Napaść na sedzię na sali rozpraw

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Napaść na sedzię na sali rozpraw

Postprzez Volver » piątek, 7 czerwca 2013, 10:11

Oklahoma napisał(a):Pan się raczej ukrywać nie będzie, pewnie ma się za bohatera :evil:

Brukowce typu "Fakt" podkreślają że "bohater opozycji" z pewnością zostanie szybciej skazany niz jej "kat".A Ty masz sędzio za to zapłatę.Ot, logika.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Ama » piątek, 7 czerwca 2013, 13:28

mam nadzieję, że pan szybko spadnie z piedestału bohatera ... jego uchylanie się od odpowiedzialności i twierdzenie "to nie moja ręka" gdy media puszczają w zwolnionym tempie jego ruch ręką z tortem ... chyba każdy widzi i potrafi prawidłowo ocenić ... a poza tym co za człowiek ... robi szum, żeby "sprawiedliwie osądzić Kiszczaka" po czym sam mataczy "bo on nie będzie ułatwiał pracy prokuratorowi" ... przecież to jawna hipokryzja
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez Volver » piątek, 7 czerwca 2013, 15:36

oby nie uzyskał statusu męczennika.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Morg » piątek, 7 czerwca 2013, 15:37

W pewnych kręgach na pewno już uzyskał, tak jak A. Słomka.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz » piątek, 7 czerwca 2013, 16:08

Poniżej kopiuję bo jest na głównej - za jakiś czas zniknie i link nie będzie działał

http://warszawa.so.gov.pl/

Warszawa dnia 06.06.2013 r.
Oświadczenie
Jesteśmy głęboko poruszeni zdarzeniem, które miało miejsce wczoraj w trakcie posiedzenia pod przewodnictwem Pani Sędzi Anny Wielgolewskiej. Zaniepokojeni tym wydarzeniem, podjęliśmy natychmiastowe kroki, które pozwolą ograniczyć do minimum występowanie podobnych zachowań godzących w godność sędziego, powagę Sądu i bezpieczeństwo wszystkich uczestników postępowań sądowych.
W dniu dzisiejszym wydane zostało Zarządzenie w sprawie wprowadzenia zmian w „Regulaminie bezpieczeństwa i porządku obowiązującego w jednostkach organizacyjnych w okręgu Sądu Okręgowego w Warszawie".
Dziękujemy Pani Sędzi Annie Wielgolewskiej za niezłomną postawę oraz godne reprezentowanie naszego Sądu.

Kierownictwo
Sądu Okręgowego w Warszawie
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez promo » piątek, 7 czerwca 2013, 16:23

Wiadomo o jakie konkretne działania chodzi? Jestem ciekawa jakie zmiany można wprowadzić "od ręki", bez nakładów finansowych... A jeżeli można je wprowadzić od razu, to dlaczego wcześniej o tym nie pomyślano...
promo

Postprzez Morg » piątek, 7 czerwca 2013, 16:37

promo napisał(a):Wiadomo o jakie konkretne działania chodzi? Jestem ciekawa jakie zmiany można wprowadzić "od ręki", bez nakładów finansowych... A jeżeli można je wprowadzić od razu, to dlaczego wcześniej o tym nie pomyślano...

Pewnie te o których pisałem: viewtopic.php?p=356808#p356808
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » piątek, 7 czerwca 2013, 17:14

Coś się w sprawie ruszyło (ze strony organów ścigania)
Zarzuty dla sprawcy ataku na warszawską sędzię
http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/ ... e/11361323
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Morg » piątek, 7 czerwca 2013, 17:16

@Censor

Żeby długie linki dobrze się wklejały, trzeba przy wysyłaniu posta zaznaczyć pole "Nie parsuj linków". :)
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » piątek, 7 czerwca 2013, 17:59

ojtam, ojtam, zawsze jakiś dobry mod poprawi :)
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » piątek, 7 czerwca 2013, 19:12

Około 20:20 Rudy Kot ma być w Polsacie (chyba Polsat 2)
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Geralt » piątek, 7 czerwca 2013, 19:59

pardon - Polsat News 20:20.
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez procontra » piątek, 7 czerwca 2013, 21:44

Łukasz napisał(a):Poniżej kopiuję bo jest na głównej - za jakiś czas zniknie i link nie będzie działał

http://warszawa.so.gov.pl/

Dziękujemy Pani Sędzi Annie Wielgolewskiej za niezłomną postawę oraz godne reprezentowanie naszego Sądu.

Kierownictwo
Sądu Okręgowego w Warszawie

Wycięłam samą końcówkę, bo jakaś taka dziwna jest. "My, Kierownictwo, dziękujemy za reprezentowanie naszego sądu?" To Sędzia jakiś konkretny sąd (a zwłaszcza "czyjś") reprezentuje?
procontra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez doktor » piątek, 7 czerwca 2013, 21:45

"Zarzuty naruszenia nietykalności oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego usłyszał w piątek w Będzinie Zygmunt M., który dwa dni wcześniej w Warszawie rzucił tortem w sędzię od sprawy Czesława Kiszczaka. Grozi mu do trzech lat więzienia."

To pytanie zadał wyżej Morg, ale ponieważ odpowiedzi ze strony karnistów nie było, to powtórzę - dlaczego nie można było tutaj postawić zarzutu z art. 232 par. 1 k.k.? Rzucenie komuś w twarz tortem to nie jest przemoc? A może chodzi o to, że jak sędzia wychodzi już z sali rozpraw do zaatakowanie go nie wywiera wpływu na czynnosci urzędowe sądu?
doktor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: właśnie mam przerwę w pisaniu uzasadnienia

Postprzez falkenstein » piątek, 7 czerwca 2013, 21:57

Niestety wobec takich ludzi skutecznym środkiem byłaby tylko zsyłka do rot aresztanckich na Syberii
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez doktor » piątek, 7 czerwca 2013, 22:39

falkenstein napisał(a):Niestety wobec takich ludzi skutecznym środkiem byłaby tylko zsyłka do rot aresztanckich na Syberii

W sumie racja, w naszym systemie ten pan dostanie co najwyżej dwa lata w zawieszeniu na pięć i będzie się z nas śmiał.
doktor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 7 czerwca 2013, 22:53

doktor napisał(a):
falkenstein napisał(a):Niestety wobec takich ludzi skutecznym środkiem byłaby tylko zsyłka do rot aresztanckich na Syberii

W sumie racja, w naszym systemie ten pan dostanie co najwyżej dwa lata w zawieszeniu na pięć i będzie się z nas śmiał.

A założymy się, że nie dostanie aż tyle?
Za usiłowanie pobicia mnie na posiedzeniu, gdy odczytywałam postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztowania, ten ktoś dostał 6 miesięcy na sztywno i miałam wrażenie, że niektórzy na sali mieli mi za złe, że nie zgodziłam się na jego dobrowolne poddanie się karze w zawieszeniu. :/:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez doktor » piątek, 7 czerwca 2013, 22:58

Dlatego użyłem zwrotu "co najwyżej". Zapewne ten osobnik - jeżeli w ogóle akt oskarżenia trafi do sądu - dostanie parę miesięcy kary pozbawienia wolnosci w zawieszeniu.
doktor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » piątek, 7 czerwca 2013, 23:00

Parę miesięcy to byłoby w sam raz. Ale na twardo.

Cóż, zobaczymy.
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » piątek, 7 czerwca 2013, 23:08

http://wyborcza.pl/1,75968,14058950,Tor ... tatni.html
Jeśli ci, którzy administrują sądami, dopuszczają do tego, aby przekształcały się w polityczny Hyde Park, niech się nie dziwią latającym tortom. Jeśli wzywa się do szacunku do prawa, trzeba zacząć od szacunku dla siebie. Jeśli nie, to tort rzucony w środę nie będzie tortem ostatnim.

Muszę się niestety zgodzić...
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » piątek, 7 czerwca 2013, 23:24

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ytaj_dalej

Sędzia, która w środę podczas procesu Czesława Kiszczaka w Sądzie Okręgowym w Warszawie została obrzucona tortem, wcześniej bezskutecznie wzywała policję. Jednak system bezpieczeństwa nie zadziałał, a sama sędzia pozbawiona została jakiejkolwiek ochrony.
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Joasia » sobota, 8 czerwca 2013, 08:06

On się nie przyznał w dalszym ciągu akcji - mówi, że Sędzia sama się obrzuciła torem tak samo jak górnicy z Wujka sami się postrzelili. :o ja nawet rozumiem tok myślenia Słomki, Rymkiewicza i t.p. Państwo ich zawiodło więc w swym oburzeniu nie uznają żadnych elementów tego Państwa, z władzą sądowniczą włącznie. Traktują je tak samo jak PRL. Neoanarchia. I wiecie co, ja mam żal nie tyle do tego byłego więźnia politycznego o to, że zaatakował sędziego (za co musi zostać oczywiście ukarany), tylko do władzy, że do tego dopuściła: ustawodawczej i TK, że sędziowską policję sądową ograniczono do rozprawy i pozbawiono atrybutów nieodwołalności, szybkości i skuteczności; do SN, że wykłada przepisy o znieważeniu sędziego ograniczając je do znieważeń ustnych podczas rozprawy (tak jakby nazwanie sędziego ch..m w piśmie procesowym nie znieważało go), choć przecież mógłby to wykładać inaczej, bo sędzia swój urząd pełni non-stop dożywotnio; do prokuratury, że nie wszczyna z urzędu takich spraw - nawet w tej to Sędzia złożyła zawiadomienie, choć prok był na sali; ale największy żal mam do prezesa sądu, że nie zapewniła Sędzi bezpieczeństwa choć ta się o to zwracała: ani sali z przyciskiem, ani policji na sali, ani kart wstępu, ani sprawdzenia przed salą publiczności, ani sali z osobnym wejściem dla sędziego. NIC. :( :cry: :evil:
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sonia W » sobota, 8 czerwca 2013, 08:09

doktor napisał(a):

Wg mnie, żadnemu sędziemu nie zawaha się ręka przed podpisaniem długiej bezwzględnej lub w górnych granicach ograniczenie wolności... :)

Myślę też, że pani Sędzia wystąpi z wnioskiem o naprawienie szkody i zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, np. w wysokości 100.000zł. Może też złożyć wniosek o orzeczenie wobec tego pajaca zakazu zbliżania się do niej lub do budynków sądowych :)
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » sobota, 8 czerwca 2013, 08:29

Zakaz zbliżania się do budynków sadowych, chyba ze we własnej sprawie lub na wezwanie sądu byłby dobrym środkiem na takich "demonstrantów"
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » sobota, 8 czerwca 2013, 08:34

Już widzę jak te dziadki na bramkach egzekwują taki zakaz...
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!