Piszą o nas w styczniu 2020r.

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w styczniu 2020r.

Postprzez jak2006 » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:32

Volver napisał(a):http://www.krs.pl/pl/aktualnosci/d,2020,1/6133,stanowisko-krajowej-rady-sadownictwa-z-10-stycznia-2020-r-dotyczace-nowelizacji-ustawy-prawo-o-ustroju-sadow-powszechnych

Celowo stworzyliśmy KRS w nowym kształcie ustawowym, bo widzieliśmy, że próby reformy będą skutkować atakiem
– powiedział Sebastian Kaleta w programie „Gość Wiadomości”.
jak2006
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:44

regis napisał(a):
kam napisał(a):Chcesz dopuścić do tego, żeby komornik, dyrektor ZK, policja, organ administracji itd. mogły rozważać czy orzeczenia mają sens? I w zależności od oceny wykonywać je albo nie? Z możliwości wyjaśnienia sądowi przyczyn odmowy kancelaria zdaje się skorzystała, a jeśli sąd podtrzymał decyzję, to pozostaje jej wykonanie albo wniesienie środków odwoławczych w przypadku zastosowania sankcji.

Litości.. Dobrze wiadomo o co tu chodzi.. I nie o przedmiot sporu cywilnego.. A jeśli (o ile są) środki odwoławcze będzie rozpoznawal sędzia o podobnych poglądach do s. Juszczyszyna?

Nie jestem cywilista ale gdybym w karnym chciał dokonać w sprawie o rozbój oględzin np dyplomu ukończenia studiów przez sędziego który wydał wyrok w I instancji to chyba sam bym umarł ze śmiechu
To jest chyba raczej nadużycie prawa

Ale systemy do wykrywania plagiatów już Cie nie dziwią? Może podważanie dorobku naukowego albo uprawnień lekarskich też jest niezgodne z prawem?
jaaga

Postprzez iga » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:44

kam napisał(a):
regis napisał(a):
kam napisał(a):Ale bez względu na sens czynności sądu, chyba zgadzamy się że jego polecenie powinno być wykonane?

czy jedno nie przeczy drugiemu ?

Chcesz dopuścić do tego, żeby komornik, dyrektor ZK, policja, organ administracji itd. mogły rozważać czy orzeczenia mają sens? I w zależności od oceny wykonywać je albo nie? Z możliwości wyjaśnienia sądowi przyczyn odmowy kancelaria zdaje się skorzystała, a jeśli sąd podtrzymał decyzję, to pozostaje jej wykonanie albo wniesienie środków odwoławczych w przypadku zastosowania sankcji.

nie jestem zwolenniczką utajniania list - natomiast rozważając sprawę czysto teoretycznie to wcale nie jest tak, że sędzia może sobie zażądać dowolnego odkumentu i zostanie on przedstawiony - wyjątki przewiduje np. prawo bankowe czy też sytuacje dot. ujawniania treści korespondencji czy ochrony tajemnicy zawodowej.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:50

Włóczykij napisał(a): https://www.rmf24.pl/fakty/news-komisja ... Id,4260901
Komisja Europejska występuje o środki tymczasowe ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

trzeba się nastawić na prostowanie zakrzywionego poprzednim orzeczeniem TSUE banana (dotyczącego zakazu posyłania sędziów w stan spoczynku)
jak to mówi moja córka: XD
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez BlueFire » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:08

regis napisał(a):
kam napisał(a):Chcesz dopuścić do tego, żeby komornik, dyrektor ZK, policja, organ administracji itd. mogły rozważać czy orzeczenia mają sens? I w zależności od oceny wykonywać je albo nie? Z możliwości wyjaśnienia sądowi przyczyn odmowy kancelaria zdaje się skorzystała, a jeśli sąd podtrzymał decyzję, to pozostaje jej wykonanie albo wniesienie środków odwoławczych w przypadku zastosowania sankcji.

Litości.. Dobrze wiadomo o co tu chodzi.. I nie o przedmiot sporu cywilnego.. A jeśli (o ile są) środki odwoławcze będzie rozpoznawal sędzia o podobnych poglądach do s. Juszczyszyna?

Nie jestem cywilista ale gdybym w karnym chciał dokonać w sprawie o rozbój oględzin np dyplomu ukończenia studiów przez sędziego który wydał wyrok w I instancji to chyba sam bym umarł ze śmiechu

To nawet zabawne, że akurat Ty piszesz takie rzeczy, mimo, że jeszcze całkiem nie tak dawno sam miałeś dylematy bardzo podobne do tych, sędziego Juszczyszyna, zastanawiając się, czy osoba wybrana przez "wadliwą" KRS będzie sędzią, czy nie, a jego wyroki będą wyrokami, czy też nie. To się pozmieniało... <brawo>

Ale tu lepszy smaczek:

https://olsztyn.so.gov.pl/index.php?opt ... Itemid=162

Czy dobrze zrozumiałam, że z wyjaśnień Kancelarii Sejmu wynika, iż znacząca część list poparcia została sporządzona na papierze gazetowym pochodzącym z dodatku do "Gazety Polskiej", dlatego ryzykiem jest przesyłanie, a nawet ... kopiowanie tych dokumentów? Klasa. <okok> <rotfl> Ciekawe, czy fotokopia też im może poważnie zaszkodzić? <okok>
Ostatnio edytowano wtorek, 14 stycznia 2020, 21:21 przez BlueFire, łącznie edytowano 1 raz
"Może to wszystko dzieje się w laboratorium?
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:20

jaaga napisał(a):
regis napisał(a):

Ale systemy do wykrywania plagiatów już Cie nie dziwią? Może podważanie dorobku naukowego albo uprawnień lekarskich też jest niezgodne z prawem?

Nie ośmieszaj się jaago... :shock:

Uważasz, że jak ktoś np ściągał na maturze, to trzeba uchylić wyrok ?? <rotfl>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez regis » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:20

Nie przypominam sobie bym miał takie dylematy..dot. obecnych powołań.. Jeśli zdawałem pytania.. To były tylko pytania. nie kwestionowalem niczich powołań

A usłyszałem przed chwilą że podobno kancelaria ma udostępnić do wglądu listy..
To ciekawe i może rozetnie ten bezsensowny węzeł, choć jestem ciekaw jak s. Juszczyszyn to wykorzysta i jak szybko upubliczni
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez BlueFire » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:23

regis napisał(a):Nie przypominam sobie bym miał takie dylematy..
A usłyszałem że kancelaria ma udostępnić do wglądu listy..
To ciekawe i może rozetnie ten bezsensowny węzeł, choć jestem ciekaw jak s. Juszczyszyn to wykorzysta i jak szybko upubliczni

To z największą przyjemnością zapraszam na któryś z wątków zamkniętych. Chętnie przypomnę. Pocytuję. Powspominamy... <okok>
Ostatnio edytowano wtorek, 14 stycznia 2020, 21:26 przez BlueFire, łącznie edytowano 2 razy
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:25

To bardzo proszę o przypomnienie :D
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez BlueFire » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:30

Mogłabym oczywiście tu i teraz, ale po pierwsze nie byłoby to mile, a po wtóre muszę uszanować zasady Admina, u którego jestem tu tylko gościem, a który przecież nie toleruje upubliczniania naszych rozmów z wątków zamkniętych w wątkach ogólnodostępnych. Proponuję "Luźne rozmowy". :D
Ostatnio edytowano wtorek, 14 stycznia 2020, 21:34 przez BlueFire, łącznie edytowano 2 razy
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:30

Geralt napisał(a):
jaaga napisał(a):
regis napisał(a):

Nie ośmieszaj się jaago... :shock:

Uważasz, że jak ktoś np ściągał na maturze, to trzeba uchylić wyrok ?? <rotfl>

A gdyby okazało się, że sędzia nie ma matury? <szok>
Te listy powinny być dawno ujawnione. Każdy powinien się dowiedzieć kto udzielił poparcia i dlaczego glownie sędziowie z MS ;p
jaaga

Postprzez anpod » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:36

jaaga napisał(a):A gdyby okazało się, że sędzia nie ma matury? <szok>

przez jakieś kilka lat, raz na kilka miesięcy, powtarzał mi się sen- idę na egzamin sędziowski, a tam nauczyciele z ogólniaka, pytania z fizyki kwantowej. Nikomu nie mogłam wyjaśnić, że ja na sędziowski, nie na maturę, a tak w ogóle humanistyczną konczyłam. Dobijali mnie wyciąganiem informacji, że w II klasie, to nie zdałam z polskiego.

