Protesty pracowników sądownictwa

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Protesty pracowników sądownictwa

Postprzez kosiarka » wtorek, 23 września 2014, 23:47

bruno napisał(a):u nas w sądzie protest pracowników ma wyglądać tak, że pracownicy maja przyjść na czarno do pracy i tak pracować ....
sorry ...
trudno o lepszy przykład dla rządzących , ze nie mają się czego obawiać - sądy nie staną ...!
(a kogo obchodzi w jakich strojach kto przychodzi do pracy...)

Rzeczywiście póki urzędnicy nie będą mieć prawa do strajku to raczej sądy nie staną. Tyle, że to wcale nie jest nasz cel . Chcemy lepszych a w zasadzie normalnych warunków pracy :)
A co do protestu to tu można obejrzeć filmik z dzisiejszego pogrzebu <lol>

https://www.facebook.com/video.php?v=81 ... =2&theater

https://www.facebook.com/pages/NSZZ-Sol ... 0753706206
kosiarka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez ropuch » środa, 24 września 2014, 08:49

amelius napisał(a):Moglibyśmy jakoś jutro przyłączyć się do protestu. Ale oprócz symbolicznych gestów nie wiem jak.

Ja myślę ameliusie że w wielu wypadkach wystarczałoby żebyśmy nie przeszkadzali. A pracownicy świetnie by sobie radę dali. Wystarczałoby parę słów zachęty i nie przeszkadzać. Ale dla wielu z nas to i tak zbyt wiele.
ropuch

Postprzez Kret » środa, 24 września 2014, 09:47

Z tym pogrzebem mam problem dwojaki.

1. Mauzolea wystaia sie osobom zasłuzonym i są one grobowcem-pomnikiem chwały takich osób. Sugerowałoby to więc raczej, że pracownicy sądownictwa mają byłych eMeSów w najwyzszym poważaniu.
2. Pochowali już też Grabarczyka. Po 2 dniach urzedowaniua? Juz zdążył tak podpaść?
Kret
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » środa, 24 września 2014, 09:51

ropuch napisał(a):
amelius napisał(a):Moglibyśmy jakoś jutro przyłączyć się do protestu. Ale oprócz symbolicznych gestów nie wiem jak.

Ja myślę ameliusie że w wielu wypadkach wystarczałoby żebyśmy nie przeszkadzali. A pracownicy świetnie by sobie radę dali. Wystarczałoby parę słów zachęty i nie przeszkadzać. Ale dla wielu z nas to i tak zbyt wiele.

Pracownicy mają moje wsparcie, poparcie i dobre słowo zawsze. Nie mam dzisiaj sesji, ale gdyby miał zarządziłabym pół godzinną przerwę w rozprawie o godzinie 12 informując oczywiście z jakiego powodu jest przerwa. Jeśli natomiast są sedziowie, którzy przeszkadzają, utrudniają, to jest to hańba.
amelius

Postprzez ropuch » środa, 24 września 2014, 10:21

amelius napisał(a):
ropuch napisał(a):

Pracownicy mają moje wsparcie, poparcie i dobre słowo zawsze. Nie mam dzisiaj sesji, ale gdyby miał zarządziłabym pół godzinną przerwę w rozprawie o godzinie 12 informując oczywiście z jakiego powodu jest przerwa.

Co do tego akurat nie mam najmniejszych wątpliwości <luzik>
ropuch

Postprzez bruno » środa, 24 września 2014, 10:32

amelius napisał(a):
ropuch napisał(a):

Pracownicy mają moje wsparcie, poparcie i dobre słowo zawsze. Nie mam dzisiaj sesji, ale gdyby miał zarządziłabym pół godzinną przerwę w rozprawie o godzinie 12 informując oczywiście z jakiego powodu jest przerwa. Jeśli natomiast są sedziowie, którzy przeszkadzają, utrudniają, to jest to hańba.

to niestety jest hanba przecież stachanowcy musza wpływ pokryć !!rozejrzyć się - a wTowim sądzie też takich zapewne większość !
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rbk » środa, 24 września 2014, 10:57

Jak pamiętam była jakaś opinia prawna może zlecona przez "Solidarność", że brak prawa do strajku dla pracowników sądownictwa narusza Konstytucję i przepisy umów międzynarodowych. :idea: :?:
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez akaro » środa, 24 września 2014, 11:05

Brak prawa do strajku zapewne jest dużym utrudnieniem do skutecznego oddziaływania na władzę wykonawczą, ale trzeba umieć się organizować w ramach istniejących możliwości. Do mojej sekcji informacja o strajku dotarła dzisiaj. Jak w takim wypadku moi sekretarze mogli się do akcji przygotować i wziąć w niej udział?
Tu trzeba popracować, żeby wydźwięk akcji był znaczący.
akaro
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez karuzelka » środa, 24 września 2014, 13:40

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/824 ... wosci.html

Protest pracowników sądownictwa przed resortem sprawiedliwości
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Kret » środa, 24 września 2014, 15:16

Te "kilkaset" to lekka przesada. Na oko było ok. 150 osób. Co, niestety, jako reprezentacja zarówno pracowników sądownictwa, jak i kuratorów z całej Polski nie robi wrażenia...
Kret
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » środa, 24 września 2014, 16:06

Bo to trzeba przyjść z oponami, syrenami i szambowozem. Syrenami wyć, opony podpalić, gnojówkę rozlać
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Odp: Protesty pracowników sądownictwa

Postprzez inger » środa, 24 września 2014, 16:53

A radio (1) tylko i dużo o proteście górników...
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » środa, 24 września 2014, 18:06

Przed ósma w Trójce była dosyć obszerna informacja

Wysłane z mojego iPhona
M.A.E.

Postprzez kosiarka » środa, 24 września 2014, 19:34

Co do dylematu opisanego przez Kreta to raczej nie traktowałabym tego pomysłu tak dostojnie tylko raczej z przymrużeniem oka tak jak np. mauzoleum Lenina :)

Odnośnie prawa do strajku to o ile mnie pamięć nie myli to już chyba jest w Trybunale i czeka w kolejce :( Nie jestem prawnikiem , nie wiem co i gdzie dokładnie narusza ale nie powinno być tak, że przywileje mamy z kodeksu pracy a wymagania jak urzędnicy mianowani.
A co do reszty to niestety nie wszędzie pozwolono nam porozwieszać plakaty i flagi. W Warszawie nigdzie chyba nie wyrażono zgody. Tym samym zarzuty o braku informacji nie do końca nam należy stawiać.
Akaro napisał, że do pracowników jego sekcji informacja dotarła dopiero dzisiaj. No cóż, wszystko zależy od ludzi. Informacje na naszej stronie zamieszczone są od dawna wystarczy tylko na nią czasem zajrzeć. Pisały też o nim gazety. Nawet na niniejszym forum dreed wkleił nasz plakat już 3 tygodnie temu.
A na oko to chyba było z 300 ale rzeczywiście z 50% mniej niż być miało. Co poradzić? Niektórym zawsze jest za zimno albo za gorąco, za wietrznie lub za deszczowo.

falkenstein napisał(a):Bo to trzeba przyjść z oponami, syrenami i szambowozem. Syrenami wyć, opony podpalić, gnojówkę rozlać

Słabe, grzeczne urzędniczki? Hmm jakby sędziowie płci męskiej pomogli mogłoby się udać <lol>
kosiarka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Odp: Protesty pracowników sądownictwa

Postprzez inger » środa, 24 września 2014, 22:33

kosiarka, to nie był zarzut, tylko stwierdzenie smutnego faktu, że górnicy nawet jak nie palą opon, to i tak są zawsze bardziej medialni i ważniejsi.. tak się od Gierka utrwaliło, i trwać będzie, póki nie wymra ostatni dziennikarze, którzy w podstawówce świętowali Barbórke i rysowali górników (głównie to pamiętam z plastyki ;)
Swoją droga ciekawe ile osób pracuje w górnictwie a ilu jest pracowników sądów i prokuratury?
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kosiarka » środa, 24 września 2014, 22:54

Pracowników jest około 30 tysięcy górników nie mam pojęcia. Być może rzeczywiście kiedyś będzie ich trzeba z tysiączek ściągnąć na pomoc <lol> . W każdym razie trochę nam się udało :)

http://ms.gov.pl/pl/informacje/news,638 ... sie-z.html
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artyk ... ie-dostana
kosiarka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » środa, 24 września 2014, 23:18

pamiętam, że kiedyś np.studenci wsparli strajki stoczniowców i w ogóle robotników, potem sami sie doczekali pomocy z ich strony.... można zatem było się wtedy porozumieć i uzyskać wsparcie .... może tędy droga... <mysli>
beta
Moderator
Moderator

Postprzez witoldw1 » środa, 24 września 2014, 23:42

Tak , w 80 roku. W 68 i 70 wyglądało to trochę inaczej :(
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » czwartek, 25 września 2014, 15:06

MS przygotowało założenia nowych zasad wynagradzania pracowników sądowych
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... owych.html
beta
Moderator
Moderator

Postprzez TGC » czwartek, 25 września 2014, 19:28

beta napisał(a):MS przygotowało założenia nowych zasad wynagradzania pracowników sądowych
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... owych.html ... owych.html

"Wiceminister sprawiedliwości zapewnił, że już od dwóch lat podejmowane są w resorcie działania, które mają wpłynąć na naprawę tej sytuacji."
I po dwóch latach są już na etapie założeń do zasad...
Gdybym ja sądził w takim tempie, to już by dawno w trybie pilnym uchwalili ustawę potocznie zwaną moim imieniem (a la lex Trynkiewicz) o szczególnych metodach zwalczania przewlekłości postępowania i wzmożeniu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.
TGC
VIP
VIP

Postprzez amelius » czwartek, 25 września 2014, 19:57

beta napisał(a):MS przygotowało założenia nowych zasad wynagradzania pracowników sądowych
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... owych.html

Zastanawia mnie to, że w MS zajmują stanowiska ludzie, którzy myślą, że pracowników sądownictwa można traktować jak kretynów. Czy oni myślą, że jest ktoś, kto w te brednie uwierzy?
amelius

Postprzez beta » czwartek, 25 września 2014, 21:12

szkoda słów.... <blee> i te dywagacje o tym nieszczęsnym tysiącu złotych, które nie osiąga poziomu najniższego wynagrodzenia....
beta
Moderator
Moderator

Postprzez Włóczykij » czwartek, 25 września 2014, 21:22

Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez beta » czwartek, 25 września 2014, 21:28

i słusznie <okok>
beta
Moderator
Moderator

Postprzez kosiarka » piątek, 26 września 2014, 00:10

TGC napisał(a):
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8 ... owych.html ... owych.html ... owych.html

"Wiceminister sprawiedliwości zapewnił, że już od dwóch lat podejmowane są w resorcie działania, które mają wpłynąć na naprawę tej sytuacji."
I po dwóch latach są już na etapie założeń do zasad...
Gdybym ja sądził w takim tempie, to już by dawno w trybie pilnym uchwalili ustawę potocznie zwaną moim imieniem (a la lex Trynkiewicz) o szczególnych metodach zwalczania przewlekłości postępowania i wzmożeniu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.

Ależ to nie jest ich wina <lol> Wszystko przez te paskudne związki. Zamiast grzecznie podpisać to przedłużają, nie zgadzają się na proponowane zmiany, nie doceniają tych starań! Niewdzięcznicy <rotfl>
kosiarka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!