Ranking sądów w których złożono wnioski

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Maltazar » czwartek, 3 lipca 2008, 15:22

rosan napisał(a):ok.60 wniosków w okręgu olsztyńskim

łomatko !!!
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » czwartek, 3 lipca 2008, 15:24

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I to jest uderzenie !!!!!! A ja dodam, że w pewnym miejscu bieg zostanie nadany już niedługo :mrgreen:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez AQUA » czwartek, 3 lipca 2008, 15:25

łomatko- ale macie dużo uprawnionych :!: :!: :!:

Po pierwsze- czy to jest pewne?????

Po drugie- jeśli tak- to gratuluję Wam :wink:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez bladyswit » czwartek, 3 lipca 2008, 15:31

Legnica - już w poniedziałek 6/7 sędziów złożyło wnioski. Dziś są już w SO.

A... siódmy sędzia też złoży ... :mrgreen:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez rosan » czwartek, 3 lipca 2008, 15:35

wnioski już zaopiniowano i -jak to mówią-dzisiaj jutro pójdą dalej
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » czwartek, 3 lipca 2008, 15:41

rosan napisał(a):wnioski już zaopiniowano i -jak to mówią-dzisiaj jutro pójdą dalej

No, w takim razie z Was to już jestem super dumna !!!!!!

Pozdrawiam serdecznie okręg olsztyński :wink:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez K.Piotrowski » czwartek, 3 lipca 2008, 15:48

Gratulacje dla Koleżanek i Kolegów którzy nabyli uprawnienia.Martwi mnie ,po rozmowie z moim byłym aplikantem dziś SSO brak zainteresowania protestem,mówił,,składam wniosek i mi wystarczy,, jednak brak solidarności w środowisku. Z całym szacunkiem dla wieluSSO czy SSA popierających postulaty sędziów,jednak cały ciężar protestu spoczywa na SSR i to tych młodszych bo część starszych też może zachować się tak jak mój były aplikant.

Koledzy SSR w jedności siła!!!
K.Piotrowski
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » czwartek, 3 lipca 2008, 15:53

K.Piotrowski napisał(a):Gratulacje dla Koleżanek i Kolegów którzy nabyli uprawnienia.Martwi mnie ,po rozmowie z moim byłym aplikantem dziś SSO brak zainteresowania protestem,mówił,,składam wniosek i mi wystarczy,, jednak brak solidarności w środowisku. Z całym szacunkiem dla wieluSSO czy SSA popierających postulaty sędziów,jednak cały ciężar protestu spoczywa na SSR i to tych młodszych bo część starszych też może zachować się tak jak mój były aplikant.

Koledzy SSR w jedności siła!!!

OOOOOOOO, bardzo przepraszam, ale ja jestem baaaaardzo stary SR :wink:

... aplikanta byłego proszę szybko brać w obroty, bo tak być nie może. :evil:

Nie rozumiem, jak długo jeszcze trzeba do główek wszystkich wbijać jedną główną podstawową oczywistą oczywistość: wszyscy jesteśmy Sędziami RP i nie inaczej :!:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez K.Piotrowski » czwartek, 3 lipca 2008, 16:00

Racja.Czasem płakać się chce.Za starszegoSR przepraszam-pozdrowienia.
K.Piotrowski
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Ala M » czwartek, 3 lipca 2008, 20:23

Należy mieć na uwadze następny krok jaki wykona Sejm!!!!!!!

http://www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm

Regulamin Sejmu.
Art. 80

W postępowaniu w sprawie ustawy pilnej, której podpisania Prezydent odmówił, Prezydium Sejmu tak określa tok prac nad wnioskiem Prezydenta o ponowne rozpatrzenie ustawy pilnej, aby od dnia wpłynięcia wniosku Prezydenta do dnia ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy przez Sejm nie upłynęło więcej niż 7 dni. Art. 64 stosuje się odpowiednio.

Art. 64

Ustawę, której podpisania Prezydent odmówił, przekazując ją wraz z umotywowanym wnioskiem Sejmowi do ponownego rozpatrzenia, Marszałek Sejmu kieruje do komisji, które rozpatrywały projekt ustawy przed uchwaleniem jej przez Sejm.
Marszałek Sejmu zarządza drukowanie wniosku Prezydenta, o którym mowa w ust. 1, i doręczenie go posłom.
Po rozpatrzeniu wniosku Prezydenta komisje, do których wniosek ten został skierowany, przedkładają Sejmowi sprawozdanie. W sprawozdaniu tym komisje przedstawiają wniosek o ponowne uchwalenie ustawy w brzmieniu dotychczasowym bądź wniosek przeciwny.
Na posiedzeniu Sejmu przedstawiciel Prezydenta, w jego imieniu, przedstawia motywację wniosku o ponowne rozpatrzenie ustawy przez Sejm, a następnie poseł sprawozdawca przedstawia stanowisko komisji.
O ponownym uchwaleniu przez Sejm ustawy w brzmieniu dotychczasowym, większością 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, Marszałek Sejmu powiadamia niezwłocznie Prezydenta.
Jeżeli Sejm ponownie nie uchwali ustawy w brzmieniu dotychczasowym, postępowanie ustawodawcze ulega zamknięciu.

Może należy ponowić apel do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a także po przez członków JUSTITII podyktować zarządowi stowarzyszenia sprostowanie swego stanowiska w kwestii awansów poziomych.
Ostatnio edytowano czwartek, 3 lipca 2008, 20:34 przez Ala M, łącznie edytowano 1 raz
Ala M
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez Karol » czwartek, 3 lipca 2008, 20:39

Sąd Rejonowy w Myszkowie - 5 wniosków złożonych - wszyscy, którzy spełniają formalne wymogi
karo
Karol
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez AQUA » czwartek, 3 lipca 2008, 20:52

Składajmy szybko te wnioski, bo prawdopodobnie zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w sprawie weta Prezydenta....

