Piszą o nas w sierpniu 2019 r.

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w sierpniu 2019 r.

Postprzez Kret » wtorek, 27 sierpnia 2019, 10:47

Nadzieja nadzieją, ale przyłączam się do prośby, żeby jak ktoś trafi na transmisję w sieci, to zarzucił linkiem. :)
Kret
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » wtorek, 27 sierpnia 2019, 11:05

efa napisał(a): Tu chodzi o nasze standardy. Jeśli działa w naszym środowisku taka grupa, to należy zrobić wszystko, żeby zlikwidować mechanizm, który umożliwił funkcjonowanie takiej grupy i korzystanie z takich metod. .

Nie grupy, tylko grup, bo informacje w mediach o dyscyplinarkach Piebiaka czy Iwańca nie wzięły się z powietrza. Tak więc można powiedzieć przyganiał kocioł garnkowi (nie mam na myśli Ciebie)
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez efa » wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:49

iga napisał(a):
efa napisał(a): Tu chodzi o nasze standardy. Jeśli działa w naszym środowisku taka grupa, to należy zrobić wszystko, żeby zlikwidować mechanizm, który umożliwił funkcjonowanie takiej grupy i korzystanie z takich metod. .

Nie grupy, tylko grup, bo informacje w mediach o dyscyplinarkach Piebiaka czy Iwańca nie wzięły się z powietrza. Tak więc można powiedzieć przyganiał kocioł garnkowi (nie mam na myśli Ciebie)

mnie najbardziej interesuje to, czy doszło do popełnienia przestępstw urzędniczych. Kto się obrzuca ploteczkami i zbiera na siebie haki w ramach jakiś konfliktów osobistych ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Chociaż znaczenie ma. Co pomyśli suweren ma trzeciorzędne znaczenie, którym można zając się po wyjaśnieniu . Staram się ustalić priorytety.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:54

wb02 napisał(a):Najnowszy sondaż po aferze Piebiaka. Wyborcy PiS nie obwiniają Ziobry tylko sędziów.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxOpImg1
To chyba nie jest zaskoczeniem... Wyborcy PiS w ogóle nie lubią zbytnio sędziów i nisko stawiają kwestie praworządności...

Wysłane z mojego LM-X410.FN przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dreed » wtorek, 27 sierpnia 2019, 15:00

Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez klon » wtorek, 27 sierpnia 2019, 16:06

efa napisał(a):Co pomyśli suweren ma trzeciorzędne znaczenie

Na prawdę? Suweren to tłum... lekceważenie siły tłumu nie wydaje mi się rozsądne a już na pewno takim nie jest lekceważenie tych, którzy potrafią nim sterować...

Politycy właśnie pokazali, że dla swoich interesów bezwlględnie poświęcą każdego (nawet grającyh dla nich).
Jeżeli przekonają ten tłum, że należy zrobić dowolną czystkę w zakesie dowolnej działalności państwa to ją zrobią i nie będzie tych lekceważonych tłumów na ulicach w obronie grupy likwidowanej...
Społeczność międzynarodowa? - zrobi dokładnie to samo co robi zawsze w przypadku łamania jakichkolwiek standardów w innych krajach - "wyrazi głębokie zaniepokojenie"

To co myśli suweren ustawiłbym jako to co ma pierwszorzędne znaczenie bo suweren to masa a rozpędzona masa to siła...
klon
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez efa » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:06

klon napisał(a):

Na prawdę? Suweren to tłum... lekceważenie siły tłumu nie wydaje mi się rozsądne a już na pewno takim nie jest lekceważenie tych, którzy potrafią nim sterować...

Politycy właśnie pokazali, że dla swoich interesów bezwlględnie poświęcą każdego (nawet grającyh dla nich).
Jeżeli przekonają ten tłum, że należy zrobić dowolną czystkę w zakesie dowolnej działalności państwa to ją zrobią i nie będzie tych lekceważonych tłumów na ulicach w obronie grupy likwidowanej...
Społeczność międzynarodowa? - zrobi dokładnie to samo co robi zawsze w przypadku łamania jakichkolwiek standardów w innych krajach - "wyrazi głębokie zaniepokojenie"

To co myśli suweren ustawiłbym jako to co ma pierwszorzędne znaczenie bo suweren to masa a rozpędzona masa to siła...

echhhh - musze tłumaczyć, że nie napisałam, że nie ma dla mnie znaczenia? Napisałam, że ma dla mnie trzeciorzędne znaczenie, bo na dwóch wyższych stopniach podium umieściłam inne kwestie, które w mojej ocenie są ważniejsze. Po prostu jestem sędzią i w swoich działaniach i orzeczeniach nigdy opinia suwerena nie jest dla mnie najważniejsza.
Jeśli masz inne priorytety, to (jeśli masz ochotę dyskutować ;) ) wskaż i uzasadnij <figielek>
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:16

klon napisał(a):

Efa chciałaby analizować sprawę na płaszczyźnie czystego prawa w oderwaniu od aspektów społecznych i politycznych. Jest w tym jakiś sens ale:
1. Trudno mówić i stanie prawnym nie mając stanu faktycznego a zainteresowani zaprzeczają.
2. W okresie przedwyborczym kwestie prawne mało kogo obchodzą. Zresztą i tak zostaną rozstrzygnięte za parę lat gdy większość zapomni o co chodzi.
3. Nastroje społeczne z przełożeniem na wynik będą miały decydujące znaczenie dla losów sądów na następną dekadę.

Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez efa » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:25

Geralt napisał(a):
klon napisał(a):

Efa chciałaby analizować sprawę na płaszczyźnie czystego prawa w oderwaniu od aspektów społecznych i politycznych. Jest w tym jakiś sens ale:
1. Trudno mówić i stanie prawnym nie mając stanu faktycznego a zainteresowani zaprzeczają.

dokładnie tak, tylko że chciałabym aby tą analizą zajęły się odpowiednie organy państwowe, które niewątpliwie mają narzędzia do zweryfikowania zarówno materiałów prasowych, jak i linii obrony. Jeśli chodzi o mnie, to oczywiście też mogę się zająć analizą, jeśli sprawa trafił do mojego referatu ;)

Geralt napisał(a):2. W okresie przedwyborczym kwestie prawne mało kogo obchodzą. Zresztą i tak zostaną rozstrzygnięte za parę lat gdy większość zapomni o co chodzi.
3. Nastroje społeczne z przełożeniem na wynik będą miały decydujące znaczenie dla losów sądów na następną dekadę.

jako sędzia nie wikłam się w politykę. Nie ma dla mnie również znaczenia, w jaki sposób wyjaśnienie tej sprawy wpłynie na wynik wyborczy. Nie ma dla mnie znaczenia, kto wygra wybory. Ma dla mnie znaczenie ustalenie, czy możliwym było stworzenie w Ministerstwie Sprawiedliwości grupy sędziów działających w sposób opisany w Onecie.
Jeśli było możliwe, to będzie możliwe i drugi raz i trzeci. Tu już czuję dyskomfort. Mocny.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:53

Czyżby hasło z demonstracji "nie chcę się bać"? :D
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez efa » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:57

Volver napisał(a):Czyżby hasło z demonstracji "nie chcę się bać"? :D

nie wiedziałam, że jest takie hasło, ale dobrze odzwierciedla moje odczucia.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:58

Dreed napisał(a):https://oko.press/sama-szukalam-hakow-by-dostac-pochwale-albo-temat-byl-z-kasty-wywiad-oko-press-z-mala-emi/

Tylko jedno- co powie fachowiec od konfabulacji (w uzupełnieniu kwestii wykorzystania).
I tak jak pisałam - jaki kraj takie watergate...
żenujące
Ps. Ta pani tak sama, czy jak zwykle przygotowana na ocenę czynu...
Ps. Obejrzałam też zdjęcia podane w linku z TT. W todze oczywiście musiałabym oczekiwać na materiał procesowy, by wyrokować.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez censor » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:00

efa napisał(a):Jeśli chodzi o mnie, to oczywiście też mogę się zająć analizą, jeśli sprawa trafił do mojego referatu ;)
To dobrze. Bo coś mi intuicja podpowiada że będą masowe żądania (sędziów) wyłączenia ich od rozpoznawania spraw (art.49 kpc, art.42 par.1 kpk). :?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez efa » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:02

censor napisał(a):
efa napisał(a):Jeśli chodzi o mnie, to oczywiście też mogę się zająć analizą, jeśli sprawa trafił do mojego referatu ;)
To dobrze. Bo coś mi intuicja podpowiada że będą masowe żądania (sędziów) wyłączenia ich od rozpoznawania spraw (art.49 kpc, art.42 par.1 kpk). :?

moje rozmowy z koleżankami i kolegami sędziami raczej wskazują, że ich wiedza na temat sprawy jest przeciętna i wątpię, aby masowo występowali z takimi żądaniami.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:07

efa napisał(a):
Volver napisał(a):Czyżby hasło z demonstracji "nie chcę się bać"? :D

nie wiedziałam, że jest takie hasło, ale dobrze odzwierciedla moje odczucia.

Trafiony , zatopiony.I tym argumentem szermują sedziowie od pierwszego posiedzenia Iustiti , na którym pojawił sie wiceminister .Łukasz Piebiak. A było to od wystąpienia ropuszka.I do dziś zbieramy tego skutki.Pózniej zastraszanie kandydatów do KRS. Nastepnie zorganizowana akcja hejtu na tych kandydatów.Jakies zdjęcia na "klamerkach" w TVN, jakieś bzdurne hejterskie artykuły i komentarze pod każdym wystąpieniem prasowym kandydatów.Wyśmiewanie ich.Odmawiani e im przymiotu sędziów.W styczniu tego roku propozycja usunięcia ich ze służby.Ale to tylko jedna strona medalu.na pewno sędziowe z MSu, są w stanie przytoczyc poodbne akcje indywidualne w stosunku do nich.nie na zasadzie "wszystkie emesiaki" są złe, ale konkretne akcje.Ale- o dziwo- sędziowie ci wytrwali.
Jak sędzia się może bać, to nie rozumiem, ale przyjmuję do wiadomości. mam zdolność empatii dla zestrachanych.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:08

https://oko.press/sedzia-cichocki-adera-piebiaka/
I tu już próba dziennikarskiej analizy
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez efa » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:10

Volver napisał(a):Jak sędzia się może bać, to nie rozumiem, ale przyjmuję do wiadomości. mam zdolność empatii dla zestrachanych.

cieszę się, ze jako członek Krajowej Rady Sądownictwa przyjmujesz to do wiadomości.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:40

https://m.youtube.com/watch?feature=you ... _dqQaieUWw
nawet szkoda coś dodawać
Niezłomny Bartłomiej aż sam nie czuje się aż tak na pasku, ale ściana skoro tak go docisneli

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:48

ten pan często wypowiada się w sprawach sądownictwa (ostatnio w polemice z Dudziczem). Gdy znowu zabierze głos w sprawie, należy jednak mieć na uwadze jego życiorys (oczywiście zakładam, że media uwiarygoniły informacje, a zdjęcie legitymacji nie jest fałszywką ;) )
https://telewizjarepublika.pl/prymus-pr ... 70311.html
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez regis » wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:00

Sędziom z MS zarzuca się wyciąganie prywatnych spraw K. Markiewicza a ten co robi? Wypowiada się na temat partnerki ŁP".. Tamto to hejt a to czym jest? <zalamka>
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:06

regis napisał(a):Sędziom z MS zarzuca się wyciąganie prywatnych spraw K. Markiewicza a ten co robi? Wypowiada się na temat partnerki ŁP".. Tamto to hejt a to czym jest? <zalamka>

Byłam troszkę tu i tam, to już rysujemy kto z kim i o tych świętych związkach z wolnych sądów?

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 27 sierpnia 2019, 19:18

TVP info pokazało fragment z konferencji. Warto odtworzyć apel pełnomocnika do mediów. Stara szkoła.

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez klon » wtorek, 27 sierpnia 2019, 20:14

efa napisał(a):echhhh - musze tłumaczyć, że nie napisałam, że nie ma dla mnie znaczenia?

ależ skąd ;) - tyle zrozumiałem ;) <luzik>

efa napisał(a): jeśli masz ochotę dyskutować ;)

z przyjemnością <radocha> ;)

efa napisał(a):Jeśli masz inne priorytety, to (...) wskaż i uzasadnij <figielek>

Otóż moim zdaniem nie w tym rzecz czy mamy inne priorytety... rzecz w tym czy suweren je ma

Ja na całą tą sprawę patrzę z innej nieco perspektywy. Z racji tego w jakich sprawach i okolicznościach reprezentuję podmioty w ramach moich obowiązków musiałem zdobyć nieco wiedzy socjotechnicznej, trochę jak zapanować nad rozgorączkowanym tłumem i jak pokierować jego emocjami.
Niestety od kilku już lat w posunięciach ekip rządzących, dotyczących spraw "okołosądowych" (jeżeli mogę użyć takich ogólników), dostrzegam wiele ruchów jakby wyjętych z niektórych podręczników mówiących o psychologii tłumu i metodach manipulowania emocjami.
Nie chcę wchodzić tutaj w szczegóły techniczne bo to nie ten wątek, ale najkrócej opisując to głównym celem polityków jest zdobycie / przejęcie / utrzymanie władzy. Zazwyczaj w celach realizacji swoich własnych planów.
Aby to zrobić muszą zdobyć poparcie suwerena.
Wiem, że dotąd mój wywód to oczywistości, które śmiało mógłbym pominąć, ale pomaga to usystematyzować przekaz <figielek>
Politycy doskonale rozumieją tłum, który muszą pozyskać. Ten tłum w ogóle nie jest zainteresowany faktami ani prawdą... Narracja od wielu lat stawiana mu przed oczami jest taka, że po jednej stronie barykady jest on - ten biedny ciemiężony lud a po drugiej są sędziowie. Ponad prawem, z przywilejami, nieusuwalni, wyolbrzymione dochody.
Polacy to specyficzny naród - nie lubi ludzi sukcesu - lubi kiedy "sąsiad ma tak samo źle albo gorzej".
Politycy doskonale to wiedzą i tymi negatywnymi emocjami grają od lat. Cały czas słyszy się tą samą narrację - "ukrócimy im te przywileje", "to nie do pomyślenia żeby istniała jakaś wyjątkowa kasta" itd, itp...

W ludzi to wsiąka i po latach staje się pewnikiem... Wydaje Ci się, że interesuje ich jak jest na prawdę? Wydaje mi się, że doskonale wiesz, że nie... ;)

Chodzi o to, że odbieranie sędziom różnych rzeczy następuje po kawałeczku, ale sukcesywnie i za każdym razem głos sprzeciwu jest coraz cichszy.
Takie afery jak ostatnia ze screenami są dokładnie przejawem tej strategii - dali ludziom igrzyska a fakty, nawet jeżeli zostaną ustalone, zainteresują jedynie wąskie grono sędziów - pozostałe kilkadziesiąt milionów obywateli będzie miało obraz przedstawiony im na obrazkach i screenach...
Będą domagali się "zrobienia z tą kastą porządku"... i przedstawiciel suwerena ten porządek zrobi... z przyklaśnięciem całej publiki...

Ty, jako sędzia, chcesz ustalenia stanu faktycznego, kwalifikacji ewentualnego czynu i wyjaśnienia sprawy.

A sterujący tym zamieszaniem wręcz przeciwnie - chcą niedomówień i rozmycia meritum - ważne żeby ich przekaz trafił do odbiorców... i trafia.

Piszesz, że to sprawa trzeciorzędna i to mnie dziwi gdyż ja wolałbym taką potyczkę wygrać... a wygrać ją można tylko zmieniając ten obraz stawiany ludziom przed oczyma.
Fakty i prawda nie mają tu specjalnie dużego znaczenia bo nie mają znaczenia dla tych, którzy na podstawie tego obrazu będą podejmować kluczowe decyzje.

I żeby nie było - dla mnie fakty i prawda też są priorytetem jak dla Ciebie, ale w tej walce nie one są orężem...
Przynajmniej takie odnoszę wrażenie od dłuższego czasu <zalamka>

PS - edytowałem żeby poprawić literówki i niedociągnięcia, których nie zauważyłem pisząc - jeżeli coś przeoczyłem to przepraszam :oops:
klon
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez agnieszka10 » wtorek, 27 sierpnia 2019, 20:40

regis napisał(a):Sędziom z MS zarzuca się wyciąganie prywatnych spraw K. Markiewicza a ten co robi? Wypowiada się na temat partnerki ŁP".. Tamto to hejt a to czym jest? <zalamka>

Pan prezes IS nie zajmuje się takimi tematami .Niemozliwe ;)
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Geralt » wtorek, 27 sierpnia 2019, 21:04

Włóczykij napisał(a):https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=j_dqQaieUWw
nawet szkoda coś dodawać
Niezłomny Bartłomiej aż sam nie czuje się aż tak na pasku, ale ściana skoro tak go docisneli
Eee tam. Czekał na ten moment 7 lat...

Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..