Ale jaago...

zawsze się okazywało, że to jednak sen.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:38

BlueFire napisał(a):Mogłabym oczywiście tu i teraz, ale po pierwsze nie byłoby to mile, a po wtóre muszę uszanować zasady Admina, u którego jestem tu tylko gościem, a który przecież nie toleruje upubliczniania naszych rozmów z wątków zamkniętych w wątkach ogólnodostępnych. Proponuję "Luźne rozmowy". :D

Nie ma sprawy, dla mnie można i na ogólnym <rotfl> tyle tylko że to wątek "piszą o nas" a nie rozliczenia z wypowiedzi
<luzik>
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez abak » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:39

jaago, że tak głupio spytam, na czy polega podważanie uprawnień lekarskich???
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez kam » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:50

jaaga napisał(a):Każdy powinien się dowiedzieć kto udzielił poparcia i dlaczego glownie sędziowie z MS ;p

Bo kandydaci jakąś dziwną konspirację uprawiali.
kam
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:05

kam napisał(a):
jaaga napisał(a):Każdy powinien się dowiedzieć kto udzielił poparcia i dlaczego glownie sędziowie z MS ;p

Mnie tam nikt o podpis nie poprosił... A przecież mógłby... <luzik>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Volver » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:05

kam napisał(a):

A ja wam- bajkę o zielonej żabce , którą chce połknąć bocian, znacie?

PS.Geralt-no daj pokój.Ja byłem w Płocku, a tam wszystkie restauracje pełne , na rynku,poza jedną...no i weszliśmy z rodziną.Dobry rosól z bażanta , ale im dalej tym gorzej.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez jak2006 » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:25

https://m.youtube.com/watch?v=87QoszWSw ... e=youtu.be
Orzeczników, jak na lekarstwo, a kolegium nie może zatwierdzić zakresu obowiązków? Chyba rzeczywiście coś jest nie tak :oops:
jak2006
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:35

abak napisał(a):jaago, że tak głupio spytam, na czy polega podważanie uprawnień lekarskich???

Od czasu do czasu okazywało się, że ktoś leczył bez właściwych uprawnień i długo mu się udawalo, bo nikt nie kwestionował...
Po prostu nie wiem, czemu kontrola uprawnień ma uwłaczać.
jaaga

Postprzez jaaga » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:40

A informacje nt list poparcia należą się społeczeństwu jak psu zupa. To informacja publiczna.
Tak orzekł sąd.
jaaga

Postprzez Volver » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:40

jaaga napisał(a):
abak napisał(a):jaago, że tak głupio spytam, na czy polega podważanie uprawnień lekarskich???

Od czasu do czasu okazywało się, że ktoś leczył bez właściwych uprawnień i długo mu się udawalo, bo nikt nie kwestionował...

Nadal brak odpowiedzi.Brak odpowiedzi Jaagi dla abaka, gdyby jaaga nie wiedziała czyjej brak odpowiedzi <rotfl>
Ps.psu- zupa?No wybacz.Co za porównanie, jaaga.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez jaaga » wtorek, 14 stycznia 2020, 23:06

jak2006 napisał(a):https://m.youtube.com/watch?v=87QoszWSwxk&feature=youtu.be
Orzeczników, jak na lekarstwo, a kolegium nie może zatwierdzić zakresu obowiązków? Chyba rzeczywiście coś jest nie tak :oops:

