Strona 1 z 6

1% podatku dla sędziów i ich bliskich będących w potrzebie.

PostNapisane: sobota, 23 lutego 2008, 00:44
przez dorota
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy!

Jest to nietypowy post. Ale sprawa, która każdego z nas może dotyczyć.
Piszę tu w imieniu jednego z moich Kolegów z sądu. Piotr Bednarczyk jest asesorem w naszym stołecznym sądzie. Urodził się mu syn. Jest to wcześniak (820 gram wagi). Dziecko jest po kilku operacjach, ale wymaga leczenia, które jest potwornie kosztowne. Same szczepionki kosztują 8000 zł za sztukę, a trzeba ich rocznie 5. W naszym sądzie chodziło pismo, w którym Kolega zwrócił się o pomoc - chodzi o wpłaty na rzecz Fundacji, która zbiera pieniądze na leczenie dziecka lub o przekazanie 1% podatku na rzecz tej Fundacji. U nas poszczególne wydziały zbierają pieniądze na pomoc dla dziecka - ale zdajemy sobie sprawę, że będzie tego za mało. Wielu także pracowników sądu, jak i sędziów ponadto zdeklarowało się przekazać ów 1 % podatki na rzecz tej Fundacji.

Za pośrednictwem tego forum zatem zwracam się do Was o wszelką możliwą pomoc. Mogą to być zarówno wpłaty bezpośrednie na konto Fundacji lub przekazanie za pośrednictwem zeznania podatkowego 1% podatku na rzecz Fundacji. Proszę także o rozpropagowanie tej akcji wśród Waszych rodzin, znajomych i przyjaciół.

Myślę, że na tym forum nie tylko powinniśmy rozmawiać o mądrych rzeczach, ale także wzajemnie sobie pomagać.

Poniżej zamieszczam oryginalną treść apelu naszego Kolegi, a także link do tego apelu w formacie worda - celem ewentualnego jego pobrania i wydrukowania oraz link także do pliku w formacie worda - gdzie jest wyjaśnione jak należy wypełnić zeznanie podatkowe - aby przekazać ów jeden 1% podatku na rzecz dziecka.

Wszystkim Wam z góry bardzo dziękuję za pomoc!POMOC DLA KRZYSIA


Krzyś Bednarczyk, ur. 6 kwietnia 2006 r. schorzenia: ciężka dysplazja oskrzelowo-płucna. przewlekła niewydolność oddechowa. rozedma. nadciśnienie płucne.


Krzyś urodził się jako wcześniak z masą 820 g, otrzymał tylko 1 punkt w skali APGAR Przez długie tygodnie był podłączony do respiratora. Przeszedł 3 poważne operacje i czekają go kolejne. Pierwszy raz zobaczył dom, kiedy miał osiem miesięcy. Ze względu na postępującą dysplazję oskrzelowo-płucną i rozedmę płuc wymaga tlenoterapii. W ocenie lekarzy ma bardzo niewielkie szanse, aby uniezależnić się od tlenu.
Aby Krzyś mógł być w domu, potrzebny jest odpowiedni sprzęt i lekarstwa. Chcąc uchronić syna przed infekcjami, a tym samym postępem choroby, musimy zaszczepić go przeciwko wirusowi RSV. Krzyś potrzebuje 5 dawek rocznie, każda kosztuje ok. 8000 zł. Potrzebny jest również przenośny koncentrator tlenu (16 000 zł), aby móc wozić Krzysia do lekarzy i zapewnić mu możliwość normalnego rozwoju.
Wszystkie oszczędności przeznaczyliśmy już na leczenie i rehabilitację, a koszt dalszej terapii przekracza nasze możliwości finansowe. Dlatego prosimy Was o pomoc.
Anna i Piotr Bednarczyk.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
nr konta:
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem:
darowizna na leczenie i rehabilitację Bednarczyk Krzysztof


Link do apelu w formacie worda:
http://skwara.ath.cx/apel.doc


Link do instrukcji jak wypełnić PIT aby przekazać 1% na rzecz Krzysia:
http://skwara.ath.cx/pit.doc

PostNapisane: sobota, 23 lutego 2008, 16:59
przez anpod
arczi napisał(a):
Mario 71 napisał(a):Moją pomoc masz na na 100%. Podam również temat w koleżankom i kolegom w pracy.


zrobię to samom. a nie wiedziałem na co przeznaczyć to 1%podatku z żoną... już wiem!

Tak instruktażowo- obecnie 1% odlicza US, w rubrykę o odliczeniu wpisuje się tylko ogólną nazwę fundacji, jesli ktoś korzysta z programu do odliczania, to nic innego tam nie umieści. Natomiast jest rubryka nizej podajze 126, w której można wpisywac rózne notatki i w niej trzeba umieścic informację, na jaki konkretnie cel chce się, by pieniądze były przekazane, przy czym tego podziału dokonuje juz sama fundacja. Dodam, ze ja ręcznie musialam wpisac ten cel, bo mi program nie chciał przyjąc. Mowie to, bo rozwiazanie, ktore mialo być ułatwieniem, tzn przekazywanie przez US 1% wcale nie jest takim ułatwieniem, w mojej ocenie.

Prośba o pomoc dla synka naszego kolegi z SSR w Zgorzelcu

PostNapisane: czwartek, 24 kwietnia 2008, 11:09
przez Beleg
Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie leczenia i rehabilitacji naszego synka Antoniego Kasperka.Listopad 2006r.


Antoś urodził się 4 marca 2004 r. jako całkowicie zdrowe dziecko i prawidłowo się rozwijał do 22 miesiąca życia, kiedy to zaczęły u niego występować postępujące zaburzenia chodu. Początkowo rozpoznano je jako polineuropatię typu Guillain-Barre. Był leczony i rehabilitowany w tym kierunku do sierpnia 2006 r., jednakże bez widocznego rezultatu. Dopiero w październiku 2006 r. postawiono diagnozę: LEUKODYSTROFIA METACHROMATYCZNA (MLD) - niezwykle rzadka choroba genetyczna, uznawana za nieuleczalną i śmiertelną. Rokowania przedstawione przez specjalistów to postępująca niepełnosprawność ruchowa, w dalszym przebiegu choroby hipotonia, przechodząca w zespół spastyczny (sztywność), następująca dalej psychodegradacja, wyniszczenie, a w końcu odkorowanie i zgon w 3-5 r.ż.
Na przełomie grudnia 2006 i stycznia 2007 roku, na przestrzeni jednego miesiąca, nasz Antoś stracił wszystkie funkcje motoryczne i intelektualne, przestał mówić, powrócił do stanu niemowlęcego.
Mimo tego, że rokowania nie pozostawiały żadnych złudzeń, pomimo, że w Polsce nikt już nie chciał i nie potrafił Go leczyć, postanowiliśmy sami zmierzyć się z tą straszną chorobą. Udało się nam doprowadzić do tego, że od stycznia 2007 roku Antoś jest uczestnikiem eksperymentalnej próby klinicznej, zmierzającej do opracowania pierwszego leku na tę chorobę, z zastosowaniem enzymatycznej terapii zastępczej. Próba ta prowadzona jest w Szpitalu Uniwersyteckim w Kopenhadze, pod kierunkiem ekspertów w dziedzinie m.in. neurologii, testów klinicznych, badań laboratoryjnych oraz analiz statystycznych z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Danii oraz USA.
Próbie poddanych zostało wyłącznie 12 dzieci z całej Europy, w tym także nasz synek!.
Zgodnie z protokołem próby klinicznej, już od blisko roku, co dwa tygodnie odbywamy podróż do odległej o ponad 1000 km Kopenhagi aby podano Antosiowi lekarstwo. Jest ono jedyną nadzieją aby utrzymać Go przy życiu.
Dzięki zastosowaniu eksperymentalnego leczenia stan Antosia bardzo powoli, lecz jednak się poprawia. Zaczął rosnąć, przybiera na wadze, znów zaczął się uśmiechać. Jego sukcesem jest dla nas sporadyczne, i wykonywane z ogromnym trudem, utrzymywanie głowy, uniesienie rączki czy nóżki. Synek nasz na powrót stara się również mówić, i choć na razie są pojedyncze dźwięki, to widać jak wielką sprawia mu radość taka „rozmowa” z ludźmi. Ciągle jednak jest dzieckiem tylko leżącym, nie mówi.
Antoś codziennie poddawany jest rehabilitacji, wykonuje żmudne ćwiczenia fizyczne, poddawany jest zabiegom fizykalnym, pracuje z logopedą – potrzebuje czterech godzin aby wypełnić dzienny plan fizjoterpii. Pracuje bardzo dużo i ciężko. Walczy o siebie!Marzec 2007r.Szanowni Państwo,
zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie na rzecz naszego chorego synka 1% podatku dochodowego, jaki może zostać dobrowolnie przekazany w zeznaniu podatkowym za rok 2007 na rzecz organizacji pożytku publicznego.
Antoś posiada subkonto, by zbierać środki na Jego leczenie i rehabilitację, założone w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, która jest właśnie organizacją pożytku publicznego. Oto jej dane:
Fundacja: „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
ul. Świdnicka 53
50-030 Wrocław
Numer KRS: 0000086210


WAŻNE: Aby Państwa środki dotarły na właściwe subkonto prosimy o umieszczenie w składanym zeznaniu PIT, w rubryce zatytułowanej: „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” zwrotu: „Dla: Antoni Kasperek”.


************************************

Antoś posiada także subkonto w Fundacji, dla wpłat innych niż te z tytułu podatku:

Fundacja: „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
ul. Świdnicka 53
50-030 Wrocław
PKO IV O/Wrocław 21 1020 5242 0000 2802 0127 9512
Tytułem: Antoni Kasperek


Bardzo dziękujemy za wsparcie!

Kamila i Remigiusz Kasperek

Re: Prośba o pomoc dla synka naszego kolegi z SSR w Zgorzelc

PostNapisane: czwartek, 24 kwietnia 2008, 11:54
przez amelius
[quote="Beleg"]
Remek, ode mnie dostłeś wspracie. Całym sercem jestem z Wami, strasznie to wszytsko bolesne, nawet nie próbuję sobie wyobrazić co czujecie.

PostNapisane: czwartek, 24 kwietnia 2008, 18:26
przez dorota
Wprawdzie 1% podatku już przeznaczyłem na Krzysia, ale w poniedziałek jest wypłata - zatem i coś się znajdzie dla Antosia :)

PostNapisane: czwartek, 24 kwietnia 2008, 19:26
przez Beleg
Bardzo Wam dziękuję.
Pozdrawiam
Ola

PostNapisane: czwartek, 24 kwietnia 2008, 21:00
przez totep
Również się przyłączam. Trzymam kciuki za Antosia.

PostNapisane: czwartek, 24 kwietnia 2008, 21:03
przez iga
Już przekazałam - ale przyłączę się w inny sposób.

PostNapisane: czwartek, 24 kwietnia 2008, 21:11
przez AQUA
... ja też pomogę, ale dopiero po wypłacie, bo mam pustki......

Pozdr. :wink:

PostNapisane: piątek, 25 kwietnia 2008, 08:22
przez Ignotus
1 % przekazany na leczenie Antosia. A za chwilę wypłata ... Oby choć odrobinę pomogło. Dla jego rodziców - nieskończonej cierpliwości i wiary, która góry przenosi. Powodzenia w nierównej walce z tą potworną chorobą.

PostNapisane: piątek, 25 kwietnia 2008, 08:58
przez Sandman
Trzymajcie się....nadzieja Was nie opuszcza i niech tak będzie......1% dostał Krzyś, ale spróbuję wesprzeć jakoś Wasze wysiłki.....Pozdrowienia dla całej rodzinki!

PostNapisane: piątek, 25 kwietnia 2008, 10:36
przez barbara
ode mnie przelew już poszedł .Siły , wiary i powodzenia całej rodzince życzę .

PostNapisane: niedziela, 27 kwietnia 2008, 13:35
przez ruda
Zdrowia, zdrowia, zdrowia dla Antosia i dużo wytrwałości dla jego rodziców.... jak dobrze czasami rozliczać się w ostatnim momencie.... jutro poszukam kolejnych spóźnialskich i dam namiary...pozdrawiam

PostNapisane: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 09:27
przez Sandman
Małe co nieco poszło.......Pozdrawiam!

PostNapisane: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 17:07
przez Dred
Ode mnie też.

PostNapisane: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 22:07
przez xvart
wpłaciłem

pozdrawiamy i życzymy zdrowia.

Kasia i Michał.

PostNapisane: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 22:30
przez grabka
Ja i mąż przekazaliśmy 1 % podatku dla Antosia. Życzymy Mu powrotu do zdrowia.
Pozdrawiamy.

PostNapisane: wtorek, 29 kwietnia 2008, 09:44
przez Nata
Wpłaciliśmy. Życzymy dużo wytrwałości i trzymamy kciuki za zdrowie Antosia.

Nata i Robert

PostNapisane: środa, 30 kwietnia 2008, 16:55
przez art_60
Ode mnie też małe ziarnko pomocy. Trzymajcie się.

PostNapisane: sobota, 10 maja 2008, 07:59
przez kzawislak
My też wspieramy. Życzymy małemy powrotu do zdrowia. Zawiślaki

PostNapisane: poniedziałek, 12 maja 2008, 16:09
przez K.Piotrowski
SSR wstanie spoczynku też coś przekazał w miarę możliwości.

ZDROWIA ZDROWIA ZDROWIA!!!

PostNapisane: czwartek, 15 maja 2008, 10:09
przez wróbel
i my też dorzuciliśmy odrobinkę dla Waszego Synka - gorąco Was pozdrawiamy, bądźcie dalej tacy dzielni i zdrowiejcie - Ewa i Michał

PostNapisane: czwartek, 22 maja 2008, 19:18
przez conifer
Trzymamy kciuki. Dużo zdrowia!

PostNapisane: wtorek, 27 maja 2008, 13:57
przez Żółwik
Trochę mi głupio pisać w tym temacie bo " niech nie wie prawica co czyni lewica" czy jakoś tam. Postanowiliśmy z mężem dać stałe polecenie przelewu z naszego rachunku niewielkiej wprawdzie kwoty :oops: ale przynajmniej regularnej co miesiąc.
Dużo wytrwałości, pozdrawiamy

PostNapisane: wtorek, 27 maja 2008, 14:33
przez ossa
Niestety nie wiedziałam wcześniej o Waszym Antosiu i 1% przekazaliśmy z mężem na inny cel. Postaramy się jednak regularnie wspierać Was w walce o zdrowie synka. Trzymajcie się mocno. Wiara czyni cuda!!!!