Formy protestu

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez anpod » niedziela, 20 kwietnia 2008, 14:24

Dred :shock: , ale ktorych "ich" ? Tych ode mnie z prokuratury też ?? :shock:
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez duralex » niedziela, 20 kwietnia 2008, 14:27

anpod - przecież Dred jest Globalem, no to chyba wiesz, że też ;)
duralex

Postprzez Dred » niedziela, 20 kwietnia 2008, 14:27

anpod, sama wiesz jacy ci "oni" są ;-)
Dred

Postprzez Maltazar » niedziela, 20 kwietnia 2008, 19:06

Mam bardzo konkretną propozycję na jedną z form protestu pozwalających wyrazić nasze niezadowolenie.
Proponuję aby uzasadnienia wszelkich orzeczeń oddawać w ostatni dzień terminu. Często zdarza się w prostych sprawach (rownież i mi), że uzasadnienie jest gotowe w ciagu kilku dni. Nikt nie bedzie narażony na jakiekolwiek zarzuty. Sprawa jest w repertorium zakreślona i odtąd pierwszej instancji jest w zasadzie obojętne kiedy trafi do rozpoznania. Niby nic a jednak w skali kraju....
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kubalit » niedziela, 20 kwietnia 2008, 19:39

Pozwolę sobie zgodzić się z Duralexem.
:shock: :shock: :shock:
kubalit
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » niedziela, 20 kwietnia 2008, 19:44

a ja w odróżnieniu do poprzedników :grin: :grin: :grin:
Dred

Postprzez Maltazar » niedziela, 20 kwietnia 2008, 19:45

Sam nie wiem jak na to wpadłem. :cool:

Mimo wszystko proszę o rzeczowe opinie. Zauważyłem, że dużo pomysłów ginie w natłoku jałowych gadek.
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » niedziela, 20 kwietnia 2008, 19:56

Nie zgadzam się z duralexem i kubalitem.

Mój pogląd: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Dred » niedziela, 20 kwietnia 2008, 19:56

Maltazar, zdaje się, że trafiłeś na tych, którzy zwykle oddają w ostatnim dniu ;-)
Poczekaj trochę, może następni poprą Twój pomysł.
Dred

Postprzez Dreed » niedziela, 20 kwietnia 2008, 19:59

Maltazar napisał(a):Mam bardzo konkretną propozycję na jedną z form protestu pozwalających wyrazić nasze niezadowolenie.
Proponuję aby uzasadnienia wszelkich orzeczeń oddawać w ostatni dzień terminu. Często zdarza się w prostych sprawach (rownież i mi), że uzasadnienie jest gotowe w ciagu kilku dni. Nikt nie bedzie narażony na jakiekolwiek zarzuty. Sprawa jest w repertorium zakreślona i odtąd pierwszej instancji jest w zasadzie obojętne kiedy trafi do rozpoznania. Niby nic a jednak w skali kraju....

Bardzo ciekawa propozycja !!!!!!!!!!!!!!
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Maltazar » niedziela, 20 kwietnia 2008, 20:01

Ale znam takich co robią to bez tzw. zbędnej zwłoki. I po co ?
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Małgorzata » niedziela, 20 kwietnia 2008, 20:17

A ja popieram :grin: . Prowadzę racjonalną gospodarkę uzasami; po tylu latach mam 100% trafień w przewidywaniu gdzie będzie wniosek i często uzasy "piszą się" jeszcze przed orzeczeniem, tak, że kiedy strona składa wniosek to uzasadnienie już jest lub "się kończy". Ale ja się mogę mądrzyć, bo mam 1/2 asystentki :mrgreen: przy okazji - pozdrawiam serdecznie naszych asystentów, bez których życie straciłoby wiele na uroku!
Jak strony poczekają, to też się nic im nie stanie.
Małgorzata

Postprzez Dred » niedziela, 20 kwietnia 2008, 20:19

Maltazar, w końcu Twoja propozycja trafiła do właściwiego adresata ;)
Dred

Postprzez duralex » niedziela, 20 kwietnia 2008, 20:20

Małgorzata napisał(a):A ja popieram :grin: . Prowadzę racjonalną gospodarkę uzasami; po tylu latach mam 100% trafień w przewidywaniu gdzie będzie wniosek i często uzasy "piszą się" jeszcze przed orzeczeniem,

no ale jak to tak???
jeszcze nie wiadomo, jakie będzie orzeczenie, bo się Sąd na naradę nie udał, a Ty masz już gotowe uzasadnienie???
Lepiej, żeby Twoje strony tego nie czytały, bo przestaną wierzyć w sprawiedliwy proces ;)
duralex

Postprzez Dred » niedziela, 20 kwietnia 2008, 20:21

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dred

Postprzez Małgorzata » niedziela, 20 kwietnia 2008, 20:23

Oczywiście w okresie publikacyjnym już po naradzie się piszą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Małgorzata

Postprzez romanoza » niedziela, 20 kwietnia 2008, 21:18

Ja zawsze oddaję uzasadnienia ostatniego dnia. Wszak moje wyroki są słuszne, to jak ktoś je skarży, to niby dlaczego ma dostawać uzasadnienie od razu :?: :?: :?: Dlatego ja ten protest popieram, ja już 10 lat protestuję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez bea » niedziela, 20 kwietnia 2008, 22:27

romanoza napisał(a):Ja zawsze oddaję uzasadnienia ostatniego dnia. Wszak moje wyroki są słuszne, to jak ktoś je skarży, to niby dlaczego ma dostawać uzasadnienie od razu :?: :?: :?: Dlatego ja ten protest popieram, ja już 10 lat protestuję :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Podpisuję się obiema rękami i oboma komputerami. A jak doliczyć te służbowe, to nawet pięcioma kompami. Tak pracuję już hohohoho!!! a może i dłużej. Nie dłużej jednak niż ponad 19 lat.
Pozdrawiam!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bea

Postprzez xvart » niedziela, 20 kwietnia 2008, 22:50

maltazar
może zapiszę się do Ciebie na jakiś kurs? Jak to się robi? Ja już trochę robię w tym fachu, ale jak do tej pory ANI jednego uzasa nie udało mi się oddać wcześniej niż ostatniego dnia :oops:

Czasem człowiek strajkuje i nawet o tym nie wie...
xvart
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Maltazar » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 08:56

xvart napisał(a):maltazar
może zapiszę się do Ciebie na jakiś kurs? Jak to się robi? Ja już trochę robię w tym fachu, ale jak do tej pory ANI jednego uzasa nie udało mi się oddać wcześniej niż ostatniego dnia :oops:

Sporządzenie uzasadnienia do 178a § 1 lub 2 kk zajmuje mi 30 minut max, a poza tym mam asystenta. Oczywiście zaraz przeczytam: ten to ma dobrze albo no nie każdy tak ma. Ja mam i ma wielu innych sędziow też i nie jest prawdą, że wszyscy oddają uzasadnienia na koniec terminu.
Jak macie coś lepszego to zaproponujcie albo będziemy dreptać w miejscu.
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez seb » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 09:17

xvart napisał(a):maltazar

Mnie też się to nigdy nie udało - ale to także kwestia przyzwyczajenia (nie oddaję nigdy wcześniej bo po prostu źle bym się z tym czuł; skoro mamy taki a nie inny termin ustawowy to po co się "wyrywać") :smile:
seb
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Formy protestu

Postprzez mia » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 13:21

chomik napisał(a):d. skrupulatne stwierdzanie prawomocności orzeczeń w trybie art. 364 k.p.c., istnieje pogląd (może dyskusyjny), iż nadajemy klauzulę tylko wówczas gdy postanowieniem została stwierdzona prawomocność. Postanowienie to doręcza się obu stronom z prawem do zażalenia. Pełnomocnicy nie są przyzwyczajeni do takiego procedowania. Problem tkwi w tym, iż prawomocność stwierdzamy wyłącznie na wniosek, a wnioski takie nie są składane. A zatem wniosek o nadanie klauzuli wykonalności prawomocnemu przeczeniu należało by oddalić, gdyż prawomocność taka nie została stwierdzona.

jest to bardzo ciekawy problem i być może zasługuje na oddzielny wątek. czytałam kiedyś obszerny artykuł na ten temat (postaram się odszukać, ale nie obiecuję). obecna praktyka - szybka lecz nie mająca oparcia w przepisach, prawdopodobnie utarła się przez rutynę starych orzeczników i naśladownictwo młodych - w poprzednim kpc było inaczej (przez ponad 40 lat nie zauważono zmiany? ;)
mia

Postprzez grabka » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 13:39

@ mia
Ten artykuł, o którym piszesz był jakiś czas temu w Rzepie.
Przyznam, że wtedy zastanawiałam się nad tym problemem i wyobraziłam sobie o ile więcej mielibyśmy papierowej niepotrzebnej pracy.
grabka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Trebor » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 15:30

Kochani
Nic tylko DOKŁADNIE czytać te zbrodnie z art. 97 kw , te pozwy z wodociągów itp.
2 miesiące i wskaźniki poszybują
Trebor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez aniaB » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 17:15

Mam praktykę podobna jak Małgorzata, więc zdarza mi się oddawać uzasadnienie w dacie wpływu wniosku. Nie widzę problemów, żeby je zdawać ostatniego dnia terminu - nie sądzę jednak, żeby było to przez kogokolwiek zauważalne.
aniaB
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!