Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Tutaj możemy dyskutować bardzo szeroko na wszelkie tematy związane z opiniami biegłych sądowych

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez Dred » poniedziałek, 6 maja 2013, 21:39

Sebe, głowa jak kolano + wąsy i broda + Loganik - 1 rok bez zawieszenia! :cool:
Dred
 

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez falkenstein » poniedziałek, 6 maja 2013, 23:02

Psychiatra, psycholog, jedno i to samo. I tu i tu strach gębę otworzyć bo jeszcze człowieka zamkną w domu bez klamek. Mówi się takiemu "dzień dobry" a ten od razu przydziela człowiekowi numer statystyczny.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
Avatar użytkownika
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 11597
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez meluzyna » poniedziałek, 6 maja 2013, 23:12

Falky... i tak bez emotek ?.... :mrgreen:
Avatar użytkownika
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3305
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 15:09

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez falkenstein » poniedziałek, 6 maja 2013, 23:14

taaa, wstawię emotkę i okaże się że jej użycie świadczy o posiadaniu przeze mnie kompleksu jakiegośtam. Wkleję samolocik i zaraz bedzie diagnoza że cierpię na zespół Maciarewicza.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
Avatar użytkownika
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 11597
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez Dred » poniedziałek, 6 maja 2013, 23:24

falk, śmigło wstaw!
Dred
 

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez sasprex » wtorek, 14 maja 2013, 20:24

Sebetwane napisał(a):
Sebetwane napisał(a):Co do psychologów to zawsze uważałem że ich pozycja jest niejasna i mocno podejrzana :) :) :)

W odpowiedzi na liczne listy czytelników wyjaśniam, że moja wypowiedź na temat pozycji psychologów nie miała na celu próby ich dyskredytacji czy obniżenia ich statusu zawodowego. Jako osoba stale współpracująca z psychologami i korzystająca z efektów ich pracy pozostaję pełen szacunku i uznania dla ich wkładu w rozwój opiniowania sądowo-psychiatrycznego. Niniejszy wpis proszę traktować jako oficjalną samokrytyką. Proszę o najwyższy wymiar kary.


Tak to już jest-było-i będzie z naukami nieścisłymi. Zawsze będą kontrowersje. Człowiek jest zbyt skomplikowany, a do tego jeszcze jest płeć męska i żeńska. Nie da się go wsadzić w ramkę, może tylko w obłoczek. Ilu będzie rozsądnych tyle może być kontrowersji. Ale żyć jakoś trzeba. Ja bym się nie prosił o najwyższy wymiar kary.
Niech żyją nauki ścisłe :)
sasprex
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 11:22

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez rosan » wtorek, 14 maja 2013, 21:09

co racja to racja-żaden psychiatra czy też ...tfu ...psycholog nie udowodni drugiemu ,że ten nie ma racji,żadne to nauki,raczej sztuki,a może sztuczki,niestety,a prawo-to już w ogóle nie wiadomo co :)
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
Avatar użytkownika
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 2099
Dołączył(a): czwartek, 27 grudnia 2007, 19:31

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez rosan » wtorek, 14 maja 2013, 21:22

a tak w ogóle najbardziej cenieni są specjalisci od fryzury ,nie od mojej bynajmniej....
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
Avatar użytkownika
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 2099
Dołączył(a): czwartek, 27 grudnia 2007, 19:31

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez meluzyna » wtorek, 14 maja 2013, 23:35

rosan napisał(a):co racja to racja-żaden psychiatra czy też ...tfu ...psycholog nie udowodni drugiemu ,że ten nie ma racji,żadne to nauki,raczej sztuki,a może sztuczki, :)

ale po co to " ... :tfu... :shock: :twisted: ... a Ty co, nie miał(a)eś nigdy dwóch opinii psychologicznych do sprawy? :-P :D
Avatar użytkownika
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3305
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 15:09

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez rosan » środa, 15 maja 2013, 09:15

no własnie,'tfu...' wymaga chyba pogłębionej analizy psychologicznej :) ,psychologów traktuję nieufnie,albowiem w swojej pracy stosują wywiad i obserwację :D
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
Avatar użytkownika
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 2099
Dołączył(a): czwartek, 27 grudnia 2007, 19:31

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez meluzyna » środa, 15 maja 2013, 14:20

Zwłaszcza ta obserwacja.... Co? :mrgreen: nawet jak sie psycholog nie odzywa, to i tak diagnozuje :mrgreen: <milczek>
Avatar użytkownika
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3305
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 15:09

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez Morg » środa, 15 maja 2013, 14:22

meluzyna napisał(a):Zwłaszcza ta obserwacja.... Co? :mrgreen: nawet jak sie psycholog nie odzywa, to i tak diagnozuje :mrgreen: <milczek>

I jak wy to psychicznie wytrzymujecie? :roll: :-P
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Avatar użytkownika
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3086
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2011, 01:09
Lokalizacja: Sz-n/Kraków/Stolica

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez meluzyna » środa, 15 maja 2013, 14:33

Spoko :mrgreen: bez obciążeń :D to sie robi tzw. mimochodem <lol>
Avatar użytkownika
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3305
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 15:09

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez rosan » środa, 15 maja 2013, 20:14

albo mimośrodem,jak mówią ci od ścisłych...tfu..nauk :)
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
Avatar użytkownika
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 2099
Dołączył(a): czwartek, 27 grudnia 2007, 19:31

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez sasprex » środa, 15 maja 2013, 20:29

Ale tu dyskusji "na temat" ... tfu, ho-ho-ho :)
A może ktoś wie czy coś się dzieje nt. zapowiadanych prac przez byłego MS-a nad ustawą o systemowym rozwiązaniu sprawy biednych biegłych i ich wynagrodzenia :?:
sasprex
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 11:22

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez Morg » środa, 15 maja 2013, 20:31

No... zapowiedział przecież. Chyba nie oczekujesz że jeszcze do tego ktoś coś zrobi? <rotfl>
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Avatar użytkownika
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3086
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2011, 01:09
Lokalizacja: Sz-n/Kraków/Stolica

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez CR » środa, 15 maja 2013, 21:01

Morg napisał(a):No... zapowiedział przecież. Chyba nie oczekujesz że jeszcze do tego ktoś coś zrobi? <rotfl>

No tak: wystarczyło, że tylko zapowiedział i już go nie ma. Strach pomyśleć, co się stanie z tym, który to "coś" zrobi. ;)
"Magna est vis conscientiae - wielka jest siła opinii"
Avatar użytkownika
CR
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 630
Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:23
Kim jestem ?: biegłym

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez Morg » środa, 15 maja 2013, 21:06

To wtedy dostaniecie "podwyżkę", która w gruncie rzeczy będzie obniżką. Bo przecież nie jest istotne kto jest MS-em. Istotne jest to, że kto by nim nie był, to Vincent nie da kasy. :/
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Avatar użytkownika
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3086
Dołączył(a): wtorek, 9 sierpnia 2011, 01:09
Lokalizacja: Sz-n/Kraków/Stolica

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez molier » wtorek, 28 maja 2013, 10:59

A co z wynagrodzeniem biegłych, którzy sporządzili opinię jeszcze w czasie, gdy obowiązywały stare przepisy wykonawcze? Czy wynagrodzić ich wg starych przepisów, czy po 6 maja już tylko wg nowych?
molier
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 132
Dołączył(a): poniedziałek, 10 maja 2010, 22:56

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez meluzyna » wtorek, 28 maja 2013, 13:23

molier napisał(a):A co z wynagrodzeniem biegłych, którzy sporządzili opinię jeszcze w czasie, gdy obowiązywały stare przepisy wykonawcze? Czy wynagrodzić ich wg starych przepisów, czy po 6 maja już tylko wg nowych?


no sam sobie odpowiadasz... :D jak sporządzili w czasie obowiązywania starych przepisów - to po staremu i płatności..
Avatar użytkownika
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3305
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 15:09

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez sasprex » wtorek, 28 maja 2013, 17:57

meluzyna napisał(a):
molier napisał(a):A co z wynagrodzeniem biegłych, którzy sporządzili opinię jeszcze w czasie, gdy obowiązywały stare przepisy wykonawcze? Czy wynagrodzić ich wg starych przepisów, czy po 6 maja już tylko wg nowych?


no sam sobie odpowiadasz... :D jak sporządzili w czasie obowiązywania starych przepisów - to po staremu i płatności..


To chyba zależy od tego czy jest jakiś przepis przejściowy, bo postanowienie o ustaleniu wynagrodzenia biegłego jak każde inne powinno mieć podstawę i nie ma dowolności czy "po staremu" czy "po nowemu"
sasprex
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 43
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 11:22

Re: Biegli sądowi dostali "podwyżkę"

Postprzez TDK » piątek, 7 czerwca 2013, 15:36

Gdzieś to tu z "boleści" przeniesiono....

TDK napisał(a):
falkenstein napisał(a):no nie wiem czy Arcygłówna, Naczelna, Najwyższa i Najczcigodniejsza Jej Miłość Kierownik z Łaski Najwyższej i Namaszczenia Uroczystego Finansowa się przejmie


A o co zakład, że się przejmie ..... :)
A jak się nie przejmie, to będziesz mógł zobaczyć minę ksiegowej jak jej komornik konto zajmie - bo widzę żeś z Wa-wy. <lol>
Ponoć bezcennne - jak Gotka twierdzi...


No i stało się ... trochę to trwało...
W tym tygodniu drugi (ostateczny) telefon - z drugiej strony słyszę, że postanowienie dalej nieprawomocne.
Po chwili szukania - przecież to pan zażalił <szok> no i dlatego jest nieprawomocne !!

Małe pytanie o art. 363 § 3 kpc - z drugiej strony słyszę - nie, tak nie można!, po kawałku?.
- Widać "nie przyjął się" myślę <mysli>

To ja mam tak pół roku jeszcze czekać (akta z zażaleniem jeszcze nie poszły)?- pytam - Nooo - słyszę....

Cóż było robić ....rozstaliśmy się z zapowiedzią 1060 kpc....

W łykend miałem do tego siąść....

A tu nagle i nieoczekiwanie "przyjął się" art. 363 § 3 kpc. :] - na koncie "trochę" przybyło.... :D
TDK
 

VAT do kosztów opinii

Postprzez TDK » wtorek, 3 listopada 2015, 11:07

W tym wątku było to poruszane - więc tu dodaję.

Jak słyszę od kolegów VAT-owców dalej bywają kłopoty z podwyższaniem o VAT zwrotu poniesionych kosztów - może to coś pomoże :cool:

Stanowisko Ministra Sprawiedliwości z dnia 22.09.2015 roku odnośnie opodatkowania podatkiem VAT 23% wynagrodzeń biegłych sądowych, w tym zwrotu poniesionych kosztów.

"Biegli wystawiający fakturę VAT winni wartość całego świadczenia opodatkować jedną stawką podatku od towarów i usług w wysokości 23 % tj wynagrodzenie biegłego sądowego za sporządzenie opinii, jak i poniesione koszty konieczne do wykonania tej usługi (wydania opinii). Stosownie do art. 29a ust. 6 ustawy o VAT i zgodnie z art. 78 dyrektywy 2006/112/WE.

Zgodnie z w/w regulacją, każdy koszt bezpośrednio związany z dostawą towarów lub świadczenia usług, którym dostawca obciążył nabywcę lub klienta, powinien być włączony do podstawy opodatkowania"

www.warszawapraga.so.gov.pl/pliki/file/Listy%20biegłych%20sądowych/2015/stanowisko%20Min_Fin_%2022-09-2015.pdf
TDK
 

Poprzednia strona

Powrót do Biegli sądowi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość