Sędziowie walczą o awans poziomy !

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez odest » piątek, 11 września 2009, 07:09

odpowiadając DURALEXOWI - to z tą oceną nie jest całkowicie tak jak to piszesz - byłem oceniany ostatni raz nie 18 lat temu, a dość niedawno, bo od 2 lat jestem SA- SORRY, pewnie zasłużyłem na kolejne ostrzeżenie :sad:
odest

Postprzez kzawislak » piątek, 11 września 2009, 07:14

odest napisał(a):odpowiadając DURALEXOWI - to z tą oceną nie jest całkowicie tak jak to piszesz - byłem oceniany ostatni raz nie 18 lat temu, a dość niedawno, bo od 2 lat jestem SA- SORRY, pewnie zasłużyłem na kolejne ostrzeżenie :sad:

spoko, za samo bycie SA to u nas ostrzeżeń się nie dostaje ;)
kzawislak

Postprzez Józefinka » piątek, 11 września 2009, 07:20

odest napisał(a):odpowiadając DURALEXOWI - to z tą oceną nie jest całkowicie tak jak to piszesz - byłem oceniany ostatni raz nie 18 lat temu, a dość niedawno, bo od 2 lat jestem SA- SORRY, pewnie zasłużyłem na kolejne ostrzeżenie :sad:

I to wyjaśnia dlaczego nie złożyłeś wniosku o awans poziomy :wink: .

odest, proszę poczytaj spokojnie to forum, jeżeli chcesz zabierać głos to pamiętaj, że rozmawiasz z takimi samymi sędziami jak Ty.
Józefinka

Postprzez odest » piątek, 11 września 2009, 07:23

z całą pewnośćią sposób postępowania z "poziomkami" jest wyrazem niezbyt poważnego traktowania sędziów, ale to już się stało, znacznie bardziej niepokojące są przygotowywane zmiany w usp, i chyba w tym należy oczekiwać jednoznacznego i kategorycznego stanowiska naszego środowiska. Obawiam się, ze niestety tutaj także nic nie uda sie zrobić, a żdne protesty nie przyniosa efektu, bo przykładem takiego stanowiska są wybory do Europarlamentu, gdzie komisje wyborcze powstały dzieki pchającym się tam funkcyjnym sedziom. Nietety czasy, kiedy w całęj Polsce nie można było znaleść ostatniego, 21 sedziego do sądów lustracyjnych już minęły. To był przykład solidarnosci środowiska.
odest

Postprzez Dred » piątek, 11 września 2009, 07:30

odest napisał(a):Nietety czasy, kiedy w całęj Polsce nie można było znaleść ostatniego, 21 sedziego do sądów lustracyjnych już minęły. To był przykład solidarnosci środowiska.

Ale 20 się znalazło? To chyba kiepska solidarność... i nic się w tym zakresie nie zmieniło :roll:
Dred

Postprzez krysia59 » piątek, 11 września 2009, 07:38

Choć nie ma być wycieczek personalnych to ja sobie pozwolę delikatnie- jeśli chodzi o wybory parlamentarne do PE przyjrzyjmy się kto zasilił komisje wyborcze- to prawda, że sędziowie funkcyjni, ale nie bynajmniej z rejonów,bo w mojej apelacji byli to sędziowie okręgowi- wizytatorzy i funkcyjni, natomiast cała reszta funkcyjnych z rejonu zasuwała, że aż miło- tyle, że we własnych referatach. Również składy komisji zasilili apelacyjni. To tak pod rozwagę koledze odestowi lepszemu sędziemu od innych. Jeżeli nie będziemy się sami szanować.... No ale to jest na inny temat. Pozdrawiam gorsza poziomka
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » piątek, 11 września 2009, 09:06

odest napisał(a):z całą pewnośćią sposób postępowania z "poziomkami" jest wyrazem niezbyt poważnego traktowania sędziów ale to już się stało, znacznie bardziej niepokojące są przygotowywane zmiany w usp, i chyba w tym należy oczekiwać jednoznacznego i kategorycznego stanowiska naszego środowiska. Obawiam się, ze niestety tutaj także nic nie uda sie zrobić, a żdne protesty nie przyniosa efektu, bo przykładem takiego stanowiska są wybory do Europarlamentu, gdzie komisje wyborcze powstały dzieki pchającym się tam funkcyjnym sedziom. Nietety czasy, kiedy w całęj Polsce nie można było znaleść ostatniego, 21 sedziego do sądów lustracyjnych już minęły. To był przykład solidarnosci środowiska.

widzisz Odest, mnie akurat nie dotyczyły awanse poziome, ale właśnie z dwóch wskazanych przez Ciebie powodów: w imieniu solidarności oraz w celu zamanifestowania oburzenia faktem "niezbyt poważnego traktowania sędziów", aktywnie wspierałam "poziomki" w ich walce. Tak jak większość forumowiczów!
kzawislak

Postprzez suzana22 » piątek, 11 września 2009, 16:17

krysia59 napisał(a):Choć nie ma być wycieczek personalnych to ja sobie pozwolę delikatnie- jeśli chodzi o wybory parlamentarne do PE przyjrzyjmy się kto zasilił komisje wyborcze- to prawda, że sędziowie funkcyjni, ale nie bynajmniej z rejonów,bo w mojej apelacji byli to sędziowie okręgowi- wizytatorzy i funkcyjni, natomiast cała reszta funkcyjnych z rejonu zasuwała, że aż miło- tyle, że we własnych referatach. Również składy komisji zasilili apelacyjni. To tak pod rozwagę koledze odestowi lepszemu sędziemu od innych. Jeżeli nie będziemy się sami szanować.... No ale to jest na inny temat. Pozdrawiam gorsza poziomka

Wcale nie byla to regula, w moim okregu popedzily na wyscigi w wiekszosci niefunkcyjne rejonki...
Ps. sorry za brak polskich liter.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez art_60 » niedziela, 11 października 2009, 20:18

Wracając do tematu, chcę poinformować, że sprawą awansów poziomych zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. W dniu 01.09.2009 r., wystosował w tej sprawie pismo do Ministra Sprawiedliwości (nr RPO-625416-III/09/JP) w którym wyraził następujący pogląd:
,,Reasumując, Rzecznik Praw Obywatelskich - oceniając stan prawny wywołany
ustawą nowelizującą z dnia 19 grudnia 2008 r. - zajmuje stanowisko, iż w wyniku
wadliwej legislacji doszło do stworzenia takiej sytuacji, że sędziowie powołani w
drodze awansu poziomego w sądach rejonowych i sądach okręgowych przed dniem
22 stycznia 2009 r., utracili z tym dniem dotychczasowy status, natomiast sędziowie
w tych sądach powołani po 22 stycznia 2009 r. w ramach awansu poziomego, z
uwagi na wnioski złożone w trybie art. 65a ustawy z 27 lipca 2001 r. , Prawo o
ustroju sądów powszechnych, nabyli status sędziego sądu okręgowego w sądach
rejonowych i sędziego sądu apelacyjnego w sądach okręgowych, zachowując
jednocześnie prawo do wynagrodzenia na podstawie przepisów obowiązujących
tym zakresie w stosunku do sędziów, którzy tracąc z dniem 22 stycznia 2009 r. swój
dotychczasowy status, zachowali prawo do wynagrodzenia nabyte na podstawie
ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r.
Zmiana tego stanu prawnego może nastąpić jedynie w drodze kolejnej
nowelizacji przedmiotowej ustawy.
Działając na podstawie art. 16 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o
Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz. U. z 2001 r. Nr 14, poz. 147 ze zm.) uprzejmie
proszę Pana Ministra o zajęcie stanowiska w tej sprawie.”
art_60
VIP
VIP

Postprzez iga » niedziela, 11 października 2009, 21:33

wow, coś się dzieje jednak :lol:

trzeba z tym do prasy - zaraz do jarocina napiszę
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez beta » niedziela, 11 października 2009, 21:41

Obawiam się tylko, że teraz wszystkim zabiorą i tytuły i wirtualne pieniądze (bo do tej pory ich nie zobaczyłam :cry: ), a nie będą się starali podnieść uposażenia :cry:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez iga » niedziela, 11 października 2009, 21:44

tak - ale każdy nowy projekt odbierający pieniądze :mrgreen: - nawet wirtualne , jest dla nas okazją do publicznego podnoszenia kwestii naszych wynagrodzeń
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez anpod » niedziela, 11 października 2009, 22:51

beta napisał(a):Obawiam się tylko, że teraz wszystkim zabiorą i tytuły i wirtualne pieniądze (bo do tej pory ich nie zobaczyłam :cry: ), a nie będą się starali podnieść uposażenia :cry:

beto, to ja mam pytanie...

nie wiem, skąd pochodzisz, bo mi juz sie zaczynają trochę informacje zlewać..

ale czy na Twoim terenie są może jakieś sprawy - o wyrównanie wynagrodzenia, o ustalenie stanowiska, czy coś ;)..

przy okazji wniesionych u nas w okregu spraw o zasądzenia wynagrodzenia wg V stawki, rozmawialam z s. T, Leszczyńskim, ktory ma tu w sumie cały wątek poświecony.

I chyba slusznie on podnosi, ze gdyby sędziowie w całym kraju się zebrali i pownosili sprawy, to bylaby szansa, na powazniejsze potraktowanie...

z jego informacji wynika, a chyba sie tym dluzej interesuje, ze wniósł taki pozew tylko on..no i teraz dołączył nasz okreg, ale to tylko kilka-kilkanascie pozwów.

Więc ja jestem ciekawa, czy gdzieś sie toczą moze juz sprawy, a moze sędziowie w którymś z okregów rozważają wniesienie powodztw..

bo ja ze swej strony mogłabym sluzyc wzorem pozwu..

no i fragmentem odpowiedzi na pozew, którą sporządzilam w swoim sądzie, a ktorej część mogłaby stanowić całkiem niezle uzasadnienie pozwu ;)..

zreszta opinia RPO jest w cześci argumentów zgodna z jej treścia :)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 12 października 2009, 01:00 przez anpod, łącznie edytowano 1 raz
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » niedziela, 11 października 2009, 23:01

Chętnie skorzystam z wzorów, bo koleżanki zaczęły się tymi pozwami interesować, ale w ostatnim czasie miałam dużo osobistych spraw i nie przeprowadziłam "rozpoznania bojem" :wink:
Zapytam prezesa, czy i ile spraw tego typu wpłynęło,bo sama nic na ten temat nie słyszałam.
beta
Moderator
Moderator

Postprzez krysia59 » poniedziałek, 12 października 2009, 08:59

Witam, jestem awansowana poziomo 28 sierpnia 2009r, 4 września wystąpiłam razem z trzema koleżankami do pani prezes o kolejną stawkę awansowa, czekam na odpowiedź ponad dwa miesiące, myślę, że na początku listopada otrzymam odpowiedź- spodziewam sie odmownej, a potem pozew. jestem w kontakcie mejlowym z panem sędzia Leszczyńskim i potwierdzam - nakłania wszystkich do występowania na drogę sadową.
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez art_60 » poniedziałek, 12 października 2009, 10:17

W zeszłym tygodniu otrzymałem odpowiedź mojego Prezesa SO na wniosek o przyznanie piątej stawki w wyniku awansu poziomego. Nikogo chyba nie zaskoczę informacją, że była to odpowiedź odmowna. :mrgreen: Właśnie kończę pisanie pozwu :twisted: , który różni się nieco od wzoru sędziego Leszczyńskiego. Chętnie udostępnię mój wzorzec (wiadomość na pw).
art_60
VIP
VIP

Postprzez rosan » poniedziałek, 12 października 2009, 18:25

Anpod,b.proszę o wzory na pw
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez gilgamesz » poniedziałek, 12 października 2009, 19:44

gilgamesz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » poniedziałek, 12 października 2009, 21:49

tak,to mi się chyba bardziej przyda:)
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magda,n » wtorek, 13 października 2009, 21:12

Anpod, proszę o wzór pozwu na PW.W najbliższym czasie przyłączam się do akcji składania pozwów wraz z kilkoma sędziami z mojego okregu.
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » wtorek, 13 października 2009, 22:00

wzór jest w pierwszym poście tego tematu. :wink:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez magda,n » środa, 14 października 2009, 21:33

Z góry dziekuję. Jestem sędzią sądu okręgowego w sądzie rejonowym.
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » czwartek, 15 października 2009, 11:04

trzy pozwy o wynagrodzenia sąd pracy(okręg olsztyński) przekazał w trybie art.18 kpc sądowi okręgowemu,namawiam do składania pozwów i prawdę mówiąc dziwię się bierności poziomek
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magda,n » czwartek, 15 października 2009, 19:50

Anpod, serdeczne dzięki.Ponowię próbę kontaktu z s.Leszczyńskim.
Czy ktoś ma namiary na pismo Rzecznika Praw Obywatelskich do Ministra Sprawiedliwości, bo nie mogę znaleźć w necie.Zawiera ono ważne argumenty w walce o nasze prawa, które należy rozpropagować.
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » czwartek, 15 października 2009, 20:27

proszę dzwonic do biura RPO-przesylają na mejla,sygn.RPO-625416-III/09/JP
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!