Zwrot kosztów przejazdu samochodem osobowym

Tutaj możemy dyskutować bardzo szeroko na wszelkie tematy związane z opiniami biegłych sądowych

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Zwrot kosztów przejazdu samochodem osobowym

Postprzez witoldw1 » sobota, 11 października 2014, 20:27

Ja miałem ostatnio świadka ,który przyjechał z Holandii z paragonem ze stacji benzynowej na niecałe 100 euro . Twierdził ,że na jednym tankowaniu spoko dojechał do Polski ( miał diesla jak ja więc mu uwierzyłem ) i chciał zwrotu kwoty z paragonu w zetach ( czyli wychodziło coś koło 400 zet w jedną stronę ) .Tłumaczyłem mu ,że kilometrówka pewnie wyjdzie mu lepiej ,ale facet twierdził ,że nie chce na tym zarabiać . No ale do rozgrywki włączyła się nasza nieoceniona księgowość ,która stwierdziła ,że co tam paragon ,my zwracamy za kilometry 0,83 zet . No i facet zamiast 400 zet jak chciał ,skasował ponad 800 . Jak księgowość chce kogoś naciąć ,to wydaję postanowienie po swojemu i każę płacić ,ale w tym przypadku postąpiłem zgodnie z zasadą " chcącemu ( czytaj Skarbowi Państwa ) nie dzieje się krzywda ". Świadek był wniebowzięty :mrgreen:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 1483
Dołączył(a): czwartek, 27 marca 2008, 19:04
Lokalizacja: Legnica

Re: Zwrot kosztów przejazdu samochodem osobowym

Postprzez Dred » niedziela, 12 października 2014, 00:34

sebus napisał(a):Nasz PSR ( na moją uwagę jak powyższa) to skwitował tym, że nie słyszał aby w okręgu ktoś się na to skarżył i że się przyjęło, a jak nie to i tak niech wpłynie zażalenie ... A co ...

A ja dam więcej i niech sam spróbuje złożyć zażalenie :mrgreen:
Dred
 

Re: Zwrot kosztów przejazdu samochodem osobowym

Postprzez rbk » niedziela, 12 października 2014, 14:14

promo napisał(a):Może wskażesz, gdzie można tę publikację znaleźć?


Publikacja jest tylko w wersji papierowej. Zeszyty naukowe Instytutu Transportu Samochodowego. Zeszyt nr 108. Pisz na PW.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 2778
Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2008, 22:40

Re: Zwrot kosztów przejazdu samochodem osobowym

Postprzez rbk » wtorek, 28 października 2014, 21:44

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 2778
Dołączył(a): czwartek, 3 stycznia 2008, 22:40

Re: Zwrot kosztów przejazdu samochodem osobowym

Postprzez Joasia » środa, 29 października 2014, 18:30

Taa... Naprawdę mają chłopaki pomysły... Inwencja że pozazdrościć...
Ale że nie wpadli na to, żeby przyjąć stawki z roku 1905 i wypłacać w rublach? Teraz rubel tanieje...
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 7282
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 20:24

Poprzednia strona

Powrót do Biegli sądowi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości