Ranking sądów w których złożono wnioski

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Dreed » czwartek, 3 lipca 2008, 13:27

Zapadła....... :oops: :oops: :oops: Piękny kiks klawiszowy :wink:

Jest to decyzja, z której większość będzie zadowolona. Nie podaję konkretnie jaka, ponieważ czekam na potwierdzenie :wink:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Jarosiński » czwartek, 3 lipca 2008, 13:28

uda ci się uda; prezydent do trybunału wystąpi :wink:

[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 1:29 pm ]
Dreed napisał(a):Zapadła....... :oops: :oops: :oops: Piękny kiks klawiszowy :wink:

Jest to decyzja, z której większość będzie zadowolona. Nie podaję konkretnie jaka, ponieważ czekam na potwierdzenie :wink:

nie czerwień się faktycznie zapadala aż tydzień i w końcu zapadła :razz:
Jarosiński

Postprzez ubilexibi » czwartek, 3 lipca 2008, 13:42

To ja będę szybszy - Prezydent zawetował.
,,Cały problem z mądrymi ludźmi polega na tym, że są pełni wątpliwości. Tylko głupcy są pewni siebie." B.Russell
ubilexibi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Sędzia pałacowy

Postprzez Maltazar » czwartek, 3 lipca 2008, 13:44

Dreed napisał(a):Zapadła....... :oops: :oops: :oops: Piękny kiks klawiszowy :wink:

no to robimy quiz

prezydent dał rejonowym po 15.000 zł + dodatek orzeczniczy 8.000 zł : no i dla wiceprezesów służbowy samochód :mrgreen:
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez seb » czwartek, 3 lipca 2008, 13:49

Maltazar napisał(a):

no to robimy quiz

prezydent dał rejonowym po 15.000 zł + dodatek orzeczniczy 8.000 zł : no i dla wiceprezesów służbowy samochód :mrgreen:

Stawiam 5 etosów że będzie skarga do trybunału :mrgreen:
seb
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz G. » czwartek, 3 lipca 2008, 13:51

A ja wolę veto. Koalicja w swoim zaślepieniu przepchnie jego odrzucenie, a następnie obali się przed TK przepis art. 1 "pilnej ustawy" - efekt? Zostaną awanse poziome i III stawki.

Mogą też veto uwzględnić. Wtedy też jest nieźle - propagandowy sukces akcji protestacyjnej i kompromitacja wiadomych osób :mrgreen:
Łukasz G.

Postprzez ubilexibi » czwartek, 3 lipca 2008, 14:05

Mój post, to nie był domysł tylko informacja - Prezydent zawetował.
,,Cały problem z mądrymi ludźmi polega na tym, że są pełni wątpliwości. Tylko głupcy są pewni siebie." B.Russell
ubilexibi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Sędzia pałacowy

Postprzez AQUA » czwartek, 3 lipca 2008, 14:06

Przecież w części dotyczącej awansów poziomych nowelka stała się już bezprzedmiotowa :twisted:

Jeśli teraz weto zostałoby odrzucone, to wejdzie w życie także trzecia stawka awansowa.

Awanse poziome mogą więc być zlikwidowane wyłącznie w drodze nowej zmiany usp w trybie zwykłym, co trochę potrwa.... :wink:

Wszyscy uprawnieni powinni natychmiast wnioski składać i jest to jasne jak siedem słoneczek :wink:
Ostatnio edytowano czwartek, 3 lipca 2008, 14:06 przez AQUA, łącznie edytowano 1 raz
AQUA
VIP
VIP

Postprzez robak » czwartek, 3 lipca 2008, 14:06

Maltazar napisał(a):

no to robimy quiz

Zgaduję, żeś wiceprezesem? :mrgreen:
robak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » czwartek, 3 lipca 2008, 14:08

http://www.prezydent.pl/x.node?id=6042827

Baaardzo ładnie..... :wink:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Łukasz G. » czwartek, 3 lipca 2008, 14:09

AQUA napisał(a):Przecież w części dotyczącej awansów poziomych nowelka stała się już bezprzedmiotowa :twisted:

Pełna zgoda, ale tę bezprzedmiotowość ktoś (TK) musi stwierdzić. To zmienia tylko tyle, że wydłużą się (zawieszą, przejdą przez procedurę skargi konstytucyjnej???) wnioski o awanse poziome.

Tak na marginesie: zwięzłe uzasadnienie, ale sedno problemu dostrzeżone, błędy wypunktowane. Duże brawa
Łukasz G.

Postprzez octawiabis » czwartek, 3 lipca 2008, 14:15

Aha, przy założeniu, że prezydent zawetował wiadoma ustawę, koalicja nie odrzuci veta prezydenta, nie będzie tej ustawy, ale będzie inna uchwalona w trybie zwykłym, znosząca awanse poziome. Tak sobie myślę,że gdybym rozgrywał w drużynie POlokoktowców, tak bym to rozegrał. Problem z banieczki, prezydent zadowolony, bo parlament nie zdołał odrzucić jego veta :mrgreen: POlokoktowcy też, bo będzie tak jak chcieli :evil: Zresztą dla tych ostatnich rządzicieli najgorsze byłoby, gdyby naczelny rządziciel ustawę podpisał, bo wszedł by w życie awans poziomy i III stawka.

