propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Tutaj możemy dyskutować bardzo szeroko na wszelkie tematy związane z opiniami biegłych sądowych

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez romanoza » piątek, 14 lutego 2014, 11:39

Obrazek
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
Avatar użytkownika
romanoza
Global Moderator
Global Moderator
 
Posty: 12728
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2007, 10:48
Lokalizacja: lubelskie

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez CR » piątek, 14 lutego 2014, 13:26

No to rysuje się nam kolejny wariant przygotowany przez II włądzę: media odpowiednio nakręcone będą go pilnowały 24h/d i będą w tym skuteczniejsze niż policja. Wymagają jednak okresowego podsycania zainteresowania by się nie znudziły tym, że się nic nie dzieje i nie poszły sobie ;)
"Magna est vis conscientiae - wielka jest siła opinii"
Avatar użytkownika
CR
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 630
Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:23
Kim jestem ?: biegłym

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez suzana22 » piątek, 14 lutego 2014, 14:07

CR napisał(a):No to rysuje się nam kolejny wariant przygotowany przez II włądzę: media odpowiednio nakręcone będą go pilnowały 24h/d i będą w tym skuteczniejsze niż policja. Wymagają jednak okresowego podsycania zainteresowania by się nie znudziły tym, że się nic nie dzieje i nie poszły sobie ;)


Jest w tym i dobra strona: skazany po odbyciu kary nie będzie potrzebował pomocy materialnej z Funduszu Postpenitencjarnego czy opieki społecznej, bo na zainteresowaniu mediów i społeczeństwa może zarobić tyle, że wystarczy mu na godne życie :twisted: :twisted: wywiady, sesje zdjęciowe, wspomnienia itp., publika czeka, a czas to pieniądz <luzik>
suzana22
VIP
VIP
 
Posty: 9069
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2008, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez romanoza » piątek, 14 lutego 2014, 14:12

suzana22 napisał(a):
CR napisał(a):No to rysuje się nam kolejny wariant przygotowany przez II włądzę: media odpowiednio nakręcone będą go pilnowały 24h/d i będą w tym skuteczniejsze niż policja. Wymagają jednak okresowego podsycania zainteresowania by się nie znudziły tym, że się nic nie dzieje i nie poszły sobie ;)


Jest w tym i dobra strona: skazany po odbyciu kary nie będzie potrzebował pomocy materialnej z Funduszu Postpenitencjarnego czy opieki społecznej, bo na zainteresowaniu mediów i społeczeństwa może zarobić tyle, że wystarczy mu na godne życie :twisted: :twisted: wywiady, sesje zdjęciowe, wspomnienia itp., publika czeka, a czas to pieniądz <luzik>
Może też zostać jurorem w jakiś top model albo innym must be the music :cool:
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
Avatar użytkownika
romanoza
Global Moderator
Global Moderator
 
Posty: 12728
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2007, 10:48
Lokalizacja: lubelskie

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez Patrycja » piątek, 14 lutego 2014, 14:14

suzana22 napisał(a):
CR napisał(a):No to rysuje się nam kolejny wariant przygotowany przez II włądzę: media odpowiednio nakręcone będą go pilnowały 24h/d i będą w tym skuteczniejsze niż policja. Wymagają jednak okresowego podsycania zainteresowania by się nie znudziły tym, że się nic nie dzieje i nie poszły sobie ;)


Jest w tym i dobra strona: skazany po odbyciu kary nie będzie potrzebował pomocy materialnej z Funduszu Postpenitencjarnego czy opieki społecznej, bo na zainteresowaniu mediów i społeczeństwa może zarobić tyle, że wystarczy mu na godne życie :twisted: :twisted: wywiady, sesje zdjęciowe, wspomnienia itp., publika czeka, a czas to pieniądz <luzik>



To jest do wyobrażenia, że właśnie negocjuje stawki <mysli>
Avatar użytkownika
Patrycja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 519
Dołączył(a): piątek, 4 lipca 2008, 13:55

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez Kret » piątek, 14 lutego 2014, 22:19

Zgadzam się z tropicalem - albo rybka, albo pipka. Jeśli mamy się mienić państwem prawa, to nie możemy świadomie tego prawa łamać, czy też "naginać" choćby nie wiem co. To właśnie daje moralną wyższość i legitymację do mówienia, że tak jest lepiej.

Nie zgadzam się, że po prostu cofnięcia amnestii byłoby "czystszym" rozwiązaniem niż Gostynin. Byłoby to w czystej formie reformationis in peius. Takie coś na pewno byłoby zakwestionowane przez chociażby ETPC. A w przypadku Gostynina takiej pewności nie ma, jak już zaznaczałem, moim skromnym zdaniem takie rozwiązanie jest zgodne z Konwencją. Zakładając, że ktoś tam w ogóle trafi, bo jak słusznie zauważono, to też nie jest przecież pewne.
Avatar użytkownika
Kret
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 991
Dołączył(a): poniedziałek, 17 czerwca 2013, 09:52
Lokalizacja: Kretowisko

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez falkenstein » sobota, 15 lutego 2014, 07:58

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _stal.html

Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości i prokurator generalna w rządzie SLD, krytykowała w Poranku Radia TOK FM działania urzędników państwowych w sprawie Mariusza T. Jej zdaniem minister sprawiedliwości nie powinien tak daleko angażować się w "informowanie na temat tego, co się dzieje za murami więzienia".
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
Avatar użytkownika
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 11597
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez gelo.p » sobota, 15 lutego 2014, 13:23

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc ... mo%C5%9Bci
WiceMS zawsze wszystko wie najlepiej
grzegorz piotr
gelo.p
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 284
Dołączył(a): czwartek, 30 października 2008, 11:04

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez jarocin » sobota, 15 lutego 2014, 13:52

Przeszukanie było pod nieobecność T. aby zachować jego intymność http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/rozmo ... Id,1106422
jarocin
 

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez CR » sobota, 15 lutego 2014, 14:15

Niedawno do naszego szpitala do oddziału psychiatrycznego ogólnego został przyjęty z ZK skazany za zabójstwo, odbywający kpw w systemie terapeutycznym. Zostało mu jeszcze parę lat. Po kilku dniach został wypisany z powrotem do ZK, gdyż ustalono, że jedynie symulował chorobę psychiczną. Dowiedziałem się, że po powrocie ten skazany stwierdził, że boi się, że dyrektor złoży wniosek w trybie nowej ustawy i nie wie. co ma w związku z tym robić. Przyznam, że ja też nie wiem. Czy zwiększone zaangażowanie w resocjalizację (niezależnie od jej skutków) wystarczy, by liczyć na pozytywną opinię pracowników ZK oraz by dyrektor zrezygnował ze złożenia wniosku do SO? Mechanizm tej ustawy polega przecież na tym, że ZK będzie się raczej bał odstąpienia od złożenia wniosku, takiego "na wszelki wypadek". WIdać to po obecnych 40 wnioskach w Polsce, a to dopiero początek.
"Magna est vis conscientiae - wielka jest siła opinii"
Avatar użytkownika
CR
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 630
Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:23
Kim jestem ?: biegłym

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez falkenstein » sobota, 15 lutego 2014, 14:33

To jest niestety sedno problemu. Dla bezpieczeństwa własnego tyłka lepiej jest złożyć wniosek niż nie złożyć, bo jak wyjdzie i zabije to automatycznie winny będzie ten, który "mógł uratować to biedne dziecko". Zastanawiam się jak do tego podchodzić będą lekarze mający orzekać, czy w ogóle istnieje jakaś naukowo sprawdzalna miara, którą można przyłożyć i stwierdzić że ten zabije, a ten nie zabije? Czy może będzie tak jak w starej miejskiej legendzie, że na komisji poborowej trzeba powiedzieć że jak mnie wezmą do wojska to sie powieszę, bo nikt nie zaryzykuje stwierdzenia, że na pewno tego nie zrobię.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
Avatar użytkownika
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 11597
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez promo » niedziela, 16 lutego 2014, 09:41

Wniosek do TK ws. ustawy o bestiach prawie gotowy”
– Skoro gorączka w sprawie Mariusza T. opada, to coraz szybszymi krokami zbliża się moment, że ten wniosek trafi do Trybunału Konstytucyjnego. Wniosek jest prawie gotowy i myślę, że długo nie będziemy czekali – tak prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta RP mówił w TVP Info , kiedy można się spodziewać skierowania przez Bronisława Komorowskiego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego tzw. ustawy o bestiach.

http://tvp.info/informacje/polska/wnios ... y/14012628
promo
 

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez marciano » niedziela, 16 lutego 2014, 13:08

promo napisał(a):Wniosek do TK ws. ustawy o bestiach prawie gotowy”
– Skoro gorączka w sprawie Mariusza T. opada, to coraz szybszymi krokami zbliża się moment, że ten wniosek trafi do Trybunału Konstytucyjnego. Wniosek jest prawie gotowy i myślę, że długo nie będziemy czekali – tak prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta RP mówił w TVP Info , kiedy można się spodziewać skierowania przez Bronisława Komorowskiego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego tzw. ustawy o bestiach.

http://tvp.info/informacje/polska/wnios ... y/14012628


A ja dalej nie rozumiem jak można podpisać ustawę skoro ma się wobec niej wątpliwości konstytucyjne. Toż to nawet wstyd się chwalić, że teraz pisze się taki wniosek, skoro ustawę się podpisało kilka tygodni temu.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 924
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2008, 22:57

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez Dreed » poniedziałek, 17 lutego 2014, 11:34

marciano napisał(a):
promo napisał(a):Wniosek do TK ws. ustawy o bestiach prawie gotowy”
– Skoro gorączka w sprawie Mariusza T. opada, to coraz szybszymi krokami zbliża się moment, że ten wniosek trafi do Trybunału Konstytucyjnego. Wniosek jest prawie gotowy i myślę, że długo nie będziemy czekali – tak prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta RP mówił w TVP Info , kiedy można się spodziewać skierowania przez Bronisława Komorowskiego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego tzw. ustawy o bestiach.

http://tvp.info/informacje/polska/wnios ... y/14012628 ... y/14012628


A ja dalej nie rozumiem jak można podpisać ustawę skoro ma się wobec niej wątpliwości konstytucyjne. Toż to nawet wstyd się chwalić, że teraz pisze się taki wniosek, skoro ustawę się podpisało kilka tygodni temu.


Nie jest to pierwszy przypadek ustawy uchwalanej przez Sejm i podpisywanej przez aktualnego Pana Prezydenta z oficjalnym stanowiskiem, że podpisuję bo tak trzeba ale kieruję wniosek do TK.

I pomijając moją prywatną opinię o aktualnym składzie TK i jego niezalezności/zależności wiem jedno... Trybunał Konstytucyjny rozpoznaje skargi w bardzo ograniczonym zakresie i tylko i wyłacznie w oparciu o treśc skargi.
Tym samym oznacza to, że jeżeli np. skarga poda błedny wzorzec konstytucyjny, to po prostu TK umorzy postępowanie lub jeśli źle się poda kwestionowany artykuł Konstytucji to uzna, że dany przepis jest zgodny z daną normą konstytucyjną.
Idąc dalej - od skarżącego w dużym stopniu (od poziomu skargi) zalezy wynik orzeczenia TK.
I jestem przekonany, że jeżeli nawet usłyszymy, że umarza postępowanie odnośnie jakiegoś kwestionowanego artykułu to osoby "dające głowę" za wynik powiedzą w mediach, że mieli rację...A dziennikarze jakoś nie dopytają... :oops:
Avatar użytkownika
Dreed
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 8766
Obrazy: 7
Obrazy: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 23:58
Lokalizacja: SSR Jarosław
Kim jestem ?: Zły admin

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez Rafał R » poniedziałek, 17 lutego 2014, 15:57

Na czas procesu Mariusz Trynkiewicz nie będzie izolowany - taką decyzję podjął Sąd Apelacyjny w Rzeszowie. Wobec mężczyzny zostaną zastosowane inne środki prewencyjne. Wśród nich jest m.in. zakaz opuszczania mieszkania, w którym obecnie przebywa, w godzinach od 22. do 7 rano.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-podj ... wany/dgfke
Rafał
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 1244
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 08:34

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez ossa » poniedziałek, 17 lutego 2014, 16:12

No i barwo sąd. Szczerze im współczuję orzekać pod taka presją. Z resztą myślę, że ten okres pozostawania na wolności do czasu zakończenia postepowania ma też swoją wartośc poznawczą o skazanym. Oczywiści abstrahując od kompletnej niekonstytucyjności tej ustawy i patologiach jakie będzie ona rozdzić.
Nota bene chyba dotychczasowe regulacje, choćby przymmusowe leczenie psychiatryczne mogą mieć tu zastosowanie, a nie naginanie prawa pod media i twz. opinię publiczną.
Avatar użytkownika
ossa
VIP
VIP
 
Posty: 4487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 12:20
Lokalizacja: dokąd???!!!!!

