AWANSE POZIOME - APELUJEMY DO POSŁÓW !!!

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez TGC » piątek, 19 grudnia 2008, 11:09

Dreed napisał(a):Własnie Sejm RP odrzucił weto Prezydenta w sprawie awansów poziomych !!!!

Dziekujemy Lewicy

Bądźmy apolityczni, podziękujmy wszystkim, którzy zasłużyli :evil:
TGC
VIP
VIP

Postprzez kreska » piątek, 19 grudnia 2008, 11:11

Tak, a ja zamierzam od dzisiaj traktować sąd wyłącznie jak miejsce pracy. Żadnego zasuwania, żadnego etosu, sztandarów, styropianu i poczucia misji!! I żadnych apeli do szczególnego poczucia świadomości społecznej...
Skoro władza nie ma wyczucia, to i ja nie mam poczucia...
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez domianiuk » piątek, 19 grudnia 2008, 11:22

kreska napisał(a):Tak, a ja zamierzam od dzisiaj traktować sąd wyłącznie jak miejsce pracy. Żadnego zasuwania, żadnego etosu, sztandarów, styropianu i poczucia misji!! I żadnych apeli do szczególnego poczucia świadomości społecznej...
Skoro władza nie ma wyczucia, to i ja nie mam poczucia...

Ja już tak robię od roku i wszystkich do tego podżegam.
domianiuk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » piątek, 19 grudnia 2008, 11:23

TGC napisał(a):
Dreed napisał(a):Własnie Sejm RP odrzucił weto Prezydenta w sprawie awansów poziomych !!!!

Dziękujemy Lewicy

Bądźmy apolityczni, podziękujmy wszystkim, którzy zasłużyli :evil:

Alez ja jestem..... Stwierdziłem tylko fakt, że głosami lewicy weto zostało odrzucone, przy wcześniejszej - zaledwie 5 dni temu oficjalnej zapowiedzi "wstrzymania się od głosu" - wkleiłem oficjalne odpowiedzi na nasze apele...

A dziękować to faktycznie należy wszystkim opcjom od lewej do prawej, gdyż to wieloletnie zaniedbania doprowadziły do tego stanu :cry: :cry: :cry: :cry:

A czym możemy podziękować???? Masowym udziąłem w styczniowych, lutowych itd protestach i pamiętaniu, że politycy liczą się tylko z siłą...Czym więcej? Odpowiedź jest prosta - wyborami do europarlamentu
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez domianiuk » piątek, 19 grudnia 2008, 11:50

To prawda Dreed. Tylko raz Okapi zająknął się na Komisji, że mogą się nie odbyć wybory i już się zagotował jeden z p osłów , chyba Kozdroń o ile się nie mylę. Zatem tylko tędy droga. Tylko jak to zrobić?
domianiuk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 19 grudnia 2008, 11:53

domianiuk napisał(a):To prawda Dreed. Tylko raz Okapi zająknął się na Komisji, że mogą się nie odbyć wybory i już się zagotował jeden z p osłów , chyba Kozdroń o ile się nie mylę. Zatem tylko tędy droga. Tylko jak to zrobić?

To chyba tujs o tym powiedział ...

A Kozdroń z miejsca bo bandzie pojechał.

W Polsce tylko rozwiązania siłowe lub na pograniczu korupcji politycznej są skuteczne.

Skoro nie ma chętnych do dialogu ze środowiskiem, to należy siłowo, ale z godnością ;) i ethosem ;)
Darkside

Postprzez czarny » piątek, 19 grudnia 2008, 12:10

Dobrze, że traktujecie Sąd jako miejsce pracy bo można gorzej jako miejsce roboty. Na początku pracuje się w Sądzie potem chodzi sie do pracy, a na końcu do roboty.
czarny
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » piątek, 19 grudnia 2008, 12:33

A to, zdaniem niektórych doświadczonych działaczy Iustitii, jest powodem do zawieszenia akcji protestacyjnych. No i o co tu chodzi? :roll:
K.Ierownik

