usp w sejmie - podkomisja

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez art_60 » czwartek, 24 marca 2011, 16:27

Gotka napisał(a):no ale nie zaprzeczysz, że teraz rządzi PO i to akurat ci rządzący wprowadzają amawiany na posiedzeniu projekt?

jesteśmy rządzeni przez polityków i dlatego nie każde mówienie o nich jest wyrażaniem swoich poglądów politycznych stanowiącym odstępstwo od zasady apolityczności sędziów

ta zasada nie może prowadzić do zakazywania mówienia o polityce w ogóle i nie oznacza że sedziowie się nią - w znaczeniu aktualnej sytuacji w rządzeniu krajem - nie interesują

w końcu, jeśli ty nie interesujesz się polityką, to polityka prędzej czy później zainteresuje się tobą

a nami sędziami się zainteresowała bardzo i w niekorzystny dla nas sposób
Też, jak Gotka uważam, że nie mozna przesadzać z ,,poPRAWNOŚCIĄ ApoLITYCZNĄ" - za przeproszeniem oczywiście :mrgreen:
Najgorsze niewolnictwo zaczyna się wtedy, gdy niewolnik polubi swoje kajdany.
art_60
VIP
VIP

Postprzez Gotka » czwartek, 24 marca 2011, 16:52

Darkside napisał(a):ale kontekst tych konkretnych wyPOwiedzi jest najczęściej jednoznaczny

a dla mnie nie jest tak jednoznaczny i dlatego uważam, że to jest czepialstwo
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez ossa » czwartek, 24 marca 2011, 17:45

Ja bym tego nie nazwała czepialstwem Gotko. Trzeba bowiem spojrzec na formę wypowiedzi na różnych forach internetowych i pod różnymi artykułami. Osoby formułujące w ten sposób swoje wyPOwiedzi w jednoznaczny sPOsób prezentują konkretne poglądy polityczne. Dlatego już kiedyś o tym wspominałam, żeby tak nie PISać, bo nie chciałabym aby nasze forum utożsamiane było z poglądami prezentowanymi na forach ogólnodostępnych i z takim sposobem wypowiedzi.

Piszmy normalnie :-D
ossa
VIP
VIP

Postprzez Gotka » czwartek, 24 marca 2011, 17:48

mnie się nadal wydaje, że przesadzacie z tą ostrożnością
ale sama tak nie piszę i pisać nie bedę
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez rosan » czwartek, 24 marca 2011, 18:03

a,propos posła Kozdronia,to jak widać szybciutko się zorientował,że bycie sędzią jest,...no takie nieefektywne,ergo jest osobą inteligentną i przewidującą,w sam raz zdatną na szefa komisji,podkomisji a może szefa szefów wszystkich szefów podkomisji,wszak jego poglądy od dawna są znane,choćby http://sejmometr.pl/wypowiedz/XQtBW

[ Dodano: Czw Mar 24, 2011 5:04 pm ]
faktycznie coś za dużo tych "po" :mrgreen:
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » czwartek, 24 marca 2011, 18:04

Gotka napisał(a):mnie się nadal wydaje, że przesadzacie z tą ostrożnością
ale sama tak nie piszę i pisać nie bedę

Mi również to nie przeszkadza. Rozumiem, że komuś może ale nie wiem czy warto z tego robić problem :roll:
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez censor » czwartek, 24 marca 2011, 19:41

@Gotka, @Art_60
Moje poparcie, sam już toczyłem na ten temat polemiki.
Nie przesaadzajmy z tą ostrożnością i poprawnością polityczną.
Jak by rządził PiS i urządzał nam taki pasztet jaki urządza teraz PO, to ja pierwszy się z nich będę napierniczał.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Volver » czwartek, 24 marca 2011, 19:59

rosan napisał(a):a,propos posła Kozdronia,to

proponuję poczytać ,co wygadywał poseł Jerzy Kozdroń w Sejmie, aby zrozumieć "głęboka filozofię", którą się kieruje...w swej wizji zmian ustroju sądów powszechnych

6 kadencja, 26 posiedzenie, 4 dzień (24-10-2008)

53 punkt porządku dziennego:
Pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk 1128).

Poseł Jerzy Kozdroń:

Ponieważ pani poseł w co drugim zdaniu używała mojego nazwiska, ośmieliłem się jednak wystąpić w tym trybie.

Pani poseł, my się nie rozumiemy. Pani przedstawia tu katastroficzną wizję sądownictwa polskiego, jeśli nie zostanie uchwalona ta ustawa. A ja uważam wręcz odwrotnie. Dzisiaj asesorzy powołani na asesorów przed wydaniem wyroku, referendarze, którzy będą pełnić pełną funkcję przez co najmniej 2 lata i mają zdany egzamin sędziowski, bo mamy takich aplikantów egzaminowanych, osoby wykonujące wolne zawody, radcowie, adwokaci, notariusze i przedstawiciele innych zawodów prawniczych mają możliwość przejścia do zawodu sędziowskiego.

(Poseł Mirosława Masłowska: Za co?)

(Głos z sali: Ale nie przejdą...) (Poruszenie na sali)

Panie pośle, mam swoją teorię na ten temat, dlaczego nie przejdą. Wychodzę z takiego założenia...

Tłumaczono panu posłowi, że postąpi deprecjacja zawodu sędziego, tłumaczono że nie rzucą się do tego zawodu ani radcowie, ani notariusze, ani adwokaci

I gdyby nie szalona(a czasem niepoważna) praca KRSu , która doprowadziła do tego, że asesorowie stali się sędziami, to zapaść w sądownictwie byłaby jeszcze większa...bo spraw nie ubyło,a wręcz przybyło i będzie przybywać, jak takie pomysły jak e-sądy, będą się pojawiać.

Poza tym - należy mówić o tym , co jest.Na razie partią. która forsuje oceny i menadżera sądu jest PO.I jest to fakt.Forsuje to nie dla dobra Polski, tylko dla dobra funkcjonariuszy partyjnych.I proszę ich nie bronić, tam gdzie należy ich po prostu piętnować.To poseł tej partii,poseł Jerzy Kozdroń, z PO powiedział, że politycy muszą kontrolować sędziów czy też władzę sądowniczą: z pewnością jest zapis tego przemówienia posła Jerzego Kozdronia.Uważam , że ta wypowiedź posła tej danej partii powinna zostać napiętnowana, także przez sympatyków tej partii.Chyba , ze uważają podobnie.

[ Dodano: Czw Mar 24, 2011 8:03 pm ]
rosan napisał(a):a,propos posła Kozdronia,to jak widać szybciutko się zorientował,że bycie sędzią jest,...no takie nieefektywne,

Poseł Jerzy kozdroń urodził się 23.10.1950 roku w Mrągowie.Ukończył studia na Wydziale Prawa UMK w Toruniu.W latach 1974-1976 był aplikantem sądowym w SW Olsztynie, następnie w SW w Gdańsk.W 1975 roku był aplikantem w SR Kwidzynie., gdzie został sędzią sądu Rejonowego.W latach 1978-1981 należał najpierw do ZSM i później do PZPR.W dniu 17.12.1981 r. zrezygnował z funkcji sędziego.Podobno w proteście przeciwko stanowi wojennemu...(nie sprawdzałem tego faktu) Od 1982 roku założył? kancelarię radcy prawnego....to tyle odnośnie zrezygnowania z pracy sędziego drogi rosan--albo kombatanctwo, albo zimne wyrachowanie...można popytać kolegów z tamtego okresu... ;) W miejscowości Kwidzyn startował na Burmistrza tej miejscowości. W tej miejscowości prowadzi działalność kancelarię notarialną osoba o nazwisku Barbara.Kozdroń. Aleksandra Kozdroń to była dziewczyna? II męża Marty Kaczyńskiej.Powiślański Bank Spółdzielczy to było miejsce pracy owego człowieka i A.Kozdroń.
Jerzy Kozdroń od 1990 r. związany z działalnością samorządową.Początkowo Kongres Liberalno_demokratyczny, do 1994 Unia Wolności...z której odszedł...od 2005 r. poseł z PO.Interpelacje i występienia sejmowe--raczej lapidarne...Stan majątkowy podczas sprawowania funkcji poselskich ...można poczytać...

Kim jest poseł Jerzy Kozdroń?myślę, że używanie pojęcia "były sędzia" jest nieporozumieniem.Jest to radca prawny,prowadzący sporą kancelarię, obsługującą jakieś pokaźne podmioty, wspomaga go.B.Kozdroń z jej kancelaria notarialną.Córka / w jakimś banku?

Na jego miejscu nie zależałoby mi na jakiejś szczególnej pozycji sędziów.Doskonale z kolegami z partii poradziłbym sobie sam ze wszystkim jako obywatel tego biednego kraju...bananowej, nieomal, republiki.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Re: usp w sejmie - podkomisja

Postprzez larakroft » czwartek, 24 marca 2011, 22:15

Volver napisał(a):
Brawo Iusticjanie. To ogrom pracy ze strony sędziów wymienionych przez larę.!Tak trzymać.
<brawo>

Na brawa za przygotowanie naszego stanowiska (zresztą bardzo często przywoływanego w trakcie komisji) zasługują przede wszystkim Dreed, Iga, Pani Aqua, Adela, Jarocin, K.Ierownik, Kasia i Tomek (Z.) <brawo> <brawo> Jeżeli kogoś pominęłam, bardzo przepraszam. :oops:
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

2500

Postprzez Włóczykij » czwartek, 24 marca 2011, 22:41

Przyjętym jest z logiki zdarzeń, że rząd tworzy większość sejmowa.
Projekt praw przygtowywany jest przez rząd (wiadomym jest jak wyglądała kwestia nieuwzględniania zmian w toku konsultacji, jaka była opinia Centrum Legislacyjnego etc.).
Projekt ma być opracowywany w sejmie, gdzie mamy powrót do koalicyjnej więkoszości i to determinuje prace nad projektem.
O co chodzi ? Taka fikcja, farsa...
Rząd z racji swej odpowiedzialności powinien mieć instrumenty do realizacji swych zadań.
No ale w kwestii rangi projektu, o którym tu mowa, to jednak nie o to chodzi.
Dla nas tu to oczywistość.
Dlaczego jednak nie stanowi to przedmiotu druzgoczącej krytyki /tu chyba tylko media mogą wchodzić w grę .../.
Wprawdzie nie jest sytuacja, jak słynne prace komisji nad "i czasopiisma", ale jednak czuje się, że jakoś tak się tu robi na rzeczy...
Na pewno nie chodzi o spisek czy inne knucie, ale żeby tak się spieszyć, tak bez żadnej żenady ... będąc głuchym na cokolowiek; gdyby potem były tylko siły na to, to ciekawe wydanie prac legislacyjnych by było - propozycje, kontrporpozycje (obie zu uzasadnieniami) i wynik głosowania ...może w końcu jakaś legislacja zobrazowałaby jak się rzecz ma, bardzo dobry przykład by był .. może nawet jakis grant europejski by się udało pozyskać na - prace legislacyjne w pańswie potransformacyjnym ...

Wykonanie teledysku b.kusi - na początek dla kogoś z zamiłowaniami muzycznymi wystarczyłoby wykonanie miksu - słowa w/w na tle muzyki i jakieś obrazki. To kto lubi taką zabawę i ma możliwości techniczne ? :roll:
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez ujw » czwartek, 24 marca 2011, 22:42

Brawo znakomitej ekipie!!!! <brawo> Jesteśmy Waszymi dłużnikami!
ujw

Postprzez Sandman » czwartek, 24 marca 2011, 23:51

Dzięki za Wasz trud i czas!
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez Włóczykij » piątek, 25 marca 2011, 22:47

no właśnie, a w ogóle to mam nadzieję, że mimo opisywanych chwil do zwątpienia, to wiecie, że warto tam być, z pewnością tutaj tak uważamy :!:
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » niedziela, 27 marca 2011, 20:51

Brawo!!!! :>

PS. adelciu, wróciłem ;)
Dred

Postprzez adela » niedziela, 27 marca 2011, 20:53

<trzepotrzęs>
adela
Moderator
Moderator

Postprzez wanam » niedziela, 27 marca 2011, 22:13

kiedyś zwracałem się z zapytaniem w trybie dostępu do informacji publicznej do kancelarii sejmu i dostałem odpowiedź, że interesujące mnie posiedzenia podkomisji są nagrywane -

posiedzenia interesującej podkomisji też są nagrywane?
wanam
VIP
VIP

Postprzez jarocin » poniedziałek, 28 marca 2011, 12:59

wanam napisał(a):kiedyś zwracałem się z zapytaniem w trybie dostępu do informacji publicznej do kancelarii sejmu i dostałem odpowiedź, że interesujące mnie posiedzenia podkomisji są nagrywane -

Zwróciłem się o nagranie z poprzedniego piosiedzenia ok. 3 tygodnie temu - na razie nie mam odpowiedzi.
jarocin

Postprzez Volver » poniedziałek, 28 marca 2011, 16:21

jarocin napisał(a):
wanam napisał(a):kiedyś zwracałem się z zapytaniem w trybie dostępu do informacji publicznej do kancelarii sejmu i dostałem odpowiedź, że interesujące mnie posiedzenia podkomisji są nagrywane -

Zwróciłem się o nagranie z poprzedniego piosiedzenia ok. 3 tygodnie temu - na razie nie mam odpowiedzi.

czyżby poseł J.Kozdroń bał się wystąpić w teledysku? :mrgreen:
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 28 marca 2011, 18:34

no coż i zdjęcia do collage starczą :roll: :-D
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » poniedziałek, 28 marca 2011, 18:47

Volver napisał(a):
jarocin napisał(a):

czyżby poseł J.Kozdroń bał się wystąpić w teledysku? :mrgreen:

czeba materiał odpowiednio obrobić przecie :roll:
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez Volver » sobota, 2 kwietnia 2011, 11:14

Czy już nadesłano zapis i niefortunną, albo celową wypowiedź posła Jerzego Kozdronia?
Wypadałoby poinformować o niej sędziów, którzy nie byli na posiedzeniu Podkomisji, a nie chciałoby się jej przekręcać...
Volver
VIP
VIP

Postprzez wanam » wtorek, 5 kwietnia 2011, 11:21

Volver napisał(a):Czy już nadesłano zapis i niefortunną, albo celową wypowiedź posła Jerzego Kozdronia?
Wypadałoby poinformować o niej sędziów, którzy nie byli na posiedzeniu Podkomisji, a nie chciałoby się jej przekręcać...

maksymalnie wykorzystają przysługujący im czas... kotlety odgrzewane odwrotnie niż bigos już tak nie smakują
wanam
VIP
VIP

Postprzez Volver » wtorek, 5 kwietnia 2011, 18:45

wanam napisał(a):
Volver napisał(a):Czy już nadesłano zapis i niefortunną, albo celową wypowiedź posła Jerzego Kozdronia?

maksymalnie wykorzystają przysługujący im czas... kotlety odgrzewane odwrotnie niż bigos już tak nie smakują

może dobrym sposobem jest położyć zwyczajny dyktafon i nagrywać?W sumie, jeżeli padłyby słowa, że politycy (w imieniu ,których przemowę wygłaszał poseł Jerzy Kozdroń) chcą kontrolować sędziów..to czy to będzie w oficjalnym zapisie czy też w zapisie naszym...nie zmienia to faktu, że te słowa padły..Wtedy można publicznie zapytać o wyjaśnienie o własny zapis...i wtedy-myślę protokół znajdzie się jak najszybciej wysmażony kotlet...
Volver
VIP
VIP

Postprzez larakroft » wtorek, 5 kwietnia 2011, 21:57

Dziś odbyło się kolejne posiedzenie podkomisji. Z uzyskanych relacji wiem, że nastąpiło gwałtowne przyspieszenie prac - komisja doszła do art. 47. Prawdopodobne jest więc ich zakończenie nawet w tym tygodniu.
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:52

larakroft napisał(a):Dziś odbyło się kolejne posiedzenie podkomisji. Z uzyskanych relacji wiem, że nastąpiło gwałtowne przyspieszenie prac - komisja doszła do art. 47. Prawdopodobne jest więc ich zakończenie nawet w tym tygodniu.

szybki proces-marny wyrok :-D
don't worry lara...
oznacza to, jak bardzo się boją posłowie PO .bardzo. ;)
muszą w łapkach przynieść tą swoją marną pracę do Sejmu, aby te mógł to i to, aby ktoś mógł zatrąbić,lecz nie wiem,w co go pakuje nasz drogi K.K. ;) na miejscu obecnego szefa rządu nie wierzyłbym, ani jednemu zapewnieniu obecnego szefa MS-u...
Volver
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!