Formy protestu

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez efa » niedziela, 15 sierpnia 2010, 15:55

Włóczykij napisał(a):No to nie jestem człowiekiem. :)
A na pewno jestem wymagającym człowiem. I - plessar wiedziałby o czym piszę - nie lubię, jak ktoś urąga moje inteligencji

ależ Włóczykijko - jeżeli nie odpowiadają Ci argumenty podane np. przez okapiego, to podaj własne, które będą lepsze :]
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 15 sierpnia 2010, 15:55

:-D
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez okapi » niedziela, 15 sierpnia 2010, 16:45

koko napisał(a):Okapi, obawiam się bramki nr 3; ten brak udziału w komisjach już testowaliśmy z marnym skutkiem, kiedy to nasze wynagrodzenia były jeszcze bardziej żałosne niż obecnie, skąd więc wiara , że się uda?

fakt testowaliśmy,ale to co wówczas sie nie udało może udać się teraz..nie wszystko wychodzi odrazu ;)

a jeśli nie.. :cry: :cry: :roll: :roll: :?: :?: :?:
no to wówczas sami sobie powiemy za słabi jesteśmy i "zasługujemy" na to co jest :mad: :cry: i tyle
okapi

Postprzez Włóczykij » niedziela, 15 sierpnia 2010, 21:00

Decyzje padły, więc rozumie, że nie ma odwrotu, więc trzeba się zabrać za rzetelne wykonanie. Metody generalnie były używane, więc trzeba im dobrego odświeżenia. Po przemyśleniu zrobię sobie bryka z wypowiedzi okapiego (i tu na poważnie bez sarkazmu, bo to była rzeczowa wypowiedź) i do tego okraszę oczywistym dla mnie dodatkiem lary, że sytuacja jest odmienniejsza, więc inna moblizacja powinna teraz przyświecać, czyli większa.
Nie zmieniam jednak swego zapatrywania, że metoda protestu z komisjami nie jest korzystna. No ona po prostu nie wypali, no nie oszukujmy się, nie trzeba dużo osób, by wybory pociągnęly, a władza już też to wie i w tym momencie sprzeciwy części nic nie dadzą. Jako probież (rz?) niezgody na to co się dzieje, czyli masowości poczucia sprzeciwu wystarczą inne formy i w tę nieudaną nie powinniśmy już wchodzić.
Myślałam też, czy najpierw nie powinniśmy zrobić wezwania do MS pod rygorem, a potem decyzja o protestach. W sumei to da się zrobić, czyli wezwać pod rygorem możności zawieszenia planowanych form protestów. Tu muszę też jednak przyznać rację, że ten etap z wezwaniem po tym jak zadziała jak MS można sobie podarować, ale też dobrze byłoby to uwypuklić w wyjaśnieniach do protestów, że nie jest to poważne trwaktowanie, gdy prowadzi się rozmowy by bez uprzedzenia tak się zachować.
Jakie ja mam znaleźć argumenty, jak ja nie czuję akurat tej formy protestu z komisjami. Pozostaje mi tylko przedstawić przytoczone z powagą, a decyzja pozostanie w rękach adresatów.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez larakroft » niedziela, 15 sierpnia 2010, 21:10

Wezwanie MSu do czegokolwiek, jak słusznie zauważasz Włóczykiju, nie ma sensu. Rozmowy z MSem zakończyły się w zasadzie w ten sposób, że wciąż miało się odbyć kolejne spotkanie, po czym w trakcie posiedzenia zarządu IS przeczytaliśmy w prasie, że minister skierował do Komitetu RM projekt usp z tymi rozwiązaniami, które kwestionowaliśmy, powołując się przy tym na to, że nie wszyscy sędziowie są przeciwko ocenom. Nie było więc formalnego zamknięcia rozmów.

Moje wrażenie jest takie, że Minister przez rok z nami rozmawiał po to, aby zapewnić sobie spokój ze strony środowiska, a tym samym odsunąć ryzyko protestów. Nieprzypadkowy jest moim zdaniem termin skierowania projektu do RM w okresie wakacji, co z oczywistych względów utrudnia nam mobilizację i skuteczne przeprowadzenie jakichkolwiek akcji.
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ptak » niedziela, 15 sierpnia 2010, 21:13

koniecznie trzeba też przy proteście walczyć o nowe usp , przyjęcie regulacji opracowanych przez Iustitię. Już wielokrotnie tu mówiono, że tylko dzięki zmianom ustrojowym , poszerzeniu samorządności, wpływowi na wybór funkcyjnych możemy zyskać siłą i solidarność środowiska potrzebną do skutecznej walki o inne sprawy, jak kognicja, ograniczenie czynności techniczno administracyjnych sędziów , wynagrodzenia, warunki pracy (czas pracy) :idea:
myślę, że wskazana będzie motywacja protestu w postaci potrzeby zmniejszenia nadzoru ministra sprawiedliwości , wpływu na wybór organów sądu jako , że rozwiązania te są dalej nie do zaakceptowania jako godzące w niezależność sądownictwa. Przywoływać trzeba casus Prokuratury, która uzyskała niezależność od MS, po tym jak politycy sami dostrzegli niedopuszczalność ingerencji MS w strukturę , obsadę stanowisk w Prokuraturze i tok czynności :->

jaszczembie górą ! <radocha>
ptak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » niedziela, 15 sierpnia 2010, 21:16

ptak napisał(a):jaszczembie górą ! <radocha>

sępy <wnerw>
Darkside

Postprzez ptak » niedziela, 15 sierpnia 2010, 21:26

no dobra! wszystkie ptactwo bojowe górą!
ptak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » niedziela, 15 sierpnia 2010, 21:29

Włóczykij napisał(a):metoda protestu z komisjami nie jest korzystna
A jaką korzystną proponujesz?

[ Dodano: Nie Sie 15, 2010 9:32 pm ]
Włóczykij napisał(a):probież (rz?)
:roll: rz :!:
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Darkside » niedziela, 15 sierpnia 2010, 22:05

ptak napisał(a):no dobra! wszystkie ptactwo bojowe górą!

ale sępy na samej górze !!
Darkside

Postprzez meluzyna » niedziela, 15 sierpnia 2010, 23:08

ptak napisał(a):no dobra! wszystkie ptactwo bojowe górą!

jak ptak Wam to mówi..... uwierzcie... :mrgreen:
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 01:08

larakroft napisał(a):Nieprzypadkowy jest moim zdaniem termin skierowania projektu do RM w okresie wakacji, co z oczywistych względów utrudnia nam mobilizację i skuteczne przeprowadzenie jakichkolwiek akcji.

Działania te podkreślają trafność podsumowania działalności Ministra Kwiatkowskiego a która została dokonana przez Dreda. W dodatku otacza go kwiat...wiceministrów...nieomal u każdego z nich jakaś smutna historia, ciągnąca się z przeszłości...związanej z ich współpracą z resortem...
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 23:19

A dziasj w GW przwywali też samemu MS wymieniając go jako powiązanego poprzednio z firmami, co żyją z zadłużonych szpitali.

[ Dodano: Wto Sie 17, 2010 12:03 am ]
Protest Anno Domini 2010
Nie znam kulis akcji, więc wypowiedziałam się powyżej tylko z krytyką co do odmowy pracy w komisjach wyborczych.
W swej niewiedzy mogę sobie dorzucać krążące mi pomysły, skoro próbować warto…
Na wstępie zauważę też, iż martwi mnie, że informacja o uchwale w sprawie protestów jest tylko na blogu rzecznika. Jednak naturalną formą jest oficjalna strona Stowarzyszenia, a na blogu fajnie by się poczytało jakieś uzupełnienie do komunikatu. Czas najwyższy do oficjalnych informacji, bo jak znam planowanie wokand przez wiele osób, to listopad mogły już przekroczyć.
Jak już wspominałam - skoro korzystamy ze stosowanych metod, to należy je odpowiednio „podtuningować”. Dla mnie proponowane akcje służą jako akcje zaczepne, które mają zwrócić uwagę, że coś się dzieje, a zaraz w ślad powinny iść takie materiały, że Themis zazdrościć by nam mogło wyważenia w trosce o dobro wymiaru sprawiedliwości, kraju, jak i bezpośrednio nasze. Zatem nie tylko, że apelujemy, że jesteśmy u kresu, ale dodajemy wyjaśnienia poparte rzetelną wnikliwą argumentacją, uzasadniającą, dlaczego propozycje MS nie są dobre, by zapobiec -na ile to możliwe - zarzutom, że działamy tylko w obronie swego wygodnictwa itp.
Uważam, że istotne dla akcji jest rozgłos. Nie rozgłos dla rozgłosu, ale by sprawa odbijała się w społeczeństwie, żeby rząd, premier odebrali to z jakimś rykoszetem, iż właśnie nie pieniaczymy się stronniczo, ale naprawdę propozycje zmian są nieprzemyślane etc., a społeczeństwie jest zainteresowane naszym apelem. Celem uzyskania rozgłosu pozostaje wykorzystać znane nam z mediów sposoby kontaktu. Próbować można, więc piszmy i wnioskujmy o przedstawienie naszych racji, czyli zgłaszajmy konkretne projektu do danych mediów, czy do tego sięgną, zobaczymy. I tak np. w programie Trzecim PR o 12.00 odbywa się audycja publicystyczna Kuby Strzyczkowskiego i myślę, że tam temat dyrektorów, by pociągnął, bo będzie na tyle zrozumiały, że nie narobi szkody tradycyjnymi komentarzami o „złym wymiarze sprawiedliwości”. Sekielski i Morozowski zaprosili kiedyś Dodę, to może i dla naszego reprezentanta znalazłoby się tam miejsce, a zwykle są to spotkania oponentów, więc pojedynek. Spróbujmy zawalczyć o pierwszą stronę popularnych dziennikach (o ekologach w sprawie Puszczy Białowieskiej spierających się z MŚ było na pierwszej stronie). Krytykują nas organizacje gospodarcze (ostatnio choćby fundacja, z którą współpracuje prof. Balcerowicz), więc zwróćmy się do nich, tłumacząc nasze racje (tak, żeby oni też spróbowali zrozumieć, co jest w ich interesie). Prof. Winczorek pisze b.fajne artykuły odnośnie nośnych spraw w kontekście konstytucji, które publikuje RP - zwróćmy się do niego, żeby coś z naszej działki poruszył (zainteresujmy go jakimś problem), a wynagrodzenie i tak ma od wydawcy (że tak nieelegancko napiszę). Szkło kontaktowe lubi ciekawostki, to pewnie akcja z czerwonymi kartkami by ich zainteresowała. Zwołajmy konferencję prasową - przyjdą, nie przyjdą - trudno.
No jeszcze pomyślałam o zestawieniu AMW i Kowboja na kanapie Wojewódzkiego :) , w ramach niesienia pomysłem, ale tu trochę zastopuję.
Trzeba by to wszystko rozpisać w plan realizacji i przygotować. Przede wszystkim jednak trzeba jednak przygotować dobre materiały, czyli nie tylko, że nas ignorują etc., ale dlaczego proponowane działania nie są bezpieczne.
Zatem protest jako zwrócenie uwagi, a lewym sierpowym rzeczowe argumenty (no na boksie się jednak nie znam :)
Jak zwykle rzucam to sobie luźno, więc od razu apeluję, by „nie czepiać” się konkretnych zwrotów i słówek, ale żeby odczytać powyższe jak pewien ogólny zamysł.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez krysia59 » wtorek, 17 sierpnia 2010, 11:19

Właśnie wróciłam z wakacji podajcie proszę średnie wynagrodzenie od 1 stycznia 2011 powala na kolana ?
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wanam » wtorek, 17 sierpnia 2010, 12:36

Włóczykij napisał(a):...
Protest Anno Domini 2010
Nie znam kulis akcji, więc wypowiedziałam się powyżej tylko z krytyką co do odmowy pracy w komisjach wyborczych.
...

Poszukaj we wcześniejszych postach o odmienności ordynacji wyborczej przy wyborach do samorządu. Krótko, w komisjach w powiatach musi wejść jeden sędzia zamieszkały w powiecie, nie z desantu. Jest zatem realna szansa by protest udał się w małych sądach.
wanam
VIP
VIP

Postprzez Darkside » wtorek, 17 sierpnia 2010, 13:01

wanam napisał(a):
Włóczykij napisał(a):...
Protest Anno Domini 2010
...

Poszukaj we wcześniejszych postach o odmienności ordynacji wyborczej przy wyborach do samorządu. Krótko, w komisjach w powiatach musi wejść jeden sędzia zamieszkały w powiecie, nie z desantu. Jest zatem realna szansa by protest udał się w małych sądach.

ale musimy przeprowadzić wywiad które to mogą być sądy i wspierać tam sędziów np. poprzez listy poparcia, wizytę członka zarządu , tak aby koleżanki i koledzy nie czuli się osamotnieni w walce z naciskami prezesów so i sa
Darkside

Postprzez wanam » wtorek, 17 sierpnia 2010, 15:47

Dark pełna zgoda. Konieczne jest wsparcie dla tych sądów i sędziów. Nie może być tak, że zostaną zostawieni sami wobec spodziewanych... spodziewanej presji.
wanam
VIP
VIP

Postprzez M.P. » wtorek, 17 sierpnia 2010, 17:33

Wątpię aby sytuacji nie "uratowaŁ"prezes, czy ktoś spodziewający się awansu :(
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » wtorek, 17 sierpnia 2010, 17:50

Nie o takie kulisy mi chodziło.
Ale już myślę, że już nie będę defetyzmu co do tej konkretnie formy protestu dalej szerzyć. Aczkolowiek nawet nie chce mi się napisać, że chciałabym się mylić.
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » wtorek, 17 sierpnia 2010, 20:55

M.P. napisał(a):Wątpię aby sytuacji nie "uratowaŁ"prezes, czy ktoś spodziewający się awansu :(

uważam, że ze swojej strony musimy zrobić wszystko co możliwe .
Darkside

Postprzez Gotka » czwartek, 19 sierpnia 2010, 08:27

wydaje mi się, że te wyżej przedstawione myśli, by trafiać do społeczeństwa z akcja informacyjną są dobrą ścieżką.
Wczoraj w Faktach po faktach w tvn24 była prof. Staniszkis i w długim watku rozmowy o konieczności naprawy finansów państwa w czasie kryzysu kilkakrotnie wymieniala rozprawienie się z nieuzasadnionymi przywilejami emerytalnymi wojskowych, sędziów i prokuratorów. Tymczasem przeciez ten nasz stan spoczynku nie jest takim samymi "przywilejem" jak policjantów czy wojskowych,. bo oni mając tę swoją emeryturę (i będąc w kwiecie wieku) mogą sobie pracować, a my nie. Tymczasem o tym niekt nie mówi i ludzie tego nie wiedzą, wiedzą tylko, że jesteśmy bandą leni z nieuzasadnionymi przywilejami. Mówmy więc o tym, czym naprawdę jest stan spoczynku i że niech sobie go zlikwidują ale pozwolą nam dorabiac.
Ostatnio edytowano czwartek, 19 sierpnia 2010, 09:48 przez Gotka, łącznie edytowano 1 raz
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez Darkside » czwartek, 19 sierpnia 2010, 09:49

Gotka napisał(a):wydaje mi się, że te wyżej przedstawione myśli, by trafiać do społeczeństwa z akcja informacyjną są dobrą ścieżką.
Wczoraj w Fakatch po fakatch w tvn24 była prof. Staniszkis i w długim watku rozmowy o konieczności naprawy finanswó państwa w czasie kryzysu kilkakrotnie wymieniala rozprawienie się z nieuzasadnionymi przywilejami emerytalnymi wojskowych, sędziów i prokuratorów. Tymczasem przeciez ten nasz stan spoczytnku nie jest takim samymi "przywilejem" jak policjantów czy wojskowych,. bo oni mając tę swoją emeryturę (i będąc w kwiecie wieku) mogą sobie pracować, a my nie. Tymczasem o tym niekt nie mówi i ludzie tego nie wiedzą, wiedzą tylko, że jesteśmy bandą leni z nieuzasadnionymi przywilejami. Mówmy więc o tym, czy naparwdę jest stan spoczynku i że niech sobie go zlikwidują ale pozwolą nam dorabiac.

Gotko nikt w tym kraju nie chce wiedzieć jak i ile sędziowie pracują , czemu ma służyć stan spoczynku , chodzi tylko o to aby przyłożyć każdemu komu się da pałą między oczy i zabrać bogatym tak aby wszyscy razem mieli g**** :/: :/ ;|
Darkside

Postprzez zulus » czwartek, 19 sierpnia 2010, 10:25

Gotka napisał(a):wydaje mi się, że te wyżej przedstawione myśli, by trafiać do społeczeństwa z akcja informacyjną są dobrą ścieżką.
Wczoraj w Faktach po faktach w tvn24 była prof. Staniszkis i w długim watku rozmowy o konieczności naprawy finansów państwa w czasie kryzysu kilkakrotnie wymieniala rozprawienie się z nieuzasadnionymi przywilejami emerytalnymi wojskowych, sędziów i prokuratorów. Tymczasem przeciez ten nasz stan spoczynku nie jest takim samymi "przywilejem" jak policjantów czy wojskowych,. bo oni mając tę swoją emeryturę (i będąc w kwiecie wieku) mogą sobie pracować, a my nie. Tymczasem o tym niekt nie mówi i ludzie tego nie wiedzą, wiedzą tylko, że jesteśmy bandą leni z nieuzasadnionymi przywilejami. Mówmy więc o tym, czym naprawdę jest stan spoczynku i że niech sobie go zlikwidują ale pozwolą nam dorabiac.

A ja myslę, że prof Staniszkis tak w istocie to nie wie na czym polegają przywileje emerytalne sędziów i prokuratorów.
zulus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » czwartek, 19 sierpnia 2010, 11:41

zulus napisał(a):A ja myslę, że prof Staniszkis tak w istocie to nie wie na czym polegają przywileje emerytalne sędziów i prokuratorów.

pewnie dotarło do niej , jak skomentowano jej artykuł...i teraz będzie mówiła tak do końca życia...nadal nie wiedząc..
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Darkside » czwartek, 19 sierpnia 2010, 11:43

zulus napisał(a):A ja myslę, że prof Staniszkis tak w istocie to nie wie na czym polegają przywileje emerytalne sędziów i prokuratorów.

a czy ktokolwiek wie, czy ktokolwiek w tym kraju kogokolwiek rzetelnie informuje o naszej pracy, jej zakresie, obciążeniach , ograniczeniach ... nic z tych rzeczy ... a gadające głowy , jedna mądrzejsza od drugiej wypowiadają się nie wiedząc w istocie o czym mówią :/ ;|
Darkside

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!