Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o naszym zamrożeniu...

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o naszym zamrożeniu...

Postprzez Dred » czwartek, 13 czerwca 2013, 23:10

mylisz się jaro123, oni wszystko doskonale rozumieją...
Dred

Postprzez jaro123 » czwartek, 13 czerwca 2013, 23:18

Dred napisał(a):mylisz się jaro123, oni wszystko doskonale rozumieją...

chciałem rozstrzygnąć na ich korzyść, a jeżeli działają z premedytacją, to tym bardziej źle o nich świadczy.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez Darkside » piątek, 14 czerwca 2013, 08:05

mariusz78 napisał(a):
marciano napisał(a):
Wcale się nie dziwę że nie było, bo niby po co? Żeby odpowiadać na niezbyt mądre pytania i czuć się jak student na egzaminie którego wynik i tak jest znany?

Skoro wynik był znany, to trzeba było cofnąć pytanie-sami robimy sobie niedobry PR. Jeszcze jedna konkluzja-chcemy aby nasze wyroki byly szanowane, a sami nie szanujemy wyroków innych. Może po prostu nie mamy racji?

wybacz mariuszu78 ale to co pisze to dla mnie <szok> .... rozumiem, że gdy do mnie na salę nie przyjdzie powód to też mam uznać, że robi sobie czarny PR i go od czapy ? tak ? od kiedy to o zasadności roszczenia/poglądu prawnego decyduje obecność na sali rozpraw osoby go wyrażającej ?
Darkside

Postprzez Morg » piątek, 14 czerwca 2013, 08:23

Jak powód się nie stawi, to możesz zawiesić z urzędu – nie bez powodu…

Nie broniąc wyroku TK, trzeba jednak zauważyć, że niestawienie się na rozprawie jest pozbawieniem się możliwości przekonywania tych z sędziów, którzy byli jeszcze nieprzekonani.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 14 czerwca 2013, 08:48

Morg napisał(a):Jak powód się nie stawi, to możesz zawiesić z urzędu – nie bez powodu…

zawsze wnoszą o rozpoznanie pod nieobecność ;)
Morg napisał(a):Nie broniąc wyroku TK, trzeba jednak zauważyć, że niestawienie się na rozprawie jest pozbawieniem się możliwości przekonywania tych z sędziów, którzy byli jeszcze nieprzekonani.
o ile jest możliwość przekonania, a patrząc na ten skład to ... :/:
Darkside

Postprzez mariusz78 » piątek, 14 czerwca 2013, 08:50

Darkside napisał(a):wybacz mariuszu78 ale to co pisze to dla mnie <szok> .... rozumiem, że gdy do mnie na salę nie przyjdzie powód to też mam uznać, że robi sobie czarny PR i go od czapy ? tak ? od kiedy to o zasadności roszczenia/poglądu prawnego decyduje obecność na sali rozpraw osoby go wyrażającej ?

Oczywiście, że obecność na sali o niczym nie decyduje i na 1000 %, gdyby sędziowie zadający pytanie prawne na sali byli, to orzeczenie TK nie byłoby inne. Ale nie można stosować prostej analogi pomiedzy rozprawami przed sądami powszechnymi a rozprawami przed TK. Po pierwsze - tak jak napisał Morg - niestawienie sie na rozprawę nie daje szans na przekonananie jeszcze nieprzekonanych, a po drugie robimy sobie czrny PR nie w oczach Trybunału, ale społeczeństwa i mediów.
Sam w ubiegłym roku byłem na rozprawie przed TK z racji zadanego pytania prawnego i dowiedziałem się od Pani prrokurator z PG, że TK docenia sytuacje, w których przedstawiciel sądu pytajacego pojawi sie na rozprawie.
mariusz78
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » piątek, 14 czerwca 2013, 08:59

Darkside napisał(a):o ile jest możliwość przekonania, a patrząc na ten skład to ... :/:

Gdyby sąd nie widział możliwości przekonania sędziów TK do swoich racji, to po co miałby zadawać pytanie?
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mariusz78 » piątek, 14 czerwca 2013, 09:06

Morg napisał(a):
Darkside napisał(a):o ile jest możliwość przekonania, a patrząc na ten skład to ... :/:

Gdyby sąd nie widział możliwości przekonania sędziów TK do swoich racji, to po co miałby zadawać pytanie?

Może tylko po to, aby inni sędziowie nie mieli do niego pretensji, że nie zadał? Na miejscu tych sędziów wybrałbym się, zwłaszcza, że pytanie zostało zadane jeszcze przed grudniową rozprawą i udział w rozprawie byłby okazją do polemiki z wyaanym juz orzeczeniem TK, a nawet okazją do poszerzenia argumentacji, zwłaszcza, ze nie zauważyłem, aby doszło do jakiejkolwiek modyfikacji pytań po grudniowym wyroku.
mariusz78
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » piątek, 14 czerwca 2013, 09:11

mariusz78 napisał(a):Może tylko po to, aby inni sędziowie nie mieli do niego pretensji, że nie zadał?

No mi się jednak wydaje że sąd jest niezawisły i nie ulega (nie powinien ulegać) presji – również własnego środowiska.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jarocin » piątek, 14 czerwca 2013, 11:36

Jako powód w jednej ze spraw :mrgreen: również żałuję, że nie było przedstawicieli sądów. Z tego co wiem jeden z referentów był na L4, a w sądzie nie było dostępnych sędziów do tej wyprawy (mieli własne wokandy, byli zbyt zajęci). Z drugiej strony mając w pamięci sprawę K 1/12 i ten "teatrzyk" jestem przekonany, że zostaliby "wymęczeni" przez TK, a i tak wpływu na wyrok by to nie miało.
jarocin

Postprzez iga » piątek, 14 czerwca 2013, 21:31

Morg napisał(a):Jak powód się nie stawi, to możesz zawiesić z urzędu – nie bez powodu…

Nie broniąc wyroku TK, trzeba jednak zauważyć, że niestawienie się na rozprawie jest pozbawieniem się możliwości przekonywania tych z sędziów, którzy byli jeszcze nieprzekonani.

chyba żartujesz, że nie byli przekonani :lol: .

o rzeczywistym rujnowaniu budżetu: http://wyborcza.biz/Waluty/2029020,111132,14031512.html <okok> <okok>
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez amelius » niedziela, 16 czerwca 2013, 10:35

iga napisał(a):
Morg napisał(a):
o rzeczywistym rujnowaniu budżetu: http://wyborcza.biz/Waluty/2029020,111132,14031512.html <okok> <okok>

W nawiązaniu do powyższej informacji:

http://www.rp.pl/artykul/738665,1020038 ... skiej.html ... skiej.html
amelius

Postprzez Dreed » wtorek, 18 czerwca 2013, 11:47

Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Dred » wtorek, 18 czerwca 2013, 11:57

będzie <śnieg>
Dred

Postprzez zulus » wtorek, 18 czerwca 2013, 16:59

Z założeń do ustawy budżetowej na 2014r. tak na dobrą sprawę nic w kwestii zamrożenia naszych wynagrodzeń nie wynika:

W 2014 roku, analogicznie jak w latach ubiegłych pozostanie zamrożony fundusz
wynagrodzeń w jednostkach sektora finansów publicznych, z wyłączeniem sektora
samorządowego oraz wynagrodzeń pracowników publicznych szkół wyższych, które mają
rosnąć w nominalnym tempie 9,14% rocznie, tak aby w latach 2013-2015 ich wzrost osiągnął
łącznie 30%.

źródło:
http://www.mf.gov.pl/documents/764034/4 ... z_2014.pdf ... z_2014.pdf
strona 13 ost. akapit
zulus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:25

Zgadzam sie z jarocinem ze po tym co bylo na sprawie grudniowej to ... Ale nie uważam aby wszyscy sędziowie TK mieli jednakowe stanowisko, na co wskazują chociażby zdania odrębne z owego feralnego wyroku grudniowego. Zauważcie też że np sędzia Granat przybył na konferencje W SN - więc nadzieje jednak mam ale raczej jak światło kaganka ( nie mylić z kagańcem ;)
Pudlonka
VIP
VIP

Re: Odp: Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o naszym zamrożeni

Postprzez jarocin » wtorek, 18 czerwca 2013, 22:55

Tak Pudlonko, może będą zdania odrębne :evil:
jarocin

Postprzez Morg » wtorek, 18 czerwca 2013, 23:00

Nie wiemy jaki tak naprawdę był stosunek głosów… jestem w stanie uwierzyć, że niektórym mogło się po prostu nie chcieć pisać dodatkowego uzasa (znaczy, zd. odrębnego). :roll: Inna sprawa że biorąc pod uwagę, że rząd „konsultuje” zapewne takie posunięcia, to nie ma za bardzo na co liczyć.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » wtorek, 18 czerwca 2013, 23:23

Morg napisał(a):Nie wiemy jaki tak naprawdę był stosunek głosów… jestem w stanie uwierzyć, że niektórym mogło się po prostu nie chcieć pisać dodatkowego uzasa (znaczy, zd. odrębnego). :roll:

I to jest możliwe. :/:
amelius

Postprzez kropek » środa, 19 czerwca 2013, 09:18

Och, niektórzy sa mistrzami syntezy ;)
Vide: "Zdanie odrębne sędziego TK Marka K... do wyroku Trybunału Konstytucyjnego (...)
Na podstawie art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 1 sierpnia 1997 r. o Trybunale Konstytucyjnym (Dz. U. Nr 102, poz. 643, ze zm.) zgłaszam zdanie odrębne do wyroku z 21 września 2011 r. w sprawie o sygn. SK 6/10.
Przyłączam się do argumentacji przedstawionej w tej sprawie w zdaniu odrębnym sędziego TK Wojciecha Hermelińskiego. "
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez IURISTA » niedziela, 23 czerwca 2013, 00:14

Czy pisał ktoś apelację od wyroku SR oddalającego powodztwo w sprawie wynagrodzeń, na podstawie wyroku TK ? Proszę o kontakt na PW, chętnie bym się zapoznał, gdyż termin biegnie...
IURISTA
IURISTA
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez IURISTA » niedziela, 23 czerwca 2013, 21:10

Ponawiam prośbę o apelację...do końca tyg. muszę złożyć
IURISTA
IURISTA
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez grisza » środa, 26 czerwca 2013, 21:25

Ja również zwracam się z tą samą prośbą co IURISTA:) Z góry dziękuję za życzliwość:)
grisza
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez sieglinda » poniedziałek, 9 września 2013, 11:57

obawiam się, że temat "przycichł" o ile nie umarł za sprawą TK; ja też się spodziewam w najbliższym czasie oddalenia powództwa..
sieglinda
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez krysia59 » poniedziałek, 9 września 2013, 12:12

Czy zamrożenie naprawdę wynika z projektu budżetu na 2014
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!