Napaść na sedzię na sali rozpraw

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Napaść na sedzię na sali rozpraw

Postprzez TGC » środa, 5 czerwca 2013, 13:46

Skandal na rozprawie generała Czesława Kiszczaka. Grupa osób na czele z Adamem Słomką obrzuciła tortem sędzię Sądu Okręgowego w Warszawie.

http://fakty.interia.pl/polska/news-ska ... nId,978129
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wa ... omosc.html
TGC
VIP
VIP

Re: Piszą o nas w czerwcu 2013

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 13:54

Ja wiem że ten pan ma bogate doświadczenie w naruszaniu porządku czynności sądowych, ale <szok>.

Nie wyobrażam sobie żeby nie postawiono mu w końcu zarzutów z 222 (a może nawet i 226, w zależności od tego jaki był przebieg zdarzenia). :/:
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » środa, 5 czerwca 2013, 13:59

7 dni aresztu z USP dla tego co rzucał... bo jak za to się nie da to za co?
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » środa, 5 czerwca 2013, 14:01

Morg napisał(a):Nie wyobrażam sobie żeby nie postawiono mu w końcu zarzutów z 222 (a może nawet i 226, w zależności od tego jaki był przebieg zdarzenia). :/:

Chyba raczej do lekarza trzeba go wysłać. Bo takie zachowanie nie jest normalne.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 14:02

Ja bym powiedział, że to zasługuje na górną granicę, czyli 14… bo właśnie - jak nie za to, to za co?
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Odp: Piszą o nas w czerwcu 2013

Postprzez Dreed » środa, 5 czerwca 2013, 14:24

Morg napisał(a):Ja bym powiedział, że to zasługuje na górną granicę, czyli 14… bo właśnie - jak nie za to, to za co?

Ale to jest też pokłosie zachowań sędziów. Co to znaczy, że sędzia nie będzie składał zawiadomień, bo ... nie będzie się procesowal z takimi ludźmi? A właśnie, że trzeba, bo tylko utwierdza się ich w poczuciu bezkarności.
Cyk badanie i zabezpieczający..

Taptap tapatalk z mojego cuda Galaxy N7100
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 14:28

Ja bym powiedział, że prokurator powinien tu wszcząć z urzędu… gazety chyba czytają, więc zawiadamianie potrzebne być nie powinno.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Graffi » środa, 5 czerwca 2013, 14:31

ja przypuszczam, że nawet Prokurator to na sali był ;)
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 14:33

Graffi napisał(a):ja przypuszczam, że nawet Prokurator to na sali był ;)

Ciałem na pewno… :-P
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Odp: Piszą o nas w czerwcu 2013

Postprzez suzana22 » środa, 5 czerwca 2013, 14:33

Dreed napisał(a):Ale to jest też pokłosie zachowań sędziów. Co to znaczy, że sędzia nie będzie składał zawiadomień, bo ... nie będzie się procesowal z takimi ludźmi? A właśnie, że trzeba, bo tylko utwierdza się ich w poczuciu bezkarności.
Cyk badanie i zabezpieczający..

He, he, he :D badanie no może, oczywiście po medialnym darciu szat niczym Rejtan, a potem nawet jeśli byłaby jedynka, to i tak jakoś nie widzę takiego psychiatry, który napisze, że konieczna detencja... <luzik>
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 15:11

A całkiem serio – szkoda że nie można takich ludzi po prostu nie wpuszczać do sądu…
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » środa, 5 czerwca 2013, 16:22

Szok <szok> <szok> <szok> <szok>
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 16:23

A jeszcze spotkałem się z opiniami, że ponieważ to było po zarządzeniu przerwy i wyjściu z sali, to sędzia została obrzucona jako osoba prywatna. :roll:
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » środa, 5 czerwca 2013, 16:51

Nie ma podstawy do stosowania USP... ale czynna napaść jest jak nic.

Kodeks Kar Głównych i Poprawczych przewidywał za to karę od roku do trzech lat domu poprawy :)
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 16:57

(chodziło mi oczywiście o 223, a nie 226, ot omyłka)

No, jeśli uznać za czynną napaść i była wspólnie i w porozumieniu z innymi (a była tam jakaś grupa z tego co czytam, więc możliwe), to grozi od roku do dziesięciu…
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » środa, 5 czerwca 2013, 17:57

A ja nie rozumiem dlaczego to wszystko nie kończy się dymisją Prezesa właściwego SO. skoro Pani Prezes jak celnie zauważyl bzyk woli się zajmować wielkością czcionki na wyroku niz zapewnieniem bezpieczeństwa sędziów i stron w sądzie, którym kieruje to znaczy, że nie powinna zajować tego stanowiska.
ropuch

Postprzez doktor » środa, 5 czerwca 2013, 18:34

ropuch napisał(a):A ja nie rozumiem dlaczego to wszystko nie kończy się dymisją Prezesa właściwego SO

Prezesów zdaje się odwołuje minister statysty... przepraszam - sprawiedliwości. Dla polityków pełniących tę funkcję kwestia bezpieczeństwa sędziów to zagadnienie trzeciorzędne, więc nie rozumiem twojego nierozumienia. Jeżeli czegoś nie rozumiem, to tego, że w SO w Warszawie, gdzie takich medialnych i przyciągających oszołomów spraw jest najwięcej, nikt z władz sądu nie wpadł na to, że w takich sprawach po prostu z urzędu na sali powinna być policja (chyba nie jest to niezgodne z przepisami?).

