usp w Komisji Sprawiedliwości

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez larakroft » środa, 29 czerwca 2011, 22:50

Dokładnie. A konsekwencją będzie dalsze zwiększanie nadzoru.
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez prowokator » środa, 29 czerwca 2011, 22:51

Jak jesteście ważni szanowni sędziowie wystarczy zobaczyć na oficjalnej stronie...

Nawet 5 minut nie ma - być może jutro zamieszczą całość, ale dzisiaj załapały się pielęgniarki i odpady :)

http://www.tvpparlament.pl/retransmisje
prowokator

Postprzez kazanna » środa, 29 czerwca 2011, 23:03

ja życzę szanownym rządzącym , żeby jak już wprowadza swoje "reformy " za kilka lat, przy innej władzy, z byle powodu, trafili w tryby ...
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez AQUA » czwartek, 30 czerwca 2011, 00:16

Uwaga!!! Znalazłam w retransmisjach:

http://www.tvpparlament.pl/retransmisje

Zmiana ustawy o gospodarce nieruchomościami i użytkowaniu wiecznym

:mrgreen:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » czwartek, 30 czerwca 2011, 01:18

Michał 007 napisał(a):

a oceny zdaniem Kwiatkowskiego muszą być bo w MS jest 150 tys. skarg na sądy i sędziów

no ale to raczej do wyjaśnienia, jak oni to liczą
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Włóczykij » czwartek, 30 czerwca 2011, 10:16

ludzka napisał(a):A zasadnych ile???

oj tgam, oj tam - nie trzeba odarazu tak szczegółowo pytać :roll: :-D
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Volver » czwartek, 30 czerwca 2011, 10:31

Minister Kwiatkowski,niestety,nie jest zorientowany w sprawach,którymi zarządza.Doskonałym tego przykładem jest sąd "stadionowy",i jego wypowiedzi na ten temat .Wsłuchując się w potok słów mówionych płynnie i z żarliwością w głosie do kamery można nie usłyszeć prawdy , że "telekonferencje" ze stadionu Lecha na Bułgarskiej,gdzie nie ma do tego przystosowanych pomieszczeń, pomiędzy sędzią a pijanym kibicem,mogą być czystą farsą, w obecności tłumaczy, zatrudnionych na czas ME 2012,którym może być obcy język prawniczy.
Podobnie,założenie doraźności działania,przy założeniu właściwości miejscowej- Sądu Rejonowego Poznań - Grunwald i Jeżyce w Poznaniu, doprowadzi do całkowitego zatoru pracy tego sądu.
Sprawa może przybrać bieg tak jak to dzieje się z nagrywaniem rozpraw."Nagrywamy" od roku, a nadal półprzyuczeni protokolanci klepią w klawiatury przy komputerach...
Słowa pana Ministra należy dzielić na sto a te sto podnieść do kwadratu-wtedy -otrzymamy - w miarę rzetelny wynik.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez katelra » czwartek, 30 czerwca 2011, 11:04

Volver napisał(a):Słowa pana Ministra należy dzielić na sto a te sto podnieść do kwadratu-wtedy -otrzymamy - w miarę rzetelny wynik

ale w świat idą...wrażenie na kowalskim robią...podjudzają społeczeństwo do niechęci czy wręcz nienawiści do tych niedobrych, niedouczonych, leniwych sędziów nazywajacych się "sądami"... uderzają w podwaliny państwa... Ale kogo to???
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » czwartek, 30 czerwca 2011, 11:20

Dzisiaj o godzinie 11.45 Sejmowa Komisja SPiC będzie obradowała...na stronie sejmowej będzie transmisja..

Ale tylko przez 15 minut, ponieważ o godzinie 12.00 ta sama komisja zajmie się poprawkami zgłoszonymi do projektu USP i niestety z tego posiedzenia nie przewidziano transmisji :)

A już jutro trzecie czytanie w Sejmie - na które ponownie zapraszam - nadszedł finał :twisted:

P.S.
I tylko oglądając retransmisje z posiedzeń Sejmu widać, gdzie jest miejsce sądownictwa. Nawet gospodarka odpadami jest ważna i znajdzie się jej zapis... Sądy i prokuratury nie liczą się dla nikogo...zapisu brak - są mało ważne dla części samego środowiska :oops:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Volver » czwartek, 30 czerwca 2011, 12:43

katelra napisał(a):...uderzają w podwaliny państwa...

tą część twojej wypowiedzi chętnie zacytuję-słowa MS Kwiatkowskiego "uderzają w podwaliny Państwa"

reszty nie będę cytował-nie jesteś przecież dzieckiem, prawda?Każdy ma prawo do obrony i ataku w imię swych interesów.A, że do tego MS Kwiatkowskiemu wydaje się, że działa dla dobra Państwa,to bardzo przykre-ten brak perspektywy patrzenia, który zawsze pojawia się, kiedy nie da pogodzić się interesu partii z interesem narodu.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez censor » czwartek, 30 czerwca 2011, 12:48

Volver napisał(a):słowa MS Kwiatkowskiego "uderzają w podwaliny Państwa"
W jakim kontekście on tak mówił?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez AQUA » czwartek, 30 czerwca 2011, 12:58

Dajcie spokój, MS wcale tak nie mówił :roll:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Volver » czwartek, 30 czerwca 2011, 14:34

AQUA napisał(a):Dajcie spokój, MS wcale tak nie mówił :roll:

a kto mówił o 150 tyś skarg?jeśli nie on, to czyj to przekaz?

[ Dodano: Czw Cze 30, 2011 2:36 pm ]
jednak kto by nie mówił - to za zdecydowaną większość tych skarg nie odpowiadają sędziowie.
Volver
VIP
VIP

Postprzez AQUA » czwartek, 30 czerwca 2011, 16:03

Proszę, jest w retransmisjach, bo naprawdę, jeśli ktoś nie oglądał i nie słuchał na żywo, to nie może sobie wyrobić odpowiedniej opinii, a naprawdę nie jestem w stanie szczegółowo skomentować mojego zadziwienia co do przebiegu debaty w sejmie w dniu wczorajszym.

Po prostu: w ocenie polityków ten projekt jest naprawdę bardzo dobry i tylko środowisko sędziowskie nie potrafi tej dobroci zrozumieć. :(

95. posiedzenie Sejmu RP (29.06.2011)

http://www.tvpparlament.pl/retransmisje ... 11/4795465

Przypuszczam, że debata nad zmianami usp jest ok. 7 godziny retransmisji, bo zaczęła się ok. 15.30.
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Dred » czwartek, 30 czerwca 2011, 16:12

7.20
Dred

Postprzez jarocin » czwartek, 30 czerwca 2011, 16:59

I również wg KRS jest to projekt warty uchwalenia :?
jarocin

Postprzez prowokator » czwartek, 30 czerwca 2011, 17:59

jarocin napisał(a):I również wg KRS jest to projekt warty uchwalenia :?

Oglądałem i potwierdzam :cry:

Udawanie, że jest się przeciw projektowi, bo zagraża niezalezności sądów i niezawisłości sędziów, a w Sejmie spijanie dziubków i kilkakrotne dziękowanie ministrowi sa uwzględnienie ich uwag :evil:
I poparcie dla projektu, czyli wbicie gwoździa do trumny polskiego sądownictwa. Moje (czyli KRS-u) władztwo zachowane, to zagrożeń już nie ma. Żenada. Dziękujemy KRS-ie.

Wstyd mi za nich i nic się nie zmieni w tym sądownictwie dopóki jej elitą będą osoby wybierane według "zasług", a nie przez środowisko :cry:
prowokator

Postprzez violan » czwartek, 30 czerwca 2011, 18:02

Czy Zarząd Is. może KRS-owi pisemnie "podziękować" i przypomnieć jaka jest jego rola?
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez larakroft » czwartek, 30 czerwca 2011, 18:06

Poddam pod głosowanie. Jestem za.

Przy okazji - nie mamy co liczyć na żadną partię polityczną, bo żadna z nich nie jest zainteresowana niezawisłymi sądami.
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ruda » czwartek, 30 czerwca 2011, 18:43

Ciekawa jestem jak w poniedziałek będzie na zebraniu... co szanowni koledzy z KRS powiedzą przedstawicielom okregów...trochę głupio...
ruda
VIP
VIP

Postprzez prowokator » czwartek, 30 czerwca 2011, 18:52

ruda napisał(a):Ciekawa jestem jak w poniedziałek będzie na zebraniu... co szanowni koledzy z KRS powiedzą przedstawicielom okregów...trochę głupio...

A sądzisz, że ktokolwiek zada im to pytanie? Jestem pewien, że byłoby to "niegodne". Moim zdaniem to całe zebranie jest tylko po to, żeby wyrazić wielkie ubolewanie
prowokator

Postprzez censor » czwartek, 30 czerwca 2011, 19:26

ruda napisał(a):Ciekawa jestem jak w poniedziałek będzie na zebraniu... co szanowni koledzy z KRS powiedzą przedstawicielom okregów
Jak to co? Że dzięki najjaśniejszym i najświatlejszym rządom w historii mamy najlepsze pusp w historii.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Volver » czwartek, 30 czerwca 2011, 19:56

prowokator napisał(a):Moje (czyli KRS-u) władztwo zachowane, to zagrożeń już nie ma.

trafny post!-to była "cena" za to, że KRS poparł rządowy projekt.

[ Dodano: Czw Cze 30, 2011 8:14 pm ]
może menadżera przeboleją,albo uzyskają zmianę w tym zakresie projektu i to wszystko.
Volver
VIP
VIP

Postprzez suzana22 » czwartek, 30 czerwca 2011, 20:38

Volver napisał(a):prowokator napisał/a:
Moje (czyli KRS-u) władztwo zachowane, to zagrożeń już nie ma.

trafny post!-to była "cena" za to, że KRS poparł rządowy projekt.

Szkoda, że w pakiecie nie było chociaż umówionej nienaruszalności stanu spoczynku i trzynastek... a może było? ;) :mrgreen: :mrgreen:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Volver » czwartek, 30 czerwca 2011, 20:41

suzana22 napisał(a):Szkoda, że w pakiecie nie było chociaż umówionej nienaruszalności stanu spoczynku i trzynastek... a może było

gdyby spojrzeć "na propozycje" prasy prorządowej, która używana jest jako straszak na nasze przestraszone stadko sędziowskie...to- trzynastki "tak" -"stan spoczynku-nie" :mrgreen:
Volver
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!