Piszą o nas w sierpniu 2019 r.

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w sierpniu 2019 r.

Postprzez Włóczykij » niedziela, 18 sierpnia 2019, 11:04

Hammurabi jakieś sumienie zabolało?
Użyto słowa „wolta” i tyle na ten temat, a opisano w ten sposób bardzo porządną osobę. I tu jest prawdziwa opcja efektu mrożącego...
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez abak » niedziela, 18 sierpnia 2019, 11:10

jest widoczny aktualnie jeszcze jeden obrażający p. sędzię hasłem bmw
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez Geralt » niedziela, 18 sierpnia 2019, 11:27

Hammurabi napisał(a):
agnieszka10 napisał(a):OKO PRESS jak zwykle trzyma poziom - opublikował paszkwila o sędzi z Konina, która poparła kandydata do KRS. W swojej naiwności myslalam ,ze nie będzie tego bagna po ujawnieniu się sędziów ,którzy złożyli podpisy.Komentarze pod tekstem - dno.

I tak się rodzi kłamstwo. Po kolei:

Zacznijmy od tego, że zgodnie ze słownikową definicją paszkwil to pismo, wypowiedź lub utwór szkalujące lub zniesławiające kogoś. Szkalować to mówić o kimś lub o czymś źle, natomiast zniesławiać to zepsuć komuś opinię, mówiąc o nim złe lub nieprawdziwe rzeczy. Autor inkryminowanego artykułu:
- po pierwsze, wskazuje, że jest problem z ujawnieniem list poparcia kandydatów do nowej, niekonstytucyjnej Rady,
- po drugie, informuje, że jako osoba podpisująca listę poparcia ówczesnego kandydata, a obecnego członka Rady s. Jaskulskiego, ujawniła się sędzia z Konina Kinga Śliwińska-Buśkiewicz,
- po trzecie, informuje, że s. Kinga Śliwińska-Buśkiewicz wcześniej angażowała się w prace Forum Współpracy Sędziów i Iustitii, opozycyjnej wobec zmian w sądownictwie, a następnie dokonała wolty podpisując tę listę i występując z Iustitii oraz kończąc współpracę z FWS,
- po czwarte, informuje, że ww. osoba wbrew opinii lokalnego środowiska sędziów (wyrażonego w głosowaniu na Zgromadzeniu Ogólnym Sądu Apelacyjnego) dostała od KRS uchwałę przedstawiającą ją jako kandydatkę na sędziego SO i została powołana na to stanowisko, a także została wiceprezesem SR w Koninie,
- po piąte, stawia pytanie, czy to podpisanie listy miało wpływ na awans do SO,
- po szóste, oddaje głos pani sędzi, która wskazuje na motywy wystąpienia z IS i zaprzestania prac w FWS (brak zgody tych organizacji na udział w wyłonieniu nowego składu Rady), odnosi się do pytania-tezy autora artykułu, tj. ewentualnego wpływu podpisania listy na awans (sama pani sędzia wskazuje, że można to ocenić różnie, ale przywołuje kryterium merytoryczne, wedle którego była lepsza od kontrkandydata), a także informuje, że wiceprezesem SR została na wniosek prezesa SR będącego członkiem IS.

W tym artykule oprócz informacji, które są prawdziwie, bowiem pani sędzia im nie przeczy, a wręcz się do nich odnosi (punkty od 1. do 4.) zawiera opinię (niekonstytucyjność obecnej KRS) oraz pytanie-tezę. Owo pytanie-teza, to - nolens volens - zadanie czwartej władzy, która ma trzem pierwszym patrzeć na ręce i informować społeczeństwo o działaniach trzech pierwszych (i - co znamienne - zwykle temu się najbardziej sprzeciwiają rzekomi "pogromcy kasty" i głosiciele "absolutnej zwierzchności woli suwerena"). Artykuł jest wręcz wzorcowy, bowiem umożliwia podmiotowi, którego dotyczy, ustosunkowanie się do ujawnionych informacji i postawionego na ich podstawie "zarzutu".