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez falkenstein » poniedziałek, 17 lutego 2014, 16:14

Niestety dopóki kierunki prac legislacyjnych dyktować będą "redaktorzy" piśmideł w stylu "Fakt" czy "superekspres" dopóty tak będzie.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
Avatar użytkownika
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 11597
Dołączył(a): sobota, 5 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez marciano » poniedziałek, 17 lutego 2014, 17:40

ossa napisał(a):No i barwo sąd. (...)


Ja bym tak brawa nie bił - będę się upierał że stosowanie tego nieszczęsnego zabezpieczenia roszczenia nawet w takiej formie jak jest (de facto środki zapobiegawcze jak dozór policji i zakaz opuszczania kraju) nie za bardzo ma umocowanie w przepisach. To taki trochę zgniły kompromis - sąd nie ugiął się żeby klienta zamknąć bez podstawy prawnej, ale zabrakło odwagi aby nie zastosować innych środków, do stosowania których podstawy także nie ma.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 924
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2008, 22:57

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez CR » poniedziałek, 17 lutego 2014, 18:08

ossa napisał(a):... ten okres pozostawania na wolności do czasu zakończenia postepowania ma też swoją wartośc poznawczą o skazanym.

Jakąś wartość na pewno tak. choć zależy to od długości tego okresu.
Z jednej strony nie przeceniałbym jednak tego, gdyż cały czas będzie wtedy pod bacznym okiem mediów i policji (w tej właśnie kolejności ;) ). W takiej sytuacji trudniej mu coś planować i realizować, zatem może nawet nie próbować nic robić.
Jednak z drugiej strony: jeśli nie będzie próbował (nawet w warunkach tej pseudowolności), będzie to przemawiało za zdolnością do kontroli własnego zachowania - przy okazji punkt dla przeciwników orzekania u takich osób znacznie ograniczonej zdolności do kierowania postępowaniem.
"Magna est vis conscientiae - wielka jest siła opinii"
Avatar użytkownika
CR
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 630
Dołączył(a): poniedziałek, 9 czerwca 2008, 11:23
Kim jestem ?: biegłym

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez gelo.p » poniedziałek, 3 marca 2014, 19:43

grzegorz piotr
gelo.p
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 284
Dołączył(a): czwartek, 30 października 2008, 11:04

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez Patrycja » środa, 5 marca 2014, 13:28

gelo.p napisał(a):http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,15555897,Jest_decyzja_ws__Mariusza_T__Ma_trafic_do_osrodka.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=wiadomo%C5%9Bci
Mariusz T. ma zostać zamknięty



W mediach informacja podana jako trzeciorzędna. Nawet nie najważniejsza po sytuacji na Ukrainie. Podobnie, jak info o skierowaniu ustawy przez Prezydenta do TK.
Avatar użytkownika
Patrycja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 519
Dołączył(a): piątek, 4 lipca 2008, 13:55

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez witoldw1 » środa, 5 marca 2014, 14:49

Bo pan T. już się medialnie "skonsumował".
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 1483
Dołączył(a): czwartek, 27 marca 2008, 19:04
Lokalizacja: Legnica

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez Kret » środa, 5 marca 2014, 15:05

Pewnie więcej uwagi przyciągnie prawomocne orzeczenie.
Avatar użytkownika
Kret
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 991
Dołączył(a): poniedziałek, 17 czerwca 2013, 09:52
Lokalizacja: Kretowisko

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez Patrycja » środa, 12 marca 2014, 14:30

Avatar użytkownika
Patrycja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 519
Dołączył(a): piątek, 4 lipca 2008, 13:55

Re: propozycja MS dot."leczenia"sprawców po odbyciu kary

Postprzez gelo.p » środa, 12 marca 2014, 14:58

grzegorz piotr
gelo.p
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 284
Dołączył(a): czwartek, 30 października 2008, 11:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biegli sądowi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość