Nowa Konstytucja?

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Re: Nowa Konstytucja?

Postprzez Volver » czwartek, 30 lipca 2020, 18:54

jak to takie piękne- to dlaczego robią to w nocy?
Zresztą nagrodę nobla dla tego kto zrobi tęcze w nocy.
Co do zmiany Konstytucji, to konieczna jest jej zmiana , tak aby sądownictwo mogło w końcu zostać zreformowane oraz aby zaistnieli sędziowie pokoju. ;)
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Johnson » czwartek, 30 lipca 2020, 18:56

Volver napisał(a):jak to takie piękne- to dlaczego robią to w nocy?

Też się zastawiałem, dlaczego PAD wręczał niektóre nominacje nocami a sejm poprzedniej kadencji lubił uchwalać wtedy ustawy.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Volver » czwartek, 30 lipca 2020, 18:58

Johnson napisał(a):

Też się zastawiałem, dlaczego PAD wręczał niektóre nominacje nocami a sejm poprzedniej kadencji lubił uchwalać wtedy ustawy.

Ale nikogo nie okrywał tęczowa flagą, przyjacielu.To po pierwsze.A po drugie Włoczka zachwycała się jej pięknem. a Ty do czego nawiązujesz?Bo coś nie po kolei czy jak? ;)
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Johnson » czwartek, 30 lipca 2020, 19:08

Volver napisał(a):
Johnson napisał(a):

a Ty do czego nawiązujesz?Bo coś nie po kolei czy jak? ;)

To chyba oczywiste? Do twojego twierdzenia, że w nocy robi się tylko brzydkie rzeczy.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Volver » czwartek, 30 lipca 2020, 19:18

Johnson napisał(a):
Volver napisał(a):
Johnson napisał(a):

a Ty do czego nawiązujesz?Bo coś nie po kolei czy jak? ;)

To chyba oczywiste? Do twojego twierdzenia, że w nocy robi się tylko brzydkie rzeczy.

Odnosiłem się do twierdzenia o pięknie tęczowej flagi zawieszanej w nocy.Do flagi tego ruchu czy symbolu? grupki ludności. Do tego konkretnego zdarzenia,a nie że w nocy robi się tylko brzydkie rzeczy.
PS.Nie powinieneś się tak traktować, ani innych jesli ten traf ciebie nie dotyczy-nie jesteś brzydką rzeczą.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Johnson » czwartek, 30 lipca 2020, 19:19

Volver napisał(a):PS.Nie powinieneś się tak traktować, ani innych jesli ten traf ciebie nie dotyczy-nie jesteś brzydką rzeczą.

Napisz to zdanie może to zrozumiale, bo nie zrozumiałem.

Z reszty zrozumiałem że nie kwestionujesz że to były brzydkie rzeczy ...
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Volver » czwartek, 30 lipca 2020, 19:20

Johnson napisał(a):
Volver napisał(a):PS.Nie powinieneś się tak traktować, ani innych jesli ten traf ciebie nie dotyczy-nie jesteś brzydką rzeczą.

Napisz może to zrozumiale, bo nie zrozumiałem.

szkoda.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Cunctatorus » czwartek, 30 lipca 2020, 23:50

Johnson napisał(a):Ja wczoraj oglądałem coś tam na youtube i dowiedziałem się że nasze prawo pracy jest niezgodne z Biblią.

„Będziesz zważał na szabat, aby go uświęcić jak ci nakazał Pan, Bóg twój. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał twą pracę, lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty. Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu” (Pwp 5, 12–15).

Wychodzi na to że tydzień pracy winien być 6 dniowy ... może by to wpisać do Konsytuacji ??

To, co piszesz, dowodzi świętości liczby 7. 6 dni Bóg stwarzał świat, a 7 odpoczął. Dlatego 7 dzień jest święty i powinien być wolny od pracy, inne nie muszą. Z tego powodu zakaz handlu w niedzielę jest OK.
Cunctatorus

Postprzez Hammurabi » czwartek, 30 lipca 2020, 23:57

Na świecie jest tyle wyzwań (chociażby załogowy lot na Marsa) i tyle zagrożeń różnego kalibru (wyczerpujące się paliwa kopalne, globalne ocieplenie, demolka gospodarki przez koronawirusa, etc.), a jakieś dwie grupki się spierają, czy kawałek tkaniny pokolorowanej w paski odzwierciedlające zjawisko rozdzielenia się fali świetlnej na składowe o różnej długości, położonej na ociosanym kamieniu, odlewie czy innym betonie kogoś obraża czy nie.
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez Włóczykij » piątek, 31 lipca 2020, 00:45

Hammurabi napisał(a):Na świecie jest tyle wyzwań (chociażby załogowy lot na Marsa) i tyle zagrożeń różnego kalibru (wyczerpujące się paliwa kopalne, globalne ocieplenie, demolka gospodarki przez koronawirusa, etc.), a jakieś dwie grupki się spierają, czy kawałek tkaniny pokolorowanej w paski odzwierciedlające zjawisko rozdzielenia się fali świetlnej na składowe o różnej długości, położonej na ociosanym kamieniu, odlewie czy innym betonie kogoś obraża czy nie.

lepiej skasować post, zanim tu ktoś stwierdzi ból wiernych

to jednak symbol na symbol

ale faktycznie nic tu nie znieważa i nie obraża
wolność wypowiedzi w dochodzeniu równości/niedyskryminacji poprzez performanc (często jednak przy takim zbiorze okoliczności urządza się go nocą)
w dzień wystarczy posprzątać (też w miarę elegancko)
angażowanie aparatu państwa to nadużycie
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Włóczykij » niedziela, 28 lutego 2021, 17:02

o praworządności
ogłoszenie, że podstawą ustrojową (bo gospodarki) jest funkcjonowanie niedzieli handlowych we wszystkie niedziele, bo jest ok, bo pracownikom gwarantuje się 2 niedziele wolne - jest oczywistym absurdem (i kłamstwem, bo nie tak rozłożono akcenty i oczywista jest wówczas iluzja drugiego hasła, które ma być rzekomym ulepszeniem)
i- jak nie spasowywać puzzli konstytucji - tak nie da się tego na jej gruncie wciąż uzasadnić, a przeciwwaga wartości jakie pojawią się na szali - daje wielką przewagę (w tym ekonomia z opcją przyszłość planety, bo trzeba szacować zasoby)

taka dygresja na kanwie tego, co jest praworządnością, czyli o używaniu pustych haseł
pozostaje więc rzecz nazwać po imieniu - interesy
ale wtedy nie można się legitymizować odwołaniem do praworządności, a prowadzić konkretny targ, będzie może wówczas bardziej rzeczowo i może społeczeństwo nawet się wówczas zainteresuje

a póki co szkoda odpalać tego samochodu na teren Warmii i Mazur (w slangu niektórych Prusy), by odblokować "galerie" z powyższym hasłem (głoszonym dla pozoru równowagi płci przez panią, która nie mogła przeboleć, że koleżanka miała dobre sondaże w wyborach na prezydenta (aż ją musieli wstrzymać, bo jeszcze by wygrała) i stwierdziła, że potrzebny jest mężczyzna :roll:, choć nie wskazali prezydent Poznania :roll:), bo to wciąż przyrodniczo niezły obszar i bez górali, więc cóż tam znowu zamknięto

ps. może poprawię redakcyjnie i wyślę na konstytucyjny.pl, ciekawe "czy pójdzie"
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania

357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » niedziela, 28 lutego 2021, 17:28

Włóczykij napisał(a):ps. może poprawię redakcyjnie i wyślę na konstytucyjny.pl, ciekawe "czy pójdzie"

Na pewno nie. Musisz popracować na zrozumiałością tekstu.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » niedziela, 28 lutego 2021, 19:52

