Formy protestu

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez suzana22 » niedziela, 4 maja 2008, 22:43

A ja mogę :lol:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez K.Ierownik » niedziela, 4 maja 2008, 22:51

suzana22 napisał(a):A ja mogę :lol:

Ja też. :lol: :lol: :lol: :lol:
K.Ierownik

Postprzez robak » niedziela, 4 maja 2008, 23:24

Ja też mogę. Zwłaszcza że na awansie mi nie zależy, gdyż nie warto harować żeby dostawać tysiąc złotych więcej a jedyna rzecz która jest mnie w stanie zmusić do harówki to pieniądze. I to poważne pieniądze. Poza tym w niedługim czasie planuję złożenie urzędu a zatem awans tak czy tak mi nie grozi. Tak więc ta zimna woda z wiadra nie przeniknęła przez mój pancerz :grin:
robak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Jac » poniedziałek, 5 maja 2008, 08:07

Ja od około trzech miesiecy też zacząłem pracować normalnie i póki co, poza tym, że mam gorszą statystykę i znacznie więcej czasu dla rodziny, nic się nie stało.
Jac
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez chomik » poniedziałek, 5 maja 2008, 08:15

:!: Jeszcze jedna myśl:
tu cytat:
Art. 108. § 1. k.p.c. Sąd rozstrzyga o kosztach w każdym orzeczeniu kończącym sprawę w instancji. Sąd może jednak rozstrzygnąć jedynie o zasadach poniesienia przez strony kosztów procesu, pozostawiając szczegółowe wyliczenie referendarzowi sądowemu; w tej sytuacji, po uprawomocnieniu się orzeczenia kończącego postępowanie w sprawie, referendarz sądowy w sądzie pierwszej instancji wydaje postanowienie, w którym dokonuje szczegółowego wyliczenia kosztów obciążających strony.

Tu chyba pkt o kosztach, a w zasadzie o ich braku mógłby brzmieć: pozostawia rozstrzygnięcie o kosztach sądowych referendarzowi.

A więc, czy w wydzile jest referendarz czy nie to można wydawać takie postanowienia. Niech się prezes stara o fererendarza jeżeli go nie ma.
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Justibas » poniedziałek, 5 maja 2008, 12:35

gilgamesz napisał(a):
suzana22 napisał(a):Wiadro zimnej wody na czuprynkę: jeśli jesteś sędzią, to cię nie wyrzucą, ale na pewno nie zaproszą do jakiegokolwiek awansu. Realia dzisiejsze są takie: albo harujesz na okrągło i masz nadzieję, że się spodobasz,... albo nie harujesz więcej niż pięć dni w tygodniu po osiem godzin i wiesz, że zostajesz w swoim rejonku do stanu spoczynku. :lol:
...gdyby jeszcze kryteria ewentualnego awansu były jasne i przejrzyste to nie byłoby tak źle.

gdyby w ogóle jakieś kryteria były...

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 12:37 pm ]
i jeszcze dodam, że też lubię swoją prace, w tym także pisanie uzasadnień, tylko do robienia tego w dni wolne mam obrzydzenie. Ale jak się zbiegnie kilka naraz...
Justibas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez chomik » poniedziałek, 5 maja 2008, 12:52

Justibas napisał(a):
gilgamesz napisał(a):
suzana22 napisał(a):Wiadro zimnej wody na czuprynkę: jeśli jesteś sędzią, to cię nie wyrzucą, ale na pewno nie zaproszą do jakiegokolwiek awansu. Realia dzisiejsze są takie: albo harujesz na okrągło i masz nadzieję, że się spodobasz,... albo nie harujesz więcej niż pięć dni w tygodniu po osiem godzin i wiesz, że zostajesz w swoim rejonku do stanu spoczynku. :lol:
...gdyby jeszcze kryteria ewentualnego awansu były jasne i przejrzyste to nie byłoby tak źle.

gdyby w ogóle jakieś kryteria były...

[ Dodano: Pon Maj 05, 2008 12:37 pm ]
i jeszcze dodam, że też lubię swoją prace, w tym także pisanie uzasadnień, tylko do robienia tego w dni wolne mam obrzydzenie. Ale jak się zbiegnie kilka naraz...

Nie czekajcie na "zaproszenia do awansów", zgłaszajcie sami swoje kandydatury, "bo dobre samo się chwali". Tylko masowe korzystania przez sędziów z instytucji zgłoszenia się na wolne miejsce sędziowskie sprawi, iż skończą się swobodne "zaproszenia" na stałe delegacje. :razz:
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » poniedziałek, 5 maja 2008, 20:42

Chomiku tak trzeba, jak piszesz, choćby dla zasady, ale z moich obserwacji wynika, że sędziowie tego nie robią. Dlaczego? albo są bardzo skromni, albo bardzo bardzo boją się porażek. :neutral:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Jacek Tylewicz » poniedziałek, 30 czerwca 2008, 11:52

Witam.
Znalazłem stary post z kwietnia - dotyczący oferty ze strony związków zawodowych prokuratorów - wspólnych protestów. Otóż, odpowiadam, takiej oferty nie było. To znaczy, ja o niej niczego nie wiem.

Pozdrawiam
Jacek Tylewicz

Postprzez ar156 » piątek, 4 lipca 2008, 19:26

A może tak wzorem służby cywilnej sądzić w gaciach ;)
ar156
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez butada » piątek, 4 lipca 2008, 19:28

No w przeciwieństwie do stanu obecnego - bez gaci :oops:
butada
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez zziajany » czwartek, 10 lipca 2008, 10:30

butada napisał(a):No w przeciwieństwie do stanu obecnego - bez gaci :oops:

Strony już tak przychodzą. W gaciach z owłosionymi łydkami, włosami wychodzącymi spod pach w podkoszulkach i w laczkach. Kiedy zwracam uwagę, to nie wiedzą o co mi chodzi :shock:
zziajany
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Voyto » czwartek, 10 lipca 2008, 23:38

zziajany napisał(a):Strony już tak przychodzą. W gaciach z owłosionymi łydkami, włosami wychodzącymi spod pach w podkoszulkach i w laczkach. Kiedy zwracam uwagę, to nie wiedzą o co mi chodzi :shock:

To świadczy o tym, jakim poważaniem darzą Wysoki Sąd. Smutne. Ale przykład idzie od góry, tzn. jak sądy nie są poważane przez "Ważnych Polityków", to czego oczekiwać od zwykłych stron. :???:
Voyto
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez clif1 » poniedziałek, 14 lipca 2008, 20:07

i kogo to obchodzi, ciesz się że zarabiasz więcej niż 2,5 tys zł. (vide info na onecie gospodarczym)
Jak pisałem w styczniu że tylko radykalne działania bo inaczej nic nie ugramy to były wpisy o etyce i godności zawodu (sic!).
Więc dzisiaj ciewszmy sięm, że nam nie obniżają.
Pozdrawiam.
Tylko radykalne działania moga coś zmienić!!!
clif1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » poniedziałek, 14 lipca 2008, 20:19

Zgadzam się z clif1, doświadczenia z ostatniego półrocza nie pozostawiają żadnych wątpliwości.
Dred

Postprzez brzdąc » poniedziałek, 14 lipca 2008, 21:53

W pełni zgadzam się z dwoma ostatnimi postami!!!
brzdąc

Postprzez amelius » poniedziałek, 14 lipca 2008, 21:55

Chyba wszyscy się z tym zgadzamy. Dlatego możemy sobie odpuscić dyskusje nad tygodniem bez wokandy raz na dwa miesiące, bo to tylko dowodzi braku pewności siebie i braku przekonania o słuszności protestu. Od razu trzeba przejśc do radyklanych form protestu. Słowem: co jak nie Słowenia?
amelius

Postprzez amelius » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:17

brzdąc napisał(a): Uważam, że teraz minimum to tydzień bez wokandy co drugi miesiąc.
Tylko samo gadanie to nic nie da!!!

To jest minimum absolutne. Musiłoby zacząć obowiązywać od września, czyli pierwszy tydzień bez wokandy już w październiku, następny w grudniu. Ale musi się to odbyć pod patronatem Iustitii.
amelius

Postprzez iga » poniedziałek, 14 lipca 2008, 22:29

brzdąc napisał(a):Amelius nic dodać, nic ująć. Jeden problem, jak "zmusić" do tego uistitę i TO TERAZ. Ja członkiem iustiti jeszcze nie jestem i nie wiem czy będę, ale rękami i nogami podpisuję się pod tym!!! Mam dość takiego życia!!!

to jak chcesz zmusić Justitię jak nie jesteś jej członkiem?
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez amelius » wtorek, 15 lipca 2008, 08:55

iga napisał(a):
brzdąc napisał(a):Amelius nic dodać, nic ująć. Jeden problem, jak "zmusić" do tego uistitę i TO TERAZ. Ja członkiem iustiti jeszcze nie jestem i nie wiem czy będę, ale rękami i nogami podpisuję się pod tym!!! Mam dość takiego życia!!!

to jak chcesz zmusić Justitię jak nie jesteś jej członkiem?

Ano właśnie, jeśli chce się coś realnego zrobić, to trzeba zacząć realnie działać.

Brzdąc, jeśli chcesz działań Iustitii, to nie pozostaje Ci nic innego jak się tam zapisać. Zapewniam Cię, że to akurat straszne nie jest. :wink:
amelius

Postprzez fidelio » wtorek, 15 lipca 2008, 15:36

Wciąż istnieją ogromne problemy z konsolidacją środowiska. A bez tego droga do zmian będzie o wiele dłuższa. Na dzień dzisiejszy widać już z pewnością, że łagodne formy protestu, petycje i tym podobne nie odniosły i nie odniosą żadnego skutku. Zauważalne jest absolutne rozdrobnienie inicjatyw i stanowisk w sprawie.
fidelio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez REBUS » wtorek, 15 lipca 2008, 22:41

Czytam kolejne rozgoryczone posty.
I mam wrażenie, iż coraz mniej ze wszystkiego wynika - niestety.

Więc
ponawiam propozycję

od 01.11.2008r. protest bezterminowy "bez wokand" z przychodzeniem do pracy

z uprzednim precyzyjnym stanowiskiem Iustitii i Iustitią jako jedynym negocjatorem co do przygotowania żądań i decyzji o zawieszeniu protestu.

Ponownie apeluję o zabranie głosu członków Iustitii i moderatorów - czy dojrzewacie do poparcia takiej formy protestu i ewentualnie kiedy.
REBUS

Postprzez pio » wtorek, 15 lipca 2008, 22:47

Właśnie przeczytałem, że minimalne wynagrodzenie w 2009 r. wyniesie 1276 zł. http://gospodarka.gazeta.pl/firma/1,315 ... _2009.html

Pięknie, już wkrótce będziemy mogli powiedzieć, że wynagrodzenie SR to 3.3 minimalnego wynagrodzenia. Słuszną drogę obrał nasz rząd.

Ja chcę być księgowym lub chociaż kierownikiem sekretariatu!

Co do propozycji REBUSA – to jestem w 100% za. Tylko w ten sposób możemy cos osiągnąć. Czas zradykalizować nasz sposób wyrażania braku aprobaty dla istniejącej sytuacji.
Ps
Skoro pracownicy sądów mogą zarabiać do 7.000 zł, w trosce o naszą pozycję, rolę, itp. - żądania nie powinny być niższe niż 15.000 zł.
pio

Postprzez brzdąc » środa, 16 lipca 2008, 00:43

Do naszego okręgu wpłynęło pismo iustiti o dniach bez wokandy we wrześniu i z SO zostało rozesłane do wszytkich wydziałów. Myślę, że 24 i 25 wrzesień 2008r. naprawdę wypali, chociaż trzeba agitować, agitować i jeszcze raz agitować.
Dobrej nocy!!!
brzdąc

Postprzez AQUA » środa, 16 lipca 2008, 00:55

Jasne, że wypali i co z tego, skoro nie ma nic dalej i następnie będziemy sobie składać życzenia świąteczno-noworoczne?????
AQUA
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!