A co do komentarzy - nie wiem, być może część wykasowano, ewentualnie ja, jako osoba niezalogowana, wszystkich nie widzę, ale są tam jedynie dwa komentarze. Jeden, bardzo krótki, więc można w całości przytoczyć: Przyzwoitość nie jest cechą chciwych i dyspozycyjnych.. Drugi zaś, stanowi swoiste oskarżenie autora artykułu, atakuje upolitycznienie działaczy IS oraz broni pani s. Kingi Śliwińskiej-Buśkiewicz. Dosłownie bagno jak nad Biebrzą. :roll:
Hejt jest hejtem. Sprawy należy nazywać po imieniu.

A zaangażowanie w ten paszkwil osobników podających się za przedstawicieli środowiska sędziowskiego (można się domyślać kto z Poznania to uczynił) jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Wysłane z mojego LM-X410.FN przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » niedziela, 18 sierpnia 2019, 12:26

Dzisiaj w TVN24 poseł Borys Budka dał przykład po co są potrzebne listy poparcia. To co zrobił w stosunku do Pani sędzi z Konina jest niewyobrażalne. Zobaczymy, czy w jej obronie stanie IS, Themis i FWS.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » niedziela, 18 sierpnia 2019, 13:02

Hammurabi napisał(a):
W tym artykule oprócz informacji, które są prawdziwie, bowiem pani sędzia im nie przeczy, a wręcz się do nich odnosi (punkty od 1. do 4.) zawiera opinię (niekonstytucyjność obecnej KRS) oraz pytanie-tezę. Owo pytanie-teza, to - nolens volens - zadanie czwartej władzy, która ma trzem pierwszym patrzeć na ręce i informować społeczeństwo o działaniach trzech pierwszych (i - co znamienne - zwykle temu się najbardziej sprzeciwiają rzekomi "pogromcy kasty" i głosiciele "absolutnej zwierzchności woli suwerena"). Artykuł jest wręcz wzorcowy, bowiem umożliwia podmiotowi, którego dotyczy, ustosunkowanie się do ujawnionych informacji i postawionego na ich podstawie "zarzutu".

Hammurabi, naprawdę szanuję Twoje wypowiedzi, jak pewnie większość osób tutaj, za ich kulturę, ale także przede wszystkim za ich wyważenie i zwyczajnie zdrowy rozsądek w nich zawarty.

Natomiast ten cytat stanowiący, jak rozumiem m.in. omówienie tych fragmentów
okopress napisał(a):"O przypadku sędzi z Konina Kingi Śliwińskiej-Buśkiewicz mówi od niedawna środowisko sędziowskie. Padają pytania, czy została nagrodzona przez „dobrą zmianę” w sądach za podpisanie listy poparcia dla kandydata do nowej KRS". "Środowisko sędziów zastanawia się teraz czy to przypadek, że po poparciu kandydata do nowej KRS, kariera sędzi z Konina nagle przyśpieszyła."

To jednak jedna z bardziej kreatywnych interpretacji artykułu prasowego, jaką u Ciebie czytałam. I chyba nie oceniłabym jej jak wyżej.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 18 sierpnia 2019, 13:17

Sformułowanie, że się „dziwią” jest szczególne wobec pracy orzeczniczej.
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » niedziela, 18 sierpnia 2019, 13:34

Hammurabi napisał(a):A co do komentarzy - nie wiem, być może część wykasowano, ewentualnie ja, jako osoba niezalogowana, wszystkich nie widzę, ale są tam jedynie dwa komentarze. Jeden, bardzo krótki, więc można w całości przytoczyć: Przyzwoitość nie jest cechą chciwych i dyspozycyjnych.. Drugi zaś, stanowi swoiste oskarżenie autora artykułu, atakuje upolitycznienie działaczy IS oraz broni pani s. Kingi Śliwińskiej-Buśkiewicz. Dosłownie bagno jak nad Biebrzą. :roll:

to jeszcze z takich, które ja widzę ( też nie jestem tam zalogowana ) - wprost z przywołaniem imienia sędzi- uwaga o tych, którzy się ( dosłownie ) "sk..wili" dla apanazy, stanowisk, kariery. I jeszcze o strachu z ciarkami na skórze przed dostaniem się w łapki takiego sędziego. I kolejny- o wabieniu ludzi bez zasad.
Dodam tylko na koniec.
Oczywiste jest raczej, że dziennikarze ( poza tym jednym z wpolityce ) pewnych granic nie przekroczą w artykułach. Oni tylko "zadają pytania", "stawiają tezy" i odpowiednio do nich szeregują i dobierają informacje. Bardzo wygodne jest niedostrzeganie w tym hejtu. Ale wystarczy poczytać komentarze, by wiedzieć, dla jakiego rodzaju poglądów "społeczeństwa" i jak wyrażanych stanowią pożywkę.
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez agnieszka10 » niedziela, 18 sierpnia 2019, 13:39

Hammurabi napisał(a):
agnieszka10 napisał(a):OKO PRESS jak zwykle trzyma poziom - opublikował paszkwila o sędzi z Konina, która poparła kandydata do KRS. W swojej naiwności myslalam ,ze nie będzie tego bagna po ujawnieniu się sędziów ,którzy złożyli podpisy.Komentarze pod tekstem - dno.

I tak się rodzi kłamstwo. Po kolei:

Zacznijmy od tego, że zgodnie ze słownikową definicją paszkwil to pismo, wypowiedź lub utwór szkalujące lub zniesławiające kogoś. Szkalować to mówić o kimś lub o czymś źle, natomiast zniesławiać to zepsuć komuś opinię, mówiąc o nim złe lub nieprawdziwe rzeczy. Autor inkryminowanego artykułu:
- po pierwsze, wskazuje, że jest problem z ujawnieniem list poparcia kandydatów do nowej, niekonstytucyjnej Rady,
- po drugie, informuje, że jako osoba podpisująca listę poparcia ówczesnego kandydata, a obecnego członka Rady s. Jaskulskiego, ujawniła się sędzia z Konina Kinga Śliwińska-Buśkiewicz,
- po trzecie, informuje, że s. Kinga Śliwińska-Buśkiewicz wcześniej angażowała się w prace Forum Współpracy Sędziów i Iustitii, opozycyjnej wobec zmian w sądownictwie, a następnie dokonała wolty podpisując tę listę i występując z Iustitii oraz kończąc współpracę z FWS,
- po czwarte, informuje, że ww. osoba wbrew opinii lokalnego środowiska sędziów (wyrażonego w głosowaniu na Zgromadzeniu Ogólnym Sądu Apelacyjnego) dostała od KRS uchwałę przedstawiającą ją jako kandydatkę na sędziego SO i została powołana na to stanowisko, a także została wiceprezesem SR w Koninie,
- po piąte, stawia pytanie, czy to podpisanie listy miało wpływ na awans do SO,
- po szóste, oddaje głos pani sędzi, która wskazuje na motywy wystąpienia z IS i zaprzestania prac w FWS (brak zgody tych organizacji na udział w wyłonieniu nowego składu Rady), odnosi się do pytania-tezy autora artykułu, tj. ewentualnego wpływu podpisania listy na awans (sama pani sędzia wskazuje, że można to ocenić różnie, ale przywołuje kryterium merytoryczne, wedle którego była lepsza od kontrkandydata), a także informuje, że wiceprezesem SR została na wniosek prezesa SR będącego członkiem IS.

A co do komentarzy - nie wiem, być może część wykasowano, ewentualnie ja, jako osoba niezalogowana, wszystkich nie widzę, ale są tam jedynie dwa komentarze. Jeden, bardzo krótki, więc można w całości przytoczyć: Przyzwoitość nie jest cechą chciwych i dyspozycyjnych.. Drugi zaś, stanowi swoiste oskarżenie autora artykułu, atakuje upolitycznienie działaczy IS oraz broni pani s. Kingi Śliwińskiej-Buśkiewicz. Dosłownie bagno jak nad Biebrzą. :roll:

Szanowny Kolego -komentarzy jest 131,kurestwo jako przecinek ,rzecz smaku .
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez regis » niedziela, 18 sierpnia 2019, 13:49

Przypadek pani Kingi stawia ogólne pytanie:czy fakt że komuś się podpisało listę poparcia=że uczyniło się to cynicznie, w zamian za późniejsze poparcie??
Wg mnie nie.. Bo też i takie rozumowanie doprowadzilo by do absurdów typu niemożność awansu przez kadencję KRS(jak się komuś podpisało).. Po co i dlaczego? Naprawdę nie dajmy się zwariować i nie rzucamy kamieniami.. pomówień
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » niedziela, 18 sierpnia 2019, 15:07

Trudność w wypracowaniu porozumienia w tej kwestii wynika z kilku czynników:
- nie oceniam słuszności tezy, a rzetelność dziennikarską,
- odróżniam rozmówców (niech już będzie: informatorów) dziennikarza od niego samego,
- oceniam język, którym się posłużono - czy zawierał słowa o zabarwieniu emocjonalnym, szczególnie o charakterze pejoratywnym,
- jestem zwolennikiem dopuszczalności krytyki prasowej również wobec trzeciej władzy i jej przedstawicieli,
- nie znam bohaterki artykułu osobiście, co pozwala mi zachować dystans do sprawy.

Z tezą postawioną przez autora macie prawo się zgadzać lub nie, ale nazywać go paszkwilem, bagnem lub dnem nie przystoi sędziom.

PS: Z komentarzy, jak wskazałem, wyświetliły mi się dwa, a później trzeci wyświetlił się chyba Abakowi, o czym pisał.
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez bruno » niedziela, 18 sierpnia 2019, 17:22

Hammurabi napisał(a):
Z tezą postawioną przez autora macie prawo się zgadzać lub nie, ale nazywać go paszkwilem, bagnem lub dnem nie przystoi sędziom.

PS: Z komentarzy, jak wskazałem, wyświetliły mi się dwa, a później trzeci wyświetlił się chyba Abakowi, o czym pisał.

Tak _ przez lata wmawiano o nam, że nam nie przystoi...
Wiesz, czasy się trochę zmieniły, myślę że miałbyś inne zdanie gdyby napisano to o Tobie,
Wtedy będziesz mógł wyważonym tonem wyjaśnić sprawę... I już widzę jak wszyscy będą słuchać Twoich wyważonych argumentów ...
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » niedziela, 18 sierpnia 2019, 17:33

Sędzią nie przestaje się być, gdy "biją naszych".
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 18 sierpnia 2019, 19:01

rbk napisał(a):Dzisiaj w TVN24 poseł Borys Budka dał przykład po co są potrzebne listy poparcia. To co zrobił w stosunku do Pani sędzi z Konina jest niewyobrażalne. Zobaczymy, czy w jej obronie stanie IS, Themis i FWS.

Byłam na rozprawie przez TK pod wodzą A. Rzeplińskiego, gdzie Borys Budka reprezentował sejm przeciw paniom walczącym przeciw nowelizacji z KRS i w tej sytuacji można tylko powiedzieć, że Kinga dobrze zrobiła i była odważna.
ps. nie wspomnę o innych spotkaniach, gdzie pojawia się Borys Budka lub jego żona, bo to słabe odpowiadać tą samą monetę.
A komentarze pod innym tekstem o okopress o niezłomnym Bartłomieju tylko są przykładem, kto bierze udział w tych dyskusjach. Wiem, gdzie widywałam Państwa, którzy zasilali Studio Polska, gdzie na wielkim ekarnie z poplecznictwem M. Ogórek występował Bartłomiej. Akurat wiem, z czego go znam i dlatego decyduję się, by w ten sposób dookreślać tę działalność.

Ciekawostką oddziału IS Przemyśl jest, że jego prezesem został wieloletni prezes jednego z sądów zlikwidowanych przez J. Gowina (czy był na złotej liście IS ? i czy to możliwe, by być kilkanaście lat prezesem, bo tak podawał jakiś tekst w necie), a Dreed jako dotychczasowy prezes oddziału został prezesem sądu.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » niedziela, 18 sierpnia 2019, 19:10

rbk napisał(a):Dzisiaj w TVN24 poseł Borys Budka dał przykład po co są potrzebne listy poparcia. To co zrobił w stosunku do Pani sędzi z Konina jest niewyobrażalne. Zobaczymy, czy w jej obronie stanie IS, Themis i FWS.

Murem za Kingą... <okok>

(piszę poważnie, choć na odzew nie liczę)

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » niedziela, 18 sierpnia 2019, 19:17

A jak ktoś nie widział komentarzy to proszę bardzo - przykład

Z góry przepraszam za niecenzuralne słownictwo, ale to cytat.
Załączniki
68428870_2334531103297722_73934464681508864_n.jpg
68428870_2334531103297722_73934464681508864_n.jpg (37.5 KiB) Przeglądane 471 razy

Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » niedziela, 18 sierpnia 2019, 19:26

Komentarze brzydkie. I zgadzam się - w nich jest hejt.
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 18 sierpnia 2019, 19:33

Hammurabi napisał(a):Komentarze brzydkie. I zgadzam się - w nich jest hejt.

nie
to jest przestępstwo
i co z tym zrobisz ?
co z tym zrobi pan Borys Budka it. itd. itd.

ten tekst spowodował te komentarze, gdyż owszem była tam opcja taka, by nie podpaść pod paragrafy, ale poza tym ...

ps. parę osób wie, jakiego słowa mogę w sposób uzasadniony użyć do paru kreowanych na niezłomnych, ale są ludźmi i w przestrzeni publicznej bym się na to nie zdecydowała (i nie dlatego, że należy być powściągliwym). I nieważne, że te komentarze są pisane za pieniądze, bo kto więcej takiej rzeczy pisze. Ważne jest, że tę sytuację wykreowano.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » niedziela, 18 sierpnia 2019, 19:36

Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 18 sierpnia 2019, 19:44

https://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci, ... 38691.html
dodajmy, że ten materiał został mocno przycięty, by poszedł
z dedykacją byłym krajowym
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » niedziela, 18 sierpnia 2019, 20:48

Hammurabi napisał(a):Komentarze brzydkie. I zgadzam się - w nich jest hejt.

Wyżej chyba abak, Ty, ja pisaliśmy o komentarzach na stronie okopress i już tam jest średnio.
Natomiast to, co wkleił Geralt to z komentarzy pod artykułem opublikowanym na funpage okopress na FB i tam jest dopiero pełen pokaz możliwości naszego społeczeństwa.
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez abak » niedziela, 18 sierpnia 2019, 21:11

naprawdę jest to przykre co sami ze sobą robicie ... i jak na razie to kilkanaście osób na czele z Prezesem IS (jak mi się wydaje) winny odszczekać parę rzeczy, bo juz kilkunastu? sędziów się ujawniło i nie ma tam (o ile się nie mylę) sędziów z MS czy sytuacji by kandydujący sobie nawzajem listy pdpisało...
przykre jest jak sami sobie nie woerzycie i o najgorsze rzeczy posądzacie i odmawiacie sobie racji... przykre...
i ja zwykły obywatel mam szanować... pytam się co lub kogo?...
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez efa » niedziela, 18 sierpnia 2019, 21:21

nie czytałam artykułu w Oko Press o Pani Sędzi, nazywanej tutaj Kingą i nie zamierzam.
Niestety lub stety jestem sędzią i wiem, ze czasem u ludzi nawet na tzw. poziomie, jak wchodzą emocję w grę, to zaczyna się rynsztok.
Nie uważam, abyśmy wśród sędziów (a za takie środowisko uważam społeczność sędziowie.net) musieli emocjonować się tekstami prasowymi.
Oczywiscie można uznać, że jestem po jakiejś tam stronie barykady, więc będę wybielać jakieś komenty i wyolbrzymiać inne.

Jednak - czytając ten wątek mam dwa wrażenia:
po pierwsze ludzie, którzy nie chcieli hejtu na sędziów, którzy poparali kandydatów do KRS, mają potrzebę kajania się za jakiś artykuł z oko press

po drugie ludzie, krórzy wietrzyli hejt, mają satysfakcję i wyolbrzymiają artykuł na portalu, o którym mało kto spza środowiska słyszał
Ostatnio edytowano niedziela, 18 sierpnia 2019, 21:53 przez efa, łącznie edytowano 2 razy
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » niedziela, 18 sierpnia 2019, 21:23

Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 18 sierpnia 2019, 22:14

efa napisał(a):nie czytałam artykułu w Oko Press o Pani Sędzi, nazywanej tutaj Kingą i nie zamierzam.
Niestety lub stety jestem sędzią i wiem, ze czasem u ludzi nawet na tzw. poziomie, jak wchodzą emocję w grę, to zaczyna się rynsztok.
Nie uważam, abyśmy wśród sędziów (a za takie środowisko uważam społeczność sędziowie.net) musieli emocjonować się tekstami prasowymi.
Oczywiscie można uznać, że jestem po jakiejś tam stronie barykady, więc będę wybielać jakieś komenty i wyolbrzymiać inne.

Jednak - czytając ten wątek mam dwa wrażenia:
po pierwsze ludzie, którzy nie chcieli hejtu na sędziów, którzy poparali kandydatów do KRS, mają potrzebę kajania się za jakiś artykuł z oko press

po drugie ludzie, krórzy wietrzyli hejt, mają satysfakcję i wyolbrzymiają artykuł na portalu, o którym mało kto spza środowiska słyszał

przede wszystkimi to omawiamy sprawę środowiskową i to wydaje się być naturalne być oburzonym, czyż nie ?
okopress jak gw i parę innych znanych tytułów, czy nawet publicystyka tvn czy inna nie są aż tak znowu powszechnie rozczytywane, ale jednak są to media opiniotwórcze, to z nich potem udzielane są wywiady, także przez polityków zagranicą, jak i tworzone są rozmaite raporty, z których powstają konkretne decyzje (nawet w raportach są przecież wskazania artykułów, które właśnie tak opisują; np. tu z linkiem do takiego raportu świeży news https://www.liberties.eu/en/news/polish ... ides/17835)

zatem umniejszanie tego co się wydarzyło, to ... słaba droga... (ale warto się uczyć różnej erystyki...)

a poza tym miejsce orzekania pani sędzi to nie metropolia (zwł. że nawet Warszawa to tylko ok. 2 mln, a inne krajowe aglomeracje znacząco mniej), ale bliskie środowisko zwykle lubi zainteresować się takimi "smaczkami" (nie będę może szerzej rozpisywać, jak bywa)

satysfakcja :shock: u kogokolwiek tu :shock: zdumiewające, ta sytuacja jest po prostu smutna/przykra
ktoś się kaja za artykuł w okopress :shock: przecież tezy tam co do wymiaru sprawiedliwości to stała norma

a bilans jest taki - była różna pisanina, gdy różne rzeczy się działy, były nawoływania, by IS zajęła stanowisko, w tym nawet kiedyś co do jakiejś pani sędzi z południa, która nawet w IS nie była, a tu mamy wylew brzydkich komentarzy (te z FB pominę, bo pomyjami po co się zajmować, choć przypomnieć mogę, że swojego czasu na zjeździe IS też nikt nie reagował w nieco tylko lżejszej sytuacji...)

i czym innym jest omawianie na argumenty, a czym innym kreowanie oczekiwanego obrazka

i to jest odpowiedzialność osób prowadzących określoną narrację, że do takiego rynsztoku dochodzi

no właśnie, przełknęłabym ten folklor budowania portretów pod przyszłe słuszne kadry, gdyby do tego nie posługiwano się także plugastwem jak wyżej opisywane
wobec tego jacy są politycy mówiący, że bronią Konstytucji, demokracji
otóż jawnie ubrudzeni są i to już zostaje na oglądzie wizerunku jak widzimy nasz kraj ...
ps. nie wiem tylko jak gw w swej obłudzie pogodzi poglądy tego pana sędziego i koleżeństwa co do różnych kwestii podciąganych obecnie pod ideologię LGBT, co punktowano K. Zaradkiewiczowi, ale cóż skala hipokryzji czyż może zaskoczyć.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » niedziela, 18 sierpnia 2019, 23:36

efa napisał(a):na portalu, o którym mało kto spza środowiska słyszał

funpage okopress na FB polubiło 260 tysięcy kont. taką wyborczą np mającą prawie 30 l- 660 tys.
Wspomniany artykuł udostępniono 1000 razy.
Tylko pod pierwotnym tekstem na FB jest 150 komentarzy. Od "podpis za stołek" po takie generalne podsumowania- "nieprzekupni sędziowie-gdzie oni są?". To tylko takie wyłapane z szybkiego, jednorazowego skrollowania.
Raczej nie należę do żadnej z grup wymienionych w poście, ani się nie kajam, ani ekscytuję samym artykułem.
Jestem zwyczajnie wkurzona (chociaż to pewnie też rodzaj ekscytacji) - tak na tych, którzy do obecnej sytuacji doprowadzili, jak i na tych, którzy ją obecnie w określony sposób i bardzo krótkowzrocznie rozrywają.
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..