Jedyna nasza szansa, to szybkość rozpoznania wniosków o awans poziomy, ewentualnie barowanie się z zasadą ochrony interesów w toku.
octawiabis
VIP
VIP

Postprzez Łukasz G. » czwartek, 3 lipca 2008, 14:23

Zaczynam się powoli gubić w tych wariantach, bo żaden nie jest ani jednoznacznie zły, ani jednoznacznie dobry, za to wszystkie są... niejednoznaczne. Tak to jest jak się majstruje w prawie na chybcika. Mam nadzieję, że rządzący wyciągną z tego lekcję i nie będą próbowali powtórzyć podobnego manewru w przyszłości. Wiedzą już teraz jaka jest reakcja, więc ostatecznie to chyba optymistyczny przekaz, czyż nie?

Powtórzę jeszcze raz, taktycznie mogą próbować uwzględnić veto i w trybie zwykłym zabrać awanse, ale byłaby to PROPAGANDOWA KOMPROMITACJA RZĄDU!!!
Ostatnio edytowano czwartek, 3 lipca 2008, 14:25 przez Łukasz G., łącznie edytowano 1 raz
Łukasz G.

Postprzez AQUA » czwartek, 3 lipca 2008, 14:24

"O aprobacie możliwości poziomego awansowania świadczy również treść apeli kierowanych do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o odmowę podpisania ustawy z dnia 25 czerwca 2008 r. W petycjach przekazanych Prezydentowi przez sędziów Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, Sądu Rejonowego w Brzesku, Sadu Rejonowego w Choszcznie, Sądu Rejonowego w Elblągu, Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem, Sądu Rejonowego w Koninie, Sądu Rejonowego w Toruniu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie, Sądu Rejonowego w Turku, Sądu Rejonowego w Sulęcinie, Sądu Rejonowego w Koninie, Sądu Rejonowego w Mrągowie, Sądu Rejonowego w Kwidzynie, Sądu Rejonowego w Legnicy, Sądu Rejonowego w Myśliborzu, Sądu Okręgowego w Łodzi, Sądu Okręgowego w Warszawie oraz w uchwałach Zgromadzenia Ogólnego Sędziów okręgu Sądu Okręgowego w Słupsku oraz Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Opolskiego, zasadnie wskazuje się na podstawowy walor rozwiązań przyjętych przez ustawodawcę w 2007 r., to jest uwzględnienie sytuacji sędziów orzekających w sądach mających siedziby w mniejszych ośrodkach. "

fragmencik uzasadnienia weta... :wink:

Jestem z Was dumna :wink:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Dreed » czwartek, 3 lipca 2008, 14:25

Jak już zauwazyliście decyzja została podana do wiadomości publicznej.....Nie chciałem jej od razu podawać, ponieważ nie miałem pewności, czy na 100% zapadło weto, czy też z uwagi na przekaz słowny nie było to czasami zaskarzenie do TK.

Tym samym, zanim zostanie wdrożona cała procedura oraz zapadnie decyzja odnośnie weta Pana Prezydenta, należy liczyć się z uzyskaniem awansów poziomych, chociaż przez kilku sędziów.
Otwiera nam do drogę do prostej ścieżki ewntualnego zaskarżenia, późniejszych zmian, w ramach chociażby pozwu o dyskryminację. Mamy juz szereg możliwości. Tym bardziej zachęcamy do składania wniosków i to jak najszybciej.

Ponadto przypomnę,że oprócz instytucji awansów poziomych mamy obowiązujący aktualnie skrócony okres stawek awansowych, czyli 5 i 10 lat !!!!!!!
Zmiana weszła w życie w wyniku ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. (Dz.U.07.136.959) zmieniającej nin. ustawę z dniem 1 lipca 2008 r.
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez octawiabis » czwartek, 3 lipca 2008, 14:30

No i 120%
octawiabis
VIP
VIP

Postprzez Dreed » czwartek, 3 lipca 2008, 14:31

octawiabis napisał(a):Aha, przy założeniu, że prezydent zawetował wiadoma ustawę, koalicja nie odrzuci veta prezydenta, nie będzie tej ustawy, ale będzie inna uchwalona w trybie zwykłym, znosząca awanse poziome. Tak sobie myślę,że gdybym rozgrywał w drużynie POlokoktowców, tak bym to rozegrał. .....

Jedyna nasza szansa, to szybkość rozpoznania wniosków o awans poziomy, ewentualnie barowanie się z zasadą ochrony interesów w toku.

W pełni popieram jak najszybsze skałdanie wniosków i wzywam do tego.

Nie zgadzam się jednak do końca, odnosnie uchwalenia likwidacji awansów poziomych w zwykłym trybie. Myślę, że właśnie decyzja, jaka zapadła, a właściwie część uzasadnienia, nieznacznie sugeruje jaki będzie los ustawy, którą nam zlikwidują....W tym czasie, to jestem prawie pewien, że znajdą się osoby, które uzyskają ten awans, a wówczas droga będzie prosta....

