Strona 1 z 1

powództwo o ustalenie?

PostNapisane: wtorek, 29 marca 2011, 15:05
przez domianiuk
Czy ktoś z Was zastanawiał się już jak wykorzystać obecny bałagan powstały w wyniku instytucji awansów poziomych?
Chodzi mi o sytuację obecnego zróżnicowania wynagrodzeń sędziów w SR.
Przepis Art. 91. § 1. usp określa, że wysokość wynagrodzenia sędziów, zajmujących równorzędne stanowiska sędziowskie, różnicuje staż pracy lub pełnione funkcje (a więc tylko te przesłanki). Jak więc rozumieć równorzędne stanowisko sędziowskie i jak to się ma do sytuacji, gdy przepis nie daje już prawa awansu poziomego. Czy nie jest w takiej sytuacji naruszona zasada tej równości? Czy nie ma w takim wypadku taki sędzia rejonowy, któremu zamknięto drogę do awansu poziomego prawa żądać ustalenia jego wynagrodzenia na poziomie sędziego posiadającego taki awans? Zakładam oczywiście, że sędzia SO w SR takie wyższe wynagrodzenie ma przyznane przez Prezesa.

PostNapisane: wtorek, 29 marca 2011, 20:01
przez rosan
to niestety błędne założenie

PostNapisane: wtorek, 29 marca 2011, 20:52
przez Volver
rosan napisał(a):to niestety błędne założenie


rosan...a jakbyś tak pomyślał....co? :>

PostNapisane: wtorek, 29 marca 2011, 21:30
przez Włóczykij
Domianiuku b. ciekawe - proszzzzz , jak widać z innych topiców wsparcie będzie :cool:

PostNapisane: środa, 30 marca 2011, 00:46
przez wanam
domaniuk

myślałem

dlatego bardzo kibicuję walce o awanse poziome i stosowne wynagrodzenia

to o czym piszesz, to dalszy krok
trochę jeszcze trzeba poczekać <luzik>

PostNapisane: środa, 30 marca 2011, 15:11
przez domianiuk
Tak też na razie tylko się zastanawiam. Teraz nawet jeszcze nie miałbym uprawnień. Cieszę się, że nie jestem odosobniony.