usp w Komisji Sprawiedliwości

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

usp w Komisji Sprawiedliwości

Postprzez AQUA » sobota, 4 czerwca 2011, 10:30

AQUA
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » sobota, 4 czerwca 2011, 12:25

"Rozpatrzenie sprawozdania podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3655) oraz poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych (druk nr 3361) – sprawozdawca poseł Jerzy Kozdroń."

a to sprawzodanie gdzieś ujawnione, że się zapytam bez poszukania sama

ps. dziewczęta moje medialne, a może by tak wywiad z panem posłem :roll: /nikt nie mówi o dręczeniu :roll: /
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Volver » niedziela, 5 czerwca 2011, 07:04

Zespole medialny do dzieła!Można poprosić Przewodniczącego Komisji posła Ryszarda Kalisza o możliwość zarejestrowania tak prześwietnego opracowania posła Jerzego Kozdronia?I przedstawić w naszej TV sędziowskiej?

[ Dodano: Nie Cze 05, 2011 7:05 am ]
do 7 czerwca 16.15 trochę czasu jest.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez adela » niedziela, 5 czerwca 2011, 21:51

Jest w toku uzyskiwanie zgody na nagrywanie. Jak wszystko będzie ok, to oczywiście nagramy. Trwają prace nad tym, aby ruszyła strona, gdzie będziemy mogli zawieszać te nagrania. Cierpliwości.
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez Michał 007 » wtorek, 7 czerwca 2011, 22:12

Michał 007
VIP
VIP

Postprzez AQUA » wtorek, 7 czerwca 2011, 22:44

"W czasie trwającego cztery godziny posiedzenia sejmowej komisji przyjęła ona - większością PO przeciw głosom PiS - 14 z ponad 80 proponowanych zmian."

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/5 ... zumie.html
AQUA
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » wtorek, 7 czerwca 2011, 23:03

Skoro odroczyli, to być może nie zdążą z uchwaleniem, bo ma być jeszcze tylko kilka posiedzeń sejmu do wyborów. W międzyczasie przerwa wakazyjna no i kampania wyborcza. Przecież pan poseł przedwodniczący będzie się przede wszystkim teraz musiał starać o mandat, a nie o jakąś ustawę. Kto wie, może kampania wyborcza, wybory, wakacje, niewybudowane autostrady i fuszerka na stadionie narodowym nas uratują.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez AQUA » wtorek, 7 czerwca 2011, 23:12

http://www.rp.pl/artykul/670308_Poslowi ... ctwie.html

Posłowie za zmianami w sądownictwie
AQUA
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » wtorek, 7 czerwca 2011, 23:16

hm, ręce opadają... no ale autostrady też mieli zbudować i ta autostradowa mizeria w kontekście naszej ustawy budzi jakąś moją nadzieję :)
jaro123
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » wtorek, 7 czerwca 2011, 23:23

no nie chcę defetyzmu, ale ta nowelizcja to wszak nie budowa ( w sensie coś konstruktywnego, a wiadomo, co łatwiej ...)
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez chomik » środa, 8 czerwca 2011, 08:21

A gdzie jest dostepna wersja zmian usp z "autopoprawkami"?
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kowboj » środa, 8 czerwca 2011, 09:20

To, co się działo na komisji, jest po prostu NIE DO OPISANIA. Mam nadzieję, że relacja video będzie szybko zmontowana, to każdy sobie obejrzy.
Gdy sędziowie będą walczyć ze sobą, zwycięstwo odniosą wyłącznie politycy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez amelius » środa, 8 czerwca 2011, 10:03

Drogi kowboju, zanim to nastąpi, opisz co się działo, tak barwnie i ciekawie to robisz... :cool:
amelius

Postprzez rudy kot » środa, 8 czerwca 2011, 10:15

kowboj napisał(a):To, co się działo na komisji, jest po prostu NIE DO OPISANIA. Mam nadzieję, że relacja video będzie szybko zmontowana, to każdy sobie obejrzy.

Postaramy się, bo rzeczywiście warto to obejrzeć.... ;)
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Marred » środa, 8 czerwca 2011, 11:35

Włóczykij napisał(a):"Rozpatrzenie sprawozdania podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3655) oraz poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych (druk nr 3361) – sprawozdawca poseł Jerzy Kozdroń."

a to sprawzodanie gdzieś ujawnione, że się zapytam bez poszukania sama

ps. dziewczęta moje medialne, a może by tak wywiad z panem posłem :roll: /nikt nie mówi o dręczeniu :roll: /

Proszę bardzo.

http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=442#article

Pan poseł już udziela wywiadów.

Polecam lekturę odpowiedzi na pierwsze pytania (historyczno – martyrologiczne) i na ostatnie, dotyczące zasług i obecnej aktywności Pana posła. ( Część środkowa to sprawy lokalne, przeznaczone dla wyborców, tj. pracodawców Pana Kozdronia.)

Do niedawna myślałem, że „złym duchem” tych wszelkich wołających o pomstę do nieba zmian był nasz kolega, sędzia, obecnie już administracyjny, Jacek Czaja, a tu okazuje się, że za wszystkim stoi Pan Poseł.

PS
Pod artykułem mamy możliwość jego skomentowania. Może warto by było odnieść się merytorycznie do poszczególnych, zaprezentowanych przez Pana posła tez?
Część jego wyborców na pewno to przeczyta.
Marred
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » środa, 8 czerwca 2011, 11:41

I ostatnia rzecz, którą skończyłem, ale nie jest jeszcze uchwalona, to ustawa o ustroju sądów powszechnych. Jest to kardynalna w mojej ocenie zmiana konstytucji sądownictwa. W pierwszym okresie po odzyskaniu suwerenności Państwa, chodziło o to, żeby władza sądownicza poczuła, że jest trzecią władzą. W tej kadencji sejm zmienił ustawę o wynagradzaniu sędziów, podnosząc wynagrodzenia poprzez wprowadzenie obiektywnych mechanizmów ich przyznawania. Wynagrodzenia sędziów jako wielokrotność średniej krajowej i żadna władza wykonawcza nie ma na to wpływu. Sędziowie mają swoje prawa, w tym niezawisłość i komfort wykonywania tego zawodu. Teraz wszystko jest... lecz efektów nie ma. Statystyka jest nieubłagalna. Mamy w Europie najwięcej sędziów, ale i największe zaległości w załatwieniu spraw. Ta ustawa ma doprowadzić do efektywnego sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Każdy ma prawo oczekiwać, że jego sprawa zostanie załatwiona w rozsądnym terminie. Dlatego należy wprowadzić okresowe oceny sędziów. Praca sędziego jest niewymierna, ale z perspektywy czterech lat jesteśmy w stanie powiedzieć, czy sprawnie funkcjonuje. W ten sposób można ocenić kadrę sędziowską. Środowisko sędziowskie bardzo zaprotestowało, twierdząc, że to jest koniec niezależności sędziowskiej. Z takimi zarzutami się nie zgadzam. Niezależność sądów byłaby zagrożona tylko wtedy, gdyby okresowe oceny dokonywane były przez władze wykonawcze, natomiast w projekcie przewiduje się, że to sami sędziowie będą oceniać innych swoich kolegów. Podobne rozwiązania mają być wprowadzone do Prokuratury. Trzeba było również wprowadzić reorganizację administrowania i zarządzania sądownictwem. Jesteśmy przyzwyczajeni do klasycznego patrzenia na sądy. Jest prezes, który zwalnia i zatrudnia, czyli jest kierownikiem jednostki. My zaproponowaliśmy rozwiązanie o zatrudnieniu menagera sądu. Administracja i kadra pracowników będą podlegały bezpośrednio pod dyrektora sądu.
amelius

Postprzez censor » środa, 8 czerwca 2011, 12:01

amelius napisał(a):za posłem Kozdroniem:
Ta ustawa ma doprowadzić do efektywnego sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Każdy ma prawo oczekiwać, że jego sprawa zostanie załatwiona w rozsądnym terminie. Dlatego należy wprowadzić okresowe oceny sędziów

Wielu tak twierdziło od początku, że o nic innego nie chodzi, a podawana oficjalnie argumentacja to bleble.
Ktoś teraz ma jeszcze złudzenia?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Darkside » środa, 8 czerwca 2011, 12:03

amelius napisał(a):I ostatnia rzecz, którą skończyłem, ale nie jest jeszcze uchwalona, to ustawa o ustroju sądów powszechnych. Jest to kardynalna w mojej ocenie zmiana konstytucji sądownictwa. W pierwszym okresie po odzyskaniu suwerenności Państwa, chodziło o to, żeby władza sądownicza poczuła, że jest trzecią władzą. W tej kadencji sejm zmienił ustawę o wynagradzaniu sędziów, podnosząc wynagrodzenia poprzez wprowadzenie obiektywnych mechanizmów ich przyznawania. Wynagrodzenia sędziów jako wielokrotność średniej krajowej i żadna władza wykonawcza nie ma na to wpływu. Sędziowie mają swoje prawa, w tym niezawisłość i komfort wykonywania tego zawodu. Teraz wszystko jest... lecz efektów nie ma. Statystyka jest nieubłagalna. Mamy w Europie najwięcej sędziów, ale i największe zaległości w załatwieniu spraw. Ta ustawa ma doprowadzić do efektywnego sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Każdy ma prawo oczekiwać, że jego sprawa zostanie załatwiona w rozsądnym terminie. Dlatego należy wprowadzić okresowe oceny sędziów. Praca sędziego jest niewymierna, ale z perspektywy czterech lat jesteśmy w stanie powiedzieć, czy sprawnie funkcjonuje. W ten sposób można ocenić kadrę sędziowską. Środowisko sędziowskie bardzo zaprotestowało, twierdząc, że to jest koniec niezależności sędziowskiej. Z takimi zarzutami się nie zgadzam. Niezależność sądów byłaby zagrożona tylko wtedy, gdyby okresowe oceny dokonywane były przez władze wykonawcze, natomiast w projekcie przewiduje się, że to sami sędziowie będą oceniać innych swoich kolegów. Podobne rozwiązania mają być wprowadzone do Prokuratury. Trzeba było również wprowadzić reorganizację administrowania i zarządzania sądownictwem. Jesteśmy przyzwyczajeni do klasycznego patrzenia na sądy. Jest prezes, który zwalnia i zatrudnia, czyli jest kierownikiem jednostki. My zaproponowaliśmy rozwiązanie o zatrudnieniu menagera sądu. Administracja i kadra pracowników będą podlegały bezpośrednio pod dyrektora sądu.
totalna demagogia :/:
Darkside

Postprzez romanoza » środa, 8 czerwca 2011, 12:06

Poseł Kozdroń powiedział
W tej kadencji sejm zmienił ustawę o wynagradzaniu sędziów, podnosząc wynagrodzenia poprzez wprowadzenie obiektywnych mechanizmów ich przyznawania. Wynagrodzenia sędziów jako wielokrotność średniej krajowej i żadna władza wykonawcza nie ma na to wpływu.
Czy bierze odpowiedzialność za swoje słowa, władza wykonawcza nie będzie zamrażać pensji ?? Czy też posłowi rośnie nos...
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez amelius » środa, 8 czerwca 2011, 12:06

censor napisał(a):
amelius napisał(a):za posłem Kozdroniem:
Ta ustawa ma doprowadzić do efektywnego sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Każdy ma prawo oczekiwać, że jego sprawa zostanie załatwiona w rozsądnym terminie. Dlatego należy wprowadzić okresowe oceny sędziów

Wielu tak twierdziło od początku, że o nic innego nie chodzi, a podawana oficjalnie argumentacja to bleble.
Ktoś teraz ma jeszcze złudzenia?

Nikt nie ma złudzeń. Szczególnie kłamliwe i demagogiczne wydają się w kontekście tej wypowiedzi Kozdronia twierdzenia ministra Kwiatkowskiego, że oceny okresowe mają służyć słabszym sędziom w podniesieniu jakości orzecznictwa.
amelius

Postprzez Johnson » środa, 8 czerwca 2011, 12:14

romanoza napisał(a):
Cytat napisał(a):Wynagrodzenia sędziów jako wielokrotność średniej krajowej i żadna władza wykonawcza nie ma na to wpływu.
Czy bierze odpowiedzialność za swoje słowa, władza wykonawcza nie będzie zamrażać pensji ??

Przecież tu akurat prawdę powiedział. Władza wykonawcza nic nie może. Zrobi to władza ustawodawcza.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez romanoza » środa, 8 czerwca 2011, 12:20

Johnson napisał(a):Przecież tu akurat prawdę powiedział. Władza wykonawcza nic nie może. Zrobi to władza ustawodawcza.
semantyka, to rząd szuka oszczędności.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez amelius » środa, 8 czerwca 2011, 12:35

Od dawna wiadomo, że nie ma różnicy istotnej pomiędzy władzą ustawodawczą i wykonawczą. Rządzi rząd. Procesem legislacyjnym również.
amelius

Postprzez Johnson » środa, 8 czerwca 2011, 12:39

Wszystko się zgadza, co nie zmienia faktu że władza wykonawcza musi wykonywać obowiązujące prawo. O dopóki to prawo jest to ma płacić wynagrodzenia według średniej.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez KOP » środa, 8 czerwca 2011, 15:06

Wczoraj doszliśmy do punktu 21 sprawozdania. Będą następne terminy. Posiedzenie zostało otwarte przez posła Kalisza, który następnie się oddalił. Był to przemyślany ruch bo nie musiał zajmować stanowiska w sprawie m.in likwidacji sądów rodzinnych. Stronę rządową reprezentował jak zwykle minister Wołejko. Na sali byli dwaj koledzy, którzy "z gejami to nie bardzo ale na lesbijki chętnie by popatrzyli", czyli Czuma i Węgrzyn . Ten pierwszy rzeczywiście niezbyt elegancko odnosił się do posłanki Kępy, która zażądała przeprosin i zapowiedziała wniosek do komisji etyki. Czuma uczynił w kierunku Pani poseł aluzję, że nie posiada ona umiejętności czytania i pisania i w związku z powyższym powinna siedzieć cicho. Powiedział również, że on siedzi cicho dlatego, że nie przeczytał tekstu ustawy. Został za to wypunktowany przez posłankę Wróbel. Na sali działała rządowa maszynka do głosowania. Co charakterystyczne, posłowie opozycji byli bardzo dobrze merytorycznie przygotowani do debaty i to nie jedna ale 3-4 osoby. Natomiast posłowie koalicji, widać że nie mają pojęcia o co chodzi. Czytają gazety, bawią się telefonami, nie zabierają głosu i podnoszą tylko ręce jak przewodniczący zarządzi. Naprawdę warto zobaczyć film z tego posiedzenia by wiedzieć jak wygląda proces tworzenia prawa w Polsce.
Posiedzenie zakończyło się stwierdzeniem posła Kozdronia, że jest głodny i trzeba kończyć. Terminu następnego nie znamy.
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Następna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!