Johnson napisał(a):
Włóczykij napisał(a):ps. może poprawię redakcyjnie i wyślę na konstytucyjny.pl, ciekawe "czy pójdzie"

Na pewno nie. Musisz popracować na zrozumiałością tekstu.

doprawdy ...
kto się nie interesuje, to się nie interesuje
a kto się interesuje, ten widzi sarkazm
/a, no i trzeba oglądać TVN, bo to w nawiązaniu do tych obrazków o lifemotivach o praworządności wprost nawiązuję, a wklejenie linku byłoby przekroczeniem granice komentowania polityki, którą mogę zaakceptować/
i nie wytłumaczę w jednym tekście oczywistości, co leży w interesie obywateli wbrew temu, co im się mówi

ps. ale że ja też wpadkowo coś widzę, bo nie oglądam, to dokleję
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Obnizk ... 65160.html
https://www.tvp.info/48061307/wybory-ki ... ieszwiecej
https://wyborcza.pl/7,75968,23695846,cz ... ofiar.html
https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,105 ... serce.html
link do konstytucji i podręczników ekonomii możesz znaleźć sam
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekonomia# ... C4%99trzne
Ekonomia – nauka społeczna analizująca oraz opisująca produkcję, dystrybucję oraz konsumpcję dóbr i usług. Nie jest nauką ścisłą, lecz posługuje się aparatem matematycznym (głównie metody ilościowe)[1]

357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » środa, 10 marca 2021, 00:20

Art. 216 ust. 5. Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto. Sposób obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto oraz państwowego długu publicznego określa ustawa.
Ten próg ostrożnościowy ponoć nie dotyczy zobowiązań zaciąganych przez nas jako członka UE ale nie mogę znaleźć. Perspektywa zadłużenia mocno mi nie leży, szczególnie, że spora część tych pieniędzy pewnie jak zwykle zostanie zmarnowana na bzdury, czy też pospolicie rozkradziona przez wystawianie faktur z kilkukrotnym przebicien, ew. wymyśli się inne sposoby. Powstaje zatem pytanie - po co nam taki pusty zapis w Konstytucji?
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » środa, 10 marca 2021, 01:34

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly ... dlugi.html Wspólne długi zwiążą państwa członkowskie nowym rodzajem relacji, co pogłębi integrację. Wprowadzenie euroobligacji bywa pokazywane jako symboliczne przekroczenie Rubikonu – od tej pory państwa UE mają być już związane ze sobą na dobre i na złe, a integracja europejska zmierzać zacznie prosto w stronę federacji. (...).Obecnie najbardziej zadłużonymi państwami UE są Grecja, Włochy, Portugalia, Belgia, Francja i Hiszpania. We wszystkich tych krajach poziom długu publicznego przekracza roczny PKB. (...) No dobrze, ale dlaczego właściwie państwa północnej Europy miałyby odpowiadać za długi krajów południa kontynentu? Dlatego, że w dużo większym stopniu korzystają na utworzeniu stref euro. Dzięki osłabieniu własnych walut i poprzez przyjęcie unijnej, mogą zwiększać eksport i osiągać nadwyżki bieżącego rachunku płatniczego (...).Poza tym państwa północy Europy zdecydowanie bardziej korzystają na wspólnym rynku. A to dlatego, że pochodzące z nich firmy należą do czołowych przedsiębiorstw na kontynencie i sprzedają swoją produkcję na potęgę. (...) Gdyby zlikwidować wspólny rynek, procentowo najbardziej straciliby mieszkańcy trzech krajów Beneluksu oraz trzech państw Grupy Wyszehradzkiej, poza Polską.(...) Trudno powiedzieć, żeby zaciągnięcie przez UE Trudnowspólnego długu w ramach funduszu Next Generation EU było kopernikańskim przewrotem. W rzeczywistości mówimy o korekcie systemu. Mimo wszystko na początek dobre i to. Po pierwsze, powstanie wreszcie mechanizm zaciągania unijnych długów. Po drugie, państwa członkowskie będą miały okazję oswoić się ze świadomością, że są związane wspólnym kredytem. Czy przekują tę świadomość w dalej idące projekty? Ważniejsze tu jest chyba co innego. Otóż UE będzie musiała zapewnić sobie nowe źródła dochodów na pokrycie zaciągniętych pożyczek. Mowa jest o kilku nowych unijnych podatkach. Przede wszystkim o opłacie za ślad węglowy. Byłaby ona cłem nakładanym na import produktów, których wytworzenie wiązało się z emisją CO2. Kolejnym z pomysłów jest niewielki podatek od transakcji finansowych, który byłby nie tylko źródłem dochodów, ale też potencjalnie ograniczyłby nieco spekulację na rynkach. Trzecim z pomysłów jest podatek cyfrowy, obciążający przychody internetowych gigantów. Ten ostatni poszczególne kraje zaczynają już zresztą wprowadzać na własną rękę. Te trzy podatki mają wiele zalet, a jedną z nich jest uzyskanie przez UE pewnej niezależności finansowej. Gdyby zostały wreszcie faktycznie wprowadzone, byłaby to jedna z nielicznych dobrych stron obecnego kryzysu. <zalamka>
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Basjana » środa, 10 marca 2021, 05:58

