Zapytanie w drodze informacji publicznej o docelowe mnożniki

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez bruno » wtorek, 6 października 2009, 08:13

ja też uważam , ze trza iść dalej , może Ty Dreed coś wymyślisz, bo jak coś idzie od Góry i jest z kierunku walecznego i zmian - jest z reguły szybko akceptowane , bez ponownych "ja uważam" , " a ja uważam , ze w pierwszej kolejności.." itd.Każdy ma zapewne swoją receptę na uzdrowienie sytsemu , ale tu chodzi też o czas !
Ja myslę (ale to tak na szybko) - może ponowne meile do tych samych adresatów , może plus Prezydent i bezpośrednio Kancelaria Prezesa RM bo to przecież rząd miał zadbać o zagwarantowanie pełnego stsosowania konstytucji przy naszych wynagrodzeniach (dezyderat był do rządu i on udzielał odpowoiedzi) .A jeżeli chodzi o liczbę uczestników - czy te kilkaset osób , to zły wynik.moim zdaniem - NIE .Dalej będzie lepiej , a efekt przyjdzie , kwestia tylko kiedy ....
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » wtorek, 6 października 2009, 12:22

ja wysłałem zapytanie pocztą na adres Kancelarii Prezesa RM (zaadresowane "Sz.P. Donald Tusk").

dziś otrzymałem pismo, iż mój wniosek został przekazany do Departamentu Legislacyjno-Prawnego MS, bo "dotyczy informacji na temat prac legislacyjnych w sprawie wynagrodzeń sędziowskich".

czyli zdaniem Kancelarii Prezesa RM jakieś prace się jednak toczą !!!

jest dobrze :razz:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez totep » wtorek, 6 października 2009, 13:43

Ja wam mówię jest dobrze, ale nienajgozrej jest. TYylko gdzie te anioły??
totep
Moderator
Moderator

Postprzez markosciel » wtorek, 6 października 2009, 23:39

totep napisał(a):Ja wam mówię jest dobrze, ale nienajgozrej jest. TYylko gdzie te anioły??

Jak to mawiał Słonimski - "Jest dobrze ale nie beznadziejnie" :razz:
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mikael nordall » czwartek, 15 października 2009, 07:15

W odpowiedzi na Pana pytania z dnia 30 września 2009 r., uprzejmie przedstawiam stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości:

W związku z licznymi pytaniami sędziów i prokuratorów, dotyczącymi prac legislacyjnych w sprawie wynagrodzeń sędziowskich, Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że w chwili obecnej nie prowadzi tego rodzaju prac.

Ministerstwo Sprawiedliwości nie wyklucza podjęcia w przyszłości dalszych prac legislacyjnych w sprawie wynagrodzeń sędziowskich, jeśli w perspektywie dwóch najbliższych lat obecnie przyjęty mechanizm ich kształtowania okaże się niesatysfakcjonujący.
mikael nordall
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » czwartek, 15 października 2009, 08:52

mikael nordall napisał(a):
W odpowiedzi na Pana pytania z dnia 30 września 2009 r., uprzejmie przedstawiam stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości:

...
Ministerstwo Sprawiedliwości nie wyklucza podjęcia w przyszłości dalszych prac legislacyjnych w sprawie wynagrodzeń sędziowskich, jeśli w perspektywie dwóch najbliższych lat obecnie przyjęty mechanizm ich kształtowania okaże się niesatysfakcjonujący.

cóż za piękna nowo mowa - wg mnie to znaczy tyle , ze "może po upływie dwóch lat coś dostaniecie , ale to może .... i nie wiadomo...."
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez larakroft » czwartek, 15 października 2009, 08:59

mikael nordall napisał(a):

W związku z licznymi pytaniami sędziów i prokuratorów, dotyczącymi prac legislacyjnych w sprawie wynagrodzeń sędziowskich, Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że w chwili obecnej nie prowadzi tego rodzaju prac.

W związku z powyższym musimy pokazać, ze obowiązujący mechanizm nas nie satysfakcjonuje.
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez gilgamesz » czwartek, 15 października 2009, 10:01

mikael nordall napisał(a):Ministerstwo Sprawiedliwości nie wyklucza podjęcia w przyszłości dalszych prac legislacyjnych w sprawie wynagrodzeń sędziowskich, jeśli w perspektywie dwóch najbliższych lat obecnie przyjęty mechanizm ich kształtowania okaże się niesatysfakcjonujący.

