usp w sejmie - podkomisja

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Ama » czwartek, 7 kwietnia 2011, 23:24

niestety Proszę Państwa .... mamy rok wyborczy ... <zalamka> ... propaganda przede wszystkim :( ... a wymiar sprawiedliwości jest medialny ... będą o tym mówić ... a że potem okaże się to bubel ... to co ... będzie po wyborach :roll:
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez amelius » piątek, 8 kwietnia 2011, 00:05

Ama napisał(a):niestety Proszę Państwa .... mamy rok wyborczy ... <zalamka> ... propaganda przede wszystkim :( ... a wymiar sprawiedliwości jest medialny ... będą o tym mówić ... a że potem okaże się to bubel ... to co ... będzie po wyborach :roll:

W roku bez wyborów też jest to samo. Taka demokracja, albo raczej jak pisał Lem demokratoid.
amelius

Postprzez Volver » piątek, 8 kwietnia 2011, 00:09

amelius napisał(a):Ama napisał/a:
niestety Proszę Państwa .... mamy rok wyborczy ... <zalamka> ... propaganda przede wszystkim :( ... a wymiar sprawiedliwości jest medialny ... będą o tym mówić ... a że potem okaże się to bubel ... to co ... będzie po wyborach :roll:

W roku bez wyborów też jest to samo. Taka demokracja, albo raczej jak pisał Lem demokratoid.

Lem, był dość wykształcony, dużo czytał--Jerzy Kozdroń- nie.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » piątek, 8 kwietnia 2011, 00:36

http://wyborcza.pl/1,75248,9396560,Rzad ... rnetu.html
czyli rząd i konsultacje /w ogóle w procesie tworzenia prawa/

http://wyborcza.pl/1,76842,8928274,Sedz ... nstwu.html
a tego chyba nie było ...w sensie nie było wklejane...
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Volver » piątek, 8 kwietnia 2011, 00:58

Włóczykij napisał(a):http://wyborcza.pl/1,7684...leczenstwu.html
a tego chyba nie było ...w sensie nie było wklejane...

było.

ale dobrze, iż przypomniałeś Włóczykiju ;)

tutaj...dr Bodnar zdaje się popadł w jeszcze większe pomieszanie niż minister K.Kwiatkowski i cani do kwadratu PO( i własnej firmy)- tzw. poseł Jerzy Kozdroń...

ocena okresowa dr Bodnara jest oceną jednego z kilkudziesięciu tysięcy doktorów, którzy mogą wprawdzie złamać życie studentowi,ale nie są w stanie wydać żadnego wyroku ; teoretycznie każdy student dra Bodnara może zwrócić się o opiekę do niezawisłego sądu, gdyby dr Bodnar zechciał,coś wbrew prawu uczynić temu studentowi...nie każdy zaś sędzia orzeknie w warunkach niezawisłości, kiedy wejdzie w życie system ocen...wedle słów posła Jerzego Kozdronia "mający kontrolować sędziów" chowających akta po szafach...jeśli poseł J. Kozdroń to robił jak sędzia, to dobrze iż nim przestał być... :>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez K.Ierownik » piątek, 8 kwietnia 2011, 01:02

Volvi, żeby tylko w szafach. Chodzi o to, że właśnie za szafami :/:
K.Ierownik

Postprzez Volver » piątek, 8 kwietnia 2011, 01:17

K.Ierownik napisał(a):Volvi, żeby tylko w szafach. Chodzi o to, że właśnie za szafami :/:

ohydne..chował je...za szafami? Jerzy K. :shock: ?
Volver
VIP
VIP

Postprzez Gotka » piątek, 8 kwietnia 2011, 08:44

dziękujemy za relację oraz wszytkim, którzy dzielnie brali udział w tym, no ...wydarzeniu (a znacie taki przedwojenny dowcip - czy wiecie, czemu sejm jest okrągły? a czy kto kiedy widział nieokrągły cyrk)
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez sponn » piątek, 8 kwietnia 2011, 09:51

Ja takze dziekuje ze swej strony. I choc moze sie na pierwszy rzut oka wydawac ze byla to syzyfowa praca to po pierwsze tym bardziej dzieki, po drugie wiemy ze nie mamy wplywu na nic. Pozostaly jedynie rozwiazania "silowe"...
sponn
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rudy kot » piątek, 8 kwietnia 2011, 10:05

Dzięki tym wszystkim, którzy poświęcali swój czas dla ogółu. Może to i walka z wiatrakami, ale mam jednak gdzieś w głębi wewnętrzne przekonanie, że powoli, z wielkimi oporami, ale kiedyś to wszystko przyniesie efekty, na zasadzie kropli i skały.
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bruno » piątek, 8 kwietnia 2011, 10:45

czyż nie smutne to , że trzeba było tyle czasu (w zasadzie ponad 2 lat bo od walki o matysiaka) żeby znowu dojśc do wniosku , ze tylko rozwiązania siłowe mają sens?
nie ma się co czarować ...
ja jednak niestety jestem pesymista bo ten okres wydłużymy liczac na Prezydenta , a potem na TK - no cóż ...środowisko słabiutkie jako całość więc tak też jest traktowane.
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » piątek, 8 kwietnia 2011, 12:07

BRAWA DLA SĘDZIÓW ZGROMADZENIA SĄDU OKRĘGOWEGO W KONINIE!!!

podjęli uchwałę solidaryzującą się z dotychczasowymi uchwałami zgromadzeń sędziów na swoim ostatnim zgromadzeniu w dniu 31 marca 2011

podobno z inicjatywy nie tylko Iusticjan...ale z sympatii dla jej działań...
Volver
VIP
VIP

Postprzez rudy kot » piątek, 8 kwietnia 2011, 12:11

mam nadzieję dołączyć z dobrymi wieściami w poniedziałek ;)
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » piątek, 8 kwietnia 2011, 12:15

rudy kot napisał(a):mam nadzieję dołączyć z dobrymi wieściami w poniedziałek

prostuję :[b] w dniu 1 kwietnia 2011[/b] taka uchwała zapadła w SO w Koninie

to dalej, dalej drodzy Państwo, albowiem czasu mało...ale dość, aby pójść dalej :evil:
Volver
VIP
VIP

Postprzez ziggy » piątek, 8 kwietnia 2011, 13:00

Volver napisał(a):albowiem czasu mało...ale dość, aby pójść dalej :evil:

na protesty nie licz...bo to nieethosowe... :-P
ziggy

Postprzez Volver » piątek, 8 kwietnia 2011, 13:06

ziggy napisał(a):
Volver napisał(a):albowiem czasu mało...ale dość, aby pójść dalej :evil:

na protesty nie licz...bo to nieethosowe... :-P

a ethosowe jest to, co robią na Podkomisji!!!
tam niech zadbają o właściwy szacunek dla materii ustawy
skąd wiesz, że nie uda się nic wymyślić?Może za miesiąc, dwa zapadną inne uchwały na Zgromadzeniach?wskazujące na konieczność protestu, skoro wyczerpano parlamentarne formy dyskusji?
Volver
VIP
VIP

Postprzez larakroft » piątek, 8 kwietnia 2011, 19:33

Udział w komisji odziera ze złudzeń. Posłowie to maszynki do głosowania, podnoszący ręce zgodnie z instrukcją rządową, a nad prawidłowością głosowania czuwają obecni na sali przedstawiciele ministerstwa. Merytoryczne argumenty czasem nawet wydają się trafiać do posłów, ale jak przychodzi do głosowania efekt zawsze jest taki sam.

Przyznam, że chyba najbardziej załamała mnie dyskusja na temat uprzywilejowania aplikantów po roku szkółki koztem "starych" aplikantów sądowych po egzaminie sędziowskiem w ubieganiu się o stanowiska asystenta/referendarza. Tych pierwszych zwolniono z udziału w konkursie, pozostali muszą do niego stawać. Argumenty o ewidentnej niekonstytucyjności tego rozwiązania spłynęły jak po przysłowiowej kaczce, nawet po pośle Kozdroniu, który sam się takiemu rozwiązaniu dziwił.

Rozśmieszył mnie argument, że po likwidacji tylu wydziałów, co będzie wynikiem nowego usp, będzie mniej pracy. Poseł Kozdroń chyba uznał, że likwidacja wydziałów wiąże się z likwidacją spraw wpływających do sądu.

Jeżeli chodzi o plany rozwoju zawodowego, które mają być opracowywane na podstawie ocen przez prezesa, nie dowiedzieliśmy się, co mają one uwzględniać. w zasadzie nie można więc wykluczyć, że będzie on np. uwzględniał, że sędzia ma zwiększyć o 100 % ilość wydawanych wyroków i skrócić czas sporządzania uzasadnień do minimum.

Przebieg prac podkomisji pokazuje, że racjonalny ustawodawca nie istnieje.
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rudy kot » piątek, 8 kwietnia 2011, 20:34

smutno się czyta Ciebie laro. Wygląda na to, że już rzeczywiscie tylko walka przez TK zostaje
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez larakroft » piątek, 8 kwietnia 2011, 21:16

Jeszcze została nam komisja, gdzie powtórzy się pewnie dokładnie to samo. Znowu wyżyjemy się oratorsko, przedstawimy argumenty, które zostaną zlekceważone, próbując przeciągnąć ...czas na naszą stronę.
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Jessica » piątek, 8 kwietnia 2011, 21:45

Lara i Dreed, ale nie przekazaliście najbardziej znamiennych słów przewodniczącego komisji o tym, że jako sędziowie i tak macie za duzo uprawnień :-P
Jessica

Postprzez ropuch » piątek, 8 kwietnia 2011, 21:51

larakroft napisał(a):Jeszcze została nam komisja, gdzie powtórzy się pewnie dokładnie to samo. Znowu wyżyjemy się oratorsko, przedstawimy argumenty, które zostaną zlekceważone, próbując przeciągnąć ...czas na naszą stronę.

Tyle szczęścia, że komisji to już nie Kozdroń przewodniczy :twisted:

Gościu chyba odreagowuje jakieś kompleksy czy co :roll:

A i chciałem napisać, że jestem pełen podziwu dla naszych przedstawicieli. Ich postawę traktuje jako jeszcze jeden dowód na to, że ja sie do tego absolutnie nie nadaję.

[ Dodano: Pią Kwi 08, 2011 10:00 pm ]
http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/13/1006

A szczęście było tak blisko :roll:
ropuch

Postprzez kazanna » piątek, 8 kwietnia 2011, 22:25

ropuch napisał(a):A i chciałem napisać, że jestem pełen podziwu dla naszych przedstawicieli

<brawo> siłom... i godnościom.... osobistom... <kwiatek>
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Włóczykij » piątek, 8 kwietnia 2011, 22:25

a skoro tak aystujemy rodze legislacyjnej to myślę, że na etap już posiedzenia sejmu i głosowania zdałoby się do każdego posła przesłać materiał, tak jakis przystępny;
no pewnie traktują to jak reklamy w skrzynce pocztowej...ale próbować można
i myslałam o inspiracji do zadawania pytań, ale nie ma co dawać satysfakacji opozycji, ale gdyby w tych materiałach przygtować tak pod zadawanie pytań... to może ktoś będzie chciał coś od siebie pokazać... :roll:
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » piątek, 8 kwietnia 2011, 22:50

Czytając relacje naszych przedstawicieli, którym należ się najwyższa wdzięczność i szacunek, muszę powiedzieć jedną rzecz poza głównym nurtem tego wątku: nic nie będzie w stanie skłonić mnie jako obywatela do tego by w październikowych wyborach parlamentarnych oddać ważny głos. Programowo skreślę wszystkich.
amelius

Postprzez Włóczykij » piątek, 8 kwietnia 2011, 23:03

Ameliusie, ale to ten odwieczny dylemat, zcazynający się właściwie od tego - czy w ogóle pojść
wciąż powtarzam, że trzeba wybierać, bo tylko tyle możemy
kosztuje mnie to bardzo, naprawdę bardzo ...by chodzić na te wybory, a jeszcze zdarza misie męczyć familantów, co już w ogóle odpuszczają
mam jeszcze przy tym w głwoei nowy obraz z wypowiedzi Gajosa o wyborze mniejszego zła...z filmu o tymże tytule J. Morgensterna

[ Dodano: Pią Kwi 08, 2011 11:07 pm ]
zob. tu przy 1.42

[ Dodano: Pią Kwi 08, 2011 11:07 pm ]
http://www.youtube.com/watch?v=YNDCe74CVAk

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!