Piszą o nas w grudniu 2019

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w grudniu 2019

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 16:35

anpod napisał(a):z opisu wydarzenia
Jak się ubrać?
- Przede wszystkim - ciepło!
- Prawników, którzy będą szli ulicą, prosimy o zabranie tóg jako symbolu naszego statusu oraz symboliczne zaklejenie ust
- Pozostałe osoby prosimy o ubranie się w kolorze czarnym, w geście solidarności z prześladowanymi przez władzę polityczną sędziami

Apel o zabranie tóg dotyczy raczej nie tylko sędziów, ale także innych prawników.
A zapis w wydarzeniu można odczytać tak jako zawołanie do ubrania się w togi, jak i posiadanie ich ze sobą. Przyznam, że ja po pierwszym przeczytaniu do teraz, gdy wrócilam do tego opisu, żeby się upewnić, byłam przekonana, że tam jest mowa o niesieniu togi przewieszonej przez ramię.

arczi, uczepiłeś się tej wypowiedzi Dreda sprzed lat- jesteś przekonany, że ją prawidłowo odczytałeś? Nie chce mi się szukać tej rozmowy, ale tylko z tonu tego krótkiego postu po tych 10 latach wnioskuję, że to było zdecydowanie ironiczne. A potwierdzeniem tego może być post Modern _judge z tej samej dyskusji ( a więc pisany wówczas, w kontekście ) znajdujący się kilka linijek niżej tak samo oceniający tę wypowiedź.

oczywiście ten ton dla osób znających osobę jest słyszalny,
ale gł. pytanie jest, czy ten ton miał być wtedy prawdą ?
bo na tym polega problem z tym tonem
a odbiorcy biorą co słyszą
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez anpod » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 16:57

Włóczka, ale tu chodzi o całość wypowiedzi, to, że bycie sedziami powinno nam wystarczyć, likwidacja działu Najśmieszniejsze... arczi musi bardzo się starać, by interpretować to na serio w odniesieniu do Dreda ( albo mi już Alzheimer odebrał pamięc z tamtego okresu ). Dodam też, że arczi znał Dreda, wiedział jak pisze i co pisze.

Ale tak czytając tamte posty, to, jak bladyświt żarliwie zachęca do udziału w manifestacji w strojach służbowych i jak bezcennym widokiem będzie marsz w togach choćby kilkudziesięciu osób, spodziewam się, że dołączy do marszu. Moze nawet biret założy? SSN ID w todze i birecie na manifie, do której zachęcał 10 lat wcześniej ( cytując klasyka ;) ) bezcenne.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 17:47

Hinoki napisał(a):Tego samego dnia, gdy miało miejsce zebranie lub zgromadzenie samorządu sędziowskiego, lokalna GW znała przebieg i teksty uchwał. Stąd wydanie GW z dnia następnego po zebraniu lub zgromadzeniu opisywalo przebieg wydarzeń z aptekarską dokłatnością . Źródłem informacji i tekstów nie był rzecznik prasowy prezesa.
Wynika z tego, że liderzy sędziowskiej opozycji tak naprawdę "trzymają sztamę" z opozycyjną prasą (dalsze pośrednie koneksje proszę sobie dopowiedzieć samemu), a szeregowych członków zgromadzenia traktują przedmiotowo, byle ci zagłosowali za uchwałami.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez jaaga » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 17:59

censor napisał(a):
Hinoki napisał(a):Tego samego dnia, gdy miało miejsce zebranie lub zgromadzenie samorządu sędziowskiego, lokalna GW znała przebieg i teksty uchwał. Stąd wydanie GW z dnia następnego po zebraniu lub zgromadzeniu opisywalo przebieg wydarzeń z aptekarską dokłatnością . Źródłem informacji i tekstów nie był rzecznik prasowy prezesa.
Wynika z tego, że liderzy sędziowskiej opozycji tak naprawdę "trzymają sztamę" z opozycyjną prasą (dalsze pośrednie koneksje proszę sobie dopowiedzieć samemu), a szeregowych członków zgromadzenia traktują przedmiotowo, byle ci zagłosowali za uchwałami.

Mam wrażenie, że Ty Cenzorze jesteś sędziowską opozycją :)
jaaga

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 19:28

anpod napisał(a):Włóczka, ale tu chodzi o całość wypowiedzi, to, że bycie sedziami powinno nam wystarczyć, likwidacja działu Najśmieszniejsze... arczi musi bardzo się starać, by interpretować to na serio w odniesieniu do Dreda ( albo mi już Alzheimer odebrał pamięc z tamtego okresu ). Dodam też, że arczi znał Dreda, wiedział jak pisze i co pisze.

Ale tak czytając tamte posty, to, jak bladyświt żarliwie zachęca do udziału w manifestacji w strojach służbowych i jak bezcennym widokiem będzie marsz w togach choćby kilkudziesięciu osób, spodziewam się, że dołączy do marszu. Moze nawet biret założy? SSN ID w todze i birecie na manifie, do której zachęcał 10 lat wcześniej ( cytując klasyka ;) ) bezcenne.

jeżeli nie widzisz różnicy i wierzysz Dredowi to Twój wybór
mnie po raz pierwszy faktycznie trącił co do zgubienia spójności, gdy na FIS orędował, by zabierać głos na Kongresie Sędziów, bo taka agitka to już zupełnie nie jego styl
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 19:29

censor napisał(a):

lokalna prasa to też tylko narzędzie

https://kulturaliberalna.pl/2019/12/31/ ... wa-skutki/ ... wa-skutki/
W Niemczech, po tym jak sędzia zostanie już powołany na urząd, minister sprawiedliwości traci nad nim wszelką kontrolę. W Polsce zakres kontroli nad sędziami ze strony ministra sprawiedliwości jest ogromny.

ktoś mógłby się do tego rzeczowo odnieść
https://www.iustitia.pl/79-informacje/3 ... dziekujemy
nawet zdjęcie zorganizowali na zachętę z Nideralandów

solidarni z Marszałkiem, ktokolwiek podpisał ten list
https://www.iustitia.pl/79-informacje/3 ... -01-2020-r
bo reszta chyba czyta oficjalne komunikaty ...
Marsz nie ma charakteru politycznego

http://kodkp.info/index.php/kod-kujawsk ... 3%B3g.html

ale czego się obawiają, przecież na zrobienie zdjęć na pewno frekwencji starczy

zatem krok po kroku i b. przedstawiciel w KRS prezydenta Komorowskiego ma o co apelował na początku obserwowanych przemian - sędziowie jednak pójdą w marszu KODu

internet już po swojemu
https://www.salon24.pl/u/yarrok1/101018 ... a-sytuacja

bo przecież o to Inpris walczy
https://www.courtmh17.com/en/curriculum ... judge.html

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez agnieszka10 » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 20:18

Polecam dzisiejszy punkt widzenia, gdyby ktoś mógł wkleić link. Nie jesteśmy jako sędziowie tak cudowni, jak myślimy.
agnieszka10
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez iga » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 20:18

Włóczykij napisał(a):
przyjadą Holendrzy
no bomba
https://twitter.com/obywatel2k/status/1 ... frame.html
szkoda, że u siebie nie mają tyle odwagi ...

oooo <lol> <lol> <lol> cóż za wspaniała okazja - będzie można zapytać "u źródła" czy dla przywrócenia praworządności faktycznie pomogła im zmiana nazwy państwa <rotfl> <rotfl> <rotfl>

naprawdę liczę w tej materii na dziennikarzy <lol> <lol>

"Koniec Holandii. Kraj zmienia nazwę. Wszystko przez narkotyki i czerwone latarnie"
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... arnie.html
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez anpod » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 20:35

Włóczykij napisał(a):jeżeli nie widzisz różnicy i wierzysz Dredowi to Twój wybór
mnie po raz pierwszy faktycznie trącił co do zgubienia spójności, gdy na FIS orędował, by zabierać głos na Kongresie Sędziów, bo taka agitka to już zupełnie nie jego styl

po raz kolejny żałuję, że się wdałam w jakąś dyskusję i nie będę kontynuować poza tym, że zapytam:
o jakiej różnicy i jakiej mojej wierze Dredowi Ty w ogóle piszesz? Czy nadal piszesz ( bo ja tak i o niczym innym ) o interpretacji jego 3zdaniowego posta sprzed ponad 10 lat, którego screen został zamieszczony w tym artykule na stronie IS i z którego arczi wyciągnął wniosek o totalnej zmianie poglądów Dreda na temat ewentualnej manifestacji?
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 20:47

anpod napisał(a):
Włóczykij napisał(a):jeżeli nie widzisz różnicy i wierzysz Dredowi to Twój wybór

po raz kolejny żałuję, że się wdałam w jakąś dyskusję i nie będę kontynuować poza tym, że zapytam:
o jakiej różnicy i jakiej mojej wierze Dredowi Ty w ogóle piszesz? Czy nadal piszesz ( bo ja tak i o niczym innym ) o interpretacji jego 3zdaniowego posta sprzed ponad 10 lat, którego screen został zamieszczony w tym artykule na stronie IS i z którego arczi wyciągnął wniosek o totalnej zmianie poglądów Dreda na temat ewentualnej manifestacji?

ale jaką dyskusję ?
a reszty nie skomentuję, fakty są jakie są
a i arczi chyba pisał o kontekście umieszczenie srceenów o określonym brzmieniu w określonym czasie niż 0-1 je odczytywał
oczywiście widoczne jest, że arczi mu dużo większą wiedzę o Dredzie, więc sobie też pisze tyle, ile można komentując jednak coś co widać, a z czego buduje się jakieś zdarzenia

jak to w kryminałach - ktoś uważa za stosowne przy kreowaniu Marszu, a już po Kongresie i innych wiadomo, jak to jest gdy takie zdarzenia się kreuje, by jednak wklepać fragment z tut. forum i nawet koleżanka Marta Warywoda-Kożuchowska do wypowiedzi PR w TVN ma wrzutkę, by do narracji wprowadzać, że sędziowie kiedyś protestowali i teraz protestują i wobec tego nie jest to polityczne
no i I PSN w kropce na i narrację sędziowie - inna władza podała inteligentnie i nie można było stawić zarzutu, ale pojawił się stały PR IS i już zaczęła się siermiężna łopatologia wbrew faktom, czyli manipulacja
nie będę rozpisywać, bo albo ktoś ma swój rozum, albo co tu tłumaczyć (a jak ma swój rozum o i tu spektrum wyborów jest duże, bo ktoś chce uniknąć manipulacji, ale i zająć jakieś stanowisko i sytuacja jest bez wyjścia, bo narratorzy coś mu i tak dorzucą, a dana osoba zostanie z własną wiedzą, co chciała wyrazić)

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez arczi » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 21:47

anpod napisał(a):

Anpod czytajmy uważnie. Z wklejonych przez IS postów zresztą bez wiedzy ich autorów / powyzej/ , wynika, ze Dred był przeciwny wszelkim protestom sędziów.
teraz wkleja na tweeterze swoje wypowiedzi ze wlaśnie jedzie autem na protesty.
Jest zmiana?. o 180 stopni.

Swoją drogą szykuje się ciekawy proces.
https://mobile.twitter.com/ZRDSSP_Radzi ... 75840?s=09
porównamy w odpowiednim czasie ten wyrok z wyrokiem na redaktora Biedronia, który omyłkowo użyl słowa postepowanie dtscyplinarn zamiast wyjaśniające.
tutaj mamy z pełną świadomością 2 krotnie potwierdzone stwierdzenie ze Rzecznicy wykonują pokecenia Ziobry.
arczi
VIP
VIP

Postprzez jaaga » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 23:15

@archie ale on nie był przeciwko, przecież te teksty nadal są na forum i możesz przeczytać
jaaga

Postprzez jaaga » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 23:18

co ciekawe modern był przeciwny...
jaaga

Postprzez arczi » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 23:37

jaaga napisał(a):@archie ale on nie był przeciwko, przecież te teksty nadal są na forum i możesz przeczytać

Jaaga a puerwszy post w tym cytowanym skrinie?
To Dreda. Tam wyrażnie pisze ze wszelkie protesty uwaza za niedopuszczalne.
arczi
VIP
VIP

Postprzez jaaga » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 23:51

arczi napisał(a):
jaaga napisał(a):@archie ale on nie był przeciwko, przecież te teksty nadal są na forum i możesz przeczytać

Moim zdaniem to ironia :)
jaaga

Postprzez efa » poniedziałek, 6 stycznia 2020, 23:54

arczi napisał(a):

język propagandy :lol:
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » wtorek, 7 stycznia 2020, 00:03

arczi napisał(a):
Anpod czytajmy uważnie.

też o to apeluję :) jeśli nie posty sprzed iluś lat, to chociaż bieżące, w tym wątku, o tych sprzed lat.
Arczi, serio nie łapię- Ty serio chcesz, żebyśmy wierzyli, że jako osoba będąca na forum od początku ten wpis Dreda wówczas, jak i teraz, odczytywałeś i odczytujesz, jako deklarację antyprotestową? Plus nawołującą do oczyszczenia forum z wątków dot. protestu i oczywiście wątku najśmieszniejsze?
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » wtorek, 7 stycznia 2020, 00:15

moje posty z przeszłości nie różnią się od aktualnego stanowiska. Nie byłam i nie jestem zwolenniczką ulicznych pochodów sędziów, bo chodzenie w sędziowskiej todze po ulicy narusza godność zawodu, zwłaszcza, że po drodze można się natknąć na jakieś niewybredne komentarze, czy wręcz poniżające okrzyki gapiów. Dlatego mam nadzieję, że służby zadbają, by do takich incydentów nie doszło.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez jaaga » wtorek, 7 stycznia 2020, 00:33

iga napisał(a):moje posty z przeszłości nie różnią się od aktualnego stanowiska. Nie byłam i nie jestem zwolenniczką ulicznych pochodów sędziów, bo chodzenie w sędziowskiej todze po ulicy narusza godność zawodu, zwłaszcza, że po drodze można się natknąć na jakieś niewybredne komentarze, czy wręcz poniżające okrzyki gapiów. Dlatego mam nadzieję, że służby zadbają, by do takich incydentów nie doszło.

Jakie służby, Igo?
jaaga

Postprzez Geralt » wtorek, 7 stycznia 2020, 08:30

Myślę, że rozkładanie na czynniki pierwsze wpisów sprzed dekady jest zajęciem cokolwiek bezcelowym. Zarówno na stronie IS jak i tutaj.

Wysłane z mojego LM-X410.FN przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez arczi » wtorek, 7 stycznia 2020, 09:04

Anpod masz rację. Brnięcie w ten temat nie ma sensu. Ironia czy nie, niedopuszczalne jest cytowanie pobliczne wpisów z tego forum na zewnątrz. Przemawia przez tą praktykę zlość, mściwość, może i nienawiść. Sędziowie z zasady tacy nie są..
arczi
VIP
VIP

Postprzez iga » wtorek, 7 stycznia 2020, 10:18

jaaga napisał(a):
iga napisał(a):moje posty z przeszłości nie różnią się od aktualnego stanowiska. Nie byłam i nie jestem zwolenniczką ulicznych pochodów sędziów, bo chodzenie w sędziowskiej todze po ulicy narusza godność zawodu, zwłaszcza, że po drodze można się natknąć na jakieś niewybredne komentarze, czy wręcz poniżające okrzyki gapiów. Dlatego mam nadzieję, że służby zadbają, by do takich incydentów nie doszło.

Jakie służby, Igo?
Bezpieczeństwa <rotfl> a poważnie pisząc - jakaś policja, straż miejska itp. tak jak chyba zawsze się to odbywa przy organizacji przemarszów po publicznej drodze. Dziwi mnie takie pytanie z Twojej strony, bo protestami zajmujesz się niemal zawodowo, i na pewno natknęłaś się na służby porządkowe czy pracowników ochrony.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez regis » wtorek, 7 stycznia 2020, 15:40

https://tvn24.pl/okragly-stol-w-sprawie ... 358,s.html ... 358,s.html

taki "okrągły stół " można sobie organizować co mc
niestety <zalamka> ale nie ma on większego znaczenia poza przekazem(zainteresowaniem) medialnym ,tak jak i czynności jakie będą niedługo w senacie

gdyby była wola rzeczywistego porozumienia okrągły stół miałby sens, tu chodzi tylko o to że "nasze" musi być na wierzchu..
trzeba szukac albo kompromisu albo przynajmniej zająć się zagadnieniami "niekontrowersyjnymi"

-tu przypominam że gdy np. były prace nad procedurami kpc,kpk to akurat Iustitia i opozycja poza krytyką potem projektów włączyć się w prace nie chciały ..

ps. gdy był kiedyś OSDS Iustiti to też rządzący (PO/PSL) go zignorowali
ps 2 nie pora na zamianę nazwy wątku ?-mamy styczeń
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » wtorek, 7 stycznia 2020, 16:41

iga napisał(a):
jaaga napisał(a):

Jakie służby, Igo?
Bezpieczeństwa <rotfl> a poważnie pisząc - jakaś policja, straż miejska itp. tak jak chyba zawsze się to odbywa przy organizacji przemarszów po publicznej drodze. Dziwi mnie takie pytanie z Twojej strony, bo protestami zajmujesz się niemal zawodowo, i na pewno natknęłaś się na służby porządkowe czy pracowników ochrony.

No cóż, policja zazwyczaj nie reaguje na okrzyki gapiów :) chyba, że... ktoś jej każe reagować
jaaga

Postprzez Włóczykij » wtorek, 7 stycznia 2020, 17:06

https://www.iustitia.pl/79-informacje/3 ... ysiaca-tog
póki widać jak wnikliwie czytają ...

ps. kiedyś widziałam zaplecze autobusowe protestu chyba jakiś związ. zaw. w Wawie, gdyż akurat przechodziłam; samo życie.

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..