Mocny wywiad! Dwóch nieskazitelnych, pokrzywdzonych.
jaaga

Postprzez abak » wtorek, 14 stycznia 2020, 23:50

jaaga napisał(a):

ze smutkiem stwierdzam, że nie masz pojęcia o czy piszesz...na marginesie jedynie dodam, że aktualnie na stronie NIL-u można sprawdzić każdego lekarza
mieszasz pojęcia ...
jak na razie wszystkie osoby powołane przez tego czy innego Prezydenta RP mają uprawnienia do sądzenia (nie sądzę by zdarzył się przypadek sądzenia bez uprawnień, jeżeli przyjmiemy, że chodzi o osoby które skończyły prawo i przeszły stosowną procedurę zakończoną aktem u Prezydenta RP),
może się, jednakże okazać <mysli> za jakiś czas że pewne osoby w liczbie mi nieznanej ale przypuszczam, że niemałej zostaną uznane za osoby bez uprawnień, biorąc pod uwagę, że już obecnie niektórzy uzurpują sobie prawo do odmowy sądzenia z tą czy inną osobą... bo np. w ocenie danego sędziego inny sędzia nie daje gwarancji nieskazitelności, mogę tylko żałować (tu ironia) że tak późno przetarali oczy i nie przeszkadzało tym czy innym tak skorym do oceny innych dzisiaj, sądzenie zespół w zespół z kolegami co to np.: prowadzili się w sposób oględnie mówiąc bardziej rozrywkowy niż przeciętna w społeczeństwie choć mógł a nawet powinien rodzić pewne wątpliwości co do nieskazitelności...i co to zbierali punkty za hmm sygnalizowanie (jak ktoś kojarzy mema z punktami za sygnalizowanie w obecności sygnalizowanego mimo że nie jest winny, a czynu dokonał sam sygnalista na spółkę z przełożonym do którego sygnalizuje... ;) ;) ;) ;) )
a wracając do rzeczy mając na uwadze kwestionowanie dzisiaj wszelkiej maści podmiotów typu KRS i inne cóż... może być poprzecznie i podłużnie....
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez Włóczykij » wtorek, 14 stycznia 2020, 23:51

BlueFire napisał(a):
regis napisał(a):

To nawet zabawne, że akurat Ty piszesz takie rzeczy, mimo, że jeszcze całkiem nie tak dawno sam miałeś dylematy bardzo podobne do tych, sędziego Juszczyszyna, zastanawiając się, czy osoba wybrana przez "wadliwą" KRS będzie sędzią, czy nie, a jego wyroki będą wyrokami, czy też nie. To się pozmieniało... <brawo>

Ale tu lepszy smaczek:

https://olsztyn.so.gov.pl/index.php?opt ... Itemid=162 ... Itemid=162

Czy dobrze zrozumiałam, że z wyjaśnień Kancelarii Sejmu wynika, iż znacząca część list poparcia została sporządzona na papierze gazetowym pochodzącym z dodatku do "Gazety Polskiej", dlatego ryzykiem jest przesyłanie, a nawet ... kopiowanie tych dokumentów? Klasa. <okok> <rotfl> Ciekawe, czy fotokopia też im może poważnie zaszkodzić? <okok>

zatem uważasz, że sąd praworządny to sąd kapturowy ?
strony mają prawo zapoznać się z materiałem, a póki co tu wygląda jakby tylko sędzia miał się zapoznać
od tego co zobaczy może zależeć wyrok, a tymczasem nie jest pewne, że strona, która sprawiedliwie powinna wygrać sprawę, podziela pogląd o niewłaściwej obsadzie sądu
oczywiście sąd z urzędu bada nieważność, ale jeżeli zdania co do oceny prawnej kwestii obsady sądu nie są jednoznaczne i wywołuje to spór, to wmanewrowanie w to strony w imię lepszego świata jednak z punktu widzenia etyczności w prawie może zastanawiać
oczywiście jeśli racja o nieprawidłowej obsadzie jest racją, która okaże się wiodąca, to sąd się ulegitymizuje swoim działaniem, ale tego, że strony nie zobaczą dokumentu, od którego ma zależeć rozstrzygnięcie już uzasadnić się nie da ...(chodzi tu o zwykłą sprawę cywilną)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Włóczykij » wtorek, 14 stycznia 2020, 23:59

suchary Włóczykija:

no Karol Strasburger może się bać konkurencji
https://vod.pl/programy-onetu/onet-opin ... 01/2c6eq32
Gąciarek: Istnieje kasta. To sędziowie, którzy siedzą u Ziobry

https://oko.press/wypowiedzi/waszczykow ... marsz-tog/
wp portalu : fałsz. O Marszu 1000 Tóg pisała prasa z całego świata.
podpowiedź - na SanEscobar nie pisali :roll:
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..