Jest na to tylko 7 dni...
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Łukasz » czwartek, 3 lipca 2008, 21:00

SR dla m. st. Warszawy - 7 wniosków dziś.
Więcej chyba nie będzie - bodajże tylko 8 osób spełnia kryteria.
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez ania » czwartek, 3 lipca 2008, 21:33

namawiam moją przewod. do złożenia wniosku, a ona się opiera . Mam nadzieję, że weto P. ją przekona.
ania
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez onsok » czwartek, 3 lipca 2008, 21:38

ania napisał(a):namawiam moją przewod. do złożenia wniosku, a ona się opiera . Mam nadzieję, że weto P. ją przekona.

zupełnie nie rozumiem jej....nie chce wyższego stanowiska, wyższej pensji ? widocznie przewodniczącym jest już całkiem ok ;)
onsok
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » czwartek, 3 lipca 2008, 21:44

A co tu do rozumienia? Po prostu boi się, że to będzie źle widziane przez przełożonych i może zaszkodzić przy staraniach o awans :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez uksc » czwartek, 3 lipca 2008, 21:54

Motywacje mogą być zupłęnie różne. U mnie w sądzie wśród osób uprawnionych przeważa obawa przed braniem osób awansowych poziomo na wypomóżkowe delegacje do sądu bardzo bardzo odległego, na które nikt by nie chciał jeździć. Wydaje się logiczne, że przy brakach chętnych do takiej pomocy mogą się faktycznie obawiać, że poziomo awansowanych braliby w pierwszej kolejności.
uksc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » czwartek, 3 lipca 2008, 22:12

Przypomnę jeszcze raz - dywagacja nad odrzuceniem lub nie weta jest bezprzedmiotowa. Uderzymy bardzo mocno w zakaz retrospekcji, co wprawdzie wydłuży drogę, ale nie przekresla szans. Narobimy tyle bałaganu ile się da. Tak długo, aż uzasadnienie weta Pana Prezydenta odniesie zakładany skutek.
Ponadto pragnę poinformować, że są w Polsce sądy, w których zaopiniowane wnioski trafią do MS i KRS-u jeszcze przed tym posiedzenim......

Ponadto pamiętajmy, że dyskusja nad odrzuceniem weta, w końcu odbije się echem w mediach. Zajrzyjcie na plan posiedzenia. Nie ma zadnych istotnych ustaw, a tutaj mamy jednak 3-cie w historii Prezydenta Kaczyńskiego weto !!!! Gwarantuje nam to szum i to duży. :wink:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Awense

Postprzez Zdenek » piątek, 4 lipca 2008, 09:50

Dopilnowaliśmy z Prezesami i przedwczoraj w SR w Tarnobrzegu trzech uprawnionych Sędziów złożyło wnioski o awanse poziome. Pozdrawiam. Zdenek
Ostatnio edytowano piątek, 4 lipca 2008, 23:36 przez Zdenek, łącznie edytowano 1 raz
Zdenek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez grabka » piątek, 4 lipca 2008, 11:47

W Sądzie Rejonowym w Bełchatowie dwóch sędziów, z czterech uprawnionych, w dniu 1.07. złożyło wnioski. pozostałych dwóch korzysta z urlopu.
grabka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » piątek, 4 lipca 2008, 17:37

w okręgu olsztyńskim- to oznacza we wszystkich sądach rejonowych i okręgowym.
zostało wydane polecenie służbowe ;) składania wniosków i była powszechna akcja "zmuszania" ;) niezdecydowanych poprzez molestowanie psychiczne slowne i telefoniczne ;) To działa, szczególnie, jak idzie od góry, a u nas tak było
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bea » piątek, 4 lipca 2008, 17:49

grabka napisał(a):W Sądzie Rejonowym w Bełchatowie dwóch sędziów, z czterech uprawnionych, w dniu 1.07. złożyło wnioski. pozostałych dwóch korzysta z urlopu.

a ci co na urlopach nie mogli wcześniej przygotować wniosków i zostawić tylko do złożenia przez tych co na posterunku? chyba że zdążą wrócić, zanim przejdą zmiany. mnie się udało wczoraj namówić z sąsiedniego sądu jedną osobę i dzisiaj złożyła, a zobowiązała się do przekonania kolejnych dwóch uprawnionych w swoim sądzie, wobec czego ściskam za nią kciuki

P.S. właściwie mam istotne pytanie : czy osoba, która spełnia warunki do złożenia wniosku, ale od kilku miesięcy choruje poważnie i nie jest pewne, czy wróci do czynnej służby czy skorzysta z prawa do wcześniejszego stanu spoczynku z uwagi na stan zdrowia, także może taki wniosek złożyć??
jeśli uzyskam potwierdzenie, ruszę do agitacji
bea

Postprzez AQUA » piątek, 4 lipca 2008, 18:02

Okręg SO Słupsk- potwierdzonych 11 wniosków ( ale wg moich wyliczeń jest co najmniej 14)
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Dreed » piątek, 4 lipca 2008, 22:47

Są już sądy w których w poniedziałek odbędą się posiedzenia Kolegium SO w sprawach awansów !!!!!

Nie podam w jakich - zapraszam do czytania gazet :wink:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez nela » piątek, 4 lipca 2008, 23:07

Zazdroszczę tym Okręgom, a w zasadzie tym sędziom, którzy zdecydowali się na składanie tych wniosków. Szkoda, że nie u nas. Zresztą mój okręg wypada słabo we wszystkich akcjach.
nela

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!