Akcja mailowa do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Akcja mailowa do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Postprzez Dreed » wtorek, 15 września 2009, 22:25

Koleżanki i koledzy

Minęło już ponad 9 miesięcy od posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, podczas którego posłowie zdecydowali się przerwać posiedzenie w sprawie Dezyderatu nr 2, dotyczącego naszych uposażeń do czasu zaproszenia Ministra Finansów i udzielenia przez niego odpowiedzi na postulaty płacowe sędziów.

Niestety do dnia dzisiejszego Pan minister nie znalazł czasu i komisja nie zajęła stanowiska.

Przypomnę, że jednoznacznie skrytykowała pomysł jednorazowej podwyżki o 1000zł brutto bez dalszych docelowych i systemowych ustaleń naszych uposażeń.

Tym samym rozpoczynamy akcję mailową w której musimy upomnieć się o pełną realizację zadań przez Komisję.

Maile proszę wysyłać na następujące adresy: (najlepiej je skopiować)

Ryszard.Kalisz@sejm.pl, Arkadiusz.Mularczyk@sejm.pl, Beata.Kempa@sejm.pl, Wojciech.Wilk@sejm.pl, Iwona.Arent@sejm.pl, Barbara.Bartus@sejm.pl, Krzysztof.Brejza@sejm.pl, Stanislaw.Chmielewski@sejm.pl, Andrzej.Dera@sejm.pl, Zenon.Durka@sejm.pl, Marian.Filar@sejm.pl, Mariusz.Kaminski@sejm.pl, Grzegorz.Karpinski@sejm.pl, Jerzy.Kozdron@sejm.pl, Krzysztof.Maciejewski@sejm.pl, Stanislaw.Olas@sejm.pl, Witold.Pahl@sejm.pl, Damian.Raczkowski@sejm.pl, Stanislaw.Rydzon@sejm.pl, Lidia.Staron@sejm.pl, Bozena.Szydlowska@sejm.pl, Zbigniew.Wassermann@sejm.pl, Robert.Wegrzyn@sejm.pl, Marzena.Wrobel@sejm.pl, Jacek.Zalek@sejm.pl

W Waszych programach pocztowych skorzystajcie również z opcji DW (do wiadomości) i wpiszcie tam następujący adres: petycja@sedziowie.kei.pl

Dzięki temu jak w poprzednich akcjach, system dokona zliczenia Waszych głosów, co umożliwi nam ocenę naszej solidarności w walce o należny status Sędziego RP.

Liczę na Was. Im więcej nas będzie tym będziemy silniejsi....
Ostatnio edytowano czwartek, 19 listopada 2009, 19:40 przez Dreed, łącznie edytowano 1 raz
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Dreed » wtorek, 15 września 2009, 22:29

PLIK W WORDZIE DO EDYCJI DOSTĘPNY W DOWNLOAD !!!

TUTAJ: http://sedziowie.kei.pl/phpBB2/dload.ph ... file&id=60

A poniżej tekst, jeżeli ktoś woli skopiować:

dnia 16 września 2009 r.

Jan Nowak
Sędzia Sądu Rejonowego/Okręgowego/Apelacyjnego
w
zam.

Pan Przewodniczący
Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka
Poseł Ryszard Kalisz

Działając w oparciu o art. 2, art. 6 i art. 10 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198)
wnoszę
o udzielenie informacji publicznej i poinformowanie mnie o przebiegu prac nad odpowiedzią Rady Ministrów na Dezyderat nr 2 Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka uchwalony na posiedzeniu w dniu 23 lipca 2008 r. do Rady Ministrów w sprawie wynagrodzeń sędziowskich.

W szczególności proszę o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1) dlaczego do dnia dzisiejszego Komisja nie ustosunkowała się na podstawie art. 159 ust. 5 i 6 Regulaminu Sejmu RP do odpowiedzi na wyżej opisany Dezyderat nr 2 udzielonej przez Radę Ministrów ;
2) jakie dalsze czynności będą przedsięwzięte przez Komisję w sprawie odpowiedzi Rady Ministrów na wyżej opisany Dezyderat nr 2;
3) jakie dalsze czynności będą przedsięwzięte wobec faktycznego niewykonania Dezyderatu nr 2 przez Radę Ministrów.

Informację proszę przesłać w drodze listownej/mailowej na adres:
(tu podajemy maila lub adres)

Uzasadnienie
Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198) daje każdemu obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej prawo do niezwłocznego uzyskania informacji publicznej zawierającej aktualną wiedzę o sprawach publicznych. Od wnioskodawcy nie jest wymagane wykazanie interesu prawnego lub faktycznego.
W dniu 23.07.2008 r. Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przyjęła Dezyderat nr 2 do Rady Ministrów w sprawie wynagrodzeń sędziowskich, gdzie stwierdziła, że „aktualne wynagrodzenia sędziów nie odpowiadają zasadzie zawartej w art. 178 ust. 2 Konstytucji, czyli nie odpowiadają godności sprawowanego przez nich urzędu oraz zakresowi ich obowiązków”. Jednocześnie Komisja postulowała, aby „Rada Ministrów podjęła działania zmierzające do pełnej realizacji zasady dotyczącej wynagrodzeń sędziowskich, wyrażonej w art. 178 ust. 2 Konstytucji”, i aby „wskaźniki wynagrodzeń sędziowskich nie były zależne w jakimkolwiek stopniu od czynnika politycznego i administracyjnego”.
Udzieloną przez Radę Ministrów odpowiedź na Dezyderat nr 2 Komisja rozpoznawała na posiedzeniu w dniu 19 listopada 2008 r. Z protokołu posiedzenia Komisji (Biuletyn nr 1522/VI;
http://orka.sejm.gov.pl/B...gskrnr6/SPC-96) wynika, iż zaproponowane przez Radę Ministrów w odpowiedzi na Dezyderat nr 2 rozwiązania w postaci jednorazowej podwyżki wysokości wynagrodzeń sędziowskich średnio o kwotę brutto 1000 złotych przy braku zamiaru dalszego podwyższenia mnożników, według których liczone są wynagrodzenia sędziów, Komisja uznała za niewystarczające i nieuwzględniające postulatów Komisji.
Z protokołu posiedzenia Komisji wynika, że rozważano ponowienie dezyderatu, przedłożenie Marszałkowi Sejmu wniosku o zwrócenie odpowiedzi jako niezadowalającej, jak też przedłożenie Sejmowi projektu odpowiedniej uchwały lub rezolucji (art. 159 ust. 6 Regulaminu Sejmu RP).
Z protokołu posiedzenia Komisji wynika, iż Komisja przyjęła wniosek posła Wojciecha Wilka, aby na kolejne posiedzenie Komisji zaprosić Ministra Finansów Jana Vincenta Rostowskiego i dopiero po jego wysłuchaniu podjąć decyzję co do „dalszych losów odpowiedzi na dezyderat”.

Ponieważ z protokołów kolejnych posiedzeń Komisji nie wynika, aby Komisja zajmowała się sprawą Dezyderatu nr 2, Minister Finansów nie został zaproszony, wnoszę jak na wstępie.

Z poważaniem

Do wiadomości:
Panie i Panowie Posłowie
Członkowie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Dred » wtorek, 15 września 2009, 22:38

poszło :cool:
Dred

Postprzez Dreed » wtorek, 15 września 2009, 22:44

Dred napisał(a):poszło :cool:

Ty jak zawsze pierwszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale tym razem admin cię wyprzedził :wink:
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Dred » wtorek, 15 września 2009, 22:46

co za pech... :evil: ale jaka piękna tragedia, jaka piękna tragedia ... :razz:
Dred

Postprzez K.Ierownik » środa, 16 września 2009, 00:37

Czeci. :grin:
K.Ierownik

Postprzez sebus » środa, 16 września 2009, 07:56

No cóż czwarty - za pudłem :wink:
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Nata » środa, 16 września 2009, 08:07

Piata!! :mrgreen:
Nata
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez chomik » środa, 16 września 2009, 09:51

wysłałem.
chomik
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez IURISTA » środa, 16 września 2009, 10:19

Dreed jak zwykle szacunek dla Ciebie za inicjatywę. Wreszcie zaczyna się coś dziać...
IURISTA
IURISTA
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez art_60 » środa, 16 września 2009, 11:06

też zapytałem
art_60
VIP
VIP

Postprzez michal » środa, 16 września 2009, 11:09

poszło !
michal
asesor
asesor

Postprzez Dreed » środa, 16 września 2009, 11:14

Na chwilę obecną mamy potwierdzonych 29 maili !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Potwierdzonych, czyli takich w których dodano jako adresata - petycja@sedziowie.kei.pl

Proszę Was o dodawanie tego adresu, gdyż jest to jedyny sposób na ustalenie ilu sędziów "zapchało' skrzynki :wink:
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez jarokop » środa, 16 września 2009, 12:06

melduję 2 w celu
jarokop

Postprzez bruno » środa, 16 września 2009, 12:11

poszło - z wielkimi podziekowaniami dla Szanownego Dreeda za inicjatywę
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez efa » środa, 16 września 2009, 13:38

poseł Mularczyk nadal na wyjeździe :lol:
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » środa, 16 września 2009, 13:53

Dreed napisał(a):
Dred napisał(a):poszło :cool:

Ty jak zawsze pierwszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale tym razem admin cię wyprzedził :wink:

przykro mi chłopaki. Wyprzedziłem Was obu :mrgreen:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez a_szymek » środa, 16 września 2009, 13:55

ode mnie też poszło

:mrgreen:
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował."
M. Twain
a_szymek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » środa, 16 września 2009, 14:26

wysyłam też (po małym przeredagowaniu) do Marszałka Sejmu poleconym na adres:

Kancelaria Sejmu
Biuro Korespondencji i Informacji
00-902 Warszawa
ul. Wiejska 4/6/8
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Dreed » środa, 16 września 2009, 15:10

Nie chcę popędzać koleżanki i kolegów z sądów rejonowych, ale jako ciekawostkę i zachętę podpowiem, że ponad połowę potwierdzonych maili stanowią listy sędziów sądów okręgowych !!!

Do dzieła :mrgreen:
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez WO » środa, 16 września 2009, 16:27

do KSiPC też wysłałem
WO
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » środa, 16 września 2009, 16:41

poszło
suzana22
VIP
VIP

Postprzez witoldw1 » środa, 16 września 2009, 17:16

Żem wysłał choć to prawie przekracza moje mozliwości intelektualne .Swoją drogą radzę uważać z używaniem we wzorach danych personalnych mojego kolegi z wydziału ,bo Jasiu to niespotykanie spokojny czlowiek ,ale jak się wkurzy to może być ciężko :mrgreen:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez larakroft » środa, 16 września 2009, 17:31

Ja też wysłałam :)
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 16 września 2009, 17:31

Aktualny wynik 91 !!! Nadal mało !!!! Liczę na matysiaka - tyle dostaliśmy to tylu z nas dopyta o ciąg dalszy :wink:
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Następna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!