Postprzez iga » piątek, 19 grudnia 2008, 13:02

trochę historii o tym jak nam obcięto wysokość stawek awansowych - warto poczytać:

http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/wgskrnr/SPC-59

Podsekretarz stanu w MS Marek Staszak : Nie chcę przytaczać argumentów rządu, które przedstawiałem na posiedzeniu Komisji, przemawiających za przyjęciem poprawki nr 1 Senatu. Pozwolę sobie przypomnieć, że nowelizacja ustawy o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw jest konieczna, ponieważ sytuacja finansów publicznych jest ciężka. Chcę podkreślić, że zmniejszenie wysokości pierwszej stawki awansowej do 7 proc. i drugiej stawki awansowej do 15 proc. jest konieczne. Rząd, przeczuwając, że sytuacja może nie zmienić się na lepsze w następnych kilku latach, chce zapobiec kolejnym nowelizacjom ustawy w tym zakresie czy zawieszaniu przepisów mówiących o wprowadzeniu stawek awansowych. Podkreślam, że rząd, dostrzegając konieczność wprowadzenia stawek awansowych, obniżył ich wysokość, żeby wprowadzenie stawek awansowych było możliwe do udźwignięcia przez budżet państwa.
itd, itp :mrgreen:
Ostatnio edytowano piątek, 19 grudnia 2008, 13:08 przez iga, łącznie edytowano 1 raz
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez robak » piątek, 19 grudnia 2008, 13:07

mo65 napisał(a):A prokuratorzy -urzędnicy się cieszą bo mają na papierze awanse a III władza płacze.!!!!

[ Dodano: Pią Gru 19, 2008 10:05 am ]
Nigdy więcej w życiu nie pójdę na żadne wybory !!!

Ważniejsze żebyś nie poszedł do komisiji wyborczej.
robak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Wikołak » piątek, 13 lutego 2009, 01:09

Drogie Koleżanki i Koledzy!!!!
Polecam Uwadze - www.prokuratorzy.net/wazne-informacje-i ... go-2009-r/
Wikołak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » piątek, 13 lutego 2009, 20:57

Wikołak napisał(a):Drogie Koleżanki i Koledzy!!!!

I o to chodzi. Czekamy na dalsze posunięcia :wink:
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez ela_b » piątek, 13 lutego 2009, 22:05

iga napisał(a):

A mnie się pod tym adresem nic nie wyświetla!
ela_b
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » piątek, 13 lutego 2009, 23:48

ela_b napisał(a):
iga napisał(a):

A mnie się pod tym adresem nic nie wyświetla!

Prokuratorzy mają dziś problemy techniczne na swoim forum. Chodzi o tę uchwałę:

Uchwała Okręgowej Rady Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP w Krakowie z dnia 12 lutego 2009 r.

Jako Rada Okręgowa Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP w Krakowie z niepokojem stwierdzamy, iż do dnia dzisiejszego władza wykonawcza i ustawodawcza nie spełniły obietnic podwyższenia wynagrodzeń prokuratorów i asesorów prokuratorskich od 1 stycznia 2009 r. o 1100-1160 zł miesięcznie. Jednocześnie wyrażamy umiarkowane zadowolenie, iż będący przedmiotem obrad Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1461) odchodzi od krytykowanej przez środowisko zasady ustalania wynagrodzenia prokuratorów w oparciu o arbitralnie ustalaną kwotę bazową na rzecz powiązania systemu płac z przeciętnym wynagrodzeniem ogłaszanym w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski" przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Nie możemy natomiast zaakceptować proponowanej wysokości mnożników przyjętej podstawy. Rozwiązania te nie rekompensują realnego spadku wartości wynagrodzeń prokuratorów i sędziów, który miał miejsce na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia. W najbliższym czasie będziemy podejmować działania które w możliwie najkrótszym terminie zapewnią podwyższenie wynagrodzeń prokuratorów i asesorów powszechnych jednostek organizacyjnych Prokuratury, w taki sposób aby dorównywały one średniemu poziomowi wynagrodzeń tej grupy zawodowej w państwach Unii Europejskiej.