No proszę zmiana Ministra i od razu zmiana postawy MS. Sami zachęcają nas do protestów. Bo jak to inaczej odczytać? Zmienimy wam mnożniki jak pokażecie, że to dla was za mało.
gilgamesz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » czwartek, 15 października 2009, 10:08

wg mnie z ta odpoweidzią władze I powinny w cztery oczy porozmawaiac z przewodn. Sejmowej KSiPC i ustalic - czy to załatwia sprawe i wymagania dezyderatu. przypominam , ze tam chodziło o 1/uniezależznienie od kwoty bazowej (i to zostało wykonane - pomijam , ze wynagrodzeniez II kw ma się nijak do średnmiego rocznego , ale...to nie najważniejsze ) a 2/ o pełna realizacje zasady wyrazonej w art. 178 ust. 2 KONSTYTUCJI NAJJASNIEJSZEJ RP i spytac wprost czy ich zdaniem 1.000 zł brutto załatwił sprawę .
Bo z tej odpowiedzi MS wynika jasno , ze odpwoedzna na dezyderat i tam zawarte zapowiedzi i zobowiażania nie zostały wukonane ,a nawet nie widac szans na zamiar wykonania, co prowadzi do ignoracji dezyderatu .
Chyba w końcu po coś ten zarząd jest (co robi -zob. strona I ) - uchwały można włożyć w dzis. czasach w buty (jak ktoś ma kompleks wzrostu)
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » czwartek, 15 października 2009, 13:19

Ministerstwo Sprawiedliwości

Biuro Ministra

Wydział Informacji

BM-VI-....../09

Sz. P.

Rafał Puchalski

SSR w Jarosławiu

W odpowiedzi na Pana pytania z dnia 16 września 2009 r., uprzejmie przedstawiam stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości:

Z poważaniem,

An... D....

Starszy Specjalista

Skąd te dwa lata?????? Czy przez to mam rozumieć, że będzie się martwiła następna ekipa rządząca, czy ma to być nadzieja, że Puchalski odpuści? :wink:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez ossa » czwartek, 15 października 2009, 13:31

Dreed napisał(a):
Ministerstwo Sprawiedliwości

Biuro Ministra

Wydział Informacji

BM-VI-....../09

Sz. P.

Rafał Puchalski

SSR w Jarosławiu

W odpowiedzi na Pana pytania z dnia 16 września 2009 r., uprzejmie przedstawiam stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości:

Z poważaniem,

An... D....

Starszy Specjalista

Skąd te dwa lata?????? Czy przez to mam rozumieć, że będzie się martwiła następna ekipa rządząca, czy ma to być nadzieja, że Puchalski odpuści? :wink:

Ja nie musze czekac dwa lata żeby stwierdzić, że mechanizm jest niesatysfakcjonujacy!!!!!! :evil:

Ossowska tyz nie odpuści!!!!!!!! :twisted: :twisted:

Dostałam tycht to samo :mad:
ossa
VIP
VIP

Postprzez wanam » czwartek, 15 października 2009, 14:15

Odbijanie piłeczki, nie problem jest w mechanizmie, ale w stosowanych przelicznikach. Jeszcze odpowiedzi nie dostałem, ale może czas pomyśleć o kolejnych zapytaniach. :wink:
np kto wydał decyzję o zaniechaniu prac? i niech nam prześlą tę decyzję.
wanam
VIP
VIP

Postprzez Rafal » czwartek, 15 października 2009, 17:57

dostałem dziś identyczną odpowiedź.....jak dla mnie sprawa jest oczywista, olewają nas, odpowiedź wysłali w najlepszym momencie, bo przed zjazdem, mam nadzieje, że Ci co jeszcze wierzyli w złudne i mgliste obietnice MS z zeszłego roku mają obecnie jasny obraz tego, jak MS traktuje sędziów. Czas do boju!!
Rafal
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez KOP » czwartek, 15 października 2009, 17:57

Ja myślę, że akcja przyniosła oczekiwany skutek i jest sporym sukcesem. Pozwoli bowiem zrozumieć, naszym środowiskom, że pisemka, maile i uchwały nie połączone z realnymi akcjami protestacyjnymi nie dadzą nic.

Nie oznacza oczywiście bezcelowości tych akcji. Wprost przeciwnie!
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Postprzez bruno » czwartek, 15 października 2009, 19:00

KOP napisał(a):Ja myślę, że akcja przyniosła oczekiwany skutek i jest sporym sukcesem. Pozwoli bowiem zrozumieć, naszym środowiskom, że pisemka, maile i uchwały nie połączone z realnymi akcjami protestacyjnymi nie dadzą nic.

Nie oznacza oczywiście bezcelowości tych akcji. Wprost przeciwnie!

dokładnie tak jest.
wg mnie bez kuluarowych rozmów sędziów -nic nie bedzie.
to tak jakby emeryci pisali , do rządu i sejmu , że chcą wyższych emerytur....pewnie do smierci by mogli
znamy odpowiedz i sejmowej ksipc i ms.
sami nie dadzą...
albo walczymy....
albo SSR 2,05 itd.
i jeszcze jedno , dl akogo ma być satysfakcjonująca obecna regulacła płacowa sędziow i proków i kto to ocenia?
może z tym pytaniem należy zwrócić się domsi poinformowac ich , że nie jest satysf. dlanas
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez gilgamesz » czwartek, 15 października 2009, 19:01

Parlamentarzyści chcą dostać podwyżkę. W przyszłym roku ich wynagrodzenia mogą wzrosnąć o ponad 400 zł. - To tylko waloryzacja - tłumaczą posłowie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... iebie.html

To co , pytamy o naszą waloryzację, szanowne MS jak tam prace w tym kierunku ...
gilgamesz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Voyto » czwartek, 15 października 2009, 20:55

bruno napisał(a):dl akogo ma być satysfakcjonująca obecna regulacła płacowa sędziow i proków i kto to ocenia?

Jak to, dla kogo?! Wiadomo, że dla Ministra Sprawiedliwości, a przede wszystkim dla Ministra Finansów! No przecież nie dla sędziów! To, czy sędziów to satysfakcjonuje, nie ma przecież żadnego znaczenia! Obudźmy się! Nikogo, poza nami samymi to tak na prawdę nie interesuje, czy jesteśmy zadowoleni z naszego poziomu wynagrodzeń. A to dlatego, że nikt się z nami nie liczy. Nie ma co ukrywać... duża w tym również nasza "zasługa" :oops:
Voyto
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Allegro » czwartek, 15 października 2009, 21:53

W odpowiedzi na Pana pytania z dnia 16 września 2009 r., uprzejmie przedstawiam stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości...

Dostałem to samo.

Prościej byłoby napisać SĘDZIOWIE, WYPCHAJCIE SIĘ! (tą swoją Konstytucją).

Znaczyłoby to samo.

Jedyny plus: w końcu piszą prawdę, że nas sobie ważą lekce.

[glow=red]Ani kroku w tył![/glow]
Spisane będą czyny i rozmowy. (Czesław Miłosz)
Allegro
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » piątek, 16 października 2009, 11:53

ja dzisiaj dostałem odpowidz wg wzorca jak wyżej , chciałem by poczta -przyszło mailem , ale jakie to ma znaczenie ...
Bez rewolty nic sie nie zmieni...
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » piątek, 16 października 2009, 11:57

bruno napisał(a):ja dzisiaj dostałem odpowidz wg wzorca jak wyżej , chciałem by poczta -przyszło mailem , ale jakie to ma znaczenie ...
Bez rewolty nic sie nie zmieni...

dostałam wczoraj to samo - mail łatwiej wysłać hurtem
M.A.E.

Postprzez wanam » piątek, 16 października 2009, 11:59

A ja dzisiaj odebrałem.
wanam
VIP
VIP

Postprzez K.Ierownik » piątek, 16 października 2009, 12:12

Qrka, a ja ciągle nic nie dostałem :sad:
Czuje się odsunięty na boczny tor. :???:
K.Ierownik

Postprzez Sandman » piątek, 16 października 2009, 12:19

A ja dostałem wczoraj.
Jakieś mało polityczne to pismo, takie szczere jest.... do bólu......
A mechanizm jest o.k., tylko trzeba trybiki nasmarować. :razz:
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez totep » piątek, 16 października 2009, 13:08

A ja ciągle nic, ale nawet jak przyjdzie to nie będę się na pocztę fatygować
totep
Moderator
Moderator

Postprzez Graffi » piątek, 16 października 2009, 13:56

ja nie dostałem, ale może to dlatego, że dość późno poszło :(
Graffi
Moderator
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!