:07

Przesyłam ponownie z opcją "nie prasuj linków":

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/pos ... 271,1.html
http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/Tra ... 7KPCPP1621

Senat generalnie przyjął ustawę uwzględniającą poprawki Komisji Ustawodawczej. Jak wiadomo Komisja Sprawiedliwości, Praw Człowieka i Petycji wnosiła z kolei o odrzucenie ustawy. Przed głosowaniem przez całą Izbę, Komisje miały uzgodnić stanowisko. Drugi link, to "obrady" połączonych Komisji, które ograniczają się wyłącznie do głosowania.
zulus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Kynas » czwartek, 20 lutego 2014, 23:22

Obejrzałem. Żałosne.
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jacekor » czwartek, 20 lutego 2014, 23:54

Mimo że Hajduk jak to zauważyliście wyżej czasami mówi ludzkim głosem, to jednak nie może odciąć się od swoich przyzwyczajeń. Na posiedzeniu senatu stwierdził:
"Dzisiaj różnica w obciążeniu podobnych wydziałów w sądach rejonowych różnych sądów sięga kilkuset procent, tak, kilkuset procent. Są sędziowie, którzy pracują bardzo, bardzo ciężko, mówiąc krótko, niekiedy w niemal nieludzkich warunkach, i są tacy, którzy pracują w warunkach wyjątkowo komfortowych. Obowiązkiem ministra sprawiedliwości jest właściwe zorganizowanie pracy sądów. Ażeby tę pracę zorganizować, trzeba te sądy po prostu właściwie ułożyć. "
jacekor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Sędzia bez sądu

Postprzez Volver » piątek, 21 lutego 2014, 00:49

jacekor napisał(a):Mimo że Hajduk jak to zauważyliście wyżej czasami mówi ludzkim głosem, to jednak nie może odciąć się od swoich przyzwyczajeń. Na posiedzeniu senatu stwierdził:
"Dzisiaj różnica w obciążeniu podobnych wydziałów w sądach rejonowych różnych sądów sięga kilkuset procent, tak, kilkuset procent. Są sędziowie, którzy pracują bardzo, bardzo ciężko, mówiąc krótko, niekiedy w niemal nieludzkich warunkach, i są tacy, którzy pracują w warunkach wyjątkowo komfortowych. Obowiązkiem ministra sprawiedliwości jest właściwe zorganizowanie pracy sądów. Ażeby tę pracę zorganizować, trzeba te sądy po prostu właściwie ułożyć. "

dzięki jacekor, cenny głos!dawaj!!!
jednym słowem wszyscy mają miecć równo źle, nieludzko :D
Zacznij pan panie Hajduk od ustawienia sądownictwa polskiego na wzór niemiecki,lub duński,jedź pan na rok np. do Holandii jak Piotr I car Rosji i reformuj..ale mądrzej niż on
ale to wymaga czasu(którego pan nie ma , bo pan wypadnie z obiegu, jak coś tam komus się "odwinie"), finansów,kadry pomocniczej i sekretarskiej
oraz wymaga to z zerwania z korytem, w które pana wtłoczył system , który pana ukształtował i jak widzę niczego nie nauczył.zero refleksji. tylko retoryka.upajanie się własnym słowem.
"że w chinach mają gorzej biedni, to i ja wiem."cytat :volv
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Oklahoma » piątek, 21 lutego 2014, 08:39

Abstrahując od jakiegokolwiek znoszenia sądów:
Równe obciążenie nie oznacza, że wszędzie będzie nieludzko. Po prostu ma być po równo. A to moim zdaniem sprawiedliwiej. Niektórzy zresztą mają koncepcję, że nawet w ramach jednego sądu nie musi być po równo. Jak sędziów brakuje w jednym wydziale, to nie ważne, że ci co tam zostali padają a i tak nie są w stanie się wyrobić - niech wali się tylko ten jeden wydział...
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » piątek, 21 lutego 2014, 08:45

ale to wymaga zupełnie innego ustawienia naszej pracy oraz nadzoru
mnie o to głównie chodzi.
to że ma być sprawiedliwie to też rozumiem
nie lubie jak ktoś (Hajduk)zaczyna temat a nie ma koncepcji jak
na razie to słyszałem o szafie Hajduka.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Michał 007 » piątek, 21 lutego 2014, 21:38

http://finanse.wp.pl/kat,1037883,title, ... aid=1123ed

senat przegłosował obniżenie wynagrodzenia w czasie choroby ... :/:
ciekawe kiedy konsekwentnie przegłosują nam 40 godzinny tydzień pracy :/:
igrzysk dla ludu ciąg dalszy ,
ciekawe czy SN i TK przewidywał to wydając orzeczenia odmawiające sędziom prawa do wynagrodzenia za nadgodziny, ochrony czasu pracy ... jak pamiętam to tłumaczyli, że mamy szczególne uprawnienia jak 100 % chorobowego :evil:
Michał 007
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty