Zapytanie w drodze informacji publicznej o docelowe mnożniki

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Zapytanie w drodze informacji publicznej o docelowe mnożniki

Postprzez Dreed » wtorek, 15 września 2009, 22:37

Koleżanki i koledzy sędziowie.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy drugi z punktów nowego harmonogramu.
Jest nim masowe, żądanie udzielenia informacji przez MS o los docelowych, obiecanych od 2010 roku mnozników.

Pozwolę sobie przypomnieć, że w toku prac nad zmianą naszych uposażeń przewidziano mnożniki, które wprawdzie nas nie satysfakcjonują, ale miały być modelowym i docelowym wg rządu rozwiązaniem obowiązującym od 2010 roku...

Rozpoczynamy akcję mailową z zapytaniem w trybie dostępu do informacji publicznej, gdzie jest projekt rządu?????....

Obecna akcja ma na celu naoczne zapoznanie się przez nas, jakie są rzeczywiste plany obecnego rządu w stosunku do naszej grupy zawodowej.

Myślę, że każdy sędzia Rzeczypospolitej Polskiej, chce otrzymać pisemną odpowiedź własnego rządu i poznać projekty ustaw. Nie możemy pozwolić sobie na dalsze zbywanie nas obietnicami.

[b]Dlatego zachęcam, a nawet wzywam do masowego i szerokiego udziału w akcji… Otrzymane odpowiedzi, oprócz znacznej dolegliwości dla Kancelarii Rady Ministrów, pozwolą każdemu sędziemu w Polsce podjąć decyzję, do jakiego stopnia może pozostawać bierny oraz jak długo, będzie traktowany na poziomie przeciętnego urzędnika państwowego, a nie przedstawiciela równorzędnej władzy !!!!!!

Poniżej zamieszczam wzór wniosku, który należy skopiować do edytora tekstu i przesłać na adresy mailowe: wi@ms.gov.pl, infoobywatel@kprm.gov.pl, infolex@kprm.gov.pl

Kopię maila proszę wysłać na adres petycja@sedziowie.kei.pl – opcja DW w Waszych programach pocztowych..

Gorąco zachęcam do wysłania wniosku mailem oraz za pośrednictwem poczty, listem poleconym !!!! Pamiętajmy, że "mail" zawsze może przez dziwny przypadek nie zostać doręczony...

Listy polecone proszę kierować na adres:

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
• 00-583 Warszawa, Al. Ujazdowskie 1/3
Ostatnio edytowano czwartek, 19 listopada 2009, 19:41 przez Dreed, łącznie edytowano 1 raz
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Dreed » wtorek, 15 września 2009, 22:39

Wzór wniosku:

http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/dload.ph ... file&id=61

A oto tekst:

dnia 16 września 2009 r.

Jan Nowak
Sędzia Sądu Rejonowego/Okręgowego/Apelacyjnego
w
zam.

Wydział Informacji
Biuro Ministra
Ministerstwo Sprawiedliwości
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa

Działając w oparciu o art. 2, art. 6 i art. 10 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198)
wnoszę
o udzielenie informacji publicznej i poinformowanie mnie o przebiegu prac legislacyjnych w sprawie wynagrodzeń sędziowskich.

W szczególności proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1) czy są prowadzone i w jakim zakresie, dalsze prace legislacyjne nad docelowym, mającym obowiązywać od 2010 roku, uregulowaniem wysokości mnożników od których są naliczane uposażenia sędziów sądów powszechnych ;
2) kiedy stosowny projekt zmiany załącznika do ustawy prawo o ustroju sądów powszechnych zostanie przedłożony w Sejmie;

Informację proszę przesłać w drodze mailowej na adres:
(tu podajemy maila)

Uzasadnienie
Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198) daje każdemu obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej prawo do niezwłocznego uzyskania informacji publicznej zawierającej aktualną wiedzę o sprawach publicznych. Od wnioskodawcy nie jest wymagane wykazanie interesu prawnego lub faktycznego.
W dniu 20 lutego 2009 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił rządowy projekt zmiany Ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.
Jedną z najistotniejszych zmian zawartych w projekcie ustawy załączonym do sprawozdania Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka jest odejście od kształtowania wysokości wynagrodzeń sędziów i prokuratorów na podstawie dotychczasowej kwoty bazowej określanej corocznie w ustawie budżetowej i zastąpienie jej przeciętnym wynagrodzeniem w II kwartale roku poprzedniego, ogłaszanym w Monitorze Polskim przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Jednocześnie w ustawie zostały unormowane mnożniki służące do określania wysokości poszczególnych stawek, w których ustala się wynagrodzenie.

Przedmiotowe mnożniki, które uchwaliła Wysoka Izba stanowiły realizację zapowiedzi rządu podwyżek o 1000 złotych brutto dla każdego stanowiska sedziowksiego.
W toku dyskusji zarówno podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka jak i podczas debaty w Sejmie, wszyscy podkreślali, że jest to rozwiązanie jedynie przejściowe na 2009 rok.
Szanowny Pan poseł Jerzy Kozdroń w swoim wystąpieniu w imieniu klubu PO jednoznacznie stwierdził, że: „…Postanowiliśmy zbliżyć się w realizacji do zasad konstytucyjnych, wyrażonych w art. 178 i 195 konstytucji, w których mówi się o tym, że sędziom, w tym sędziom Trybunału Konstytucyjnego, zapewnia się warunki pracy i warunki wynagradzania odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi pełnionych przez nich obowiązków….”
Obowiązkiem władzy ustawodawczej i wykonawczej jest jednak w pełni przestrzegać Konstytucji, a nie tylko zbliżać się do jej przestrzegania. Sędziowie oczekują, że przedstawiciele władz politycznych przystąpią niezwłocznie do prac zapewniających pełną realizację konstytucyjnego nakazu.
Projekt rządowy w pierwotnej wersji zakładał docelowe uregulowanie od roku 2010, w którym przyjmował wysokości mnożników określone w sposób racjonalny, począwszy od 2,50 dla sędziego w pierwszej stawce awansowej.
http://g.infor.pl/p/_wspolne/pliki/3800 ... _38297.pdf

Z uwagi na obawę kryzysu gospodarczego rząd wycofał się z pierwotnej wersji ustawy. Tymczasem przedstawiciele władzy wykonawczej z dumą twierdzą, że kryzys gospodarczy nie dotknął Polski tak mocno, jak inne kraje i szczycą się tym, że dzięki ich decyzjom sytuacja gospodarcza kraju jest dobra. W budżecie państwa znalazły się środki na podwyżki dla grup opłacanych z budżetu, których skutki finansowe będą daleko większe od wiążących się z realizacją postulatów sędziów.

Udzieloną przez Radę Ministrów odpowiedź na Dezyderat nr 2 Komisja rozpoznawała na posiedzeniu w dniu 19 listopada 2008 r. Z protokołu posiedzenia Komisji (Biuletyn nr 1522/VI; http://orka.sejm.gov.pl/B...gskrnr6/SPC-96) wynika, iż zaproponowane przez Radę Ministrów w odpowiedzi na Dezyderat nr 2 rozwiązania w postaci jednorazowej podwyżki wysokości wynagrodzeń sędziowskich średnio o kwotę brutto 1000 złotych przy braku zamiaru dalszego podwyższenia mnożników, według których liczone są wynagrodzenia sędziów, Komisja uznała za niewystarczające i nieuwzględniające postulatów Komisji.

Ponieważ aktualnie w toku prac nad zmianą ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych nie zostały zgłoszone stosowane zmiany, wnoszę o udzielenie informacji jak na wstępie.

Z poważaniem
……………………

"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez K.Ierownik » środa, 16 września 2009, 00:29

wysłałem. :grin:
K.Ierownik

Postprzez kzawislak » środa, 16 września 2009, 00:36

kzawislak

Postprzez sebus » środa, 16 września 2009, 08:00

I tu też wysłałem :mrgreen:
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » środa, 16 września 2009, 08:36

sebus, ale z wiekszym optymizmem proszę ( :arrow: avatar) :wink:
kzawislak

Postprzez Dreed » środa, 16 września 2009, 08:37

Potwierdzonych 8 maili :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez kzawislak » środa, 16 września 2009, 08:39

a to rozumiem optymizm sebusa :neutral:
kzawislak

Postprzez chomik » środa, 16 września 2009, 08:58

wysłałem
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez totep » środa, 16 września 2009, 09:07

Poszło :wink:
totep
Moderator
Moderator

Postprzez okapi » środa, 16 września 2009, 09:12

jam też :mrgreen:
okapi

Postprzez Dreed » środa, 16 września 2009, 09:13

okapi napisał(a):jam też :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To jeszcze drugi: http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=2661 :wink:
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Markiel » środa, 16 września 2009, 09:54

i ja
Markiel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez WO » środa, 16 września 2009, 10:00

wysłane
WO
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » środa, 16 września 2009, 10:12

Poszło...
TEZ

Postprzez IURISTA » środa, 16 września 2009, 10:32

i poszło X 2 sztuki
IURISTA
IURISTA
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 16 września 2009, 11:15

Na chwilę obecną mamy potwierdzone 33 maile !!! Więcej niż do komisji :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Potwierdzone, czyli takie w których dodano jako adresata - petycja@sedziowie.kei.pl

Proszę Was o dodawanie tego adresu, gdyż jest to jedyny sposób na ustalenie ilu sędziów "zapchało' skrzynki :wink:
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez art_60 » środa, 16 września 2009, 11:18

Tu też wysłałem. Zamierzam również skorzystać z konserwatywnej metody przekazu informacji listem poleconym.
art_60
VIP
VIP

Postprzez bruno » środa, 16 września 2009, 11:41

wysłałem rzecz jasna
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 16 września 2009, 12:44

Z wielką przyjemnością informuję, że mamy już 68 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez bruno » środa, 16 września 2009, 12:50

czy za tymi zapytaniami "mas" poszło oficjalne zapytanie Stowarz.."I"?
To wg mnie niezbędne !
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mpl » środa, 16 września 2009, 12:54

wysłałam ale z tradycyjnym może być problem
mpl

Postprzez sblok » środa, 16 września 2009, 13:25

jak sie ma adres wskazany przez dreeda : kancelaria prezesa rm do wydzial infiormacji biura MMS, czy wysylajac zwyklym listem nalezy zmienic naglowek na kancelarie rm?
sblok
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 16 września 2009, 13:54

sblok napisał(a):jak sie ma adres wskazany przez dreeda : kancelaria prezesa rm do wydzial infiormacji biura MMS, czy wysylajac zwyklym listem nalezy zmienic naglowek na kancelarie rm?

MS od pewnego czasu ma utworzona nową komórkę zajmującą się pytaniami w drodze dostępu do informacji publicznej.

W ramach pytania do RM to jak najbardziej pasowałoby zmienić nagłówek
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez a_szymek » środa, 16 września 2009, 14:01

jest kolejny
:mrgreen:
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował."
M. Twain
a_szymek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Następna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!