Sędziowie walczą o awans poziomy !

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez bladyswit » wtorek, 10 listopada 2009, 11:28

a nasz SO nie używa tytułów poziomych :cry:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez rosan » wtorek, 10 listopada 2009, 12:36

a może zamiast używać należy złożyć pozew o właściwe wynagrodzenie
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » wtorek, 10 listopada 2009, 12:46

dojrzewają do tego :wink:

dopiero od 2 tygodni są SSO w SR :wink:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez M.A.E. » wtorek, 10 listopada 2009, 12:53

bladyswit napisał(a):Chciałbym w tym miejscu złożyć serdeczne gratulacje koleżankom i kolegom z mojego sądu, którzy jakieś dwa tygodnie temu odbierali nominacje na SSO w SR i aktualnie konsekwentnie używają (w wyrokach, protokołach) swoich nowych tytułów wynikających z aktów powołania.

Brawo ! :mrgreen:

Blady ja też używam :wink: ale inni koledzy z Wrocławia jak mówią jeszcze nie.... :mrgreen:
M.A.E.

Postprzez art_60 » wtorek, 10 listopada 2009, 13:05

Dostałem sprawę przekazaną według właściwości z SR w Ełku i z przyjemnością stwierdziłem czytając postanowienie, że tam sędzia przekazująca używa, jako i ja używam właściwego tytułu. :grin:
art_60
VIP
VIP

Postprzez bladyswit » wtorek, 10 listopada 2009, 14:11

cóż , trzeba przysiąść i przerobić wzorki.

sam tak miałem, kiedy z ASR stałem się SSR :mrgreen:

aa i jeszcze jedno: nasz Prezes SR zamówił dla poziomek nowe pieczątki :wink:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kzawislak » wtorek, 10 listopada 2009, 14:38

bladyswit napisał(a):aa i jeszcze jedno: nasz Prezes SR zamówił dla poziomek nowe pieczątki :wink:

wow!!! brawa dla Prezesa !!!
kzawislak

Postprzez M.A.E. » wtorek, 10 listopada 2009, 14:51

kzawislak napisał(a):
bladyswit napisał(a):aa i jeszcze jedno: nasz Prezes SR zamówił dla poziomek nowe pieczątki :wink:

wow!!! brawa dla Prezesa !!!

może będzie to dobry przykład dla innych Prezesów ?!
M.A.E.

Postprzez kowboj » środa, 11 listopada 2009, 00:51

Słuchajcie, proponuję, żeby ktoś na Zebranie Delegatów Iustitii napisał projekt uchwały domagającej się od mini sprawi i wszelkich innych tego typu instytucji szanowania mających pełne ustawowe podstawy decyzji o awansach poziomych i zaprzestania polityki, która zmierza do deprecjonowania decyzji Prezydenta RP w tym względzie i uważania ich za niebyłe.
Ja się nie wyrobię, nie mam czasu.
Trzeba by ją rzucić do komisji jako wolny wniosek i na pewno bez trudu zostanie uchwalona. A my w Zarządzie będziemy mieli jednoznaczne wytyczne Zebrania do podparcia się i ucięcia wszelkich dyskusji, jakie jest stanowisko Iustitii. :!:
Nie zdradzę już tajemnicy, jeśli powiem, że poprzednia prezes Iustitii pani MTR złożyła dymisję cztery dni po tym, jak w komisji sejmowej oświadczyła, że Iustitia popiera zniesienie awansów poziomych (jak wiadomo, w Poznaniu uchwalono sprzeciw wobec ich zniesienia). I zbieżność tych wydarzeń nie była przypadkowa.
Ponieważ mam zwyczaj być szczery, to powiem otwarcie, że do 15 lat w SO, dających prawo do awansu poziomego, zabrakło mi bardzo mało - 15 lat wybiło mi 13 lipca 2009... :cry: i mam prawo być wkurzony. :evil: Ale to moja osobista sprawa.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez romanoza » środa, 11 listopada 2009, 01:15

anpod napisał(a):kowboju, ale nie bardzo rozumiem.. ?? co stało na przeszkodzie, by wówczas złozyć wniosek o awansowanie ?

Przecież ustawa weszła w zycie i obowiązywała dość długo ?

a na pewno owe 13 dni ... ?

an, kowbojowi brakowało stażu, mojemu koledze z wydziału zabrakło kilkunastu dni...
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez AQUA » środa, 11 listopada 2009, 11:47

kowboj napisał(a):Słuchajcie, proponuję, żeby ktoś na Zebranie Delegatów Iustitii napisał projekt uchwały domagającej się od mini sprawi i wszelkich innych tego typu instytucji szanowania mających pełne ustawowe podstawy decyzji o awansach poziomych i zaprzestania polityki, która zmierza do deprecjonowania decyzji Prezydenta RP w tym względzie i uważania ich za niebyłe.
Trzeba by ją rzucić do komisji jako wolny wniosek i na pewno bez trudu zostanie uchwalona. A my w Zarządzie będziemy mieli jednoznaczne wytyczne Zebrania do podparcia się i ucięcia wszelkich dyskusji, jakie jest stanowisko Iustitii. :!:
Nie zdradzę już tajemnicy, jeśli powiem, że poprzednia prezes Iustitii pani MTR złożyła dymisję cztery dni po tym, jak w komisji sejmowej oświadczyła, że Iustitia popiera zniesienie awansów poziomych (jak wiadomo, w Poznaniu uchwalono sprzeciw wobec ich zniesienia). I zbieżność tych wydarzeń nie była przypadkowa.
Ponieważ mam zwyczaj być szczery, to powiem otwarcie, że do 15 lat w SO, dających prawo do awansu poziomego, zabrakło mi bardzo mało - 15 lat wybiło mi 13 lipca 2009... :cry: i mam prawo być wkurzony. :evil: Ale to moja osobista sprawa.

Nie wiem tylko, czy ktoś podjąłby się napisania takiego projektu.
AQUA
VIP
VIP

Postprzez bruno » czwartek, 12 listopada 2009, 10:43

kowboj napisał(a):Nie zdradzę już tajemnicy, jeśli powiem, że poprzednia prezes Iustitii pani MTR złożyła dymisję cztery dni po tym, jak w komisji sejmowej oświadczyła, że Iustitia popiera zniesienie awansów poziomych (jak wiadomo, w Poznaniu uchwalono sprzeciw wobec ich zniesienia). I zbieżność tych wydarzeń nie była przypadkowa.

Brawa za szczerość - to duży duży pozytyw .
Ale na skutek takich działań jak poprzednio MTR czy ostatnio IK (juz bez wymieniania , ale chyba wiadomo o jakie wypowoedzi chodzi) - wizerunek SSI jest jako "piastunki etosu" , a nie jako reprezentatnta srodowiska .Tylko młodzi i nowy zarząd może to zmienić!
Moinm zdaniem w ogóle te działania od sprzed Zewgrza I należałoby oddzielic tzw.gruba kreska .
Ostatnio edytowano czwartek, 12 listopada 2009, 10:46 przez bruno, łącznie edytowano 1 raz
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » czwartek, 12 listopada 2009, 11:04

kowboj napisał(a):Słuchajcie, proponuję, żeby ktoś na Zebranie Delegatów Iustitii napisał projekt uchwały domagającej się od mini sprawi i wszelkich innych tego typu instytucji szanowania mających pełne ustawowe podstawy decyzji o awansach poziomych i zaprzestania polityki, która zmierza do deprecjonowania decyzji Prezydenta RP w tym względzie i uważania ich za niebyłe.

napisałam i zgłoszę
M.A.E.

Postprzez kreska » czwartek, 12 listopada 2009, 12:56

M.A.E. napisał(a):napisałam i zgłoszę

Dzielny zuch!!! Dzięki w imieniu kolektywu poziomych!!!

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 11:57 am ]
bruno napisał(a):Moinm zdaniem w ogóle te działania od sprzed Zewgrza I należałoby oddzielic tzw.gruba kreska .

No, no! Bez osobistych wycieczek proszę! I skąd wiesz, żem kreska wysokokalorycznej urody?
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » czwartek, 12 listopada 2009, 14:55

bruno napisał(a):Moinm zdaniem w ogóle te działania od sprzed Zewgrza I należałoby oddzielic tzw.gruba kreska .

metody grubych kresek jak dotąd nigdy się nie sprawdzały :sad:
Darkside

Postprzez art_60 » poniedziałek, 16 listopada 2009, 11:37

Kolejny sędzia, tym razem z Częstochowy wniósł pozew.
art_60
VIP
VIP

Postprzez Rymer66 » poniedziałek, 16 listopada 2009, 11:42

Około 2 tygodni temu białostocki SA w SO złozył pozew o wyngrodzenie, na poczatek za trzy miesiące. Trwają wyłączania się, bo sędzia znany.
Rymer66
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez krysia59 » poniedziałek, 16 listopada 2009, 12:18

W nawiązaniu do jednego z poprzednich postów chciałabym zapytać co się stało z oficjalnym stanowiskiem MS z lipca bodajże które zawisło na forum wklejone przez pana sędziego Leszczyńskiego który z taką determinacja walczy o awans poziomy, czyżby MS po raz kolejny zmieniło zdanie. W takim kontekście bardzo dobrze się stało, że się stało tak a nie inaczej w Zegrzu. Może w razie bardziej dobitnego artykułowania naszego stanowiska, ktoś raczy nas potraktować poważnie.
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mo65 » poniedziałek, 16 listopada 2009, 18:08

W lutym 2009 r dostałam informacje , że przesłano nasze wnioski o awans poziomy do Kancelarii Prezydenta . Do chwili obecnej cisza. czy nie jest to przewlekłość ?
mo65
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » sobota, 21 listopada 2009, 23:47

Uchwała Nr 3 XIV Sprawozdawczego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" z dnia 15 listopada 2009 r. w sprawie awansów poziomych

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia" zwraca się do Ministra Sprawiedliwości o uznanie i szanowanie decyzji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wydanych na podstawie obowiązujących przepisów prawa, nadających sędziom awanse poziome, a także o zaprzestanie podejmowania działań zmierzających do deprecjonowania powyższych decyzji i uznania ich za niebyłe.

Wnosimy o wyrażenie przez Ministra Sprawiedliwości jednoznacznego stanowiska w tej kwestii i przekazanie go do stosowania prezesom sądów apelacyjnych i okręgowych.

http://www.iustitia.pl/content/view/563/74/
AQUA
VIP
VIP

Postprzez rosan » poniedziałek, 23 listopada 2009, 16:47

W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Olsztynie w sprawie z powództw trójki sędziów zasądził stosowne wynagrodzenia, w pełni uznając argumentację pozwów.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » poniedziałek, 23 listopada 2009, 16:53

rosan napisał(a):W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Olsztynie w sprawie z powództw trójki sędziów zasądził stosowne wynagrodzenia, w pełni uznając argumentację pozwów.

gratulacje :grin:
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez wanam » poniedziałek, 23 listopada 2009, 17:20

Jeśli jestem dobrze zorientowany, to SO orzekał sprawę przekazaną w I instancji, czeka nas zapewne jeszcze apelacja do SA w Białymstoku.
wanam
VIP
VIP

Postprzez rosan » poniedziałek, 23 listopada 2009, 17:39

i daję ci słowo,że nie będzie łatwo napisać coś sensownego do tego znakomitego uzasadnienia
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » poniedziałek, 23 listopada 2009, 17:39

wanam napisał(a):Jeśli jestem dobrze zorientowany, to SO orzekał sprawę przekazaną w I instancji, czeka nas zapewne jeszcze apelacja do SA w Białymstoku.

Wiem, że to dopiero I instancja - ale dla mnie to i tak dużo. A w apelacji skończy się zapewne pytaniem do TK.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!