Udział w akcji, potwierdzenia i dyskusje

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez K.Ierownik » piątek, 29 sierpnia 2008, 19:59

W moim sądzie drugą stawkę awansową dostaje się po 10 latach sądzenia, niezależnie od tego kiedy dostało się I stawkę awansową. Czyli jednak można. Naciskajcie na prezesa. U nas miałbyś już II stawkę awansową.
Ostatnio edytowano piątek, 29 sierpnia 2008, 20:36 przez K.Ierownik, łącznie edytowano 2 razy
K.Ierownik

Postprzez K.Ierownik » sobota, 30 sierpnia 2008, 13:36

Niekoniecznie niezgodne. Na pewno przepisy są obecnie niejasne. O ich interpretacji pisał ostatnio arczi i doszedł do takich samych wniosków jak u mnie w sądzie. Co mój okręg o tym sądzi to nie wiem. Pismo jakieś otrzymał , ale nie wiem od kogo. Nie ja mam tę stawkę, ale mój kolega z pokoju i szczegółami technicznymi się nie interesowałem. Ja dopiero za kilka miesięcy. :sad:
K.Ierownik

Postprzez demokryt » niedziela, 31 sierpnia 2008, 00:29

mati napisał(a):Nie muszę pisać jak naraziłem się Prezesowi - miałem dyscyplinarki z byle powodu - nawet ostatnią za korzystanie ze zwolnienia lekarskiego - czy to nie uchybia godności sędziego!!!

To trzeba było oskarżyć prezia o mobbing :idea:
Cichojta, ścierwy, bo ano sąd idzie!
W.S. Reymont "Chłopi"
demokryt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez skorpion » poniedziałek, 1 września 2008, 14:43

[quote="Markiel"]Jestem sędzią z 11 letnim stażem. Do dnia 01 07 2008 r. pierwszą stawkę awansową uzyskiwało się po 7 latach od dnia powołania, a następną po 7 latach od uzyskania I stawki...
...czy mają podobne jak jak doświadczenia; czy ewentualnie byliby skłonni rozważyć podjęcie formy nacisku na MS, ewentualnie wystąpić z pozwami do sądu (moim zdaniem można tu mówić o naruszeniu art. 32 konstytucji, który statuuje zasadę równości wobec prawa i zakaz dyskryminacji.
Odpowiadam : jestem o rok młodszy stażem, więc mam ten sam problem. Ale ,niestety, rozwiązanie jest dla nas obu niekorzystne. Prawo jest równe i pod rządami starej i nowej ustawy. W chwili jego obowiązywania wszyscy traktowani sa tak samo. Sędzia z jedenastoletnim stażem nie otrzyma dodatku w II stawce w dniu dzisiejszym, a sędzia z 6 letnim stażem będzie miał też dodatek w I stawce, podobnie, jak sedzia z 11 letnim stażem, bo ustawa przewiduje, że stawka II będzie przysługiwała po 5 latach od uzyskania pierwszej. Skoro ustawa skróciła czas oczekiwania na drugą stawkę wszystkim, nie ma podstaw do jakichkolwiek roszczeń. Proponuję wykazać się w tym miejscu należną godnością , bo podstaw prawnych do żądan nie ma. A to, że nas tak traktują władze wykonawcza i ustawodawcza jest podstawą protestów i dni bez wokand. Nie ma co rozdrabniać się na niepotrzebne utarczki.
skorpion
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez joasmy01 » poniedziałek, 1 września 2008, 21:47

Mam identyczną sytuację. Właśnie minęło mi 11 lat pracy, ale realnie oceniając sytuację, trzeba czekać jeszcze rok na II stawkę. Pozdrawiam!
joasmy01
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » poniedziałek, 1 września 2008, 21:57

A ja nominację miałem w styczniu 2001 r. i na drugą awansową muszę czekać 5 lat :evil: :evil: :evil:
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iudex1 » poniedziałek, 1 września 2008, 23:14

A ja jeszcze poczekam ze 3 latka na I awansową :cry:
Patrzeć a widzieć to wielka różnica
iudex1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez markosciel » wtorek, 2 września 2008, 00:03

tylko co to znaczy 15 lat nienagannej służby? I od kiedy się liczy? Od chwili czynu czy od ukarania dyscyplinarnego?

Gdy p. czyn miał miejsce w 1997 r., a kara dyscyplinarna w 2003 r. - to kiedy mja te 15 lat? W 2012 r. czy w 2018 r.? Ze stanu prawnego wynika, że kara dyscyplinarna wydłuża okres do kolejnej stawki o 3 lata. Ale przy awansie poziomym mówi się o nienagannej służbie - więc chodzi jednak chyba o datę czynu? Ale ja juz sie w tym wszystkim zaczynam gubić :???: :shock:
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » środa, 3 września 2008, 10:56

dzisiaj rozmawiałem telefonicznie z KRS -wnioski tkwią w MS
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Bunio » środa, 3 września 2008, 11:48

a MS wstrzymało przesyłanie (i nie ma zamiaru przesyłać) wniosków o awans poziomy do KRS :evil:
Bunio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: shotokanowcem

Postprzez jkbielka » środa, 3 września 2008, 12:15

anpod napisał(a):ja też na swoją stawkę odczekac musze równe 12 lat - nominacja listopad 1996 :)

Chyba razem stawaliśmy u prezydenta
jkbielka
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez Kynas » środa, 3 września 2008, 13:12

U nas druga stawka po 10 latach orzekania niezależnie od tego kiedy uzyskało sie pierwszą
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » czwartek, 4 września 2008, 07:55

Bunio napisał(a):a MS wstrzymało przesyłanie (i nie ma zamiaru przesyłać) wniosków o awans poziomy do KRS :evil:

jakiś czas temu podano, że przesyłane są niezwłocznie....czy ktoś mógłby to ustalić?
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez iga » czwartek, 4 września 2008, 08:09

hmm........to chyba trzeba jakaś kolejną akcję zorganizować :roll:
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez efa » czwartek, 4 września 2008, 16:29

Koleżanka z mojego Sądu, która złożyła wniosek o awans, dzwoniła do KRS-u w drugiej połowie sierpnia i otrzymała informację, że bardzo dużo wniosków z aktami wpłynęło w kartonach z MS - u, ale z powodu przeprowadzki KRS - u czy remontu budynku kartony te, zawierające również akta osobowe sędziów, nie są rozpakowywane.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Maltazar » czwartek, 4 września 2008, 16:34

W moim przekonaniu nieuzasadnione przetrzymanie wniosków stanowiłoby przekroczenie uprawnień czyli przestępstwo.
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez skorpion » piątek, 5 września 2008, 07:53

Coś mi się wydaje, że teraz ruch należy do sędziów, którzy złożyli wnioski o awans poziomy (ja się jeszcze nie kwalifikuję). Każdy powinien sam (telefonicznie ) ustalić, gdzie obecnie jest jego wniosek (już samo to spowoduje nerwówkę w stosownych "organach") a następnie wystosuje wniosek o niezwłoczne nadanie dalszego biegu. Można by na forum przygotować wzory wniosków (krótkie, ale jednolite, wtedy składający je nie będą obawiać się, że są w swym działaniu odosobnieni) i- do dzieła, niech "organy" się zaktywizują. Tylko żelazną konsewkencją, zwaną przez niektórych upierdliwością, można coś wymóc na administracji.
i jeszcze jedno : szczerze odradzam pomysły dotyczące wymyślania, że brak nadania biegu wnioskowi w odpowiednim czasie jest przesztępstwem. To już mogłoby być poczytane za pieniactwo. W dodatku na ogól nie ma jakiejś jednej, konkretnej osoby, która jest za to odpowiedzialna. A jeżeli już - byłby to jakiś prosty urzędnik, który nie zadbał o to, by szef szybko zapoznał się z wnioskami itd. A nie o to chodzi w naszych działaniach, prawda:)?
skorpion
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Maltazar » piątek, 5 września 2008, 10:33

A jeśli jest to działanie celowe ? Bo to świetna metoda. W ten sposób można rozwiązać wiele problemów.
Maltazar
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez skorpion » piątek, 5 września 2008, 11:46

Nawet jeżeli jest to działanie celowe (zapewne chodzi o przetrzymywanie wniosków) to i tak się tego nie udowodni. A najlepszym sposobem na opieszały urząd jest wysyłanie ciągłych pism i monitów. A więc koledzy - kandydaci do awansu - do roboty:))))))
skorpion
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 5 września 2008, 11:48

Zgoda skorpion, kto żyw i zainteresowany awansem niech pisze, będą musieli odpisać.
Darkside

Postprzez a_szymek » sobota, 6 września 2008, 10:21

ja też się nie łapię na awans poziomy, ale tak przyszło mi teraz do głowy
czy MS, które trzyma wnioski i czeka na zmianę przepisów (jeśli tak faktycznie jest) nie podlega pod KPA i czy ta sprawa nie powinna być załatwiona w ciągu miesiąca. Może skarga na bezczynność?
a_szymek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez robak » sobota, 6 września 2008, 11:39

A w razie czego trzeba się zastanowić, czy Ci którzy złożyli wnioski nie mogliby spróbować pozwać potem Skarb Państwa - Ministra Sprawiedliwości o odszkodowanie jeżeli w związku z przetrzymywaniem wniosków w MS nie dostaną awansów poziomych.
robak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » sobota, 6 września 2008, 11:58

z moich info wynika że wnioski zostały wysłane do KRS-u z MS. Zalegają w KRS-ie. KRS miał ostatnio przeprowadzkę i wnioski leżą w kartonach, nierozpakowane.
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Bunio » sobota, 6 września 2008, 17:12

Pracownik KRS-u rejstrujący wnioski (nazwiska nie pamiętam) 2 września 2008 r. w telefonicznej rozmowie oświadczył, iż wiadomo im w KRS, że została złożona bardzo duża ilość takich wniosków, z tym że ani jeden nie wpłynął z Ministerstwa Sprawiedliwości. Dodał, że KRS ma 2 posiedzenia w tym miesiącu i kalendarz tych spotkań jest zamknięty. Jego zdaniem jest 80% szans na to, że w ogóle Ministerstwo utrąci wszystkie awanse poziome. Sędziowie w ministerstwie w ogóle boją się rozmawiać otwartym tekstem na ten temat. Z ministerstwa sprawiedliwości pojawiła się wiadomość, że istnieje zmowa na najwyższym szczeblu ( decyzja polityczna), aby zablokować awanse poziome. To są ostanie bieżące wiadomości prosto ze źródeł. Może ktoś odpowie co jest prawdą? :mrgreen:

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2008 5:23 pm ]
skorpion napisał(a): W dodatku na ogól nie ma jakiejś jednej, konkretnej osoby, która jest za to odpowiedzialna. A jeżeli już - byłby to jakiś prosty urzędnik, który nie zadbał o to, by szef szybko zapoznał się z wnioskami itd. A nie o to chodzi w naszych działaniach, prawda:)?

Jak to nie ma? Szefem każdego resortu i każdego urzędu jest jedna osoba. W tym wypadku min.sprawiedliwości. Ponadto zauważyć należy, że ministerstwo to organ administracyjny i chyba KPA tam powinno też obowiązywać. Należy ustalić datę wpływu wniosku do ministerstwa plus termin KPA i jakiekolwiek przekroczenie powinno się równać aktowi oskarżenia. Jeżeli tak się z nimi nie będzie rozmawiać, to art. przykładowo 2 i 7 konstytucji to kiepskie bajki. W państwie prawa odpowiedzialność karna i dyscyplinarna to podstawa każdego urzędu. ORDNUNG MUSS SEIN :twisted:
Bunio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: shotokanowcem

Postprzez Marc » sobota, 6 września 2008, 17:23

To jest upadek "Sedziowie boja sie rozmawiac na ten temat.." to juz jest sygnał do Władzy ze tak jest z tym niezależnym i niezawislym zawodem ze sie boimy mowic o pewnych rzeczach takich jak nasze sprawy organizacyjne... takie moje spostrzezenie na marginesie wątku głownego.. przepraszam ;)
Marc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!