dzięki Iga & Włoczykij :) mądrze piszecie <okok> <okok> <okok> <okok> <brawo> <brawo> <brawo>
Nie wiem ile z tych informacji wyniosłam, bo podstawy wykształczenia, to ja mam naprawdę mam słabe, ale cały czas się dokształcam we własnym zakresie, aby Jeden taki SR ;) w mniejsza o to w którym mieście, południowa Polska, był ze mnie dumny, że kiedyś w przeszłości, zaszczepił we mnie głód wiedzy, który procentuje i dzięki któremu, jestem gdzie jestem, walczę o siebie, chociaż jest mi cholernie ciężko ..

dzięki Iga no i Włóczykiju <milczek> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <brawo> <brawo> <brawo>
Basjana
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hinoki » środa, 10 marca 2021, 08:14

Basjana napisał(a):dzięki Iga & Włoczykij :) mądrze piszecie <okok> <okok> <okok> <okok> <brawo> <brawo> <brawo>
Nie wiem ile z tych informacji wyniosłam, bo podstawy wykształczenia, to ja mam naprawdę mam słabe, ale cały czas się dokształcam we własnym zakresie, aby Jeden taki SR ;) w mniejsza o to w którym mieście, południowa Polska, był ze mnie dumny, że kiedyś w przeszłości, zaszczepił we mnie głód wiedzy, który procentuje i dzięki któremu, jestem gdzie jestem, walczę o siebie, chociaż jest mi cholernie ciężko ..

dzięki Iga no i Włóczykiju <milczek> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <okok> <brawo> <brawo> <brawo>

Przyłączam się. Nie tylko w tym wątku obie koleżanki wkładają dużo pozytywistycznej energii, żeby sobie i innym opisać jak bardzo " dziwny jest ten świat ". Z pewnością aktywność na forum i dzielenie się z innymi, to rodzaj działalności społecznej.
Chwała też innym użytkownikom : Geraltowi, Arczemu...

Dobrego dnia!
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Postprzez Johnson » środa, 10 marca 2021, 08:34

Hinoki napisał(a):
Chwała też innym użytkownikom : Geraltowi, Arczemu...

