Napaść na sedzię na sali rozpraw

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Napaść na sedzię na sali rozpraw

Postprzez BlueFire » czwartek, 6 czerwca 2013, 20:25

Muriwai napisał(a):Ja uważam, że Pani Sędzia dobrze zrobiła, że wyszła, bo ten tort zapewne miał trafić, gdy siedziała za stołem. ale tego nie zamierzam sobie nawet wyobrażać. Uważam, że pokazała szacunek dla urzędu, który sprawuje, nie wdając się w żadne dyskusje i nie widząc żadnej możliwości zapanowania nad salą
mam nadzieję, że powiem to nie tylko w swoim imieniu, ale to ja czuję się poniżona i zhańbiona, jako sędzia i jako człowiek, tak jakby mnie to spotkało. Pani sędzio nie jest pani sama :)

W pełni podzielam Twoje zdanie we wszystkich poruszonych przez Ciebie kwestiach.
Dodam, że z kilku ujęć widać, że pani Protokolantka, gdzieś nerwowo dzwoni - myślę, że - na polecenie Pani Sędzi - po ochronę.
"Może to wszystko dzieje się w laboratorium?
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » czwartek, 6 czerwca 2013, 20:34

censor napisał(a):To oczywiście nie wyczerpuje bardzo złożonego tematu, ale w moim przekonaniu jedną z przyczyn jest panoszące sie w mediach i ustach polityków wycieranie sobie gęby wymiarem sprawiedliwości, zbijanie na nim kapitału politycznego.

Niestety tak jest jak piszesz i przygnębiającym jest, że nie można liczyć, iż taki stan rzeczy ulegnie zmianie.

Z zazdrością patrzyłam, jak sąsiedzi zza Bałtyku reagują na działania policji, sądów podejmowanych w odniesieniu do zbrodni dokonanej przez Brewika.
Uważam, też, iż mentalność "wbrew porządkowi prawnemu" ma też swoje źródła z czasów "Polski Zaborowej". Kiedy to nauczono się lekceważyć jakiekolwiek przepisy prawno-organizacyjne. Wtedy to była słuszna postawa , zachowanie patriotyczne. Niestety stworzyła społeczeństwo anty...... ,hołubiące zasadzie "sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie", wydające wyroki za nim zrobi to sąd.
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez tropical » czwartek, 6 czerwca 2013, 20:49

Jak to wyglądałoby w Stanach:

http://www.youtube.com/watch?v=_tHCSJ-Qong
tropical
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » czwartek, 6 czerwca 2013, 20:52

Cóż, US Marshals to zwyczajnie profesjonaliści, a nie dziadki z grupą inwalidzką... u nas niby jest Policja sądowa, ale przecież nie wszędzie, bo ta komórka ma bodaj 1000 funkcjonariuszy, co jest liczbą zdecydowanie zbyt małą, żeby zapewnić ochronę w każdym sądzie.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez selena » czwartek, 6 czerwca 2013, 20:58

Ale tak właśnie powinno być, powinno się wyprowadzać szybko i sprawnie osoby zakłócające prządek na sali. Nie wolno zezwalać na swobodne wypowiadanie się publiczności. Z takimi osobami służba porządkowa nie dyskutuje. Normy są jasno określone. W każdym sądzie taka służba sprawna i odpowiednio przeszkolona powinna być.
selena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez abak » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:01

an, nie przypisuję Pan Mecenasowi jakieś szczególnej winy czy w ogóle winy, i spierał się nie będę bo rzeczywiście jest to marginalna kwestia, samo zdarzenie jest obrzydliwe i cytat z Ck Dezerterów opisuje moje odczucia dostatecznie dobrze, Ty to co zobaczyłaś odbierasz w ten sposób, że Pan Mecenas jakby przeżył szok czy też jakby go zamurowało, ja inaczej, ale nie ma to znaczenia. Dla równowagi dodam co zobaczyłem na innym filmiku, że był tam Prokurator i też nie zareagował. Nie mówiąc o ochroniarzach.
Ale szczerze, choć wiem, że nie taka jest rola pełnomocników czy Prokuratora, to jednak wolałbym ja dostać tym tortem niż miałby dostać sędzia ;)
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez anpod » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:07

abak, nie, zle zrozumiałeś, nie pisałam, ze adwokat przezył szok, wręcz przeciwnie, jego twarz nic nie wyraza, jakby do niego nie dotarło, co widzi. Jest taka uwypuklana na filmach animowanych reakcja, gdy sie coś dzieje i postac niby patrzy, a nie widzi i nie dociera, dopiero potem wytrzeszcz i włosy w górę..to o taki moment mi chodzi :) A widziałam też film kręcony z innej perspektywy i tam widać, ze tort byl w kartonowym pudełku, z podniesionym wieczkiem, tak, że z przodu sali w ogole nie było widać, co tam jest. Zastanawiam się tylko, jak ochroniarze wpuścili.

A i na tym filmie widać, ze adwokat naprawdę się nie połapał, co się dzieje, dopóki nie doszło do finału :)
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez abak » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:14

no czyli jakby go zamurowało, stanął jak wryty, ja to jego kamienną twarz i uciekanie wzrokiem, to "wyłączenie" odbieram inaczej, ale jak pisałem nie ma znaczenia, choć przyznaję mój charakter kazałby dać Panu z tortem w nocha, tak wiem tak zachowują się barbarzyńcy, ale no ja raczej dość krewki jestem i długo adwokattem bym w takiej sytuacji nie był <rotfl>
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez tropical » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:16

Jeszcze jeden przykład ze Stanów,teraz atak na Sędzię bezpośrednio. 120 dni.

http://www.youtube.com/watch?v=qDWMoHVumO8
tropical
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:18

abaku, chyba nie chcesz zrozumieć co ja piszę o tej reakcji :)) zatem dośc :)
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez karuzelka » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:25

Nie wiem,czy słyszeliście dzisiaj w mediach, że po tym incydencie Prezes SO w Warszawie zmieniła zarządzenie dotyczące przedmiotów/rzeczy, które można wnosić na salę rozpraw ?
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:26

karuzelka napisał(a):Nie wiem,czy słyszeliście dzisiaj w mediach, że po tym incydencie Prezes SO w Warszawie zmieniła zarządzenie dotyczące przedmiotów/rzeczy, które można wnosić na salę rozpraw ?

Tak, pisałem o tym wcześniej w tym wątku. :)
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:31

tropical napisał(a):Jeszcze jeden przykład ze Stanów,teraz atak na Sędzię bezpośrednio. 120 dni.

http://www.youtube.com/watch?v=qDWMoHVumO8

Warto też zauważyć że 10 dni aresztu za wchodzenie sądowi w słowo i wykłócanie się nie wydało się nikomu niczym dziwnym.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez meluzyna » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:38

właśnie podali w TVN 24 że policji znana jest tożsamość sprawy, pochodzi on spoza Warszawy i .......jak tylko powróci on do miejsca zamieszkania, to zostanie zatrzymany...................................
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:39

Taaa, nie ma to jak pomagać przestępcy się ukryć. :-P
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Oklahoma » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:43

Pan się raczej ukrywać nie będzie, pewnie ma się za bohatera :evil:
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jano1976 » czwartek, 6 czerwca 2013, 21:46

Morgu, ale tam akerymańscy, jak mawiał mój syn, sędziowie wydają słuszne wyroki, a polscy to komuniści, niezweryfikowani, wspólnicy tych i owych. Oklahomo, pan się nie będzie ukrywał a w sprawie będą takie same działania publiczności jak w tej sprawie. Tacy ludzie wiedzą, że na totalną obstrukcję z udziałem rzeszy publiczności, przy polskim stosowaniu przepisów i jawności rozprawy zawsze będą górą.
jano1976
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » czwartek, 6 czerwca 2013, 23:36

Przecież tan pan jest ze stowarzyszenia byłych i przyszłych więźniów politycznych. On chce by go ukarano, i kara nie przyniesie skutku. No chyba, że by to była kara jak za cara. Na ile dobrze pamiętam (bo nie chce mi się po nocy szukać) Kodeks Kar Głównych i Poprawczych przewidywał za coś takiego chłostę rózgami do 100 razów i zesłanie na osiedlnienie do guberni Tomskiej lub Tobolskiej
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz » czwartek, 6 czerwca 2013, 23:39

Uchwała Zarządu SSP "Iustitia" z 6.06.2013 r.

http://www.iustitia.pl/index.php/uchwal ... -06-2013-r
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Morg » piątek, 7 czerwca 2013, 00:04

falkenstein napisał(a):Przecież tan pan jest ze stowarzyszenia byłych i przyszłych więźniów politycznych. On chce by go ukarano, i kara nie przyniesie skutku. No chyba, że by to była kara jak za cara. Na ile dobrze pamiętam (bo nie chce mi się po nocy szukać) Kodeks Kar Głównych i Poprawczych przewidywał za coś takiego chłostę rózgami do 100 razów i zesłanie na osiedlnienie do guberni Tomskiej lub Tobolskiej

Dobrze pamiętasz. ;)

297. Kto, w czasie posiedzeń jakiej władzy i w samej ich izbie, poważy się nieprzyzwoitemi słowy lubjakimkolwiek czynem okazać jawne władzy tej lekceważenie, albo, w zaniesionem przez siebie do niej podaniu, użyje z zamiarem wyrażeń jawnie jej uwłaczających, ten, stosownie do okoliczności winę jego zwiększających lub zmniejszających, skazanym zostanie:

na osadzenie w wieży od trzech do sześciu miesięcy;
albo na areszt od siedmiu dni do trzech tygodni.

Jeżeli jednak zuchwalstwo swe tak dalece posunie, iż poważy się zelżyć samę władzę lub jej członków, albo ośmieli się nawet na nich lub na jednego z nich rękę podnieść, wówczas, również stosownie do okoliczności winę jego zwiększających lub zmniejszających, ukaranym zostanie:

zesłaniem na osiedlenie w Syberyi z pozbawieniem wszelkich praw;
albo zesłaniem na mieszkanie do gubernii Tomskiej lub Tobolskiej, a jeżeli nie jest od kar cielesnych prawem wyłączony, oddaniem do poprawczych aresztanckich rot na czas od roku jednego do dwóch lat.

Tyle że mi to wygląda na łagodniejszą postać z 299. (miało miejsce podczas przerwy w posiedzeniu), a więc groziłoby zamknięcie w domu poprawy od roku jednego do trzech lat, z utratą niektórych szczególnych praw i przywilejów.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez adela » piątek, 7 czerwca 2013, 00:23

Uchwała Zebrania Oddziału Warszawskiego
Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”
z dnia 6 czerwca 2013 r.

Sędziowie Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” wyrażają głębokie oburzenie wydarzeniem, które miało miejsce w Sądzie Okręgowym w Warszawie w dniu 5 czerwca 2013 r.
Atak na Panią Annę Wielgolewską – Sędziego Sądu Okręgowego
w Warszawie podczas i w związku z pełnieniem przez Nią czynności służbowych uważamy za akt bezprecedensowy, który stanowi wyraz braku szacunku dla sądu i sędziów, godzący przede wszystkim w powagę władzy publicznej.
W naszym przekonaniu, napaść ta powinna spowodować podjęcie efektywnych działań, mających na celu zahamowanie postępującej deprecjacji służby sędziowskiej i obniżenia autorytetu sądów.
Nadto, powyższy incydent powinien dać natychmiastowy asumpt do podjęcia pilnych kroków ze strony władz Sądu Okręgowego w Warszawie, które pozwolą uniknąć tego typu zachowań w przyszłości. W szczególności należy oczekiwać, że nie powtórzy się sytuacja, gdy sędzia sygnalizuje władzom sądu konieczność zapewnienia Jej bezpieczeństwa na sali rozpraw, a Jej prośby pozostają bez odpowiedzi.
Należy przypomnieć po raz kolejny, że osłabienie władzy sądowniczej godzi w podstawy demokratycznego państwa prawa.
Wyrażamy głęboką solidarność z Naszą Koleżanką, która stała się ofiarą tak bezpardonowego i godnego potępienia ataku. Apelujemy o zapewnienie skutecznych środków bezpieczeństwa we wszystkich sądach w kraju, aby wydarzenia tego rodzaju nigdy już nie miały miejsca.
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez Morg » piątek, 7 czerwca 2013, 00:26

Dobre uchwały. <okok> Oby się przebiły do mediów.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » piątek, 7 czerwca 2013, 08:47

Też mi się obie podobają <brawo>

Myślę też, że rzecz jest tak bezprecedensowa, że takie uchwały powinny wydać zarządy wszystkich oddziałów, tak by środowisko wyraziło swój sprzeciw jednym głosem. Ze swoim oddziałem w każdym razie się w tej sprawie skontaktuje.
ropuch

Postprzez K.Ierownik » piątek, 7 czerwca 2013, 10:04

Zygmunt M. nie przyznał się w rozmowie z dziennikarzem do zaatakowania sędzi tortem.
Honorowy ten bojownik o sprawiedliwość. <blee>
K.Ierownik

Postprzez Dred » piątek, 7 czerwca 2013, 10:08

wczorajsza informacja w polsat news z komentarzem rudego kota

nie wchodzi załącznik.
prześlę go Dreedowi.
Dred

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!