Udział w akcji, potwierdzenia i dyskusje

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez bea » poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:59

anpod napisał(a):chyba nie ma za co :D mnie naprawde zastanowiło to, myslalam, ze u Was jakieś specjalne działania zostały podjęte :)

I Bierz ten urlop, jak Ci potrzebny :))

no właśnie jestem po krótkim urlopie, ale ten długi właściwy jeszcze przede mną

nieoficjalnie wiem, że kolegium w Katowicach pozytywnie zaopiniowało wszystkie złożone wnioski

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 10:02 pm ]
Beata napisał(a):http://www.rp.pl/artykul/165413.html

Przepisy miały wejść w życie 31 czerwca,
to jest taka data w kalendarzu :?:
bea

Postprzez tujs » wtorek, 22 lipca 2008, 17:44

Na posiedzeniu Sejmu nie będzie głosowania nad naszym wetem,
to może oznaczać, że

1. koalicja nie dogadała sie jeszcze z lewicą
2. jest opinia konstytucjonalistów nad bezprzedmiotowśocią głosowania
3. koalicja nie chce spektakularnej porażki z Prezydentem w sejmie i odpuściła sobie walkę o zmianę usp
4. inna odpowiedź - jaka??
Ostatnio edytowano wtorek, 22 lipca 2008, 18:20 przez tujs, łącznie edytowano 1 raz
tujs

Postprzez AQUA » wtorek, 22 lipca 2008, 17:59

duralex napisał(a):4. zapomnieli o takiej drobnostce jak nowelka do nowelki ?

jestem za punktem 4 w tej wersji, bo chyba lepiej zapomnieć....
AQUA
VIP
VIP

Postprzez kzawislak » wtorek, 22 lipca 2008, 23:26

u nas też już Kolegium było...ale to jakaś straszna tajemnica jest...i nikt nic nie wie :neutral:
kzawislak

Postprzez AQUA » wtorek, 22 lipca 2008, 23:28

kzawislak napisał(a):u nas też już Kolegium było...ale to jakaś straszna tajemnica jest...i nikt nic nie wie :neutral:

eee, tam, jak popytacie trochę, to się pewnie czegoś dowiecie ..... :wink:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez kzawislak » wtorek, 22 lipca 2008, 23:31

trzeba się dowiedzieć, bo koleżanki co wnioski złożyły się dopytują ;)
kzawislak

Postprzez mati » środa, 23 lipca 2008, 15:31

czy to co dzieje sie na kolegium jest objęte tajemnicą?
Czy osoba której sprawa jest rozstrzygana na kolegium może żądać wglądu do protokołu z posiedzenia kolegium albo zażądać odpisu tego protokołu- czy ktoś wie czy to jest w jakiś sposób uregulowane?
mati
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » środa, 23 lipca 2008, 17:04

U nas żadna tajemnica i wszystkie wnioski przeszły zaopiniowane pozytywnie...teraz poleżą sobie w szufladzie ministra...
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez cibarius » środa, 23 lipca 2008, 17:09

kazanna napisał(a):U nas żadna tajemnica i wszystkie wnioski przeszły zaopiniowane pozytywnie...teraz poleżą sobie w szufladzie ministra...

Mam nadzieje Kazanna , że nie poleżą długo . Pozdrawiam i życzę szybkiego awansu . Ja mam jeszcze rok i też złożę wniosek o nominacje , oby do tego czasu szlaki zostały przetarte .
cibarius
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rjaw » środa, 23 lipca 2008, 21:04

kzawislak napisał(a):u nas też już Kolegium było...ale to jakaś straszna tajemnica jest...i nikt nic nie wie :neutral:

Z tego co wiem, to prtokół z posiedzenie Kolegium jest dostępny dla zainteresowanych.
rjaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » piątek, 1 sierpnia 2008, 23:05

BRAWO Kreska !!!!

Info z KRS-u : dotarły do nich pierwsze wnioski złożone 1 lipca i szybko puszczone przez kolegia. Jest ich dużo ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Beatka » sobota, 2 sierpnia 2008, 18:05

bladyswit napisał(a):BRAWO Kreska !!!!

Info z KRS-u : dotarły do nich pierwsze wnioski złożone 1 lipca i szybko puszczone przez kolegia. Jest ich dużo ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Utkną już tu, czy w ministerstwie :?:
Beatka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » sobota, 2 sierpnia 2008, 18:10

nie utknęły przecież, skoro dotarły do KRS-u.
AQUA
VIP
VIP

Postprzez iga » sobota, 2 sierpnia 2008, 18:16

One najpierw były w ministerstwie. Ministerstwo przekazało je następnie do KRS.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez bea » sobota, 2 sierpnia 2008, 19:17

iga napisał(a):One najpierw były w ministerstwie. Ministerstwo przekazało je następnie do KRS.

czy to jest wiarygodna informacja? naprawdę najpierw były w ministerstwie? i tam nie utknęły?
:?: :!:
bea

Postprzez iga » sobota, 2 sierpnia 2008, 19:22

Tak. Osoby, ktore złożyły wnioski dzwoniły do KRS i otrzymały informację, że wnioski wpływają do KRS. Można zresztą zadzwonić i się upewnić.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez bladyswit » sobota, 2 sierpnia 2008, 21:07

No właśnie - rozpoczynamy nową akcję : "Telefon do KRS-u". :mrgreen:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » sobota, 2 sierpnia 2008, 21:29

tak swoją drogą KRS - jak ją tak te wnioski przysypały - może będzie mieć wreszcie pojęcie jak się pracuje w rejonie :mrgreen:
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Beatka » niedziela, 3 sierpnia 2008, 17:45

iga napisał(a):tak swoją drogą KRS - jak ją tak te wnioski przysypały - może będzie mieć wreszcie pojęcie jak się pracuje w rejonie :mrgreen:

Obawiam się, że na uzyskanie tej wiedzy, to wniosków jest zbyt mało. Raz: nie tak znowu duża liczba uprawnionych w proporcji do ogólnej liczby sędziów (ale to tylko moja kalkulacja), dwa: nie wszyscy uprawnieni zdecydowali się na złożenie wniosku (tu mam pewność) :wink:
Beatka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kreska » niedziela, 3 sierpnia 2008, 19:37

Beatka napisał(a):
iga napisał(a):tak swoją drogą KRS - jak ją tak te wnioski przysypały - może będzie mieć wreszcie pojęcie jak się pracuje w rejonie :mrgreen:

Obawiam się, że na uzyskanie tej wiedzy, to wniosków jest zbyt mało. Raz: nie tak znowu duża liczba uprawnionych w proporcji do ogólnej liczby sędziów (ale to tylko moja kalkulacja), dwa: nie wszyscy uprawnieni zdecydowali się na złożenie wniosku (tu mam pewność) :wink:

A czy ktoś kto wniosku nie złożył zdradził może motywy swojej decyzji?
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Beatka » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 16:46

kreska napisał(a):
Beatka napisał(a):

A czy ktoś kto wniosku nie złożył zdradził może motywy swojej decyzji?

Mnie nie, ponieważ tę wiedzę mam z drugiej ręki, ale pochodzi od osoby godnej zaufania, przy czym ona sama nie wnikała w motywy. Czasami nie warto naciskać, zwłaszcza, kiedy sytuacja wyraźnie zmierza do "nie bo nie". Ostatecznie jest to chyba pierwsza sytuacja, kiedy powinniśmy wziąć własne sprawy we własne ręce.
Beatka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Markiel » piątek, 29 sierpnia 2008, 09:34

Jestem sędzią z 11 letnim stażem. Do dnia 01 07 2008 r. pierwszą stawkę awansową uzyskiwało się po 7 latach od dnia powołania, a następną po 7 latach od uzyskania I stawki. Zgodnie ze zmianami do ustawy o ustroju sądów powszechnych, które weszły w życie od 01 07 2008 r. - pierwszą stawkę awansową uzyskuje się po 5 latach od wymienionej daty, a następną po 5 latach od uzyskania I stawki awansowej. Ten zapis oznacza, że sędzia, któremu 5 lat służby upłynęło w dniu 30 06 2008 r. otrzymał I stawkę od dnia 01 07 2008 r., a następną otrzyma po upływie dalszych 5 lat, czyli łącznie po upływie 10 lat od daty powołania. W moim przypadku natomiast I stawkę otrzymałem po 7 latach służby (co nastąpiło w listopadzie 2004 r.). Zgodnie zatem z literalnym brzmieniem obecnie obowiązującego u.s.p - następną stawkę otrzymam dopiero w listopadzie 2009 r. - czyli dopiero po 12 latach służby.
Jak z powyższego widać powstała kategoria sędziów bardziej uprzywilejowanych - tych, którzy II stawkę otrzymają o dwa lata wcześniej, niż ci sędziowie, którzy I stawkę otrzymali po 7 latach pod rządami u.s.p. - w brzmieniu przed zmianą, która weszła w życie 01 07 2008 r.
Na ten problem zwróciła uwagę IUSTITIA - wnosząc, aby Ministerstwo Sprawiedliwości przyjęło korzystną dla sędziów wykładnię - nie językową, lecz celowościową. Stosowne pismo jest dostępne na stronie Iustitii.
Mnie odmówiono przyznania II stawki awansowej od 01 07 2008 r.

W tym miejscu chciałby zapytać się kolegów i koleżanki z Forum, czy mają podobne jak jak doświadczenia; czy ewentualnie byliby skłonni rozważyć podjęcie formy nacisku na MS, ewentualnie wystąpić z pozwami do sądu (moim zdaniem można tu mówić o naruszeniu art. 32 konstytucji, który statuuje zasadę równości wobec prawa i zakaz dyskryminacji. Zasada równości wobec prawa oznacza, że jednakowe prawa i obowiązki będą dotyczyć wszystkich osób należących do tej samej kategorii, przy czym wyróżnienie owych kategorii nie będzie arbitralne, lecz oparte na usprawiedliwionych kryteriach możliwych do zaakceptowania w demokratycznym państwie prawnym).
Markiel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Markiel » piątek, 29 sierpnia 2008, 09:35

Jestem sędzią z 11 letnim stażem. Do dnia 01 07 2008 r. pierwszą stawkę awansową uzyskiwało się po 7 latach od dnia powołania, a następną po 7 latach od uzyskania I stawki. Zgodnie ze zmianami do ustawy o ustroju sądów powszechnych, które weszły w życie od 01 07 2008 r. - pierwszą stawkę awansową uzyskuje się po 5 latach od wymienionej daty, a następną po 5 latach od uzyskania I stawki awansowej. Ten zapis oznacza, że sędzia, któremu 5 lat służby upłynęło w dniu 30 06 2008 r. otrzymał I stawkę od dnia 01 07 2008 r., a następną otrzyma po upływie dalszych 5 lat, czyli łącznie po upływie 10 lat od daty powołania. W moim przypadku natomiast I stawkę otrzymałem po 7 latach służby (co nastąpiło w listopadzie 2004 r.). Zgodnie zatem z literalnym brzmieniem obecnie obowiązującego u.s.p - następną stawkę otrzymam dopiero w listopadzie 2009 r. - czyli dopiero po 12 latach służby.
Jak z powyższego widać powstała kategoria sędziów bardziej uprzywilejowanych - tych, którzy II stawkę otrzymają o dwa lata wcześniej, niż ci sędziowie, którzy I stawkę otrzymali po 7 latach pod rządami u.s.p. - w brzmieniu przed zmianą, która weszła w życie 01 07 2008 r.
Na ten problem zwróciła uwagę IUSTITIA - wnosząc, aby Ministerstwo Sprawiedliwości przyjęło korzystną dla sędziów wykładnię - nie językową, lecz celowościową. Stosowne pismo jest dostępne na stronie Iustitii.
Mnie odmówiono przyznania II stawki awansowej od 01 07 2008 r.

W tym miejscu chciałby zapytać się kolegów i koleżanki z Forum, czy mają podobne jak jak doświadczenia; czy ewentualnie byliby skłonni rozważyć podjęcie formy nacisku na MS, ewentualnie wystąpić z pozwami do sądu (moim zdaniem można tu mówić o naruszeniu art. 32 konstytucji, który statuuje zasadę równości wobec prawa i zakaz dyskryminacji. Zasada równości wobec prawa oznacza, że jednakowe prawa i obowiązki będą dotyczyć wszystkich osób należących do tej samej kategorii, przy czym wyróżnienie owych kategorii nie będzie arbitralne, lecz oparte na usprawiedliwionych kryteriach możliwych do zaakceptowania w demokratycznym państwie prawnym).
Markiel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mati » piątek, 29 sierpnia 2008, 11:25

W moim sądzie Prezes - według mnie- źle interpretował usp w poprzedniej wersji,kiedy w 2003r weszła I stawka awansowa a od 2004r II dla tych co mieli 7 i 14 lat pracy.
Skierowałem pismo do Prezesa o podanie podstawy prawnej i otrzymałem odpowiedź, ktora była i znów wg mnie niezgodna z przepisami.
Mimo telefonów i osobistej rozmowy prezes upierał się ,że ma rację.
Jedyną drogą jaką uznałem za stosowną - to wysłałem jego pismo do MS do wydziału Legislacyjno - prawnego o odpowiedź czy Prezes właściwie interpretuje przepisy?
Po miesiącu otrzymałem odpowiedż- że mam rację wraz z wykładnią przepisów - a prezes polecenie wypłaty z wyrównaniem i odsetkami .

Nie muszę pisać jak naraziłem się Prezesowi - miałem dyscyplinarki z byle powodu - nawet ostatnią za korzystanie ze zwolnienia lekarskiego - czy to nie uchybia godności sędziego!!!
mati
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mati » piątek, 29 sierpnia 2008, 11:33

A ja ma pytanie
Nominacje sędziowską otrzymałem w październiku 88, pietnaście lat nienagannej pracy minęło
w X .2003r a pod koniec listopada 2003r zakończyło sie post. dyscypl. upomnieniem .
Jak to się ma do wniosku o awans - czy taki składać ?
obecnie stuknie mi 20 lat pracy jako sędzia.
mati
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!