Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o naszym zamrożeniu...

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o naszym zamrożeniu...

Postprzez amelius » poniedziałek, 9 września 2013, 13:20

bzyk napisał(a):Jak władza mówi, że zabierze, to zabierze. Jak mówi, że da, to mówi.

I to pokazuje nadzwyczaj wyraźnie, że od czasów komuny nic w polityce i propagandzie rządu, takiego czy innego się nie zmieniło.
amelius

Postprzez Olga » poniedziałek, 9 września 2013, 17:06

to chyba nie wskazuje na zamrożenie?
(RCL uzasadnienie projektu budżetu "wywieszone" 6.09.2013 ) ......

3. Wynagrodzenia w państwowych jednostkach budżetowych

W projekcie ustawy budżetowej na rok 2014 przyjęto wynagrodzenia w państwowych jednostkach budżetowych dla pracowników objętych przepisami ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 79, poz. 431, z późn. zm.) na poziomie nominalnym z roku 2013 z uwzględnieniem rozdysponowanych rezerw celowych w 2013 r. oraz dodatkowego wynagrodzenia rocznego naliczonego zgodnie z ustawowo określonymi zasadami.

Poziom z roku 2013 nie dotyczy sędziów delegowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości lub innej jednostki organizacyjnej podległej Ministrowi Sprawiedliwości albo przez niego nadzorowanej, których wynagrodzenia są finansowane ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Sprawiedliwości, prokuratorów oraz asesorów prokuratorskich. Wynagrodzenia dla sędziów i prokuratorów ustalone są w relacji do przeciętnego wynagrodzenia w drugim kwartale roku poprzedniego. Zgodnie z komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 9 sierpnia 2013 r. przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale 2013 r. wyniosło 3.612,51 zł i w porównaniu do drugiego kwartału 2012 r. (3.496,82 zł) wzrosło o 3,3 %.
Zmiany wynagrodzeń w państwowych jednostkach budżetowych w 2014 r., w porównaniu do projektu ustawy o zmianie ustawy budżetowej na rok 2013 (bez rezerw celowych), wynikają przede wszystkim z następujących tytułów:
(…)
6) podwyżek wynagrodzeń sędziów, prokuratorów i asesorów prokuratorskich.
Olga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jano1976 » wtorek, 12 listopada 2013, 00:18

http://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2013- ... -konkursow

A po wejściu wpiszcie Rzepliński :-)
jano1976
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » wtorek, 12 listopada 2013, 00:24

zalogowć się jako PTK? ok...
Dred

Postprzez jano1976 » wtorek, 12 listopada 2013, 00:28

Sorki, nie trzeba się logować.
Wybieramy w zakładce konkurs OPUS, panel HS5.
jano1976
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » wtorek, 12 listopada 2013, 00:38

faktycznie :shock: ... 400 000 zł na taki projekt.. :shock:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez violan » wtorek, 12 listopada 2013, 00:42

beta napisał(a):faktycznie :shock: ... 400 000 zł na taki projekt.. :shock:

To musi być extra projekt jeśli dostał najwięcej :cool:
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez jano1976 » wtorek, 12 listopada 2013, 00:43

Jest drugi pod względem wielkości, ale niedużo ustępuje pierwszemu :-) Dodam, że zazwyczaj kierujący grantem dostaje największe wynagrodzenie za kierowanie grantem, choć jak było w tym wypadku to nie wiem.
jano1976
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » wtorek, 12 listopada 2013, 00:48

jano1976 napisał(a):Jest drugi pod względem wielkości, ale niedużo ustępuje pierwszemu :-) Dodam, że zazwyczaj kierujący grantem dostaje największe wynagrodzenie za kierowanie grantem, choć jak było w tym wypadku to nie wiem.

Faktycznie, drugi. :oops:
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » wtorek, 12 listopada 2013, 09:28

Zastanawiam się jak to jest prowadzić postępowanie i orzekać w przypadku, gdy ocenia się działania ministerstwa ze świadomością, że przystępuje się do konkursu prowadzonego przez agencję wykonawczą innego ministerstwa celem pozyskania środków na projekty badawcze, działalność naukową. Pewnie nie za fajnie.
Byłoby chyba lepiej gdyby zadania ochrony Konstytucji były przydzielone Sądowi Najwyższemu.
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » wtorek, 3 grudnia 2013, 14:37

selena napisał(a):Zastanawiam się jak to jest prowadzić postępowanie i orzekać w przypadku, gdy ocenia się działania ministerstwa ze świadomością, że przystępuje się do konkursu prowadzonego przez agencję wykonawczą innego ministerstwa celem pozyskania środków na projekty badawcze, działalność naukową. Pewnie nie za fajnie.
Byłoby chyba lepiej gdyby zadania ochrony Konstytucji były przydzielone Sądowi Najwyższemu.

Oj tam, oj tam... Gdzieś przecież była już wypowiedź, że ..."musimy być sędziami we własnej sprawie.." :-P
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez selena » wtorek, 3 grudnia 2013, 15:20

Dreed napisał(a): Oj tam, oj tam... Gdzieś przecież była już wypowiedź, że ..."musimy być sędziami we własnej sprawie.." :-P

Gdzieeeś ... mówisz i masz :D

http://www.kancelaria.lex.pl/czytaj/-/a ... ej-sprawie

Zapewne ten link już był zamieszczony na forum bo to nie jest możliwe aby nie był.
I znowu kończę ten wątek a tak nie lubię gdy jestem ta ostatnia. :D
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » wtorek, 3 grudnia 2013, 20:45

Nie martw się. ..coś czuję, że jeszcze wiele wpisów będzie w tym temacie bo 19.12.2016 to data dosyć odległa ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez iga » niedziela, 29 grudnia 2013, 18:23

jeśli wyrok w sprawie pozwu jest już prawomocny, ale jeszcze nie minęło 6 miesięcy od uprawomocnienia, a chcecie się przyłączyć się do składania skargi do ETPCZ, to koniecznie prześlijcie informację do Zarządu IS.
Po upływie 6 miesięcy od uprawomocnienia się wyroku nie można już składać skargi!

żeby skargi miały szansę powodzenia potrzebna jest masowość. Zarząd IS jest po wstępnych rozmowach z kancelarią, która gotowa jest zająć się sprawami.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez karuzelka » niedziela, 29 grudnia 2013, 20:58

Mam wątpliwość: czy to właściwe miejsce na powyższą informację ?
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez adela » niedziela, 29 grudnia 2013, 21:17

Chodzi pewnie o to, by info dotarło do jak największej grupy sędziów, też niezalogowanych.

Moja sprawa nadal w toku. Jeśli się tylko prawomocnie skończy deklaruję, że chcę przystąpić do skargi. Nic więcej w tej chwili nie mogę zrobić.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez iga » niedziela, 29 grudnia 2013, 21:18

dlatego nic więcej nie powiem - proszę się kontaktować ze swoimi oddziałami, a one z Zarządem Głównym IS.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez marciano » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 00:28

Ja też chętnie się przyłączę, ale nie mam jeszcze wyroku SO.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » poniedziałek, 30 grudnia 2013, 12:20

bardzo mnie to cieszy, liczę na Was :D ;)
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » piątek, 11 kwietnia 2014, 17:48

Pod koniec marca wysłałam na adres IS skargę z załącznikami. Na chwilę obecną powinny być złożone dwie - moja i Włóczykija. Ale pewności nie mam, bo nie dostałam potwierdzenia czy asystentka IS je wysłała.
W tym miejscu chciałabym jeszcze raz zaapelować do osób, które złożyły pozwy, o zainteresowanie się tą sprawą.
Ubolewam, że muszę w tym wyręczać Zarząd. Wielokrotnie pisałam do Zarządu o rozpropagowanie akcji poprzez ISI, i o zachęcanie do wzięcia w niej udziału, a także o monitorowanie. Generalnie jestem mocno poirytowana sposobem potraktowania tej sprawy i ciszą wokół niej. W zasadzie pracę i czas z całego Zarządu włożyła jedynie Włóczykij. Pozostali członkowie albo pomijali moje maile milczeniem, albo odpisywali "nie pisz do wszystkich, bo skrzynkę zapychasz" :shock: . Z jednym wdałam się nawet w dość niemiłą wymianę zdań, bo nie mogłam pojąć, jak może być w Zarządzie i nie interesować się tak ważną sprawą. Jestem zdumiona, że w komunikatach ISI pisze się o wszystkim, o najmniejszych pierdołach - tylko nie o tym. W każdym razie nie dostałam komunikatu ISI z informacją o skardze. To wygląda tak, jakby Zarząd sam chciał, by się to nie udało, "rozmyło". Tymczasem według mnie to jest jedna z mocniejszych kart przetargowych - i dlatego akcja powinna mieć zakres masowy. Ale do tego trzeba wyraźnego sygnału ze strony Zarządu, taka akcja wymaga LIDERA, który to wszystko pociągnie - bo akcja musi być firmowana przez IS w sposób oczywisty dla członków IS żeby miała szansę na powodzenie . A prawda jest taka, że o tej akcji mało kto wie.

No sorry, ale jak tak będą wyglądać nasze "akcje", to wkrótce możemy się pożegnać z zarobkami na obecnych zasadach, bo już były (i być może nadal są) do tego przymiarki.

Wybaczcie moje zdenerwowanie, ale wiele osób już straciło terminy do złożenia skargi, a właśnie przeczytałam, że czas do złożenia skargi został jeszcze skrócony do 4 miesięcy.

http://wyborcza.pl/1,91446,15771702,4_m ... isala.html
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez beta » piątek, 11 kwietnia 2014, 19:50

ten brak zainteresowania i informacji skierowanej do wszystkich sędziów to jakieś kuriozum jest i tyle...
... przecież nie tylko członkowie IS mogli wystąpić do sądu,a teraz mogą być zainteresowaniu skargą do Trybunału...
Początkowo były szczątkowe informacje, a potem zarząd zapewne uznał, że tylko ci, którzy wystąpili do sądu będą informowani i kompletnie zaniechano jakichkolwiek informacji tu i na FIS, a to jeszcze bardziej zastanawiające... i smutne... :/:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez marciano » sobota, 12 kwietnia 2014, 12:55

Ale i ze strony sędziów zainteresowanie prawie zerowe, a temat wszystkim znany, więc nie tylko po stronie zarządu I dopatrywałbym się winy. Gdy poruszałem temat na forum odzew był praktycznie zerowy. W każdym razie ja jestem na etapie pisania, tylko czekam na uzasadnienie SO.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » sobota, 12 kwietnia 2014, 13:19

Zgadzam się z Tobą - ale po wielu przeprowadzonych akcjach chyba jesteśmy zgodni co do tego, że jeśli nie ma zachęty i jasnego przywództwa IS, to ludzie sami z siebie nie zrobią nic. Przerabiamy to od kilku lat przecież i wiemy, że tak jest. Dlatego pomimo całkiem sporej liczby pozwów (bo na tym etapie jeszcze przywództwo i zachęta była), aktualnie temat prawie umarł, bo osoby które złożyły pozwy zostały pozostawione same sobie. Wiele osób pytało np. tu na forum o treść apelacji - bo nie każdy siedzi w temacie, a sama sytuacja była dość dynamiczna i w toku postępowania się zmieniała (ja np. napisałam apelację, która w trakcie postępowania międzyinstancyjnego stała nie nieaktualna, bo TK wydał drugie orzeczenie i musiałam stanowisko zmienić). Dlatego mam zastrzeżenia, że nikt tego nie koordynuje.
Zresztą o tym, że w ogóle coś się jeszcze w tej sprawie dzieje, to wiesz ode mnie, a nie od Zarządu.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » sobota, 12 kwietnia 2014, 13:52

A tak na marginesie, na kanwie burzliwej dyskusji na temat potencjalnych igrzysk w 2022r w Krakowie, to skojarzyły mi się te dwa fakty - zamrożenia naszych wynagrodzeń i EURO 2012.

Mój mąż to skomentował - chodziłaś do strefy kibica - to płać!
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 19:30

1, iga a w jakiej formie chcesz tego potwierdzenia wysłania, jeśli mail Ci nie wystarcza - oczywiście potwierdzenia wysłania są w biurze,
2. co do reszty udzieliłam informacji we właściwym miejscu - czyli na FIS (jeśli mimo licznych apeli tu na forum są sędziowie, którzy teraz dopiero się zdecydują - proszę bardzo, kontakt wciąż jest możliwy)
3. i proszę bez ciągłych przekłamań o tym jak to nie było akcji, bo wiele o tym wyjaśniałam już nieraz; jak i o tym, że wcale nie było masowego składania pozwów, bo rozpytywałam przy okazji sędziów z różnych stron kraju; o apelację było tu na forum dwa zapytania we wpisach jawnych (pisze wg wiedzy minionej, bo nie jestem na bieżąco).
i jak zawsze w takich akcjach rzecz była w działaniach oddziału - w naszym działaliśmy i pozwy były, ale do etapu I instancji.

Tak więc naprawę - przydałaby się uczciwa rzetelność. Uważam, że to rozsądny postulat.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!