Projekt ustawy o SN

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Re: Projekt ustawy o SN

Postprzez Włóczykij » piątek, 8 czerwca 2018, 09:26

No ale to jest ten brak konsekwencji - odstąpienie od urozmaicenia krs, by potem wejść w inną narrację.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Geralt » piątek, 8 czerwca 2018, 09:57

Tomasz Zawiślak napisał(a):Moze nie byc innego wyjscia...
To co sie szykuje (obsadzenie w krotkim czasie ok. 70 na 120 stanowisk w najwyższym organie wladzy sądowniczej, z udziałem KRS, w skład której wchodza sedziowie wybrani przez Sejm - z domimujaca pozycja 1 partii) to jest operacja o najwyższym stopniu ryzyka. Gigantyczne przedsiewziecie organizacyjne.
To przeora sadownictwo polskie na dekady.
Nie miesci mi sie w glowie ze moze to nastapic np. w rok... A zdaje sie, że sa takie oczekiwania.
Nie jest mi do smiechu. Nic a nic. I tym, ktorzy do konca zycia beda na swoich barkach dzwigac te olbrzymia odpowiedzialnosc tez nie powinno byc.

Może nie być... Taka jest sytuacja i od końca grudnia wiadomo, że co do zasady inna nie będzie. <bezradny>

Ale czy nadal jesteś Tomku przekonany, że opcja bojkotu i wykluczeń była jedynym pomysłem możliwym do realizacji :?:

Moje zdanie na ten temat znasz...
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » piątek, 8 czerwca 2018, 11:38

...

A możesz Tomku być tak miły i wyjaśnić co dokładnie masz na myśli tym fragmentem? Nie chciałbym odpisywać bez 100% pewności co do rzeczywistych intencji Twojej wypowiedzi. <luzik>
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez regis » piątek, 8 czerwca 2018, 11:42

Tomasz Zawiślak napisał(a):...
Nie jest mi do smiechu. Nic a nic. I tym, ktorzy do konca zycia beda na swoich barkach dzwigac te olbrzymia odpowiedzialnosc tez nie powinno byc.

jakby <luzik> obecne brzemię ,każdego z nas -sędziów nie wiązało się z braniem na siebie brzemienia odpowiedzialności
nagle robi się z tych SSN jakieś półbożki <mysli> które dźwigają na swoich barkach cały świat lub co najmniej wymiar sprawiedliwości
tymczasem los SSR-SSO-SSA rozpoznającego na co dzień setki-dziesiątki spraw jest nie mniej ważny i odpowiedzialny

już pisałem ..trudno skoro tak już ustalono(ustawodawca) i nastąpi zdecydowana a nie ewolucyjna zmiana dużej części SN
nie oznacza to jednak "zamachu" czy tragedii.. jeśli w większości(bo zawsze ktoś się prześlizgnie z innych powodów) kandydować będą wartościowi kandydaci i tacy też zostaną wybrani to w czym rzecz ?

i inna rzecz kandydowania do IKarnej czy ICywilnej SN a inna do tych dodatkowych...IDys i INadz
dodatek
i ciekawe czy jak już będą kandydaci do SN to też będą upubliczniane ich dane na listach Iustiti :?: <mysli>
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » piątek, 8 czerwca 2018, 16:13

Dreed napisał(a):
...

A możesz Tomku być tak miły i wyjaśnić co dokładnie masz na myśli tym fragmentem? Nie chciałbym odpisywać bez 100% pewności co do rzeczywistych intencji Twojej wypowiedzi. <luzik>

Sędziowie, którzy podobnie jak ja uważają, że wybór sędziów do KRS przez Sejm jest niezgodny z Konstytucją RP, albo mają w tym zakresie bardzo poważne wątpliwości, mogą uznać, że nie ma innego wyjścia i trzeba wziąć udział w procedurze konkursowej (do SN) prowadzonej z udziałem organu obsadzonego wadliwie. Ze względów, które wskazałem powyżej.
Może to ich oczywiście narazić z jednej strony na zarzuty legitymizowania działań ww. organu, a z drugiej niekonsekwencji, obłudy, itp.
Żeby nie było wątpliwości - ja nie zamierzam startować.
Dokładnie to miałem na myśli.
TEZ

Postprzez TEZ » piątek, 8 czerwca 2018, 16:15

regis napisał(a):
Tomasz Zawiślak napisał(a):...

jakby <luzik> obecne brzemię ,każdego z nas -sędziów nie wiązało się z braniem na siebie brzemienia odpowiedzialności
nagle robi się z tych SSN jakieś półbożki <mysli> które dźwigają na swoich barkach cały świat lub co najmniej wymiar sprawiedliwości
tymczasem los SSR-SSO-SSA rozpoznającego na co dzień setki-dziesiątki spraw jest nie mniej ważny i odpowiedzialny

Niestety nie zrozumiałeś zupełnie, co miałem na myśli.
TEZ

Postprzez Włóczykij » piątek, 8 czerwca 2018, 16:33

Tomek, a może to Ty nie udawaj...

Jest tu grupa osób kontestująca stanowisko IS, bo od dawna widzą, co się dzieje i konsekwentnie do tego wypowiadają się wbrew konformizmowi i nie wyskakują w wygodnym momencie z twierdzeniem, że może nawet świat uratują, bo zastartują do SN. Prezentujecie Himalaje hipokryzji, a można było budować ładną sędziowską drogę Bez bohaterów korzystających z wolności przez skakanie po ławkach i naruszanie przestrzeni sądu jako świątyni sprawiedliwości. Nawet w kościołach są gablotki, ale chodzi o
jakość przekazu.
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » piątek, 8 czerwca 2018, 18:50

Widać nie zrozumiałem ale po dodatkowym poście chyba lepiej ;) ale jak pisze włóczykij.. <okok> zgadzam się że to może nie Himalaje ale przynajmniej Tatry hipokryzji...
Sorki.. bądźcie w końcu konsekwentni za czym idzie wtedy wiarygodność (nawet jeśli się nie zgadzamy w poglądach)...kwestionujecie KRS i jego zasady wyboru najcięższym zarzutem"niekonstytucyjności" ?? to trzymajcie się tego,może kiedyś uda się wam to zmienić

A nie dalej będziecie o tym trąbić i robić z siebie Wallenrodow, zbawców ojczyzny którzy muszą ratować SN
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » piątek, 8 czerwca 2018, 21:47

Tomasz Zawiślak napisał(a):Sędziowie, którzy podobnie jak ja uważają, że wybór sędziów do KRS przez Sejm jest niezgodny z Konstytucją RP, albo mają w tym zakresie bardzo poważne wątpliwości, mogą uznać, że nie ma innego wyjścia i trzeba wziąć udział w procedurze konkursowej (do SN) prowadzonej z udziałem organu obsadzonego wadliwie. Ze względów, które wskazałem powyżej.

Wziąć udział w niezgodnej z Konstytucją procedurze nominacyjnej to odpowiedzialne, a obejmować funkcje po odwołanych w niezgodnej z Konstytucją procedurze prezesach, jest złamaniem Konstytucji, zasługującym na potępienie i wyrzucenie ze stowarzyszenia...
Logika zaiste to niepoślednia. Pogratulować oryginalności. Lex Zawiślak <okok>
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez Joasia » piątek, 8 czerwca 2018, 23:03

A, to można już etycznie obejmować stanowiska po wyrzuconych sędziach z SN?
Aha.
Można.
Bo trzeba w poczuciu odpowiedzialności zadbać o skład SN.
Zaraz zaraz, a to w poczuciu odpowiedzialności nie wolno było zadbać o skład sądów powszechnych, dbając o jak najlepszy skład KRSu, który te składy kształtuje?

Litości... Czy ktoś widział gdzieś logikę?
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » piątek, 8 czerwca 2018, 23:10

Tomasz Zawiślak napisał(a):
Dreed napisał(a):
...

