Biegli sądowi - polecani

Tutaj możemy dyskutować bardzo szeroko na wszelkie tematy związane z opiniami biegłych sądowych

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Biegli sądowi - polecani

Postprzez port14 » niedziela, 9 stycznia 2011, 22:26

W przyszłości ma powstać lista oficjalna, ale może teraz każdy z Was forumowiczów wpisze namiary na polecanych Biegłych Sądowych nie instytucjonalnych z każdej dziedziny, również tych, którzy na tym forum występują.
Mam nadzieję, że dzięki temu polepszymy sobie solidność i wizerunek biegłego przed Sądami :)
port14
 

Postprzez meluzyna » niedziela, 9 stycznia 2011, 22:35

myślę że nie ma takiej potrzeby... a jak jest jakiś problem z wyborem , zawsze można go na forum załatwić na bieżąco :]
Avatar użytkownika
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 3305
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 15:09

Postprzez port14 » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 01:55

No tak, ale przeczytałem forum, kilku z piszących chciałoby kogoś powołać i pyta, a po co każdorazowo pytać, skoro można by stworzyć listę godnych polecenia, a nie ksero listy biegłych jakiegoś SO. Taki był zamysł tego tematu.
port14
 

Postprzez ujw » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 17:19

Wrocław - czy ktoś mógłby polecić biegłego z zakresu medycyny pracy? proszę o info na pw
z góry dzięki :)
ujw
 

biegły: ginekologia - położnictwo, neonatologia, neurologia

Postprzez t. » czwartek, 27 stycznia 2011, 09:37

Witam

Mam sprawę w której pozwanym jest ginekolog, bardzo znany w środowisku. Opinie wydane przez pierwszy skład biegłych są niespójne, wydają się wręcz stronnicze. Czy możecie polecić biegłych z w/w specjalizacji, którzy nie wahaliby się opiniować wbrew tzw. autorytetom?

pozdrawiam,
t.
t.
 

Re: biegły: ginekologia - położnictwo, neonatologia, neurolo

Postprzez Pudlonka » środa, 13 kwietnia 2011, 22:35

t. napisał(a):Witam

Mam sprawę w której pozwanym jest ginekolog, bardzo znany w środowisku. Opinie wydane przez pierwszy skład biegłych są niespójne, wydają się wręcz stronnicze. Czy możecie polecić biegłych z w/w specjalizacji, którzy nie wahaliby się opiniować wbrew tzw. autorytetom?

pozdrawiam,
t.


witaj :-D
ale czy zależy Ci na konkretnym rejonie kraju :?:
Avatar użytkownika
Pudlonka
VIP
VIP
 
Posty: 4124
Dołączył(a): czwartek, 11 grudnia 2008, 18:58

Postprzez Dede_ » czwartek, 14 kwietnia 2011, 12:56

Potrzebuję biegłego do sprawy paliwowej - żeby znał się na technice blendowania i wyliczył, czy przy deklarowanych przez osk. ilościach normalnego paliwa w zbiornikach na stacji można byłoby wytworzyć paliwo podrobione i w jakiej ilości. Może być z któregokolwiek regionu kraju, bo już 3 mi odpadło z rożnych przyczyn.
Avatar użytkownika
Dede_
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 588
Dołączył(a): czwartek, 28 stycznia 2010, 14:37
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Włóczykij » piątek, 15 kwietnia 2011, 21:31

Dede do sprawedzenia na liście SO w Gdańsku, bo korzystałam kilka lat temu, więc nie wiem, czy nadal aktualny, ale znał się na rzeczy, a tam jest Lotos itp. , więc powinni być specjaliści
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
357
Avatar użytkownika
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 24213
Dołączył(a): środa, 6 maja 2009, 18:46
Kim jestem ?: sobą

Postprzez Dede_ » środa, 20 kwietnia 2011, 22:34

Ok, dzięki, sprawdzę :)
Avatar użytkownika
Dede_
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 588
Dołączył(a): czwartek, 28 stycznia 2010, 14:37
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Johnson » wtorek, 28 czerwca 2011, 11:46

Szukam biegłego sądowego który dokonałby mi wyceny nieruchomości położonej w Legionowie woj. mazowieckie. Ktoś może polecić jakiegoś biegłego z listy SO w Warszawie lub SO Warszawa-Praga ??
A poza tym ponawiam apel do Volvera "weź zrezygnuj".
Johnson
VIP
VIP
 
Posty: 11777
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 16:44
Lokalizacja: dziki kraj
Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Ama » piątek, 8 lipca 2011, 13:58

potrzebuję biegłego psychiatry z listy Sądu Okręgowego w Gdańsku, najlepiej pracującego w Gdyni ... tak trochę pilnie ;) ... szkoda mi czasu na formalne zwracanie sie o listę do SO w Gdańsku
Avatar użytkownika
Ama
Moderator
Moderator
 
Posty: 5775
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 20:36

Postprzez censor » piątek, 8 lipca 2011, 15:31

Ama napisał(a):szkoda mi czasu na formalne zwracanie sie o listę do SO w Gdańsku
Ja w podobnych sytuacjach po prostu dzwoniłem do oddziału administracyjnego dowolnego sądu rejonowego z danego okręgu i prosiłem o przefaksowanie. Skutkowało, spróbuj też.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP
 
Posty: 10175
Dołączył(a): wtorek, 1 kwietnia 2008, 13:48

Postprzez Greebo » piątek, 8 lipca 2011, 17:51

U nas to pracownicy sekretariatów dzwonią i to najlepiej też do odpowiedniego wydziału, to od razu mogą kogoś polecić.
Avatar użytkownika
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 790
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 19:57

Postprzez Ama » sobota, 9 lipca 2011, 00:51

censor napisał(a):
Ama napisał(a):szkoda mi czasu na formalne zwracanie sie o listę do SO w Gdańsku
Ja w podobnych sytuacjach po prostu dzwoniłem do oddziału administracyjnego dowolnego sądu rejonowego z danego okręgu i prosiłem o przefaksowanie. Skutkowało, spróbuj też.


spróbowałam ... to co usłyszałam od pana z adm. nie nadaje się do powtórzenia ... zaniemówiłam ... nie polecam kontaktów z tym panem z oddziału adm. SO w Gdańsku ... :?

dlatego napisałam tu ... :roll:

oczywiście zazwyczaj... w przypadku innych sądów ... tak robię i nigdy nie było problemu :D
Avatar użytkownika
Ama
Moderator
Moderator
 
Posty: 5775
Dołączył(a): piątek, 14 marca 2008, 20:36

Postprzez suzana22 » niedziela, 10 lipca 2011, 12:27

Ama napisał(a): to co usłyszałam od pana z adm. nie nadaje się do powtórzenia ... zaniemówiłam ... nie polecam kontaktów z tym panem z oddziału adm. SO w Gdańsku ... :?


Nie ma sensu dzwonić do oddziału administracyjnego, bo to pewnie tak, jakby do samego prezesa SO lub SA zadzwonić (reakcja: a kto mi tu moją ważną głowę czymś takim zawraca! :evil: ).
Zdecydowanie lepiej do kierownika sekretariatu konkretnego wydziału, który przypuszczam, że sam by poradził, albo dał do słuchawki jakiegoś komunikatywnego sędziego.
suzana22
VIP
VIP
 
Posty: 9069
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2008, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez blossom » niedziela, 20 listopada 2011, 23:50

Mam wypróbowaną biegłą z pisma ręcznego i dokumentów - lista SO Warszawa.
Rzekł człek do Wszechświata "Widzisz? Istnieję!"
"Owszem", odparł Wszechświat, "jednakże fakt ten nie nakłada na mnie żadnych zobowiązań."
Stephen Crane
Avatar użytkownika
blossom
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 269
Dołączył(a): piątek, 18 listopada 2011, 20:01

Postprzez Rafalski » czwartek, 9 lutego 2012, 19:46

To chyba nie jest właściwe miejsce na autoreklamę... Aż tak źle z robotą?
Rafalski
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 58
Dołączył(a): środa, 8 października 2008, 22:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Mr.Bogus » czwartek, 9 lutego 2012, 21:27

port14 napisał(a):A ja polecam


A czy przypadkiem prowadzenie reklamy (i to notorycznej) prywatnej firmy na forum nie łamie zasad/regulaminu forum ??

Co na to nadzorcy tego forum?? - Tak tylko pytam :>
Ostatnio edytowano czwartek, 9 lutego 2012, 23:53 przez Mr.Bogus, łącznie edytowano 1 raz
Mr.Bogus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 110
Dołączył(a): poniedziałek, 6 lutego 2012, 19:29

Postprzez Łukasz » czwartek, 9 lutego 2012, 23:52

Mr.Bogus napisał(a):
port14 napisał(a):A ja polecam


A czy przypadkiem prowadzenie reklamy (i to notorycznej) prywatnej firmy na forum nie łamie zasad/regulaminu forum ??

Co na to nadzorcy tego forum?? - Tak tylko pytam :>


Nadzór zareagował. To nie jest miejsce na reklamę!

Tylko niech nadzór , gdy już reaguje edytuje wszystko i nie cytuje tego co usuwa ;))
Ostatnio edytowano czwartek, 9 lutego 2012, 23:55 przez Łukasz, łącznie edytowano 2 razy
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator
 
Posty: 1412
Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2008, 15:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez port14 » piątek, 10 lutego 2012, 01:07

sorki za wstawkę, nie miała to być reklama, ale skoro szukacie dobrych biegłych to samo mi się wcisnęło, moi koledzy to emeryci eksperci policyjni i nie żeby nie mieli pracy, tylko uważam, że sposób szkolenia biegłych przez Policję pozwala na większe zaufanie do takich osób, a na rynku zostało to wielokrotnie zweryfikowane - osoby nie posiadające podstaw, mają problemy z opiniowaniem, a później z obroną swoich opinii przed Sądem. Ot taka uwaga. Jeszcze raz przepraszam za niestosowny link, sorki.
port14
 

Postprzez Kubuś » piątek, 10 lutego 2012, 10:57

port14 napisał(a): skoro szukacie dobrych biegłych to samo mi się wcisnęło, moi koledzy to emeryci eksperci policyjni i nie żeby nie mieli pracy, tylko uważam, że sposób szkolenia biegłych przez Policję pozwala na większe zaufanie do takich osób, a na rynku zostało to wielokrotnie zweryfikowane


Oj, niech nam gazetów nie czyta ... - Pawlak

<luzik> <luzik> <luzik>
Kubuś
 

Postprzez markosciel » wtorek, 10 kwietnia 2012, 23:35

A ja mam trochę nietypowe pytanie do sędziów z W-wy.

Czy ktoś z Was miał kontakt z biegłą tłumaczką Ewą Szapiro i wie jak się z nią skontaktować?
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
Avatar użytkownika
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 2727
Dołączył(a): czwartek, 31 stycznia 2008, 02:05

Postprzez blossom » środa, 11 kwietnia 2012, 06:45

Ja miałam, choć było to już kilka lat temu. Dzwoniłam do niej na telefon podany na liście, a tekst do tłumaczenia wysłałam jej faksem.
Rzekł człek do Wszechświata "Widzisz? Istnieję!"
"Owszem", odparł Wszechświat, "jednakże fakt ten nie nakłada na mnie żadnych zobowiązań."
Stephen Crane
Avatar użytkownika
blossom
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 269
Dołączył(a): piątek, 18 listopada 2011, 20:01

Postprzez markosciel » środa, 11 kwietnia 2012, 23:22

Problem polega na tym, że na liście nie ma jej numeru telefonu. A przesyła wróciła nie podjęta :cry:
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
Avatar użytkownika
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 2727
Dołączył(a): czwartek, 31 stycznia 2008, 02:05

Postprzez Greebo » środa, 11 kwietnia 2012, 23:55

Wyślij na Facebook ;) To już nie lepiej zmienić?
Avatar użytkownika
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 790
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 19:57

Następna strona

Powrót do Biegli sądowi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość