Nominacje poziome 13.01., 20.01.09

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez uksc » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:11

bebek4 napisał(a):e no co ty Walenty przecież okręgowi to krezusi a dysproporcje w zarobkach między poszczególnymi sądami to kosmos, tak przynajmniej odbieram większą część wypowiedzi forumowiczów :mrgreen:

To jest prawda objawiona głoszona przez wielu na forum, ale będzie musiało,do tych którzy ją głoszą wreszcie niestety dotrzeć, że okręgowi mają takie sam kokosy jak i rejonowi, o czym setka awansowanych poziomo przekona się w tym tygodniu a ponad tysiąc pozostałych mających uprawnienia do 3 stawki 22 stycznia kiedy to staną się takimi krezusami jak okręgowi w stawce podstawowej bo ich wynagrodzenia się wyrównają. A ci którzy mają jakikolwiek dodatek funkcyjny będą zarabiać więcej niż liniowy okręgowy.

Co więcej po zaliczeniu do stażu stawkowego asesury większość ośob w SR wejdzie w II stawkę (prawdopodobnie II i III stawka obejmie zdecydowaną większość sędziów) a to już tylko 2 czy 3 stówki różnicy z kokosami okręgowych :lol: .

Jak wam wpłynie pensja na konto przekonacie się co to za kokosy, obawiam się że będzie niezły zawód ale może skończą się chociaż te nieprawdziwe opinie o ogromnym rozwarstwieniu płac.
uksc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez walenty » niedziela, 11 stycznia 2009, 19:30

duralex napisał(a):Chyba pisząc o stronach miał na myśli zarówno nominowanych sędziów, jak i wręczajacego nominację Prezydenta...

Dokładnie tak.
Ostatnio edytowano niedziela, 11 stycznia 2009, 21:01 przez walenty, łącznie edytowano 1 raz
walenty

Postprzez Bielawy1 » niedziela, 11 stycznia 2009, 21:05

duralex napisał(a):Natomiast zgadzam się, że wobec stylu, w jakim aktualnie rządząca koalicja razem z będącym w opozycji SLD, zabrali nam awans poziomy, sama uroczystość nominacji budzi pewien niesmak.

I nie jest to winą ani samych sędziów, ani Prezydenta.

Tak sobie myślę, że gdybym była na miejscu zaproszonych na tę uroczystość to potraktowałabym to jednak jako znaczącą chwilę w karierze zawodowej.
W końcu nie często jest się zapraszanym do Prezydenta i nie każdy może tego zaszczytu dostąpić.
Niech zatem nic nie popsuje Wam tej uroczystości.
Cieszcie się tą chwilą razem ze swoimi bliskimi.
Ostatnio edytowano niedziela, 11 stycznia 2009, 21:20 przez Bielawy1, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Gdańsk/Toruń
Bielawy1
VIP
VIP

Postprzez kowboj » niedziela, 11 stycznia 2009, 21:58

Tym, którzy jadą po poziomy, życzę wszystkiego najlepszego i gratuluję bez lipy i kpiny. W końcu wielu z nas bywa u prezydenta tylko raz w życiu, a co starsi ani razu nie byli, bo nominację wręczano im w imieniu ś.p. rady państwa (umyślnie napisałem małymi literami). Ja osobiście żałuję, że poziomy w okręgu mnie ominie. Zabraknie mi mniej niż pół roku, 15 lat w okręgu "bije" mi 13 lipca. Na zwykłe miejsce w apelacji nie liczę. Miło byłoby mi "zaliczyć" jeszcze jedną wizytę u prezydenta. A tu figa.
A jako okręgowy wcale nie mam kokosów. Różnice między okręgiem a rejonem aż tak duże nie są, a według planów rządowych owa trzecia stawka rejonowa (zamiast poziomki)ma być równa pensji okręgowego. Zresztą dla mnie różnica między rejonem a okręgiem może wynosić nawet złotówkę. Pod warunkiem, że rejon będzie zarabiał przyzwoicie.
Nie zmienia to faktu, że ta nominacja będzie mocno dziwna. Amerykańska armia zna takie określenie "awans trumienny". Polega to na tym, że pułkownika lub komandora odchodzącego w stan spoczynku awansuje się c chwilą odejścia z armii na jednogwiazdkowego generała lub odpowiednio kontradmirała. Już rezerwy.
I to mi się kojarzy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez ela_b » niedziela, 11 stycznia 2009, 22:21

Z okręgu konińskiego jedzie kilkunastu sędziów. Co do tych awansów "trumiennych " - to nie nasza wina ,że nas tak urządzili nasi kochani parlamentarzyści, że o "żundzie " nie wspomnę .Sama się zastanawiam, czy jechać czy dać sobie spokój.
ela_b
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » niedziela, 11 stycznia 2009, 22:27

Amerykanie to mądry naród - jedź.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kreska » niedziela, 11 stycznia 2009, 23:00

No tak, bardziej on "trumienny", niż "honorowy"! Ale "poziomka" podoba mi sie najbardziej...
Jeżeli dostanę zaproszenie - pojadę. Uważam, że powinniśmy - choćby po to żeby się pokazać. Wielu mądrusich z "żontu" - jako argument przeciw naszym awansom - podnosiło, iż jest to niczym nieuzasadniony awans li tylko "przez zasiedzenie", bez oceny, bez sprawdzenia - co powoduje,że poziomi to wcale nie jest kwiat tej "korony" i takie tam....
Dlatego dobrze by było żeby co niektórzy zobaczyli, że to są ludzie, którzy sroce spod ogona nie wypadli. I nie żadna gównarzeria... A niektórzy mają już swoje lata, bo pracy w rejonie to mają nawet więcej niż te wymagane 15!
A miłościwie nam panujący M.Strączyński to ma nawet przecudnej urody siwą czuprynę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a na poziomy się nie załapał! Ale nad poziomy za to wylata ( jako ta młodość z poezji wieszcza!!) Pozdrawiam Vice, bo my z tej samej stołówki...
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jp » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 10:25

Przepraszam wszystkich którzy jadą do Pana Prezydenta 13 bm., ale uważam, że takie postępowanie „głowy państwa” to kolejna próba skłócenia środowiska. Zaproszonych zostało 113 sędziów…. a gdzie reszta. Osobiście wątpię aby Pan Prezydent podpisał i wręczył akty nominacyjne dla prawie 3000 osób do dnia 22 bm. Znowu w naszym środowisku będą „gorsi i lepsi”. No cóż nihil novi ?
:oops:
jp
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 10:56

no coż,myślę że wręczy wszystkim,większości uprawnionych pewnie już po 22.01.2009,w związku z tym powoła ich na nieistniejące stanowiska,wykazując tym samym sprzeczność atr.4 ustawy z 19.12.2008 z Konstytucją
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ajax2007 » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 11:24

Ja dostałem inforację w ostatniej chwili i jestem w Dolomitach na nartach od soboty. Pogoda świetna, jazda super ale nie przeszkadza mi to odebrać nomionacji. Zaraz dzisiaj jeszcze jadę wieczorem samochodem do Mediolanu (19,25 lot LO 320 z Malpensy) i samolotem do Warszawy. Jutro po uroczystości powrót do Mediolanu ( 19,45 lot LO321 i dalsze szusowanie :grin: Strace tylko w sumie jeden dzień szusowania :cool:
Polityka ani innych złoścliwość okoliczności nie popsuje mi długoplanowanego urlopu rodzinnego. Z drugiej strony efekt nominacji był długo oczekiwany (abstrachujac od dalszych skutków) :wink:
A,co :lol: Będzie co opowiadać i z czego sie śmiać na szkoleniach :lol:
Iudex aequitatem semper spectare debet
ajax2007
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 15:46

jp napisał(a):Przepraszam wszystkich którzy jadą do Pana Prezydenta 13 bm., ale uważam, że takie postępowanie „głowy państwa” to kolejna próba skłócenia środowiska. Zaproszonych zostało 113 sędziów…. a gdzie reszta. Osobiście wątpię aby Pan Prezydent podpisał i wręczył akty nominacyjne dla prawie 3000 osób do dnia 22 bm. Znowu w naszym środowisku będą „gorsi i lepsi”. No cóż nihil novi ?
:oops:

Z całą pewnością nie ma 3.000 sędziów uprawnionych do awansów poziomych. Wiadomo mi o około 1400 wniosków.
AQUA
VIP
VIP

Postprzez magda,n » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 18:48

Rosan, nieistniejące stanowiska to będą dla tych co nie nabędą prawa do awansu poziomego do czasu jego uchylenia, a nie dla tych którzy złożyli wnioski pod rządem obecnie obowiązującej ustawy.Do nas stosuje się przepisy obecnie obowiązujące, a więc tytuł i awans finansowy.Wynika to z ostatniego artykułu nowelizacji i tego się trzymajmy.
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 19:35

oczywiście,że tak
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kowboj » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 19:42

AQUA ma rację, z innych wyliczeń wychodziło też, że to będzie coś ponad tysiąc osób. Przecież 3.000 to jedna trzecia stanu sędziowskiego, z którego cała masa ludzi ucieka do normalnie płatnych prac!
W każdym razie każdy wręczony sędziemu awans poziomy to maleńki krok we właściwym kierunku. Szkoda, że już wiadomo, iż ta ścieżka się urywa ślepo...
Wygląda na to, że rzeczywiście ludzie będą po te awanse jechać okręgami, bo jak już jest skądś odpowiedź, to na ogół taka, że jedzie większa grupa. Tylko kiedy będą odbierać te okręgi, które nie będą odbierać teraz? W grudniu po południu?
Kreseczko, w związku z siwym łbem załapałbym się na awans poziomy, gdybym został w rejonie, bo od nominacji rejonowej mam lat prawie 19. Ale od wojewódzkiej (bo tak to się jeszcze wtedy nazywało) 14 i pół.
A łeb, cholera, siwiał mi już na studiach. Takie geny. Jednym ubywa koloru, innym całego owłosienia.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez kreska » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 20:03

M. Strączyński napisał(a):A łeb, cholera, siwiał mi już na studiach. Takie geny. Jednym ubywa koloru, innym całego owłosienia.

Lepszy jeden włos siwy niż dwa łyse!!!
Łubudubu, łubudubu, niech żyje nam prezes naszego klubu....
To napisałam ja - Kreska, sędzia rejonowy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez markosciel » wtorek, 13 stycznia 2009, 01:27

kreska napisał(a):
M. Strączyński napisał(a):A łeb, cholera, siwiał mi już na studiach. Takie geny. Jednym ubywa koloru, innym całego owłosienia.

Lepszy jeden włos siwy niż dwa łyse!!!
Łubudubu, łubudubu, niech żyje nam prezes naszego klubu....
To napisałam ja - Kreska, sędzia rejonowy... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mi też córki włosy rysują - bo nie mają łysej kredki :mrgreen:
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wodniczka » wtorek, 13 stycznia 2009, 13:42

GRATULACJE DLA DZISIEJSZYCH SĘDZIÓW POZIOMYCH :)

ale czy ktoś mógłby mi streścić, a przede wszystkim wyjaśnić, co Pan Prezydent chciał przekazać w swoim przemówieniu ?? bo ani treść, a tym bardziej forma wystąpienia, pomimo, że usilnie się starałam zrzozumieć, do mnie nie trafiła :oops:
no oczywiście poza tym, że Sąd wydaje zarządzenie, ale tu przyznaję się, że jestem odrobinkę złośliwa :wink:
wodniczka

Postprzez samsara » wtorek, 13 stycznia 2009, 14:10

Serdeczne gratulacje dla poziomych. Może i ja się doczekam.
samsara
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » wtorek, 13 stycznia 2009, 14:11

ja też gratuluję!!! :grin:
gdzie znalazłaś przemówienie pana Prezydenta?
M.A.E.

Postprzez jedziejadzia » wtorek, 13 stycznia 2009, 14:17

hm, na stronie prezydent.pl nie ma nawet krótkiej notki w zapowiedziach prasowych o dzisiejszych nominacjach poziomych. Przy klasycznych nominacjach zawsze była zapowiedź prasowa. Ciekawe czy zamieszczą relację z tej uroczystości i ewentualnie treść przemówienia (które również często było zamieszczane).
jedziejadzia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez andrzej74 » wtorek, 13 stycznia 2009, 14:36

andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » wtorek, 13 stycznia 2009, 14:37

na stronie kancelaria prezydenta była wczoraj informacja o nominacjach i możliwości akredytacji;
dzisiaj jest krótka informacja ale za to pełna lista nazwisk nominowanych, z której wynika że dostali sędziowie z warmińsko - mazurskiego, mazowieckiego, opolskiego, wielkopolski, małopolski;
M.A.E.

Postprzez wodniczka » wtorek, 13 stycznia 2009, 15:01

a ja widziałam w TV :mrgreen:
wodniczka

Postprzez ania » wtorek, 13 stycznia 2009, 15:48

Gratulacje !Gratulacje !Gratulacje !
ania
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez koriolan » wtorek, 13 stycznia 2009, 16:08

Prezydent wręczył awanse poziome

pmaj 13-01-2009, ostatnia aktualizacja 13-01-2009 15:04

W ramach tzw. awansu poziomego 122 sędziów orzekających w sądach rejonowych odebrało z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego nominacje na sędziego sądu okręgowego.

- Orzekają już państwo wiele lat, należą wam się te nominacje. Będę walczył o to, by dobrzy sędziowie byli doceniani i mieli możliwość awansu - powiedział podczas uroczystości prezydent.

Nawiązał w ten sposób do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych, przewidującej likwidację awansów poziomych sędziów, czyli stanowisk sędziego sądu okręgowego w sądzie rejonowym i sędziego sądu apelacyjnego w sądzie okręgowym.

Prezydent zawetował nowelizację, jednak Sejm pod koniec ubiegłego roku odrzucił weto. 23 grudnia prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację. Wejdzie ona w życie 22 stycznia. Po tym terminie wnioski o awans poziomy nie będą już rozpatrywane.

Idea awansu poziomego została wprowadzona do ustawy za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości, nowelizacją z czerwca 2007 r. Daje sędziom po 15 latach pracy prawo do ubiegania się o awans na sędziego wyższej instancji, co wiąże się z podwyższeniem ich wynagrodzeń. Nie zmienia się przy tym miejsce ich pracy.

PAP/Rzeczpospolita http://www.rp.pl/artykul/4,247684_Prezy ... ziome.html
Ceterum censeo Carthaginem (MS) esse delendam...
koriolan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!