Sędziowie, którzy podobnie jak ja uważają, że wybór sędziów do KRS przez Sejm jest niezgodny z Konstytucją RP, albo mają w tym zakresie bardzo poważne wątpliwości, mogą uznać, że nie ma innego wyjścia i trzeba wziąć udział w procedurze konkursowej (do SN) prowadzonej z udziałem organu obsadzonego wadliwie. Ze względów, które wskazałem powyżej.
Może to ich oczywiście narazić z jednej strony na zarzuty legitymizowania działań ww. organu, a z drugiej niekonsekwencji, obłudy, itp.

Ale z Iustitii (jak domniemywam) wyrzucać dalej będziecie. Prawda?
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » piątek, 8 czerwca 2018, 23:11

Modern_judge napisał(a):
Tomasz Zawiślak napisał(a):Sędziowie, którzy podobnie jak ja uważają, że wybór sędziów do KRS przez Sejm jest niezgodny z Konstytucją RP, albo mają w tym zakresie bardzo poważne wątpliwości, mogą uznać, że nie ma innego wyjścia i trzeba wziąć udział w procedurze konkursowej (do SN) prowadzonej z udziałem organu obsadzonego wadliwie. Ze względów, które wskazałem powyżej.

Wziąć udział w niezgodnej z Konstytucją procedurze nominacyjnej to odpowiedzialne, a obejmować funkcje po odwołanych w niezgodnej z Konstytucją procedurze prezesach, jest złamaniem Konstytucji, zasługującym na potępienie i wyrzucenie ze stowarzyszenia...
Logika zaiste to niepoślednia. Pogratulować oryginalności. Lex Zawiślak <okok>

Nie Modi, to jest logika iustitiańska, teraz widać, jak tam panuje "wolność słowa i przekonań".
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » piątek, 8 czerwca 2018, 23:14

Joasia napisał(a):A, to można już etycznie obejmować stanowiska po wyrzuconych sędziach z SN?
Aha.
Można.
Bo trzeba w poczuciu odpowiedzialności zadbać o skład SN.
Zaraz zaraz, a to w poczuciu odpowiedzialności nie wolno było zadbać o skład sądów powszechnych, dbając o jak najlepszy skład KRSu, który te składy kształtuje?

Litości... Czy ktoś widział gdzieś logikę?

Jeżeli to jest prezes zarządu (który podobno rozważa) pewnego stowarzyszenia, albo Wysokie Kierownictwo tegoż to tak.Dlaczego mi się ta sytuacja, jaką opisała Joasia, kojarzy z dziełem Orwela "Folwark zwierzęcy" z fragmentem o równości zwierząt? Doprawdy nie wiem.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez iga » sobota, 9 czerwca 2018, 00:16

Tomasz Zawiślak napisał(a):
Dreed napisał(a):
...

"nie ma innego wyjścia"...
czy przyszło komukolwek z IS do głowy, że nie brakuje ludzi, którzy nie oczekują od członków IS czy Themis takiego poświęcenia, by w poczuciu misji zgłaszali się do SN? ;)
w szczególności z tego powodu, że nie uważa się ich za dobrych kandydatów na misjonarzy?
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez TEZ » sobota, 9 czerwca 2018, 08:00

Po pierwsze, nie pisałem tylko o zarzadzie Iustitii, czy nawet o członkach Stowarzyszenia. Znam osoby spoza Iustitii, które mają podobne obawy i dylematy jak ja.

Po drugie, obejmowanie stanowisk po odwołanych w trybie specustawy prezesach i wiceprezesach budziło przede wszystkich wątpliwości etyczne, a udział w obsadzeniu KRS przez Sejm - konstytycyjne (Konstytucja nie określa kadencji prezesów i wiceprezesów sądów, a członków KRS - tak). W tych procedurach nie było elementu kontroli sądowej. Były one przejawem omnipotencji Sejmu lub MS i naruszały zasadę trójpodziału wladzy. Zrównywanie tych procedur z konkursami na wolne stanowiska sędziowskie, gdzie element kontroli sądowej jeszcze występuje, jest nieuprawnione.

Po trzecie, trudno zaakceptować pogląd, że w SN mogą być tylko ci sędziowie, którzy nie widzieli nic złego w obejmowaniu stanowisk po odwołanych prezesach i wiceprezesach, w udziale w procedurze wyboru sędziów do KRS przez Sejm.

Po czwarte, udział w procedurze konkursowej nie oznacza automatycznie objęcia stanowiska w SN...

Po piąte, apele o rozważenie udziału w procedurze konkursowej (o poszukanie właściwych, dobrych kandydatów we własnych szeregach) płyną też z SN (przypominam wystąpienie sędziego Zawistowskiego na ostatnim zebraniu delegatów Iustitii).

Mam jeszcze prośbę. Bardzo cenię sobie swoje nazwisko. Uprzejmie proszę, żeby go nie nadużywać. To, że posługuję się nim, jako nikiem na tym forum (pełny nick brzmi jednak inaczej), nie oznacza, że będę tolerował takie ekscesy, jak kilka postów powyżej. Nie jestem autorem żadnej ustawy, ani jej nie proponuję, a więc przypisywanie mi, w związku z wypowiedziami na tym forum, jakiegoś lexa, jest bezpodstawne. Mnie takie żarciki nie bawią.
Czy ja mogę na zasadzie wzajemności poslugiwać się nazwiskami ukrytych pod fantazyjnymi nickami adwersarzy?
TEZ

Postprzez Geralt » sobota, 9 czerwca 2018, 09:43

Tomku, to prawda, że dylematów odnośnie właciwego zachowania w tych ciekawych czasach nie brakuje.

Oczywiście są wątpliwości co do konstytucyjności wyboru KRS. Również takie wątpliwości mam. Ale nie odbieram innym sędziom prawa do posiadania innej oceny, zwłaszcza że przepis o wyborze nie jest przecież jednoznaczny a ocena opiera się na wykładni systemowej i historycznej, która zresztą wcale nie wyklucza innej wykładni systemowej, którą tu kiedyś zaprazentował Wanam.

Wiążące w tym zakresie jest orzeczenie TK, a nie uchwały podejmowane przez jakieś gremia sędziów powszechnych. Oczywiście każdy moze sobie uważać, że coś jest konstytucyjne alno nie, ale nie wolno nam narzucać nikomu jedynie słusznej linii.

A teraz mamy taką sytuację, że kandydowanie do KRS (albo nawet "KRS") było do tego stopnia nieeetyczne, że trzeba zasłużonych skądinąd ludzi wyrzucać za to z IS.

Ale już stawanie przed tą samą KRS jest etyczne i wręcz chwalebne, bo trzeba ratować SN, o co zresztą faktycznie apelował s. Zawistowski w Mszczonowie.

Chociaż też nie do końca, bo np. dwaj nasi byli forumowi koledzy nie traktują takiego potencjalnego kandydowania jako komplementu, tylko jako złośliwość.

Nie wiem jak jest oceniane stawanie na monitory do SA i SO. Też nieeetyczne? A może jednak etyczne, no bo przecież na takiej samej zasadzie można przyjąc koniecznośc ratowania sądów powszechnych.

Objęcie funkcji komisarza wyborczego jest jak rozumiem nieeetyczne i stanowi powód do złośliwości na innych forach.

Objęcie funkcji po odwołanym prezesie skutkuje wyrzuceniem z IS. Objęcie funkcji po końcu kadencji lub po rezygnacji - nie skutkuje wyrzuceniem, ale etykieta "beneficjenta dobrej zmiany" funkcjonuje i to nie jako komplement.

Ale jakby np. Krystian trafił do SN to już beneficjentem dobrej zmiany nie będzie?

No sory Tomku, ale to wszystko kupy się nie trzyma.

Jeśli przyjmujemy, że jest stan wyższej konieczności i trzeba kandydować mimo wątpliwości to powinno to dotyczyć wszystkich stanowisk. Bo przy obsadzie KRS rozumowanie jest dokładnie takie samo.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » sobota, 9 czerwca 2018, 09:56

Z ostatnim akapitem nie zgadzam sie z powodow, ktore wielokrotnie podawalem.
Czy przywołany przez Ciebie Krystian bylby zlym kandydatem do SN? Czy brakuje mu kwalifikacji?
Zrównanie wszystkich sytuacji, w ktorych pojawiaja sie dylematy, jest moze kuszace, ale niekoniecznie dla sedziow. Niemal codziennie musimy sobie radzic z takimi problemami w pracy. Nic nowego.
TEZ

Postprzez Hinoki » sobota, 9 czerwca 2018, 10:31

Tomasz Zawiślak napisał(a):Z ostatnim akapitem nie zgadzam sie z powodow, ktore wielokrotnie podawalem.
Czy przywołany przez Ciebie Krystian bylby zlym kandydatem do SN? Czy brakuje mu kwalifikacji?
Zrównanie wszystkich sytuacji, w ktorych pojawiaja sie dylematy, jest moze kuszace, ale niekoniecznie dla sedziow. Niemal codziennie musimy sobie radzic z takimi problemami w pracy. Nic nowego.

Kwalifikacje prawnicze to jedno, a kwalifikacje charakterologiczne to drugie.
Funkcjonowanie w Iustitii dało wiele dowodów na to jakim człowiekiem jest prowadząc politykę eliminacji SĘDZIÓW z Iustitii i innych gremiów (vide: Fundacja Dom Sędziego Seniora).
Hinoki
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: znam FS nie tylko z widzenia

Postprzez Dreed » sobota, 9 czerwca 2018, 10:34

Tomasz Zawiślak napisał(a):Z ostatnim akapitem nie zgadzam sie z powodow, ktore wielokrotnie podawalem.

Wybacz Tomku ale to z Tobą trudno jest się zgodzić. Dokonałes w tej wypowiedzi znaczącego spłycenia tematu i kompletnie nie odniosłeś się do postu Geralta.
Nikt nie napisał, że jaksa nie ma kwalifikacji, a jedynie dokonywano tutaj ocen postaw...
Zadając Ci pytanie miałem właśnie wątpliwości czy dobrze odczytałem Twoje słowa. Nie pomyliłem się.

Wczytaj się proszę dokładnie w wypowiedź Geralta bo on przelał na papier moje własne oceny i myśli, aczkolwiek był znacznie bardziej powściągliwy.
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Michał 007 » sobota, 9 czerwca 2018, 11:04

Tomasz Zawiślak napisał(a):...Po piąte, apele o rozważenie udziału w procedurze konkursowej (o poszukanie właściwych, dobrych kandydatów we własnych szeregach) płyną też z SN (przypominam wystąpienie sędziego Zawistowskiego na ostatnim zebraniu delegatów Iustitii).

...

Sedzia SN Górski, były szef KRS tez zajał stanowisko, że bojkot KRS nie był zachowaniem właściwym , czyli post factum ocenił, że kandydowanie było uprawnione a mimo to po tej wypowiedzi wyrzucacie za kandydowanie z IS <uoee>

to wyrzucanie to dramat IS ...
Michał 007
VIP
VIP

Postprzez Geralt » sobota, 9 czerwca 2018, 11:48

Przypuszczam, że Jaksa jest dobrym cywilistą i całkiem możliwe, że merytorycznie byłby dobrym kandydatem.

Ale ja przecież nie o stronie merytorycznej mówię tylko o meandrach rozumowania co jest dopuszczalne a co nie.

Jeszcze 3 dni temu kolega Bzyk używał określenia "dreptanie do SN" w znaczeniu pejoratywnym. O koledze Dredzie nie wspomnę.

A teraz już to dreptanie stało się ok? Czy jednak to zależy kto miałby dreptać?

Kandydowanie do SN to ratowanie SN.

No dobrze, a kandydowanie do KRS to niby nie?

Przecież gdyby nie nasi napiętnowani koledzy, KRS utraciłaby możliwość działania już w marcu. Mandaty starego składu wygasły i już od końca marca nie byłoby kworum. Niezależnie od tego czy liczyć kadencję łącznie czy indywidualnie.

I nie byłoby niczego. Żadnych konkursów. Nigdzie. Tak byłoby lepiej?