W całości popieramy stanowisko prokuratorów z apelacji gdańskiej wyrażone w liście do Prokuratora Generalnego z 20 stycznia 2009 r. w sprawie likwidacji instytucji awansu poziomego. Uważamy, iż w bezprecedensowy sposób zlikwidowano jedyne w pełni zobiektywizowane kryterium awansu finansowego i tytularnego w prokuraturze oraz sądownictwie. Apele środowiska sędziowskiego
i prokuratorskiego do polityków o zachowanie tej instytucji trafiły w próżnię. Zauważamy, iż przepisy znoszące awans poziomy rodzą poważne wątpliwości natury konstytucyjnej. Kluczowy dla ustawy jest sam tryb jej uchwalenia naruszający Regulamin Sejmu przez przeprowadzenie pierwszego czytania w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka zamiast na posiedzeniu plenarnym. Ponadto dokonana mocą ustawy degradacja prokuratorów i sędziów pozostaje w kolizji z zasadą demokratycznego państwa prawnego, które nie powinno w sposób arbitralny znosić lub ograniczać praw przysługujących obywatelom, a takim prawem było uprawnienie do obejmowania wyższego stanowiska służbowego po 15 latach nienagannej służby. Zniesienie awansu poziomego godzi w zasadę równości. Powoduje bowiem zróżnicowanie sytuacji prawnej, za którą idą uprawnienia natury ekonomicznej i tytularnej, pomiędzy grupą prokuratorów, którzy nabyli uprawnienie do awansu do dnia 22 stycznia 2009 r., a tymi którzy nabyć je mogli po tej dacie. Zniesienie awansu poziomego koliduje z konstytucyjnie gwarantowaną ochroną praw nabytych. W całości solidaryzujemy się z rzeszą kilkuset prokuratorów, którzy uzyskawszy tzw. awans poziomy, następnie zostali zdegradowani.

W związku z powszechnym i tendencyjnym przedstawieniem w środkach masowego przekazu prokuratury i jej funkcjonariuszy pragniemy stanowczo zaprotestować przeciwko nieuprawnionym atakom na prokuratorów. Jako funkcjonariuszom publicznym stojącym na straży praworządności należy się nam nie tylko ochrona prawna ale także należyty szacunek ze strony organów władzy i administracji. Tymczasem coraz częściej w mediach przedstawiane są nieuprawnione opinie i sądy pod adresem prokuratorów podważające rangę zawodu i degradujące w opinii społecznej. Uważamy tego typu wypowiedzi za niesprawiedliwe, noszące często charakter polityczny. Nie podważamy słusznego prawa do krytyki organów prokuratury i jej funkcjonariuszy gdy ma ona merytoryczny i rzeczowy charakter. Abstrahując od konkretnych spraw uznać należy, że tego typu rodzaju wypowiedzi stanową nieuprawniony i nierzetelny osąd pod adresem całego środowiska prokuratorskiego, który ugruntowuje w opinii publicznej przekonanie o braku kompetencji i zaangażowania w pracę prokuratorów. Takie wypowiedzi nie przynoszą żadnych pozytywnych efektów i jednocześnie degradują rangę zawodu prokuratora w opinii społecznej. Ponadto w żadnej mierze nie odzwierciedlają rzeczywistego charakteru pracy wykonywanej przez prokuratorów i ich obciążenia oraz zaangażowania w wykonywanie obowiązków służbowych.

Jako Członkowie Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP w Krakowie jesteśmy wysoce zaniepokojeni faktem, iż w dniu 20 lutego 2009 r. przestanie obowiązywać przepis art. 247 kpk, który regulował instytucję prokuratorskiego zatrzymania. Jest niemal pewne, że do tego terminu nie zostaną uchwalone, ani nie wejdą w życie zmiany, które dostosowywały by tą regulację do wymogów orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 5 lutego 2008 r. Tym samym prokuratorzy stracą możliwość korzystania z niezwykle newralgicznego instrumentu, który umożliwia skuteczna walkę z przestępczością, a zwłaszcza jej najgroźniejszymi dla społeczeństwa odmianami.

W całości popieramy słuszne postulaty środowiska sędziowskiego skupionego wokół Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, jak również solidaryzujemy się z sędziami, którzy zapowiedzieli kontynuowanie akcji protestacyjnych. Wyrażamy nadzieję, iż nasze środowiska podejmą wspólne działania zmierzające do zapewnienia właściwego statusu zawodowego i materialnego pracowników sądów i prokuratur.

W związku z ustawowym obowiązkiem podnoszenia kwalifikacji pracowników sekretariatu Prokuratury poprzez uzyskiwanie statusu wyższego wykształcenia, wyrażamy stanowisko, iż obowiązek taki rodzi po stronie pracodawcy konieczność dokonywania przynajmniej częściowej refundacji kosztów kształcenia.

Domagamy się godnych wynagrodzeń dla pracowników administracji i sekretariatów w powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury i podejmiemy starania zmierzające do ich znacznego podwyższenia.
Rada Okręgowa Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP w Krakowie

do wiadomości:

Pani Przewodnicząca Rady Głównej ZZPiPPRP
Pani Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia
Pani Prezes Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów Ad Vocem
Pan Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów RP
iga
Global Moderator
Global Moderator

Poprzednia strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!