Może wreszcie teraz ktoś się obudzi? Jak to w ogóle jest możliwe, że ktoś wejściem dla interesantów wnosi do sądu tort takiej wielkości? W SO w Warszawie zatrudniają niewidomych policjantów czy jak?
doktor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: właśnie mam przerwę w pisaniu uzasadnienia

Postprzez Oklahoma » środa, 5 czerwca 2013, 18:44

Ale przecież nie ma zakazu wnoszenia tortów do Sądu. A metalu w nim pewnie nie było więc przez bramki wpuścili...
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez doktor » środa, 5 czerwca 2013, 18:52

Oklahoma napisał(a):Ale przecież nie ma zakazu wnoszenia tortów do Sądu. A metalu w nim pewnie nie było więc przez bramki wpuścili...

Aha, to jak by ktoś chciał wejść do Sądu z krową lub świnią to też by wpuścili, bo przecież zakazu nie ma?
doktor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: właśnie mam przerwę w pisaniu uzasadnienia

Piszą o nas w czerwcu 2013

Postprzez Dreed » środa, 5 czerwca 2013, 18:53

Oklahoma napisał(a):Ale przecież nie ma zakazu wnoszenia tortów do Sądu. A metalu w nim pewnie nie było więc przez bramki wpuścili...

Wierzysz w cuda? Wiele razy byłem gościem na Marszałkowskiej i tylko dwukrotnie ochrona (czyli renciści) zatrzymali mnie i zapytali o powód wizyty oraz prosili i opróżnianie kieszeni bo piszczy...
Zgadzam się w pełni z ropuchem. Prezes, który zajmuje się czcionką, a pozwala na czynna napaść na sędziego...powinien od 6 godzin być na dywanie i składać wyjaśnienia.:(

"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 18:58

A ja się z Oklahomą zgodzę. Powiedzmy że ktoś kupuje tort na urodziny dziecka, a po drodze do domu odwiedza sąd, żeby złożyć pismo procesowe. I na jakiej niby podstawie takiego człowieka nie wpuścić?
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez promo » środa, 5 czerwca 2013, 19:07

Morgu, jesteś idealistą... Opisana przez Ciebie sytuacja może się oczywiście zdarzyć, ale ja znając niektórych klientów wymiaru sprawiedliwości jestem bardziej podejrzliwa... Osoba z tortem może wejść, ale niech zostawi tort w szatni...
promo

Postprzez Oklahoma » środa, 5 czerwca 2013, 19:10

Po za tym u was nie zdarza się poczęstunek ciastem z okazji czyiś urodzin? Równie dobrze mogła to być pizza, czy inne jedzenie na wynos zamawiane przez pracowników. A z krową i świnią to taka spora przesada. A o rzucenie tortem chyba jednak nie obwiniałabym prezesa. U nas jeżeli sprawa wzbudza szczególne zainteresowanie lub można spodziewać się jakiś ekscesów sędziowie zgłaszają to prezesowi i jeszcze się nie zdarzyło by nie zareagował odpowiednio. Możecie się ze mną nie zgodzić ale dla mnie prezes nie musi wiedzieć jakie sprawy są w danym dniu na wokandzie zwłaszcza w tak dużym sądzie. Chyba że wiedział i nie podjął odpowiednich kroków... ale to już inna sprawa.
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » środa, 5 czerwca 2013, 19:12

To zamień tort na siatkę z pomidorami, zdarzyć się może częściej. ;) Obrzucić można prawie wszystkim, dużo rzeczy byłoby trzeba w szatni zostawiać.

Tak naprawdę jedyny sposób na zapobieżenie takim sytuacjom to po prostu osobne wejście dla sędziów na salę i ogólnie osobne przejścia.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » środa, 5 czerwca 2013, 19:18

doktor napisał(a):
ropuch napisał(a):A ja nie rozumiem dlaczego to wszystko nie kończy się dymisją Prezesa właściwego SO

Jeżeli czegoś nie rozumiem, to tego, że w SO w Warszawie, gdzie takich medialnych i przyciągających oszołomów spraw jest najwięcej, nikt z władz sądu nie wpadł na to, że w takich sprawach po prostu z urzędu na sali powinna być policja (chyba nie jest to niezgodne z przepisami?).

Chyba jednak nie. Moim zdaniem choć decyzje w sprawie ochrony podejmuje prezes, to jednak problem w danej sprawie powinien zasygnalizować referent.
K.Ierownik

Następna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!