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » sobota, 9 czerwca 2018, 12:03

Hinoki napisał(a):

Kwalifikacje prawnicze to jedno, a kwalifikacje charakterologiczne to drugie.
Funkcjonowanie w Iustitii dało wiele dowodów na to jakim człowiekiem jest prowadząc politykę eliminacji SĘDZIÓW z Iustitii i innych gremiów (vide: Fundacja Dom Sędziego Seniora).

Hinoki porusza wątek, który uważam za główny w sprawie i przymierzałam się do napisania o nim.
Rzecz w tym, że nawet krytyczne stanowisko wobec KRS i możliwia w tym zakresie kontestacja, byłaby do ujęcia jako dyskurs. A sprzeciw powstaje, gdyż na tej kanwie szczuto sędziów na sędziów, przyzwolono na eskalację takiej atmosfery w środowisku i to osoby mające na swoim koncie gorsze uczynki, teraz występowały w roli recenzentów osób, które były porządnymi osobami, a zwykle aktywnymi w IS i straciliśmy cennych członków, takich którym zależy na zaangażowaniu społecznym, a nie tylko własnej wygodzie w miejscu pracy.
To nie było etyczne prawdziwie, skoro już o etyce wyżej była mowa.
Mogę negocjować z himalajów na tatry, bo jednak to prezes na zjeździe wystapił z uchwałą wzywającą sędziów SN, by pozostali w SN. A w całej wymowie zjazdu byl to zgrzyt, gdyż szerzono w nim zupełną destrukcję. A tu pozwolono na taki hamulec (i czuło się ten dysonans ..., bo zjazd był budowany na emocji wiecu jak w partii wodzowskiej).
Nie przekona mnie jednak, że cały zarząd za hejt wśród sędziów nie odpowiada, mimo, że to wiceorganizacyjny byl zleceniodawcą szczucia i wycinki. Prezes bowiem także powtórzył argument (notabena jakoś obrabiany na szczeblu sa, patrząc kto mocno go akcentował na zebraniu IS), że komu się nie podoba, to nie musi byc w IS, że IS jest tylko dla akceptujących jedna drogę.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » sobota, 9 czerwca 2018, 13:05

Długo nie zabierałem głosu w tym wątku, ale chyba już nie wytrzymam.

1. Kandydowanie do SN – dobro, stan wyższej konieczności, ratowanie państwa (w domyśle: bo my jesteśmy fajni i mądrzy, a jak nie my, to się tam wcisną inni, którzy są niefajni i głupi, a przynajmniej głupsi od nas).
2. Kandydowanie do KRS – zło, zdrada etosu i stanu sędziowskiego.

Oczywiście samo takie rozdwojone podejście – mówiąc delikatnie – nie zasługuje na aprobatę, ale jest do tego wszystkiego jeszcze coś.
Mianowicie: ci, którzy prezentują pierwszy pogląd, firmują sankcje wobec tych, którzy nie zaakceptują drugiego poglądu (wywalanie ze stowarzyszenia sędziów).
:evil: :evil: :evil:
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Geralt » sobota, 9 czerwca 2018, 13:47

Warto zauważyć, że miejsca w starych izbach SN zostaną zwolnione w trybie, który budzi większe wątpliwości konstutucyjne niż np odwoływanie prezesów przez MS.

I tu np prezes Krystian pewnie nie dokona samowyrzucenia gdyby kandydował na zwolnione w taki sposób miejsce.

A nowych prezesów się wyrzuca, chociaż kadencje prezesów powszechnych nie są chronione konstytucyjnie.

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » sobota, 9 czerwca 2018, 18:17

Geralt napisał(a):Warto zauważyć, że miejsca w starych izbach SN zostaną zwolnione w trybie, który budzi większe wątpliwości konstutucyjne niż np odwoływanie prezesów przez MS.

I tu np prezes Krystian pewnie nie dokona samowyrzucenia gdyby kandydował na zwolnione w taki sposób miejsce.

A nowych prezesów się wyrzuca, chociaż kadencje prezesów powszechnych nie są chronione konstytucyjnie.

I pan prezes Markiewicz zdecyduje się na taki gambit? A samowyrzucenie jako pomysł i idea...??? Hm, warte przemyślenia.
jaro123
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty