Zgromadzenia sędziów - stanowiska

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Pudlonka » środa, 23 marca 2011, 00:17

efa napisał(a):dołączyło Krosno i Tarnobrzeg :)

<brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo>

ujawnili by się w końcu Ci utajnieni forumowicze z w/w ;) :cool:
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez kowboj » środa, 23 marca 2011, 16:36

Żeby jeszcze uchwały przesłali...

[ Dodano: Czw Mar 24, 2011 2:24 pm ]
W nieutulonym żalu i bólu pozostając stwierdzam, że brawa dla Zgromadzenia Ogólnego Tarnobrzegu były przedwczesne.
Tarnobrzeg nie przyjął uchwały. Projekt opracowany przez Iustitię tarnobrzeską się nie spodobał i kierownictwo kazało przerobić.
Może projekt zbyt niegrzeczny był.
Jesteśmy pełni nadziei, że Tarnobrzeg jednak się zdecyduje, ponoć w połowie kwietnia następne zgromadzenie. Jeśli nie, z pewnością Ministerstwo zaliczy okręg tarnobrzeski do grona gorących i jednomyślnych zwolenników nowej ustawy, a ocen okresowych w szczególności.

A co w Krośnie było, nie wiemy, bo uchwały nie znamy.
Gdy sędziowie będą walczyć ze sobą, zwycięstwo odniosą wyłącznie politycy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

uchwała Suwałk

Postprzez okapi » piątek, 25 marca 2011, 13:42

Uchwała Zgromadzenia Przedstawicieli Sądu Okręgowego w Suwałkach z dnia 25.03
2011 r.
Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów okręgu Sądu Okręgowego w Suwałkach popiera inicjatywę zwołania okrągłego stołu w sprawie reformy ustrojowej wymiaru sprawiedliwości.
Poprawa kondycji wymiaru sprawiedliwości jest celem sędziów, jak i wszystkich środowisk prawniczych. Koniecznym jest zatem dla ostatecznego, całościowego i jednolitego uregulowania ustroju wymiaru sprawiedliwości poszanowanie głosu sędziów i środowisk prawniczych, wypracowanie w ramach okrągłego stołu wiążącego stanowiska w zakresie niezbędnych zmian ustrojowych.
Proponowane przez Ministerstwo zmiany ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych w zasadniczych kwestiach, bez przeprowadzenia konsultacji i wbrew postulatom zgłaszanym przez przedstawicieli środowiska sędziowskiego, z całą pewnością nie będą prowadziły do poprawy wizerunku polskiego sądownictwa.
Szczególny niepokój Zgromadzenia budzi wprowadzenie nieznanej dotychczas instytucji okresowej oceny pracy sędziów stojącej w sprzeczności z zasadą niezawisłości sędziowskiej. Ewentualne wprowadzenie systemu ocen, wymaga przeprowadzenia rzetelnych badań w zakresie obciążenia pracą sędziów w poszczególnych jednostkach, bowiem nie ulega wątpliwości, że ilość, rodzaj spraw rozpoznawanych przez poszczególnych sędziów w skali kraju różni się zasadniczo. Poważne wątpliwości wywołuje też rozszerzenie kompetencji dyrektora sądu pozbawiające prezesa sądu wpływu na obsadę stanowisk administracyjnych w pionach bezpośrednio współpracujących z sędziami.
Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów okręgu Sądu Okręgowego w Suwałkach wyraża obawę, że forsowanie projektu tych zmian w obecnym kształcie stanowi zagrożenie dla niezależności sądownictwa i niezawisłości sędziów.
Zgromadzenie popiera również stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa z dnia 14 października 2010 r. w sprawie projektowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości wydłużenia okresów pracy na stanowisku referendarza sądowego i asystenta sędziego umożliwiających ubieganie się o stanowisko sędziego sądu rejonowego.
Zgromadzenie Przedstawicieli okręgu Sądu Okręgowego w Suwałkach wyraża głębokie zaniepokojenie propozycjami zmian do ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, które w projekcie Ministerstwa Sprawiedliwości zmierzają do pozbawienia asystentów sędziów i referendarzy sądowych , na poprzednio obowiązujących zasadach, uprawnienia do zgłaszania kandydatur na wolne stanowisko sędziowskie.
Propozycje te naruszają konstytucyjne zasady ochrony prawa nabytych, bezpodstawnie stawiając w uprzywilejowanej pozycji przyszłych absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

późno tylko dlatego ,że termin zgromadzenia u nas systematycznie sie odsuwał :cry: z innych przyczyn( połaczenie z oceną kandydatów do SO,co wiązało się ze zwłoką)
okapi

Re: uchwała Suwałk

Postprzez Volver » piątek, 25 marca 2011, 14:04

okapi napisał(a):Uchwała Zgromadzenia Przedstawicieli Sądu Okręgowego w Suwałkach z dnia 25.03
2011 r.
Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów okręgu Sądu Okręgowego w Suwałkach popiera inicjatywę zwołania okrągłego stołu w sprawie reformy ustrojowej wymiaru sprawiedliwości...

GRATULACJE DLA ZGROMADZENIA SO W SUWAŁKACH
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez kzawislak » piątek, 25 marca 2011, 14:50

Suwałki, Gdańsk, Krosno, Tarnobrzeg <brawo>

Pozostało już tylko 15 okręgów !! Białystok, Częstochowa, Elbląg, Kalisz, Kielce, Konin, Krosno, Łódź, Nowy Sącz, Ostrołęka, Przemyśl, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Warszawa Praga.

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 1:51 pm ]
znaczy 14 - bo Białystok też już chyba podjął uchwałę
kzawislak

Postprzez Volver » piątek, 25 marca 2011, 15:14

kzawislak napisał(a):Suwałki, Gdańsk, Krosno, Tarnobrzeg <brawo>

Pozostało już tylko 15 Okręgów... Konin...

W Koninie jest Zgromadzenie 1 kwietnia 2011...Czy sędziowie z Konina zachowają się jak sędziowie z Krosna czy jak ci ...nadal n i e z d e c y d o w a n i...z Tarnobrzegu?

<mysli>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez kowboj » piątek, 25 marca 2011, 15:19

kzawislak napisał(a):Suwałki, Gdańsk, Krosno, Tarnobrzeg <brawo>

Pozostało już tylko 15 okręgów !! Białystok, Częstochowa, Elbląg, Kalisz, Kielce, Konin, Krosno, Łódź, Nowy Sącz, Ostrołęka, Przemyśl, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Warszawa Praga.

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 1:51 pm ]
znaczy 14 - bo Białystok też już chyba podjął uchwałę

Nie przeczytałąś, że Tarnobrzeg nie podjął uchwały...

Pozostało 14 albo 15 okręgów: Częstochowa, Elbląg, Kalisz, Kielce, Konin, Krosno (podobno uchwała została podjęta, ale nie mamy treści), Łódź, Nowy Sącz, Ostrołęka, Przemyśl, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Tarnobrzeg, Warszawa Praga.
kowboj
VIP
VIP

Postprzez Volver » piątek, 25 marca 2011, 15:24

kowboj napisał(a):Krosno (podobno uchwała została podjęta, ale nie mamy treści)

przedzwońcie do nich... ;)
Volver
VIP
VIP

Postprzez kzawislak » piątek, 25 marca 2011, 15:33

przeczytałam to:

a jakby co, to brawa na zachętę ;)
kzawislak

Postprzez M.P. » piątek, 25 marca 2011, 16:36

Jako sędzia z okręgu krośnieńskiego zapewniam, że uchwała została podjęta, chyba jednogłośnie. Nie jestem członkiem zgromadzenia ale wiadomośc jest oficjalna i z pewnego źródła ( od członka zgromadzenia z mojego SR).
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » piątek, 25 marca 2011, 16:41

M.P. napisał(a):Jako sędzia z okręgu krośnieńskiego zapewniam, że uchwała została podjęta, chyba jednogłośnie. Nie jestem członkiem zgromadzenia ale wiadomośc jest oficjalna i z pewnego źródła ( od członka zgromadzenia z mojego SR).

DZIĘKUJĘ KOLEGO ZA POTWIERDZENIE! to jeszcze tylko 14 okręgów...
Jeszcze raz brawa! :>
Volver
VIP
VIP

Postprzez AQUA » piątek, 25 marca 2011, 16:59

KOLEŻANKO :)
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Volver » piątek, 25 marca 2011, 17:04

AQUA napisał(a):KOLEŻANKO :)

dziękuję... KOLEŻANKO!Z ziemi krosnieńskiej...
Volver
VIP
VIP

Postprzez Pudlonka » piątek, 25 marca 2011, 20:30

Volver napisał(a):
AQUA napisał(a):KOLEŻANKO :)

dziękuję... KOLEŻANKO!Z ziemi krosnieńskiej...

:cool:
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » piątek, 25 marca 2011, 22:44

no Sieradz był reprezentowany na zebraniu Oddziałów ...., więc ...
A Kielce ? :roll:
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Sandman » piątek, 25 marca 2011, 22:52

Brawo Suwałki! Brawo Krosno!
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez kowboj » sobota, 26 marca 2011, 01:47

M.P. napisał(a):Jako sędzia z okręgu krośnieńskiego zapewniam, że uchwała została podjęta, chyba jednogłośnie. Nie jestem członkiem zgromadzenia ale wiadomośc jest oficjalna i z pewnego źródła ( od członka zgromadzenia z mojego SR).

Oj, nareszcie odezwał się ktoś z okręgu krośnieńskiego. Dziękujemy!
Nie mamy tam w ogóle kontaktu... ani jednego członka Iustitii...
Teraz pozostaje nam tylko zdobyć jakoś treść uchwały. Może trzeba drogą oficjalną.
kowboj
VIP
VIP

Postprzez Pudlonka » sobota, 26 marca 2011, 12:32

kowboj napisał(a):

Teraz pozostaje nam tylko zdobyć jakoś treść uchwały. Może trzeba drogą oficjalną.

chyba lepiej oficjalną :mrgreen:

- zobacz też Kto podwał dane dotyczące dni bez wokand i czerwonych kartek .... :cool:
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez kowboj » sobota, 26 marca 2011, 14:38

Pudlonka napisał(a):
kowboj napisał(a):

chyba lepiej oficjalną :mrgreen:

- zobacz też Kto podwał dane dotyczące dni bez wokand i czerwonych kartek .... :cool:

Dni bez wokand droga oficjalna, czerwone kartki nikt.
kowboj
VIP
VIP

Postprzez M.P. » sobota, 26 marca 2011, 18:33

Kowboj napisał: Dni bez wokand droga oficjalna, czerwone kartki nikt.
NIEPRAWDA- Dowód:

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:20 am

--------------------------------------------------------------------------------
coś się nie chce wysłać. SR Krosno 23 sędziów - 0 wokand.
TO NA DOWÓD, ŻE BYŁY Z FORUM PODAWANE INFORMACJ3E. TO MÓJ POST :lol: z
30 maja 2008. Było ich znacznie więcej ode mnie i drugiej osoby z mojego sądu bardzo aktywnej na forum i w propagowaniu wszystkich akcji <luzik>
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » sobota, 26 marca 2011, 20:21

M.P. napisał(a):Kowboj napisał: Dni bez wokand droga oficjalna, czerwone kartki nikt.
NIEPRAWDA- Dowód:

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:20 am

--------------------------------------------------------------------------------
coś się nie chce wysłać. SR Krosno 23 sędziów - 0 wokand.
TO NA DOWÓD, ŻE BYŁY Z FORUM PODAWANE INFORMACJ3E. TO MÓJ POST :lol: z
30 maja 2008. Było ich znacznie więcej ode mnie i drugiej osoby z mojego sądu bardzo aktywnej na forum i w propagowaniu wszystkich akcji <luzik>

BRAWO M.P.

dlatego też proszę Zarząd o lepsze zorganizowanie łączności pomiędzy strukturami Iustititi--nie tylko należy "czekać NA "..ale i "wychodzić DO" z informacją--w dodatku informacja ta powinna być kreatywna i powinna zachęcić do podjęcia akcji w "terenie""samo "piętnowanie" w stylu :"nadal nie podjęło uchwał 14 zgromadzeń"--to żadna "informacja" i żadna inspiracja.
Volver
VIP
VIP

Postprzez kowboj » sobota, 26 marca 2011, 20:38

Dziękuję za informacje. Odszczekuję... ale tylko częściowo, niestety.
Bo forum to jest forum, a Iustitia to Iustitia. Trzeba to odróżniać, bo stawianie znaku forum = Iustitia szkodzi jednemu i drugiemu.
Faktem jest, co mnie bardzo martwi, że nie mamy w okręgu krośnieńskim ani jednego Iustitianina czy Iustitianki, a wieści o tym, co się dzieje, musimy otrzymywać jako organizacja. Wieszanie informacji na forum dobra rzecz, ale pamiętajmy, że nie oznacza to poinformowania Zarządu Iustitii. W końcu nie jest napisane, że akurat do tego wątku zajrzy ktoś z Zarządu.
kowboj
VIP
VIP

Postprzez Volver » sobota, 26 marca 2011, 21:14

kowboj napisał(a):forum to jest forum, a Iustitia to Iustitia.

To święte słowa! ;)
Jednakże można wykorzystywać nowoczesne techniki informacyjne i pijarowskie oraz doświadczenia forumowe..w działaniu starszej pani...
Volver
VIP
VIP

Postprzez kowboj » niedziela, 27 marca 2011, 01:48

Volver napisał(a):
kowboj napisał(a):forum to jest forum, a Iustitia to Iustitia.

To święte słowa! ;)
Jednakże można wykorzystywać nowoczesne techniki informacyjne i pijarowskie oraz doświadczenia forumowe..w działaniu starszej pani...

Jakiej starszej pani? Iustitia ma 20 lat, to smarkula w porównaniu z nami!
A ja mam trochę więcej, ale się za starszego pana nie uważam. Jak przejdę w stan spoczynku, to porozmawiamy. ;p
kowboj
VIP
VIP

Postprzez Volver » niedziela, 27 marca 2011, 16:19

kowboj napisał(a):Iustitia ma 20 lat, to smarkula w porównaniu z nami!

Właśnie!
Wszak chodzi w tym liczeniu lat o Ducha, a nie o ich bieg. SSP Iustitia w pewnym momencie swojego rozwoju zaczęła się zachowywać nie na swe czasy, zwłaszcza na te, kiedy sędziowie przestali być pieszczochami władców tego kraju.Musiała sięgnąć po eliksir młodości-po nowego Ducha, stając wobec wyboru przejścia na stronę "zadowolonych" z istniejącego status quo, bądź cierpliwego dryfowania po mieliznach, wyznaczanych przez polityków.
Czasy są jednak nadal tego rodzaju, że SSP Iustitia musi być nadal młoda Duchem i nie może w swych zachowaniach powtarzać zachowań sprzed wielkiej zmiany warty, która odbyła się kilka lat temu. Odnosi się to także do sposobu jej działania, przekazu informacji, do sposobu komunikacji w pionie i w poziomie(bo o tym od kliku dni mówię i to poruszam-nie wchodzę w kwestie dalsze, bo te akurat nie zajęły mojej uwagi.Widzę, że dzisiaj ogromna role odbywa przekazywanie informacji : ma ono funkcję bierną i funkcję czynną--użyję brzydkiego słowa :propagandową.jeżeli zatem "Iustitia" nie będzie docierać z szybkimi komunikatami, o tych rzeczach, które czyni dla środowiska sędziowskiego ogromnym nakładem sił jego pojedynczych członków, to jej zasługi, po pierwsze : będą przejmowane przez inne pseudociała sędziowskiego przedstawicielstwa, a koledzy zastanawiający się czy "wejść w Iustitię czy nie", będą nadal się zastanawiali.Kropla informacji drąży skałę niewiedzy...Pomijam już inne aspekty--utworzenia sprawnej i aktywnej sieci informacji--chociażby podanie informacji w innych poważniejszych sprawach, które tak bulwersowały środowisko i je dzieliły w dniach bez wokand.
Volver
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!