Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Tutaj możemy dyskutować bardzo szeroko na wszelkie tematy związane z opiniami biegłych sądowych

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Postprzez Dreed » środa, 15 maja 2013, 08:35

Bardzo pilnie poszukuję namiaru na jakiś Instytut, Zakład Medycyny Sądowej lub łącznej opinii biegłych na terenie właściwości okręgu łódzkiego lub sąsiednich.

Celem jest wydanie opinii w sprawie możliwości uczestnictwa oskarżonego w rozprawie, który notorycznie w dzień posiedzenia przesyła zaświadczenie od lekarza sądowego.
Mam dwie opinie biegłego kardiologa oraz jedną gastroenterologa, z których wynika, że oskarzony może uczestniczyć, pomimo schorzeń w postaci: niewydolności krązenia, nadciśnienia tętniczego, napadowych migotań przedsionków, schorzeń gastrologicznych.

Jednocześnie nagle Pan doktor geriatra wystawia zaświadczenie, że z uwagi na "stan zdrowia" oraz w/w schorzenia oskarżony nie może uczestniczyć w rozprawie. Na marginesie jestem w stanie zrozumieć dwukrotny pobyt w szpitalu na oddziale geriatrii, ale ostatnie zwolnienie jest na świstku z poradni. Oczywiscie na podstawie świstka lekarz sądowy wystawia zaświadczenie na druku.

Tym samym pilnie potrzebuję opinii jak na wstępie. Proszę koleżanki i kolegów z łódzkiego o pomoc... (tutaj lub PW) <mysli>
Avatar użytkownika
Dreed
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 8769
Obrazy: 7
Obrazy: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 23:58
Lokalizacja: SSR Jarosław
Kim jestem ?: Zły admin

Re: Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Postprzez totep » środa, 15 maja 2013, 10:28

Katedra i Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Sędziowska 18aŁódź(42) 654-45-36
Avatar użytkownika
totep
Moderator
Moderator
 
Posty: 4763
Dołączył(a): niedziela, 6 stycznia 2008, 00:54

Re: Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Postprzez promo » środa, 15 maja 2013, 13:22

Gdyby była potrzebna opinia kilku biegłych:
Kardiologia:
Klinika Kardiologii Katedra Kardiologii i Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów, 91-425 Łódź, ul. Sterlinga 1/3.
Gastroenterologia:
Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Oddział Kliniczny Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej 90-153 Łódź, ul. Kopcińskiego 22
Geriatria:
Klinika Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 90-647 Łódź, Pl. Hallera 1
promo
 

Re: Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Postprzez Graffi » środa, 15 maja 2013, 14:52

ale ZMS robi takie opinie, tylko trzeba im zaznaczyć czego ma dotyczyć - oni sami dobierają specjalistów do składu... z tym, że z doświadczenia - opinia i tak Ci nie spowoduje, że przestanie nadsyłać zaświadczenia lekarskie - do czasu umieszczena w miejscu izolacji ;)
Avatar użytkownika
Graffi
Moderator
Moderator
 
Posty: 4222
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 16:57

Re: Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Postprzez suzana22 » środa, 15 maja 2013, 15:55

Graffi napisał(a):ale ZMS robi takie opinie, tylko trzeba im zaznaczyć czego ma dotyczyć - oni sami dobierają specjalistów do składu... z tym, że z doświadczenia - opinia i tak Ci nie spowoduje, że przestanie nadsyłać zaświadczenia lekarskie - do czasu umieszczena w miejscu izolacji ;)


Wszystko na to wskazuje, że ostatecznie przyjdzie gościa aresztować, ale wcześniej trzeba uskutecznić mocną podkładkę, że nie stawia się, bo nie chce w sytuacji, gdy stan zdrowia mu na stawiennictwo pozwala. Albo z opinii będzie jasno wynikało, że trzeba postępowanie zawiesić i... albo się przedawni, albo i nie zdąży, skoro geriatra wchodzi w grę... :roll:
suzana22
VIP
VIP
 
Posty: 9069
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2008, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Re: Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Postprzez Graffi » środa, 15 maja 2013, 18:46

ja, jeśli przypuszczam, że mogą wyjść jakieś schorzenia z innej dziedziny niż dopuszczana, zadaję czasem biegłemu pytanie, czy dla ustalenia zdolności do udziału w rozbrawie konieczne jest udzielenie odpowiedzi również przez bieglego innej specjalności.. Ale zms odpowie :)
Avatar użytkownika
Graffi
Moderator
Moderator
 
Posty: 4222
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 16:57

Re: Odp: Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Postprzez Dreed » czwartek, 16 maja 2013, 16:38

Ja sobie zdaję sprawę, że długo potrwa zanim pan mi się stawi...:lol:
Ja tylko chcę mu utrudnić szukanie zwolnień.



Taptap tapatalk z mojego cuda Galaxy N7100
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Avatar użytkownika
Dreed
Site Admin
Site Admin
 
Posty: 8769
Obrazy: 7
Obrazy: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 23:58
Lokalizacja: SSR Jarosław
Kim jestem ?: Zły admin

Re: Szukam - opinia Instytutu, Zakładu Medycyny itp.

Postprzez ida » czwartek, 16 maja 2013, 16:52

a pytasz biegłego czy oskarżony może przebywać w warunkach aresztu śledczego?
ida
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 522
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 01:39


Powrót do Biegli sądowi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości