Akcja mailowa do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez K.Ierownik » piątek, 25 września 2009, 20:12

KOP napisał(a):Czy dopuszczalne jest wysłanie z jednego maila zapytań od kilku osób? Dla Was "internetowców" może się to wydawać dziwne ale są osoby bez skrzynek e-mail :).

Ja bym nie robił z tego problemu, jeżeli to nie jest zbyt duża ilość osób. :roll: Ustal czy chcą wziąć udział w akcji , wpisz ich dane i adres i wysyłaj. :wink:
K.Ierownik

Postprzez sponn » poniedziałek, 28 września 2009, 21:06

System ich zliczy jako jedna osoba ale to przeciez nie ma znaczenia.

Zawsze Ci nieobeznani z internetem moga wyslac poczta...ale to juz troche zachodu bo trzeba pojsc na poczte a w trakcie walski z uzasadnieniami moze byc z tym problem. Poza tym tego system tez nie zliczy :D
sponn
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » wtorek, 29 września 2009, 06:54

powolutku....ale systematycznie rośnie....

374
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez mati » wtorek, 29 września 2009, 09:40

wyslane na wszystkie adresy
mati
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » wtorek, 29 września 2009, 11:56

Trochę późno, ale poszło...
TEZ

Postprzez AQUA » wtorek, 29 września 2009, 18:02

Tomasz Zawiślak napisał(a):Trochę późno, ale poszło...

owszem, późno, najważniejsze jednak, że poszło :)
AQUA
VIP
VIP

Postprzez bull78 » wtorek, 29 września 2009, 19:13

Puściłem.
Proszę Pana ja się wiążę z takim problemem...
bull78
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » wtorek, 29 września 2009, 19:44

a może ktos dostał już odpowiedź :roll:
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez M.A.E. » wtorek, 29 września 2009, 19:47

iga napisał(a):a może ktos dostał już odpowiedź :roll:

tylkojedną automatyczną poza biurem od posła Arkadiusza Mularczyka.....
M.A.E.

Postprzez kazanna » wtorek, 29 września 2009, 19:56

ja na odpowiedź nie liczę...pewnie potraktują to jako spam...
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Dreed » wtorek, 29 września 2009, 21:19

kazanna napisał(a):ja na odpowiedź nie liczę...pewnie potraktują to jako spam...

Odpowiedzą...

Ja otrzymałem oficjalne potwierdzenie odbioru od MS, od wydziału informacji oraz z kancelarii przewodniczącego komisji sejmowej.
Zresztą maja jeszcze czas :wink:
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez Rafal » wtorek, 29 września 2009, 21:31

nawet jak odpowiedzą to i tak to nic nie zmieni, biorąc pod uwagę deficyt budżetowy planowany na 2010 r. o podwyżkach niestety mozna pomarzyć, co nie oznacza, że trzeba rezygnować z kolejnych akcji
Rafal
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez a_szymek » środa, 30 września 2009, 22:42

Dreed napisał(a):
kazanna napisał(a):ja na odpowiedź nie liczę...pewnie potraktują to jako spam...

Odpowiedzą...

Ja otrzymałem oficjalne potwierdzenie odbioru od MS, od wydziału informacji oraz z kancelarii przewodniczącego komisji sejmowej.
Zresztą maja jeszcze czas :wink:

no, by odpowiedzieć w terminie ustawowym to za 1,5 godziny mija im czas (by odpowiedzieć na mojego maila)

nie sądzę by zdążyli, a chyba nic nie stoi na przeszkodzie
bo o tym też powinni ew. poinformować
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował."
M. Twain
a_szymek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez balrog » czwartek, 1 października 2009, 10:45

I mnie doliczcie bo nie znalazłem u siebie funkcji DW, nie poszło zatem na petycje..
Poza tym uważam, że Ministerstwo Sprawiedliwości powinno być zlikwidowane.
balrog
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » piątek, 2 października 2009, 08:37

Aktualnie system zliczył 401 potwierdzonych maili...

Jednocześnie ze smutkiem pragnę poinformować, że Wydział Informacji MS oraz Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka są organami, które złamały ustawę z dnia 06.09.2001r. o dostępie do informacji publicznej !!!

Termin upłynął w dniu wczorajszym, nie otrzymałem odpowiedzi, nie otrzymałem decyzji odmawiającej, nie otrzymałem przesunięcia terminu...

Dlaczego?

Ponieważ nasze środowisko jest tak mało istotne, że nawet szkoda delegować któregoś z pracowników do klawiatury.

Ale na szczęście pozostaje jeszcze skarga w trybie administracyjnym i osobiście z chęcią z niej skorzystam.

Art. 13. 1. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2.
2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.
Art. 15. 1. Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, o którym mowa w art. 10 ust. 1, podmiot obowiązany do udostępnienia ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, podmiot ten może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.
2. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, powiadomi wnioskodawcę o wysokości opłaty. Udostępnienie informacji zgodnie z wnioskiem następuje po upływie 14 dni od dnia powiadomienia wnioskodawcy, chyba że wnioskodawca dokona w tym terminie zmiany wniosku w zakresie sposobu lub formy udostępnienia informacji albo wycofa wniosek.
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez bruno » piątek, 2 października 2009, 09:36

Dreed napisał(a):Aktualnie system zliczył 401 potwierdzonych maili...

Jednocześnie ze smutkiem pragnę poinformować, że Wydział Informacji MS oraz Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka są organami, które złamały ustawę z dnia 06.09.2001r. o dostępie do informacji publicznej !!!

Termin upłynął w dniu wczorajszym, nie otrzymałem odpowiedzi, nie otrzymałem decyzji odmawiającej, nie otrzymałem przesunięcia terminu...

Dlaczego?

Ponieważ nasze środowisko jest tak mało istotne, że nawet szkoda delegować któregoś z pracowników do klawiatury.

Ale na szczęście pozostaje jeszcze skarga w trybie administracyjnym i osobiście z chęcią z niej skorzystam.

Art. 13. 1. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 ust. 2.
2. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.
Art. 15. 1. Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, o którym mowa w art. 10 ust. 1, podmiot obowiązany do udostępnienia ma ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, podmiot ten może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.
2. Podmiot, o którym mowa w ust. 1, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, powiadomi wnioskodawcę o wysokości opłaty. Udostępnienie informacji zgodnie z wnioskiem następuje po upływie 14 dni od dnia powiadomienia wnioskodawcy, chyba że wnioskodawca dokona w tym terminie zmiany wniosku w zakresie sposobu lub formy udostępnienia informacji albo wycofa wniosek.

Rozumiem Dreed , ze myślisz o art. 37 kpa .tylko jaki organ jest organem administracji publicznej wyższego stopnia ?
Tak "na oko" to dla Komisji Spr i PC (sejmowej) sejm albo marszałek Sejmu ,
Dla Min. spraw. - Prezes RM , a dla Kancelarii Prezesa RM (tam wysyłełem) - Prezydent?
Można poczekac jeszcze z kilka dni i uderzyć w skargę ...
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez brzdąc » piątek, 2 października 2009, 21:07

Dreed, "Trzecia władza", która powinna stanowić fundament państwa prawa mało istotna, niemożliwe, pewnie klawiatura się chwilowo popsuła, dlatego nie ma odpowiedzi .... ale jak już przyjdzie odopiwedź, to ....
brzdąc

Postprzez bladyswit » wtorek, 6 października 2009, 16:47

uwaga ! uwaga!

otrzymałem odpowiedź z Kancelarii Marszałka Sejmu !

podobno merytoryczną !

poczta górą !

szczegóły wkrótce ... :wink:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Joasia » wtorek, 6 października 2009, 17:03

A ja dostałam maila 30-go września.
Wyciąg:
"Szanowna Pani,

w związku z Pani wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej z dnia 17 września 2009 r. Biuro Korespondencji i Informacji Kancelarii Sejmu uprzejmie wyjaśnia, co następuje.
Odpowiadając na Pani pierwsze pytanie informujemy, że sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ustosunkowała się do odpowiedzi na swój Dezyderat nr 2 do Rady Ministrów, uchwalony na posiedzeniu w dniu 23 lipca 2008 r. w sprawie wynagrodzeń sędziowskich. Miało to miejsce w dniu 19 listopada 2008 r. Natomiast jeżeli chodzi o drugą część tego pytania wyjaśniam, że zgodnie z art. 159 ust. 6 Regulaminu Sejmu RP w razie nieotrzymania lub uznania odpowiedzi za niezadowalającą, komisja może ponowić dezyderat, przedłożyć Marszałkowi Sejmu wniosek o zwrócenie odpowiedzi jako niezadowalającej lub przedłożyć Sejmowi projekt odpowiedniej uchwały lub rezolucji. Komisja nie podjęła takiej uchwały.
Jeżeli chodzi o pytanie nr 2 to informujemy, że Komisja nie przewiduje podejmowania dalszych czynności w sprawie odpowiedzi Rady Ministrów na wyżej opisany Dezyderat nr 2.
Natomiast odnośnie pytania nr 3 wyjaśniamy, że faktycznie postulaty kierowane do Rady Ministrów w Dezyderacie nr 2 Komisji, zostały wykonane przez tegoroczne nowelizacje ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych i zmiany zasad wynagradzania sędziów.
Jednocześnie informujemy, że tematyka wynagrodzeń sędziowskich może zostać poruszona w trakcie zbliżających się prac nad projektem ustawy budżetowej na rok 2010.

Z poważaniem"
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » wtorek, 6 października 2009, 17:11

od kogo ta odpowiedź ?
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Joasia » wtorek, 6 października 2009, 17:26

Od Kancelarii Sejmu - Biura Korespondencji i Informacji
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » wtorek, 6 października 2009, 17:33

moja odpowiedź taka sama ... :evil:

jak dla mnie to oczywiste kłamstwo ! :evil:

nie było w dniu 19 listopada przyjęcia odpowiedzi na dezyderat !!! ktoś kto tak twierdzi, nie umie czytać ! Z protokołu posiedzenia Komisji jasno wynika, iż Komisja przyjęła wniosek posła Wojciecha Wilka, aby na kolejne posiedzenie Komisji zaprosić Ministra Finansów Jana Vincenta Rostowskiego i dopiero po jego wysłuchaniu podjąć decyzję co do „dalszych losów odpowiedzi na dezyderat”.

a twierdzenie że postulaty dezyderatu zostały faktycznie wykonane przez "tegoroczne nowelizacje" usp to już policzek !!! :evil: :evil: :evil: :evil:

powiem wprost: żyjemy w państwie kolesi - buców, którzy rozumieją tylko język siły i układów. Na układy nie mamy szans (byłoby inaczej gdybyśmy mogli należeć do partii - wówczas wystarczyłby telefon do Grzesia, Mira, czy Zbycha), pora wobec tego na pokazanie siły !!!

Programem Zegrza II - bezterminowe zawieszenie orzekania do czasu spełnienia naszych postulatów !!!
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez amelius » wtorek, 6 października 2009, 18:42

Blady, ja Cię absolutnie popieram!!!!
Z tymi ludźmi nie można inaczej, co wiadomo od dawna, czas na rzeczywiste działanie!
amelius

Postprzez AQUA » wtorek, 6 października 2009, 18:45

dziwne, gdyż nadal nie mam odpowiedzi, a czas przekroczony :(
AQUA
VIP
VIP

Postprzez bladyswit » wtorek, 6 października 2009, 18:48

amelius napisał(a):Blady, ja Cię absolutnie popieram!!!!
Z tymi ludźmi nie można inaczej, co wiadomo od dawna, czas na rzeczywiste działanie!

no to jest już nas dwóch ? :mrgreen:

ktoś jeszcze ? :roll:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!