Jak zwykły szeregowy obywatel, pozwolę sobie stac się doradcą obecnej władzy.... Wynagrodzenie sędziów powiązane ściśle z średnią krajową, przy aktualnych mnożnikach, czyli spełniające wymogi art. 178 ust 2 Konstytucji RP i jestem pewien, że nikt z sędziów nie będzie już myslał o dodatkach i innych metodach..... :wink:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Łukasz G. » czwartek, 3 lipca 2008, 14:31

Dreed napisał(a):Tym samym, zanim zostanie wdrożona cała procedura oraz zapadnie decyzja odnośnie weta Pana Prezydenta, należy liczyć się z uzyskaniem awansów poziomych, chociaż przez kilku sędziów.

Jest tylko jedno "ale". Czy formalistycznie nastawiona do kwestii, a dodatkowo niechętna merytorycznie awansom poziomym KRS nie zechce "do czasu wyjaśnienia zamieszania prawnego" wstrzymać procedury rozpatrywania wniosków? A wtedy będzie czas na uchwalenie "normalnej" ustawy odbierającej awanse.
Łukasz G.

Postprzez maj73 » czwartek, 3 lipca 2008, 14:34

SR Stargard Szczeciński 7 wniosków.
maj73
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez grabka » czwartek, 3 lipca 2008, 14:35

Ładne uzasadnienie Pan Prezydent napisał do swojego weta :) Warto przeczytać, napawa nadzieją :)
grabka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez octawiabis » czwartek, 3 lipca 2008, 14:37

Drogi szefie Rafale.pozostaje mieć tylko nadzieję, że ktoś uzasadnieniem veta prezydenta przejmie się, pozwolisz, że będę miał istotne wątpliwości o charakterze empirycznym :mrgreen:
octawiabis
VIP
VIP

Postprzez Łukasz G. » czwartek, 3 lipca 2008, 14:42

Dreed napisał(a):Otwiera nam do drogę do prostej ścieżki ewntualnego zaskarżenia, późniejszych zmian, w ramach chociażby pozwu o dyskryminację. Mamy juz szereg możliwości. Tym bardziej zachęcamy do składania wniosków i to jak najszybciej.

Jest jeszcze jedna niepokojąca możliwość. Nawet jeśli awanse zostaną kilku osobom przyznane, to nie będzie pszeszkód, żeby je ustawowo (w drodze ustawy znoszącej w normalnym trybie awanse poziome) przeflancować na okręgowych/apelacyjnych pełną gębą (bez dodatku: w rejonie/okręgu). Tym samym nie zostaną naruszone ich prawa nabyte, a inni nic z tego nie będą mieli. Ta "normalna ustawa" znosząca awanse poziome może też "zapomnieć" o III stawce, a co?

Przepraszam, wygląda to na działanie na zasadzie advocatus (ZĆ :wink: ) diaboli, ale wydaje mi się, że takie wątpliwości też tu trzeba podnosić, żeby zawczasu przewidzieć możliwość reakcji.
Łukasz G.

Postprzez Jarosiński » czwartek, 3 lipca 2008, 14:43

grabka napisał(a):Ładne uzasadnienie Pan Prezydent napisał do swojego weta :) Warto przeczytać, napawa nadzieją :)

bardzo ładne http://www.prezydent.pl/x.node?id=6042827
Jarosiński

Postprzez Dreed » czwartek, 3 lipca 2008, 14:44

Łukasz G. napisał(a):
Dreed napisał(a):Tym samym, zanim zostanie wdrożona cała procedura oraz zapadnie decyzja odnośnie weta Pana Prezydenta, należy liczyć się z uzyskaniem awansów poziomych, chociaż przez kilku sędziów.

Jest tylko jedno "ale". Czy formalistycznie nastawiona do kwestii, a dodatkowo niechętna merytorycznie awansom poziomym KRS nie zechce "do czasu wyjaśnienia zamieszania prawnego" wstrzymać procedury rozpatrywania wniosków? A wtedy będzie czas na uchwalenie "normalnej" ustawy odbierającej awanse.

Wówczas będziemy mysleć co dalej. Już plan mamy :wink: Natomiast gwarantuję, że akurat KRS nie będzie przetrzymywał wniosków - odsyłam do ostatniego artykułu w Rzeczpospolitej!!!
Większe wątpliwości miałbym odnośnie innych szczebli......

@octawiabis
Odnośnie braku zainteresowania uzasadnieniem Pana Prezydenta to ja akurat jestem pewien. Nie zmienia to faktu, że rządowi nie pozostało już wiele czasu na faktyczne przełożenie projektów, nawet w drodze etapowej (np. 2 lat) ale dochodzących do ukoronowania zawodów prawniczych. Z naszych postulatów nie zejdziemy. Powiem więcej - podawana na forum propozycja, jest gorzej niż żenująca i obrażająca sędziów.
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez rosan » czwartek, 3 lipca 2008, 15:21

ok.60 wniosków w okręgu olsztyńskim
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!