Piszą o nas w styczniu 2020r.

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w styczniu 2020r.

Postprzez regis » niedziela, 12 stycznia 2020, 10:33

Więc ilu sędziów de facto było?

I czy można łamać przepisy dot. użycia stroju urzędowego bo jak IPSNmówi że to "fartuszek" lub sprawa jest extraordynaryjna???
I już?
:/:
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 12 stycznia 2020, 10:41

mnie interesował tylko, jak wygląda reprezentacja sędziów i tylko do tego się odnoszę
poza nimi prawników jest rzesza i proporcje są inne (a mam też porównanie do Kongresu Prawników, gdzie na przestrzeni sali I było ich widać, jak i skalę II)

wobec prowadzonej przez tzw. opozycję narracji wielkość eventu słaba, ale zdecydowanie nie porażka i nie był to mały głos, a konkretny głos sprzeciwu, że skoro tyle osób jednak przyszło, to nie jest to imaginacja, że problemu nie ma (to tak najogólniej, bo przecież same strony wiedzę jak było ...)

niezależnie od mojego stanowiska co co kwestii użycia tóg, nie doszło do naruszenia godności urzędu (wobec całości kontekstu, zachowywanej powagi) mimo, że słowo groteskowość przy nakładaniu na jakieś kurtki, płaszcze itp. jak ujął to regis uważam za zasadne

było też o marszu dyskusja w Studio Polska (także z jego uczestnikami), są komentarze na portalach krytykujących - całość jest wyspokojona jeśli chodzi o naturę ciosów
ale popatrzymy jak będzie prowadzona narracja w oparciu o te zdjęcia

@ regis - co do pytania o liczbę sędziów to ta kwestia poliszynela :), kto będzie chciał ujawnić, poprzeglądałam zdjęcia, filmiki, stałych uczestników, grupy dojazdowe (K.iero dużo sił skupił na nowym forum ? :), bo na koniec tak się wypowiedział jakby :)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Włóczykij » niedziela, 12 stycznia 2020, 10:47

regis napisał(a):Więc ilu sędziów de facto było?

I czy można łamać przepisy dot. użycia stroju urzędowego bo jak IPSNmówi że to "fartuszek" lub sprawa jest extraordynaryjna???
I już?
:/:

co do słowa fartuszek to znowu świtny tweeet mec. Smoktunowicza (na wpolityce jest)
podobnie jak przy zaproszeniu M. Warchoła Komisji Weneckiej do Muzeum nie ma poza tym komentarzy do symboliki obu tych wypowiedzi
a wypowiedź I PSN fartuszkach mocno inteligentnie zadziorna i świetna wrzutka na skanalizowanie debaty obocznie
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 12 stycznia 2020, 11:09

Włóczykij napisał(a):
efa napisał(a):

z niecierpliwością czekam na ten program. I to z kilku powodów. Po pierwsze prawdopodobnie wzmocni on niezawisłość Sędziów i niezależność sądów, albowiem sam członek KRS, piastun organu, sędzia Maciej Nawacki, polubił na tt informację o tym programie. Po drugie - co nieco zaskakuje, przyznaję - wydaje się, że TVP postanowiła działać za Prokuraturę i rzecznika Schaba rozwikłując zagadkę grupy z WA "kasta". Jeszcze nie wiem, gdzie umiejscowić deklaracje osób odpowiedzialnych za tt konto "kastawatch", którzy do tej pory w ekspresowym tempie publikowali dokumenty wychodzące spod pióra głównie sędziego Radzika jako zastępcy rzecznika dyscyplinarnego, a teraz deklarują podzielenie się swoją wiedzą o działalności "kasty" z twórcami programu "Kasta" :/:

jest już Państwo w Państwie, więc co więcej może być
kręci się odcinek by była akcja i tyle
po programie z mojego teremu Krystiana Przysieckiego zwątpiłam zupełnie w przekaz, a i przecież są jacyś opowiadanjąc że są poszkodowani przez E. Jaworowicz

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/skatowa ... _popularne ... _popularne
tutaj inny przykład takiego programu
różnica jest taka, że do tej pory telewizja publiczna nie wchodziła w taki rodzaj komercji
i faktycznie telewizja publiczna mimo, że jest to traktowane jak synonim "rządowa", w ramach misji publicznej, na którą płacimy abonament, inaczej powinna realizować przekaz na temat sądów niż teleshow
znamienne jest, że w tym filmiku wypowiada się b. MS Z.Ćwiąkalski jak obecny MS w innej sprawie, gdzie także zaistniał problem rozgraniczenia pobicia od motywu zabójstwa
praktycy wiedzą jak to są spory ( w tym na ile uchyłek przez cyzylowanie ocen...)
i kto to jest w stanie skomentować ?
nawet mamy słynną fundację ponoć sędziów przy IS, podwyższone składki, filmiki "o władzę" w wymiarze sprawiedliwości i żadnej rzetelnej edukacji, bo ileś jedynych i słusznych organizacji musi żyć,by wciąż o niej mówić
Ostatnio edytowano niedziela, 12 stycznia 2020, 11:13 przez Włóczykij, łącznie edytowano 1 raz

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » niedziela, 12 stycznia 2020, 11:10

Włóczykij napisał(a):..

@ regis - co do pytania o liczbę sędziów to ta kwestia poliszynela :), kto będzie chciał ujawnić, poprzeglądałam zdjęcia, filmiki, stałych uczestników, grupy dojazdowe (K.iero dużo sił skupił na nowym forum ? :), bo na koniec tak się wypowiedział jakby :)

Ja nadal nie wiem? Obserwując tv wg mnie może 200-300??
Kierownik poda że było tysiąc czy dwa.. Jak to zweryfikować?
Oczywiście czy jest to 2 czy 5 %sędziów to jednak jest to czytelny sygnał.. tylko po pierwsze taki sygnał poszedł dawno temu(uchwały zgr, odmowy opiniowania, Kongres etc) + czy da zmiany jakich ci sedziowie oczekują?

I to nie tak że dziś mam inne zdanie na temat tej formy protestu, gdy dawno temu byłem w I, gdy w zarządzie omawiano formy w jakich można by działać już 10 lat temu były pomysły by manifestowac na ulicy, w togach, i wówczas też byłem temu przeciwny( zresztą i zarząd też)
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 12 stycznia 2020, 11:37

na pewno nie było 1000, bo zobacz ile miejsca zajęli wtedy w PKiN
chodząc w tej liczbie ludzi czujesz potem na ulicy, czy jest ona adekwtna

200-300 ? chyba zdajesz sobie sprawę :) że szacujesz z doświadczenia:)

ale nadal tez podtrzymuję komentarz dotychczasowy :)
/nie chcę doszpilać, bo i tak chodzi przecież tylko o narrację do zdjęć/
{ w tym - przy łańcuchu światła mówiło się o 100 000 w Warszawie ? teraz 15 000 - 30 000 ? do tego jednak też faza świeżości, więc ilość to jeszcze ślad siadania-wygaszania, a tylko faza; skład sceny mimo zapowiedzi milczenia też zbyt wyspokojony, ale istotne jest, że się odbyło, więc problem jest}

tu jest ciekawie budowane (widać, gdzie wyszło autentyczniej :) eventowanie w proporcji do nakładów)
https://wpolityce.pl/polityka/481665-re ... -prawnikow

a tu łomatologicza, siermiężność
https://oko.press/judges-under-fire-43- ... osecutors/
no w ile miejscach tę listę można tak rozwalić, że w pięty by poszło, gdyby nie zainteresowanie przekazem większej liczby zainteresowanych niż wynika z autorstwa /inaczej takiej skali przekłamania by nie było/

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » niedziela, 12 stycznia 2020, 11:47

W tym wszystkim brak proporcji i symetrii:np
-co drugie słowo to łamanie konstytucji (mimo że te "łamanie" jest jednak ocenne i nie każdy tak uważa +kto ma o tym decydować? Każdy? Czy np TK)
-brak odniesienia się np do takich uchwał dawnego(czyli niby konstytucyjnego) Krs jak podawano tu - - odnośnie niemożności takiej formy protestu
-uzurpowanie sobie prawa do mówienia w imieniu wszystkich sędziów podczas gdy całej Iustiti jest tylko 1/3 sędziów a aktywistów ile? 300?
Itd
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » niedziela, 12 stycznia 2020, 12:04

Postaram się merytorycznie i oszacować.
300 osób widocznych w TVN, to byli sędziowie w togach, którym "udało" się być na czole przemarszu. Jak pisałam, jak byłam jakieś 40 minut i około 1,5 km za nimi, przed nami była zwarta grupa maszerujących, za nami nadal mnóstwo ludzi. Tak wokół mnie, jak i niedaleko przede mną i w grupie za mną cały czas było bardzo wiele sedziów- w togach. Dużo sedziów szło z togami przewieszonymi przez ramię i ci z przyczyn oczywistych byli trudniejsi do policzenia. A dodam też, że sama spotkałam kilku znajomych sedziów w ogóle bez tog, w tym takich, którzy wracali z jakichś urlopów, czy przerwali wyjazdy i dojechali do Wawy nie z miejsca zamieszkania, a z Polski. Szacując po tych ludziach, których w czasie przemarszu, czy na Pl. Krasińskich sama w togach widziałam, czy tych, których widziałam w Tv, którzy otwierali grupę i tylko tych w togach, to uwazam, że szacunki mówiące o liczbie bliskiej, lub przekraczającej 1000 sedziów w ogóle nie są przesadzone.
Jak napisała Włoczykij- chodząc w tej grupie ludzi czujesz potem na ulicy, czy jest "adekwatna".

A też tak szacując po zdjęciach, czy rozmowach prowadzonych na różnych komunikatorach- z Łodzi mogło wyjechać ok 70 osób, z Olsztyna autobus plus osobówki, z Lublina autokar z kilkudziesiącioma osobami, z Giżycka bus, z Bartoszyc, Szczytna osobówki, z Koszalina bus, z Torunia autobus- to tylko kilka sądów, o których informacje bez żadnego zbierania ich do mnie dotarly. czyli o o 7-10 sądach na kilkaset.
Nie ma innej możliwości policzenia dokładniejszego, ilu sędziów było, od zebrania po sądach info ilu skąd było, jechało. Jakoś przewiduję, że takie deklaracje będą mocno kwestionowane...
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez regis » niedziela, 12 stycznia 2020, 12:18

Watpie by ktoś był w stanie to jednoznacznie ocenic/zweryfikować
Ale ok, niech było by ich i tysiąc (ja jednak wątpię) to co to to oznacza? 10%..i dużo i mało
Każdy sobie przedstawi że to szklanka do połowy pełna /pusta
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » niedziela, 12 stycznia 2020, 12:18

arczi napisał(a):i jeszcze jedno, dla niektórych sędziow wezwanie " do hymnu" oznacza wezwanie do odspiewania melodyjnej piosenki Oda do radości.. <szok>
https://wpolityce.pl/m/polityka/481634- ... estujacych ... estujacych

A to nie jest hymn Unii Europejskiej, której jesteśmy częścią?
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez efa » niedziela, 12 stycznia 2020, 12:24

regis napisał(a):I czy można łamać przepisy dot. użycia stroju urzędowego bo jak IPSNmówi że to "fartuszek" lub sprawa jest extraordynaryjna???

kiedyś w Ustawie Prawo o ruchu drogowym był taki przepis obligujący kierowcę i pasażera jadącego na przednim fotelu, aby zapinali pasy bezpieczeństwa na drogach poza terenem zabudowanym. Nigdy mi nie przyszło do głowy, że oblig używania pasów poza terenem zabudowanym oznaczać mógł zakaz ich używania w terenie zabudowanym.
Tak samo teraz nie rozumiem zwolenników reform, którzy jak mantrę powtarzają informację o złamaniu przepisu powołując się na przepis, który nie zabrania używania stroju urzędowego Sędziemu poza salą rozpraw, tylko precyzuje, gdzie toga jest obowiązkowa.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Kynas » niedziela, 12 stycznia 2020, 12:26

regis napisał(a): Ale ok, niech było by ich i tysiąc (ja jednak wątpię) to co to to oznacza? 10%..i dużo i mało

Nie dzielmy się. Niezależnie od poglądów, przekonań. Taka mała prośba.
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 12 stycznia 2020, 12:45

jak2006 napisał(a):https://www.nytimes.com/2020/01/10/world/europe/poland-judges-tuleya.html
Ja na miejscu tego sędziego chyba nie zgodziłbym się na taką formę prasowej promocji. Kłóci mi się to jakoś z etosem sędziego.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez anpod » niedziela, 12 stycznia 2020, 12:50

Hammurabi napisał(a):
arczi napisał(a):i jeszcze jedno, dla niektórych sędziow wezwanie " do hymnu" oznacza wezwanie do odspiewania melodyjnej piosenki Oda do radości.. <szok>
https://wpolityce.pl/m/polityka/481634- ... estujacych ... estujacych ... estujacych ... estujacych

Na początku, pod SN był zaintonowany i odśpiewany Hymn Polski- 4 zwrotki, na zakonczenie- zaintonowany i odśpiewany Hymn UE, czy też jak ktoś woli melodyjna piosenka Oda do radości ( tudzież jak chciał twórca Ode an die Freude )
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:03

Hammurabi napisał(a):
https://wpolityce.pl/m/polityka/481634- ... estujacych ... estujacych ... estujacych ... estujacych
No ale my jesteśmy przede wszystkim sędziami Rzeczypospolitej Polskiej. Wydajemy w jej imieniu wyroki, mamy godło naszego państwa na piersi. Powołał nas do pełnienia urzędu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, jej ślubowaliśmy (art.66 pusp).
Przykład, jakim się posłużę, będzie dla wielu drastyczny, ale posłużę się nim go dla uwypuklenia problemu. Otóż przed 1989r. też byliśmy częścią pewnej społeczności międzynarodowej, może nie do końca sformalizowanej, lecz ta społeczność też miała pewne symbole, m.in hymny, pieśni. Gdyby wtedy śpiewali je sędziowie, myślę, że nie byłoby to mile widziane przez opinię publiczną.
To trochę tak jak z żołnierzem: powinien (modelowo) przysięgać na wierność własnemu rządowi. A reszta - to już jest sprawa rządu i w symbolice służby raczej tej "reszty" (sojuszy, które rząd lub parlament zawiera, ale jest też uprawniony do tego, żeby się z nich wycofywać) nie powinno się powoływać.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez efa » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:10

censor napisał(a):Przykład, jakim się posłużę, będzie dla wielu drastyczny, ale posłużę się nim go dla uwypuklenia problemu. Otóż przed 1989r. też byliśmy częścią pewnej społeczności międzynarodowej, może nie do końca sformalizowanej, lecz ta społeczność też miała pewne symbole, m.in hymny, pieśni. Gdyby wtedy śpiewali je sędziowie, myślę, że nie byłoby to mile widziane przez opinię publiczną.

W czasach słusznie minionych symbole i hymny zostały nam, Polakom, siłą narzucone wbrew naszej woli. Natomiast nasza przynależność do UE to nasza, Narodu, wola wyrażona w referendum europejskim.
Robienie takich porównań to jest dopiero groteska.

Dla przypomnienia fragment z odśpiewania Hymnu RP przez uczestników marszu.

https://twitter.com/amnestyPL/status/12 ... 9175934976

Zmieniając temat:
prasa niepolskojęzyczna o marszu (można skorzystać z dostępnych narzędzi internetowych np. google tłumacz :mrgreen: )

In Warschau gaan Nederlandse rechters de barricaden op: ‘Het is onze plicht ons uit te spreken’
https://www.volkskrant.nl/nieuws-achter ... ntent=free

Europe on trial Poland
Judges join silent rally to defend Polish justice
Officials from across Europe protest in Warsaw against erosion of freedoms

https://www.theguardian.com/world/2020/ ... st-lawyers
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:22

@Efa
Mój post, złożony z trzech akapitów, tworzy pewną całość. Proponuję nie wyrywać z kontekstu i odnieść się do całości.
Co do tego, że przystąpienie do UE było wynikiem referendum - tak samo należy widzieć, że obecny rząd i parlament pochodzą z demokratycznych wyborów.
Ostatnio edytowano niedziela, 12 stycznia 2020, 13:29 przez censor, łącznie edytowano 1 raz
censor
VIP
VIP

Postprzez magdam » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:24

@regis - trzeba było przyjechać i liczyć.
Nie miałbyś teraz tych poważnych dylematów.
Nie zdeprecjonujesz tego co się zdarzyło, nie umniejszysz znaczenia.
Sędziów było mnóstwo, od czoła marszu po sam jego kres, w togach i bez tóg.
W każdym miejscu marszu.
Jedyne co możesz, to żałować, że Cię tam nie było.
Że nie dane Ci było tego przeżyć.

@arczi i @censor - dla Waszej i innych histeryzujących co to nie wiedzą do czego się przyczepić:
hymn Polski był odśpiewany przed rozpoczęciem marszu.
magdam

Postprzez censor » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:33

@Magdam
Proszę, odnieś się do całego mojego składającego się z 3 akapitów posta, zamiast etykietować mnie mianem histeryka.
Rzecz wymaga spokojnej dyskusji, a dotyczy granic politycznego zaangażowania sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez efa » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:35

censor napisał(a):@Efa
Mój post, złożony z trzech akapitów, tworzy pewną całość. Proponuję nie wyrywać z kontekstu i odnieść się do całości.
Co do tego, że przystąpienie do UE było wynikiem referendum - tak samo należy widzieć, że obecny rząd i parlament pochodzą z demokratycznych wyborów.

Do czego tu się odnosić? W marszu wzięli udział polscy i europejscy sędziowie. Odegrano Hymn RP i Hymn UE. Z racji przypadkowego miejsca urodzenia jesteśmy Polakami. Z racji woli nas, Polaków, jesteśmy członkami UE. Czekam, aż wymyślisz, żeby podczas meczu polskiej reprezentacji z reprezentacją Niemiec wkładać zatyczki do uszu podczas odgrywania niemieckiego Hymnu. Jeśli coś jest groteską, to właśnie Twoje nieudolne próby zdyskredytowania Marszu 1000 Tóg.
Ale wiesz? Dzisiaj tvn będzie transmitować jeszcze bardziej skandaliczne wydarzenie niż odegranie hymnu EU na zakończenie marszu (który rozpoczął się odegraniem Hymnu RP). Na Wielkim Finale WOŚP ma zostać odegrany - wyobraż sobie - hymn Australii :shock: <rotfl>

ps.
censor napisał(a):Co do tego, że przystąpienie do UE było wynikiem referendum - tak samo należy widzieć, że obecny rząd i parlament pochodzą z demokratycznych wyborów.

może już czas, @censorze, abyś przeczytał swój własny podpis :mrgreen:

censor napisał(a):Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:43

efa napisał(a):Z racji woli nas, Polaków, jesteśmy członkami UE.
Tak, analogicznie "z racji woli nas, Polaków" mamy obecny rząd i parlament, pochodzące z demokratycznych wyborów.
censor
VIP
VIP

Postprzez censor » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:45

efa napisał(a):Czekam, aż wymyślisz, żeby podczas meczu polskiej reprezentacji z reprezentacją Niemiec wkładać zatyczki do uszu podczas odgrywania niemieckiego Hymnu.
Imputujesz mi pogardę dla państwa i narodu niemieckiego, na co nie ma mojej zgody.
censor
VIP
VIP

Postprzez efa » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:47

censor napisał(a):
efa napisał(a):Czekam, aż wymyślisz, żeby podczas meczu polskiej reprezentacji z reprezentacją Niemiec wkładać zatyczki do uszu podczas odgrywania niemieckiego Hymnu.
Imputujesz mi pogardę dla państwa i narodu niemieckiego, na co nie ma mojej zgody.

Ależ mój drogi kolego - imputuję Ci jedynie groteskowość i hipokryzję <luzik>

efa napisał(a):ps.
censor napisał(a):Co do tego, że przystąpienie do UE było wynikiem referendum - tak samo należy widzieć, że obecny rząd i parlament pochodzą z demokratycznych wyborów.

może już czas, @censorze, abyś przeczytał swój własny podpis :mrgreen:

censor napisał(a):Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » niedziela, 12 stycznia 2020, 13:52

efa napisał(a):
censor napisał(a):@Efa

Do czego tu się odnosić? W marszu wzięli udział polscy i europejscy sędziowie. Odegrano Hymn RP i Hymn UE. Z racji przypadkowego miejsca urodzenia jesteśmy Polakami. Z racji woli nas, Polaków, jesteśmy członkami UE. Czekam, aż wymyślisz, żeby podczas meczu polskiej reprezentacji z reprezentacją Niemiec wkładać zatyczki do uszu podczas odgrywania niemieckiego Hymnu. Jeśli coś jest groteską, to właśnie Twoje nieudolne próby zdyskredytowania Marszu 1000 Tóg.
Ale wiesz? Dzisiaj tvn będzie transmitować jeszcze bardziej skandaliczne wydarzenie niż odegranie hymnu EU na zakończenie marszu (który rozpoczął się odegraniem Hymnu RP). Na Wielkim Finale WOŚP ma zostać odegrany - wyobraż sobie - hymn Australii :shock: <rotfl>
[/quote]

Jak czytam posty krytykantów marszu to przypomina mi się scenka jak moja koleżanka na widok perfekcyjnie wystylizowanej dziewczyny, jadowicie syknęła '"może i ładna ale na pewno ma pięty nie zrobione". <figielek> Nie ma to jak czepialstwo. Napiszcie po prostu, że marsz był błędem i KROPKA, nie o czym dyskutować, a nie czepiajcie się szczegółów. A że hymn, a że mało tóg, a że frekwencja nie dopisała, a że to a że tamto...
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez efa » niedziela, 12 stycznia 2020, 14:26

Pologne. Une manifestation à Varsovie contre la loi qui sanctionne les juges
Plusieurs centaines de juges polonais portant leur robe noire, rejoints par des juges d’autres pays européens, ont défilé, samedi 11 janvier 2020, à Varsovie, pour protester contre un projet de loi qui permettrait de sanctionner les magistrats opposés aux réformes judiciaires du parti Droit et Justice (PiS) au pouvoir.

https://www.ouest-france.fr/europe/polo ... es-6685364

Jueces europeos marchan en apoyo a sus colegas polacos

https://www.sandiegouniontribune.com/en ... as-polacos
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..