Formy protestu

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Adek » środa, 22 lutego 2012, 14:02

są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Bunio » piątek, 16 marca 2012, 10:16

Bunio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: shotokanowcem

Postprzez romanoza » piątek, 16 marca 2012, 10:21

Bunio napisał(a):http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/rumunia;protest;sedziow;paralizuje;wymiar;sprawiedliwosci,201,0,525769.html
Lekko stare...
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Bunio » piątek, 16 marca 2012, 20:45

romanoza napisał(a):
Bunio napisał(a):http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/rumunia;protest;sedziow;paralizuje;wymiar;sprawiedliwosci,201,0,525769.html
Lekko stare...

to czemu iustitia nie poszła tą drogą
Ostatnio edytowano sobota, 17 marca 2012, 12:08 przez Bunio, łącznie edytowano 2 razy
Bunio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz » sobota, 17 marca 2012, 12:09

Bunio napisał(a):
romanoza napisał(a):
Lekko stare...

to czemu iustitia nie poszła tą drogą

Może dlatego, że jak organizujemy akcję protestacyjną to o ile psioczyć po pokojach każdy potrafi to zrobić coś solidarnie od razu staje się niewykonalne - 90 % zawsze znajdzie wytłumaczenie by nie wziąć udziału. Jak się środowisko nie zjednoczy to nawet gdybyśmy na głowie stanęli nikt nie będzie sędziów traktował poważnie.
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Geralt » sobota, 17 marca 2012, 12:46

Łukasz napisał(a):Może dlatego, że jak organizujemy akcję protestacyjną to o ile psioczyć po pokojach każdy potrafi to zrobić coś solidarnie od razu staje się niewykonalne - 90 % zawsze znajdzie wytłumaczenie by nie wziąć udziału. Jak się środowisko nie zjednoczy to nawet gdybyśmy na głowie stanęli nikt nie będzie sędziów traktował poważnie.

Niestety, dokłądnie tak jest :evil: :(
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » sobota, 17 marca 2012, 13:35

A ja myślę, że jest jeszcze inny powód, dla którego nie poszliśmy tą drogą. Wciąż nie stało się w Polsce to co w Rumunii, czyli nie zrównano naszych płac z płacami urzędników budżetówki. Ciekawy jednak jestem, czy gdyby tak się stało, a moim zdaniem wcale to nie jest wykluczone, czy doszłoby wówczas do powszechnego protestu, do zatrzymania sadów, czy nadal większość naszych koleżanek i kolegów potulnie wykonywałaby swoje obowiązki ku chwale bogini statystyki. Odpowiedź na to pytanie jest, moim zdaniem niestety, pesymistyczna.
amelius

Postprzez bogumil » sobota, 17 marca 2012, 14:19

Tylko włoski sposób może być skuteczny .Ale do tego trzeba solidarności powszechności i odwagi.Obawa przed postępowaniami dyscyplinarnymi jest paraliżująca.To o czym ostatnio pisze falky na blogu świadczy o kompletnej ignorancji MS i jego popleczników w tym również sędziów" delegantów".Działania ministerstwa chyba same w sobie spowodują taki galimatias ,że wreszcie dotrze do decydentów iż łączenie i globalizowanie zwiększa koszty i bałagan.Już kiedyś połączono sądy warszaawski i wszyscy wiedzą co z tego wyszło.
bogumil
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » sobota, 17 marca 2012, 15:07

Trzeba uderzyć tam, gdzie przeciwnik jest najbardzoej wrażliwy.
Czyli w statystyki i dochody budżetowe.
Myślę, że można sobie pozwolić na tzw. strajk włoski bez nadmiernej obawy dyscyplinarki. Wystarczy nieco (np. o słynną 1/3) zwiękdzyć czas na przesłuchanie jednej osoby na rozprawie. Przykładowo z 10-12 minut na 15 minut. Taki drobny z pozoru manewr może znacząco wpłynąć na statystyki. A na wokandach będzie to wyglądało na tyle przyzwoicie, że nikt nie powinien się przyczepić.
Co do kosztów karnych i cywilnych to przepisy sa na tyle nieostre, że można je interpretować bardzo rygorystycznie (np. jeśli powód chce się sadzić, to powinien przez 5 lat oszczędzać na wpis) albo mniej rygorystycznie (np. wpis a bieżace dochody i majątek posiadany w danej chwili). Bez ujmy dla naszej niezwisłości czy uczciwości. Zresztą czy w kontaktach z nieuczciwym partnerem rzeczywiście trzeba być fair. :twisted:
Warto też powrócić do pomysłu pouczania stron o możliwości wystąpienia o obrońcę / pełnomocnika z urzedu. Przy obecnych stawkach adwokackich mam wrażenie, że wiekszość byłaby w stanie wykazać, że ich nie stać. :-D
Oczywiście, by osiągnąc efekt potrzebna jest akcja masowa, co z kolei jest niezbyt osiągalne, więc tak sobie tylko teoretyzuję. :/:
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » sobota, 17 marca 2012, 17:32

Geralt napisał(a):Warto też powrócić do pomysłu pouczania stron o możliwości wystąpienia o obrońcę / pełnomocnika z urzedu. Przy obecnych stawkach adwokackich mam wrażenie, że wiekszość byłaby w stanie wykazać, że ich nie stać. :-D

Robię to regularnie od jakiegoś czasu i rzeczywiście po rzetelnej analizie okazuje się, że większości nie stać na stawki adwokackie. Ustanawiam więc częściej niż kiedyś obrońce z urzędu i od razu jakość procesu się polepsza a i gwarancja prawa do obrony ulega zwiększeniu.

Poprawione. Polecam się :-)
Ostatnio edytowano sobota, 17 marca 2012, 18:05 przez amelius, łącznie edytowano 3 razy
amelius

Postprzez Adek » sobota, 17 marca 2012, 20:58

Jak spełnia kryteria to daję :cool:
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » niedziela, 18 marca 2012, 02:00

ja oszczędzam podatki i pełnomocnik tylko, gdy już naprawdę sytuacja typowo jak z komenatarzy kiedy dawać
Geralt napisał(a):zwiękdzyć czas na przesłuchanie jednej osoby na rozprawie. Przykładowo z 10-12 minut na 15 minut

póki co z minut chyba jeszcze nie rozliczają ... /może brzmi to złośliwie, ale tu tak z zamiłowania do realizamu do bólu/
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Bunio » niedziela, 18 marca 2012, 21:58

Włóczykij napisał(a):ja oszczędzam podatki i pełnomocnik tylko, gdy już naprawdę sytuacja typowo jak z komenatarzy kiedy dawać

A po co oszczędzasz państwo jest bogate skoro Kopaczowa na odchodne dostała 800 tyś zł.
Może wartało by też obciążać budżet każdą pierdołką. Niech Państwo się martwi o kasę. To czy oszczędzisz nie przyniesie Ci jakiś zaszczytów.
Bunio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » poniedziałek, 19 marca 2012, 00:04

bogumil napisał(a):Obawa przed postępowaniami dyscyplinarnymi jest paraliżująca.

wszczepiono,przepraszam jeśli ich urażę, w młodych sędziów, ten strach. Mówię tak,bo nawet jako "stary sędzia"mu ulegałem (w dużej mierze, z powodów ambicjonalnych, aby np.awansowany świeżo g......, władca statystyk ,nie robił z mojego karku trampoliny, i nie [pokazywał mojego "skalpu" na ścianie w swym gabinecie). Mniejsza.To,po części też, pewnego rodzaju "zawody",jak w tych filmach typu "Most na rzece Kwai"

To jest bardzo trafna uwaga,ponieważ bardzo wielu sędziów uważa, że oni są "winni",czegoś co zdarzyło się w ich referacie.Jakże powszechna jest obiegowa opinia,że jak"wezmą "na tapetę" twój referat(decernta jak chcą na Zachodzie), to nie sposób czegoś nie znaleźć.Dlatego tak trudno o godność tutaj- o chęć "postawienia się", pomimo tego, że mamy tak wiele gwarancji naszej niezawisłości w tym zakresie.Jak w każdej wojnie decyduje ekonomia.

I realna obawa, że może "zniknąć" z powodu jakiejś stawki awansowej kilka tysięcy rocznie, przez kilka lat.Czyż nie?

Ale ekonomia to nie jest wszystko.Nie wszystko.

Bo ona działa w dwie strony. Dlatego jest taki niepokój wMSie, tylu "delegowanych" siedzi z niepokojem "na walizkach". Dlatego te nerwowe ruchy i w sumie bardzo głupie ich, z punktu widzenia politycznego pomysły.Dlatego minister J.Gowin chce wziąć na przeczekanie " nie takie demonstracje widział nasz Sejm", ktoś rzucił z jego obozu...

Bardzo ważne jest uświadomienie tego,co powiedziała,powiem szczerze, nielubiana przeze mnie sędzia B. na pierwszym okrągłym "wrocławskim" stole:

"Sedziowie nie zdają sobie sprawy, jak wielką posiadają władzę". (Szkoda tylko że sędzia B. tak mało zaakcentowała swoje wsparcie dla sędziów,kiedy to mogłaby uczynić w konkretnej sytuacji(może zaakcentowała- ale ja tego nie widzę w ich "sprawozdaniu")

Mniejsza.Jest mało czasu, ale gdyby udało się przekształcić naszą wojnę , także w wojnę"podjazdową, to władcy będą wyli ze złości,patrząc jak spada poparcie dla nich.

jednak najważniejsze jest to ,co ma ziggy w swoim motto...co napisał la Boetie;
chyba rozdam jego rozprawę każdemu na najbliższym Strykowie.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 19 marca 2012, 01:17

Bunio napisał(a):
Włóczykij napisał(a):ja oszczędzam podatki i pełnomocnik tylko, gdy już naprawdę sytuacja typowo jak z komenatarzy kiedy dawać

A po co oszczędzasz państwo jest bogate skoro Kopaczowa na odchodne dostała 800 tyś zł.
Może wartało by też obciążać budżet każdą pierdołką. Niech Państwo się martwi o kasę. To czy oszczędzisz nie przyniesie Ci jakiś zaszczytów.

no i to jest sedno, bo ja nie jestem jak Kopaczowa itp. tylko jak zawsze staram się podchodzić odpowiedzialnie
słynen ryna psuje się od głwy jak zawsze aktualne, a obecnie strszne daje to efekty
co nie zmienia faktu, że mam swoje standardy i nie zamierzam się usprawiedliwiać działaniami innych (taki wciąż idealizm, ale - jak mówię w takich wypadkach - inni za to oddawali nawet życie, no ta ja chociaż w takich drobiażdżkach się poczuwam, no a kwestia finansowa jest oczywista, bo budżet to - ja płacę, pan placi, pani płaci ... , to nie jest fikcja)
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Volver » poniedziałek, 19 marca 2012, 09:46

podłością i głęboką głupotą innych jest wykorzystywanie idealistów,lub zmuszanie ludzi do czynienia podobnie, aby uświadomić,pokazać, że misa nie jest bez dna i jak wszyscy tak zaczną robić to nie wystarczy.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez bruno » poniedziałek, 19 marca 2012, 11:04

Bunio napisał(a):

w pełni podzielam - z tą swoją dbałoscia o budzet jesteśmy po prostu śmieszni i nas przez to tak własnie szanują "inaczej"
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » poniedziałek, 19 marca 2012, 12:22

bruno napisał(a):
Bunio napisał(a):

w pełni podzielam - z tą swoją dbałoscia o budzet jesteśmy po prostu śmieszni i nas przez to tak własnie szanują "inaczej"

dbając zatem o budżet wnoszę o

PRZYWRÓCENIE OPŁATY OD UZASADNIEŃ

jest to niedpuszczalne że profesjonalne podmioty zajmujace sie zawodowow skupowaniem wierzytelnosci nie uiszczaja opłaty od wniosku o sporządzenie uzasadnienia - za odpis wyroku musieli by płacić 6 zł za odpis wyroku z uzasadnieniem 0 zł - żeby sprządzić uzasadnienie to dodatkowo idzie wiecej papieru, toneru, prądu itp itd, ze nie wspone o czasie :roll: skoro nasz kraj jest taki biedny to niech pałcą żeby potem Minister Finansów nie powiedział że nie ma środków na papier w sądach ...
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez Bunio » środa, 21 marca 2012, 10:44

Włóczykij napisał(a):
Bunio napisał(a):

no i to jest sedno, bo ja nie jestem jak Kopaczowa itp. tylko jak zawsze staram się podchodzić odpowiedzialnie
słynen ryna psuje się od głwy jak zawsze aktualne, a obecnie strszne daje to efekty
co nie zmienia faktu, że mam swoje standardy i nie zamierzam się usprawiedliwiać działaniami innych (taki wciąż idealizm, ale - jak mówię w takich wypadkach - inni za to oddawali nawet życie, no ta ja chociaż w takich drobiażdżkach się poczuwam, no a kwestia finansowa jest oczywista, bo budżet to - ja płacę, pan placi, pani płaci ... , to nie jest fikcja)

świetnie, ale teraz taka kwestia: oddając swoje pieniążki do budżetu nie otrzymasz ich z powrotem na procent. Jest to przecież bezzwrotne. Kasa tak naprawdę mówi się że nasza wspólna bo z naszych podatków. Zwróć jednak uwagę, że Twoja pani kasa, pana kasa, pani kasa... :P idzie na premie dla urzędasów w Wawie. A podkreślam to czy oszczędzisz nie spowoduje, że dostaniesz chociażby (jak w serii o Brudnym Harrym) list pochwalny :P
Bunio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » środa, 21 marca 2012, 12:03

Bunio napisał(a):
Włóczykij napisał(a):
Bunio napisał(a):

świetnie, ale teraz taka kwestia: oddając swoje pieniążki do budżetu nie otrzymasz ich z powrotem na procent. Jest to przecież bezzwrotne. Kasa tak naprawdę mówi się że nasza wspólna bo z naszych podatków. Zwróć jednak uwagę, że Twoja pani kasa, pana kasa, pani kasa... :P idzie na premie dla urzędasów w Wawie. A podkreślam to czy oszczędzisz nie spowoduje, że dostaniesz chociażby (jak w serii o Brudnym Harrym) list pochwalny :P

smutne jest to , ze trzeba takie cos tłumaczyc :roll:
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » środa, 21 marca 2012, 18:27

to o premiach dla urzędasów w Warszawie
http://praca.wp.pl/title,Dwa-miliony-zl ... omosc.html
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Jarosiński » piątek, 23 marca 2012, 12:32

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gigantyc ... omosc.html

MAcie jeszcze wątpliwości i obiekcje :evil: ;
a policja nie ma czym zapłacić za dostarczone samochody [Mercedesy] w związku z czym tną koszty tak, że policjant do pracy przychodzi z własnym papierem toaletowym i materiałami biurowymi
Jarosiński

Postprzez bruno » piątek, 23 marca 2012, 13:02

Jarosiński napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gigantyczne-koszty-imprez-i-spotkan-w-msw,1,5067265,wiadomosc.html

MAcie jeszcze wątpliwości i obiekcje :evil: ;
a policja nie ma czym zapłacić za dostarczone samochody [Mercedesy] w związku z czym tną koszty tak, że policjant do pracy przychodzi z własnym papierem toaletowym i materiałami biurowymi

przekonanych nie trzeba przekonywać , nieprzekonanych - niech myślą , a betonu nie ruszysz <luzik>
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!