A ja gdzie ?
Johnson
VIP
VIP

Postprzez suzana22 » środa, 10 marca 2021, 10:51

(...)
Ale wracajac do tego eurodługu... to będzie to cyrograf, który podpiszą członkowie Unii, że "się nie opuszczą aż do śmierci".
Nie cieszy mnie to bynajmniej, bo ja uważam instytucję rozwodu za bardzo potrzebną i to nie tylko w praktyce :/:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Johnson » środa, 10 marca 2021, 11:12

Ostrożnościowe progi długu to przekroczyliśmy już za tuska i teraz też. Reszta to tylko kreatywna księgowość
Johnson
VIP
VIP

Postprzez iga » piątek, 12 marca 2021, 09:36

https://www.pb.pl/finansowy-krok-ku-fed ... cji-997463

Następuje zatem uwspólnotowienie długu. Akurat w Polsce to zdecydowane wyjście poza zapisy Konstytucji RP, i to w dwóch jej rozdziałach — III o źródłach prawa, przecież brak ratyfikowanej umowy międzynarodowej, oraz X o finansach publicznych, ponieważ radykalnie narusza to wyłączne uprawnienia Narodowego Banku Polskiego. Cała koncepcja sfinansowania NGEU to krok ku Stanom Zjednoczonym Europy. To żadna ocena, jedynie obiektywne stwierdzenie faktu. W XVIII wieku początkiem Stanów Zjednoczonych Ameryki było także podjęcie przez rozproszone kolonie ściślejszej współpracy finansowej… .
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... py/5ecsz0s Chociaż uwspólnotowienie długu to - jak deklarują unijni przywódcy - rozwiązanie jednorazowe, to decyzja nazywana jest już przez niektórych "momentem Hamiltonowskim". Nawiązuje się w ten sposób do dorobku ojca założyciela Stanów Zjednoczonych, Alexandra Hamiltona, sekretarza skarbu w gabinecie prezydenta George'a Washingtona. Ponad 200 lat temu Hamilton zaproponował bowiem, by uwspólnotowić długi poszczególnych stanów i wzmocnić pozycję rządu federalnego, który uzyskał prawo do nakładania podatków. To właśnie "moment hamiltonowski" z 1790 roku przyspieszył polityczną integrację w Ameryce.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » piątek, 12 marca 2021, 10:10

iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » piątek, 12 marca 2021, 16:39

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... -tusk.html Mówiąc o praworządności, sami ją nieustannie ignorujemy. PE głosuje nad tekstami, które w żaden sposób nie wchodzą w zakres kompetencji Unii Europejskiej. W ten sposób łamiemy prerogatywy państw członkowskich. Taka postawa jest absurdalna w świetle tego, o co toczy się gra. Musimy stawić czoła wzrostowi islamizmu w naszych społeczeństwach, wielkim mocarstwom, które opanowują coraz bardziej zaawansowane technologie, globalnej epidemii o ogromnych konsekwencjach geopolitycznych. A my w tym czasie zastanawiamy się, czy w budżetach uwzględnić perspektywę płci, ustalać kwoty etniczne w zarządach przedsiębiorstw i instytucjach publicznych. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, o którą toczy się gra. Kiedy omawiamy takie kwestie, to wyobrażam sobie, że tak musiało wyglądać Bizancjum, (...)gdy upadało - spuentował Bellamy.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Johnson » piątek, 12 marca 2021, 17:14

iga napisał(a):że tak musiało wyglądać Bizancjum, (...)gdy upadało - spuentował Bellamy.[/i]

jakiś totalny nieuk. Podczas upadku Bizncjum (??? - to chyba było w starożytnej grecji) to nie było żadnych debat na tematy bez sensu tylko wojna z oblegającymi turkami.

I co to znaczy że PE obraduje sobie nad tekstami ? Coś złego w tym jest? Sejm polski też tak robi.
Johnson
VIP
VIP

Postprzez Hammurabi » piątek, 12 marca 2021, 20:42

Johnson napisał(a):
iga napisał(a):jakiś totalny nieuk. Podczas upadku Bizncjum (??? - to chyba było w starożytnej grecji) to nie było żadnych debat na tematy bez sensu tylko wojna z oblegającymi turkami.

Nie wiem, czy w Cesarstwie Bizantyjskim obradowano w czasie upadku, i zgadza się, że większość poddanych domu Osmanów stanowili Turcy, ale jednak nie łączyłbym przełomu średniowiecza i renesansu z okresem starożytnej Grecji ;)
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty