Udział w akcji, potwierdzenia i dyskusje

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez AQUA » środa, 11 czerwca 2008, 18:35

jabor napisał(a):Uważam pomysł Pawła za teoretycznie genialny - W tym szaleństwie jest metoda...

Ten pomysł nie jest wcale teoretyczny, skoro w niektórych państwach sędziowie podatku nie płacą. :wink:

Pozdrawiam :wink:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Flatron » środa, 11 czerwca 2008, 19:38

Z całym szacunkiem dla Was wszystkich...
..ale..
..sądzę,że brak efektow działań tak forumowych jak i KRS i Iustitii,spowodowany jest tym ,ze Wasza "firma" organizacyjnie i mentalnie tkwi ciągle w głębokim Gierku i tak też jest traktowana przez MS i caly rzad.
Chodzi mi o to ,ze podzial sluzbowy odpowiada nie temu jaki jest w dużej poważnej firmie,ale w jakiejś jednostce paramilitarnej,gdzie zamiast managera jest "Pan-Ober" .
Partnerstwo w firmie w kontaktach w pionie ,zastąpiono " realizacją planu statystycznego",co też utrudnia masowe uczestnictwo w takich dzialaniach jak obecna akcja czy "dzien bez wokandy"...
Niestety podobna sytuacja jest w innych "firmach " tego typu w tym kraju,ale to nie tlumaczy niczego...

Mam nadzieje,ze nie urazilem nikogo..
Flatron

Postprzez elew » środa, 11 czerwca 2008, 19:40

świeże spojrzenie z boku jest jak najbardziej wskazane
elew
VIP
VIP

Postprzez sblok » środa, 11 czerwca 2008, 20:22

sblok
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez dzordz » środa, 11 czerwca 2008, 20:26

...a nie prokuratorów. Oni zresztą i tak zarabiają więcej od nas(przynajmniej niektórzy), bo maja fundusz nagród.

Jasne, zapytaj znajomych prokuratorów ile kasy w tym czy zeszłym roku dostali z tego funduszu. Mogę Ci powiedzieć - 0 pln brutto. 99% prokuratorów nie dostaje nagród (poza pampersami Ziobry, którzy swego czasu dostawali nagrody i awanse za dyspozycyjność).
Niezbadane są wyroki
Boskiej
Anny Marii Wesołowskiej
dzordz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz G. » środa, 11 czerwca 2008, 20:37

Flatron napisał(a):..sądzę,że brak efektow działań tak forumowych jak i KRS i Iustitii,spowodowany jest tym ,ze Wasza "firma" organizacyjnie i mentalnie tkwi ciągle w głębokim Gierku i tak też jest traktowana przez MS i caly rzad.
Chodzi mi o to ,ze podzial sluzbowy odpowiada nie temu jaki jest w dużej poważnej firmie,ale w jakiejś jednostce paramilitarnej,gdzie zamiast managera jest "Pan-Ober" .
Partnerstwo w firmie w kontaktach w pionie ,zastąpiono " realizacją planu statystycznego",co też utrudnia masowe uczestnictwo w takich dzialaniach jak obecna akcja czy "dzien bez wokandy"...
Niestety podobna sytuacja jest w innych "firmach " tego typu w tym kraju,ale to nie tlumaczy niczego...

"Błyskotliwa" diagnoza, tyle że całkowicie oderwana od rzeczywistości. Nie wiem co ma Gierek do Sądów, ale autor chyba jeszcze mniej - zdaje się bowiem zapominać, że Sąd (sędziowie) to nie uczestnicy korporacyjnego wyścigu szczurów, z całą hipokryzją i zakłamaniem sztucznych "partnersko-pionowych" układów. To jednak jest służba państwowa, nawet jeżeli Państwo nie wywiązuje się w stosunku do jej wykonawców z elementarnych obowiązków.

Poza tym, czy wprowadzenie w Sądach zasad panujących w tzw. korporacjach doprowadziłoby do skuteczniejszego egzekwowania praw sędziów? Śmiem wątpić. Pokaż mi w tych wspaniałych korporacjach związki zawodowe i egzekwowanie wynagrodzeń za pracę w nadgodzinach, dni ustawowo wolne od pracy, pokaż mi naprawdę szczęśliwych ludzi mogących w pełni wykorzystać urlop macierzyński czy zwolnionych z obowiązku brania udziału w integracyjnych pijaństwach weekendowych (pardon, szkoleniach). To nie w organizacji pracy tkwi problem, ale w ciągle jeszcze funkcjonującym przekonaniu rządzących, że z niektórymi grupami nie trzeba się liczyć, bo im strajkować nie wypada. To się jednak powoli zmienia, co zaczyna być widać.

A tak na zakończenie, Kolega zdaje się nie dostrzegać faktu, że największe sukcesy w walce o swoje osiągnęły jak dotąd wyłącznie grupy "tkwiące mentalnie w czasach Gierka": górnicy, kolejarze, stoczniowcy, listonosze, energetycy itp. itd. Jak widać tkwienie w określonej mentalności nie musi prowadzić do przegrania batalii

W górę serca, wszyscy "mentalni spadkobiercy późnego Gierka" łączcie się!
Łukasz G.

Postprzez iga » środa, 11 czerwca 2008, 21:16

Łukasz G. napisał(a):
Flatron napisał(a):..sądzę,że brak efektow działań tak forumowych jak i KRS i Iustitii,spowodowany jest tym ,ze Wasza "firma" organizacyjnie i mentalnie tkwi ciągle w głębokim Gierku i tak też jest traktowana przez MS i caly rzad.

"Błyskotliwa" diagnoza, tyle że całkowicie oderwana od rzeczywistości. Nie wiem co ma Gierek do Sądów, ale autor chyba jeszcze mniej - zdaje się bowiem zapominać, że Sąd (sędziowie) to nie uczestnicy korporacyjnego wyścigu szczurów, z całą hipokryzją i zakłamaniem sztucznych "partnersko-pionowych" układów. To jednak jest służba państwowa, nawet jeżeli Państwo nie wywiązuje się w stosunku do jej wykonawców z elementarnych obowiązków.

Poza tym, czy wprowadzenie w Sądach zasad panujących w tzw. korporacjach doprowadziłoby do skuteczniejszego egzekwowania praw sędziów? Śmiem wątpić. Pokaż mi w tych wspaniałych korporacjach związki zawodowe i egzekwowanie wynagrodzeń za pracę w nadgodzinach, dni ustawowo wolne od pracy, pokaż mi naprawdę szczęśliwych ludzi mogących w pełni wykorzystać urlop macierzyński czy zwolnionych z obowiązku brania udziału w integracyjnych pijaństwach weekendowych (pardon, szkoleniach). To nie w organizacji pracy tkwi problem, ale w ciągle jeszcze funkcjonującym przekonaniu rządzących, że z niektórymi grupami nie trzeba się liczyć, bo im strajkować nie wypada. To się jednak powoli zmienia, co zaczyna być widać.

A tak na zakończenie, Kolega zdaje się nie dostrzegać faktu, że największe sukcesy w walce o swoje osiągnęły jak dotąd wyłącznie grupy "tkwiące mentalnie w czasach Gierka": górnicy, kolejarze, stoczniowcy, listonosze, energetycy itp. itd. Jak widać tkwienie w określonej mentalności nie musi prowadzić do przegrania batalii

W górę serca, wszyscy "mentalni spadkobiercy późnego Gierka" łączcie się!

Zgadzam się z obydwoma stanowiskami :mrgreen: .
Mentalnie środowisko tkwi w Gierku. Sądownictwo bez prezesa i czuwającego nad nim ministra jest niewyobrażalne - choć taki model należy do rzadkości w cywilizowanych krajach. Wyścig szczurów mamy w postaci bicia rekordow załatwialności (lub w drugiej wersji jest wykonaniem gierkowskiego "planu" tj. opanowaniem wpływu :mrgreen: ). Partnersko - pionowe układy również funkcjonują i mają się nieźle. Związków zawodowych nie mamy. Ustawowych dni wolnych od pracy praktycznie też nie - o czym świadczą pełne parkingi sądowe w soboty i niedziele. Pozwy o nadgodziny złożone - bo po dobroci nikt za nie nie zapłaci. Urlop macierzyński zamiast gratulacji z powodu powiększenia rodziny oznacza wściekłość kolegów, którzy muszą obrabiać twój referat przez kilka miesięcy.

Tak, zdecydowanie jest to służba. A do tego łaska pańska na pstrym koniu jeździ :mrgreen: :mrgreen: .
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez romanoza » środa, 11 czerwca 2008, 21:22

A u nas nikt się nie wścieka z tego powodu, że koleżanka rodzi, co więcej ciszymy się że obywatelów jest więcej. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, jak w ankietach jest pytanie o płeć wpisuję "M" :D
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez suzana22 » środa, 11 czerwca 2008, 21:23

Iga masz stuprocentową rację. Że też się mogła ukształtować aż taka wszechstronna hybryda. :mrgreen:

Dodać trzeba, że ciąża to oprócz wściekłości koleżanek i kolegów także szczególna przykrość wyrządzona prezesowi sądu i przewodniczącemu wydziału; ach znowu nie opanują wpływu i co teraz będzie :?: :mrgreen:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Małgorzata » środa, 11 czerwca 2008, 21:33

romanoza napisał(a):A u nas nikt się nie wścieka z tego powodu, że koleżanka rodzi, co więcej ciszymy się że obywatelów jest więcej. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, jak w ankietach jest pytanie o płeć wpisuję "M" :D

U nas też ciąża koleżanki nie wywołuje złości, wręcz przeciwnie. Oczywiście jeśli nie jest to ciąża pani, która od dnia poczęcia jest na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży a szaleje w centrach handlowych do późnych godzin, targa meble, chodzi na kurs tańca itd, a po urodzeniu bierze rok zwolnień lekarskich, raz na siebie raz na dziecko, a jakoś nic nie wskazuje na tak ciężki stan. Jeżeli wszystko przebiega uczciwie, to jeśli nawet jest konieczność przebywania na zwolnieniu w czasie ciąży - nikt się nie burzy, trzymamy kciuki i cieszymy się, jak przybędzie najmłodszy.

A co do późnego Gierka - to w pełni podzielam stanowisko wyrażone przez Igę.
Małgorzata

Postprzez romanoza » środa, 11 czerwca 2008, 21:40

Małgorzata napisał(a):
romanoza napisał(a):A u nas nikt się nie wścieka z tego powodu, że koleżanka rodzi, co więcej ciszymy się że obywatelów jest więcej. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, jak w ankietach jest pytanie o płeć wpisuję "M" :D

U nas też ciąża koleżanki nie wywołuje złości, wręcz przeciwnie. Oczywiście jeśli nie jest to ciąża pani, która od dnia poczęcia jest na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży a szaleje w centrach handlowych do późnych godzin, targa meble, chodzi na kurs tańca itd, a po urodzeniu bierze rok zwolnień lekarskich, raz na siebie raz na dziecko, a jakoś nic nie wskazuje na tak ciężki stan. Jeżeli wszystko przebiega uczciwie, to jeśli nawet jest konieczność przebywania na zwolnieniu w czasie ciąży - nikt się nie burzy, trzymamy kciuki i cieszymy się, jak przybędzie najmłodszy.

A co do późnego Gierka - to w pełni podzielam stanowisko wyrażone przez Igę.

Ja miałem na myśli sytuacje normalne, nie patologie. U mnie koleżanka jest na zwolnieniu od listopada, a w wydziale jest od października. Obsądziła 4 sesje i jej nie ma. Nie to że leży, widziałem ją wielokrotnie na mieście, inni też ją widzieli. Nawet nie zajrzała do wydziału donosząc co miesiąc zwolnienia do prezesa. Co ją zresztą obchodzi wydział, w którym była miesiąc.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » środa, 11 czerwca 2008, 21:57

Zgadzam się z Wami. Źle to ujęłam. Nikt się nie wścieka na przyszłą matkę :mrgreen: .
To przyszła matka czuje dyskomfort, że obarcza referatem kolegów.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » środa, 11 czerwca 2008, 21:58

Mam na myśli normalne sytuacjie, nie patologie :mrgreen:
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Piotr71 » środa, 11 czerwca 2008, 22:55

sblok napisał(a):http://www.rp.pl/artykul/147185.html

:arrow: Sejmowa komisja za likwidacją tzw. awansu poziomego sędziów

Projekt jest procedowany w trybie pilnym. Zastrzeżenia do sposobu procedowania nad zmianami zgłosiła opozycja. Według posła Andrzeja Dery projekt dotyczy ustroju sądownictwa i dlatego, zgodnie z prawem nie może być rozpatrywany w trybie pilnym. Komisja nie przyjęła jednak wniosku PiS o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu ..... no i ci na których głosowaliśmy ola....i nas
Piotr71
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Rafał R » środa, 11 czerwca 2008, 23:32

Flatron ma o tyle rację,że cały czas sądownictwo jest traktowane jako jakiś tam kolejny urząd państwowy,a nie jak powinno być-konstytucyjna władza sądownicza.I to są pozostałości nie tyle epoki Gierka a wprowadzonego po wojnie modelu sowieckiego.
Rafał
Rafał R
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Trebor » środa, 11 czerwca 2008, 23:47

mam pomysł na podwyżkę
komorników w Polsce jest około 650
zarabiają po średnio 40.000 zł. netto (dane zaniżone uwierzcie mi )
znacjonalizować to towarzystwo i dać im pensję referendarza (referendarze w odróżnieniu od nich trochę pracują) i dalej pomnóżcie 650 X 35.000 zł. , dalej podzielcie przez liczbę sędziów i
trochę się nazbiera
Piszecie tu często o notariuszach , że tacy krezusi . Znam notariuszy, którzy zarabiają po 12-14 tysięcy netto , ale nie znam komornika ( 5 znam blisko ) , którzy zarabiają mniej niż 30.000 zł. Notariuszem chcesz zostaniesz ,wystarczy poczytać przepisy . Ale o komornikach , o ich liczbie dalej decyduje minister . Niby pisowcy otworzyli ten zawód ale wystarczy przeczytać
przepisy właściwie decyduje MS. W najbliższym czasie ma powstać 35 kancelarii komorniczych

To co zrobiła PO z komornikami to jakby sprywatyzować w Policji drogówkę a np prewencję zostawić na garnuszku Skarbu Państwa . To nie zazdrość to wku........

[ Dodano: Sro Cze 11, 2008 11:49 pm ]
Po sprywatyzuj i mnie i nic od ciebie więcej nie chcę

[ Dodano: Sro Cze 11, 2008 11:49 pm ]
Po = Platforma Obywatelska
Trebor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez doctor » środa, 11 czerwca 2008, 23:54

A co zrobiła PO z komornikami ? Bo wedle mojej wiedzy PO nie zrobila nic w sprawie komorników (czyli zrobiła dokładnie tyle samo, co we wszystkich innych dziedzinach), ale moze się mylę. Tak czy owak ilość komorników w Polsce (żenująco mała jak na ilość spraw cywilnych podlegających egzekucji) to dowód na to, że Polską rządzą ludzie, którzy mają w ***** nie tylko sędziów ale w zasadzie wszystko, co stanowi tzw. dobro wspólne.
doctor

Postprzez Trebor » środa, 11 czerwca 2008, 23:55

Sprawdź kto uchwalił obowiązujące przepisy to się dowiesz

[ Dodano: Czw Cze 12, 2008 12:00 am ]
Ja chcę do Słowenii
Trebor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez uksc » czwartek, 12 czerwca 2008, 00:08

Trebor napisał(a):Ja chcę do Słowenii

Po co do Słowenii żebyś też musiał protestować ??? Czy podziwiasz wprowadzone od razu 3 dni bez wokandy ??? :wink: Czy może większy procent biorących w nich udział sędziów ??? :wink:

A moze wolisz do Słowacji żeby miec pensje odniesioną do wynagrodzenia posłów ??? :mrgreen:
uksc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Flatron » czwartek, 12 czerwca 2008, 00:26

Łukaszu G. - potraktowales moje slowa absolutnie doslownie,co bylo bledem.
W calej mojej wypowiedzi chodzilo mi o wykazanie powodow takiego oporu w prowadzonych przez Was akcjach.
Twoj przyklad : Gornicy,hutnicy itp...Prezesi zarzadu dla pracownikow sa poza calkowitym zasiegiem,jak ciala astralne,jak nasz Parlament. Co innego kadra kierownicza na poziomie produkcyjnym...tam latwiej o wzajemne zrozumienie.
Niewazne, kibicuje Wam,ale dynamika ,pomyslowosc i stanowczosc nie jest tutaj mocna strona....
Flatron

Postprzez Łukasz G. » czwartek, 12 czerwca 2008, 07:56

Flatron napisał(a):Łukaszu G. - potraktowales moje slowa absolutnie doslownie,co bylo bledem.
W calej mojej wypowiedzi chodzilo mi o wykazanie powodow takiego oporu w prowadzonych przez Was akcjach.
(...)Niewazne, kibicuje Wam,ale dynamika ,pomyslowosc i stanowczosc nie jest tutaj mocna strona....

Teraz lepiej Cię rozumiem. Przede wszystkim dziękuję za poziom polemiki, to naprawdę budujące. Chciałem tylko uzmysłowić Ci delikatność materii. Nie wracając już do bywszych I Sekretarzy zgodzę się, że na zewnątrz może to wszystko wyglądać na pozbawione dynamiki czy stanowczości, ale mimo wszystko specyfika tej pracy wyklucza radykalniejsze formy. A co do pomysłowości - wydaje mi się, że trudno o lepsze planowanie i realizację działań niż takie jak mają miejsce obecnie.

Pytanie za 100 pkt - ciekawe jak taki protest wyglądałby jeszcze 3-4 lata temy? Zakładam, że skończyłoby się na nieskkrdynowanych akcjach typu jednoosobowe pozwy bez szans powodzenia. Tym razem jednak wprawiona została w ruch znacznie większa machina. A ona potrzebuje czasu, żeby się rozkręcić. I nie chodzi tu tylko o uregulowania płacowe - wypracowanie tzw. modelu wymaga duuużo czasu.
Łukasz G.

Postprzez rbk » czwartek, 12 czerwca 2008, 08:26

Ja też mam prosty sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Obniżamy o 75% stawki minimalne dla adwokatów i radców przy wykonywaniu czynności na zlecenie Skarbu Państwa. Skoro dostęp do tych zawodów jest reglamentowany, to można tak zrobić. A i wprowadzić jednocześnie przepis o karach pieniężnych w wypadku niewykonywania obowiązków obrońcy/ pełnomocnika z urzędu. Wprowadzamy "opłatę" za prowadzenie kancelarii notarialnych np. 20 % przychodów na fundusz płac wymiaru sprawiedliwości.
Ostatnio edytowano czwartek, 12 czerwca 2008, 17:21 przez rbk, łącznie edytowano 1 raz
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez praefectus » czwartek, 12 czerwca 2008, 08:43

Piotr71 napisał(a):
sblok napisał(a):http://www.rp.pl/artykul/147185.html

:arrow: Sejmowa komisja za likwidacją tzw. awansu poziomego sędziów

Projekt jest procedowany w trybie pilnym. Zastrzeżenia do sposobu procedowania nad zmianami zgłosiła opozycja. Według posła Andrzeja Dery projekt dotyczy ustroju sądownictwa i dlatego, zgodnie z prawem nie może być rozpatrywany w trybie pilnym. Komisja nie przyjęła jednak wniosku PiS o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu ..... no i ci na których głosowaliśmy ola....i nas

Może zwiększa to szanse na weto?
"Jeśli ktoś chciałby dzielić i zastrzec sobie wyłączność na patriotyzm, ten z ojczyzny czyni sektę i kończy jako fanatyk” - Cyprian Kamil Norwid
praefectus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez uksc » czwartek, 12 czerwca 2008, 08:47

Jeśli chodzi o ograniczenia wydatków na adwokatów to wystarczyłoby stworzyć odrebną grupę adwokatów sądowych z tych młodych ludzi, którzy są po egzaminach sędziowskich jako równorzedny z aplikacją model dochodzenia do adwokatury lub urzedu sędziego ze stałą pensją np. referendarza do obsługi wszytskich urzędówek z terenu danego sądu lub całego powiatu (miasta).
Oszczednosci byłyby kolosalne i takie projekty były sygnalizowane, ale niestety z tego co czytałem to założenia naszego MS - adwokata adwokatów idą dokładnie w przeciwnym kierunku - wedug ostaniego projektu opisywanego w prasie osoba dostająca adwokta z urzedu ma mieć możłiwosć wyboru adwokata i płacenia mu jakimś bonem uzyskanym chyba z gminy. Wiadomo o co chodzi oprócz bonu zażada się dopłaty jeśli chce mieć ta konkretną osobę.
uksc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez skorpion » czwartek, 12 czerwca 2008, 08:51

AQUA napisał(a):
jabor napisał(a):Uważam pomysł Pawła za teoretycznie genialny - W tym szaleństwie jest metoda...

Ten pomysł nie jest wcale teoretyczny, skoro w niektórych państwach sędziowie podatku nie płacą. :wink:

Pozdrawiam :wink:

Wyjaśniam , żeb ymożna się na to powoływać : sędziowie nie płacą podatków od "pensji" w Wlk Brytanii. (informacja na podstawie raportu jednej z komisji UE z bodajże 2006 roku)
skorpion
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!