usp w Komisji Sprawiedliwości

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Trebor » środa, 8 czerwca 2011, 15:27

Jakoś tak pewne inicjały źle mi się kojarzą n.p. J.K. to jakaś plaga czy co ?
Trebor
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » środa, 8 czerwca 2011, 15:32

Trebor napisał(a):Jakoś tak pewne inicjały źle mi się kojarzą n.p. J.K. to jakaś plaga czy co ?
Jan Kazimierz ;)
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Volver » środa, 8 czerwca 2011, 15:33

KOP napisał(a):Co charakterystyczne, posłowie opozycji byli bardzo dobrze merytorycznie przygotowani do debaty i to nie jedna ale 3-4 osoby. Natomiast posłowie koalicji, widać że nie mają pojęcia o co chodzi. Czytają gazety, bawią się telefonami, nie zabierają głosu i podnoszą tylko ręce jak przewodniczący zarządzi. Naprawdę warto zobaczyć film z tego posiedzenia by wiedzieć jak wygląda proces tworzenia prawa w Polsce.
Posiedzenie zakończyło się stwierdzeniem posła Kozdronia, że jest głodny i trzeba kończyć.

Tak.Dziękujemy Tobie KOP za rycinę zachowań posłów PO, którzy domagają się wprowadzenia jako jednego z elementów oceny sędziego,opisu jego zachowania na sali rozpraw.Wyobrażacie sobie,, aby sędzia bawił się komórką, czytał gazetę, nie zabierał głosu i wyrokował nie znając akt,a następnie powiedział wszystkim, że jest głodny i czas zakończyć rozprawę?
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez rudy kot » środa, 8 czerwca 2011, 15:34

Volver napisał(a):
KOP napisał(a):Co charakterystyczne, posłowie opozycji byli bardzo dobrze merytorycznie przygotowani do debaty i to nie jedna ale 3-4 osoby. Natomiast posłowie koalicji, widać że nie mają pojęcia o co chodzi. Czytają gazety, bawią się telefonami, nie zabierają głosu i podnoszą tylko ręce jak przewodniczący zarządzi. Naprawdę warto zobaczyć film z tego posiedzenia by wiedzieć jak wygląda proces tworzenia prawa w Polsce.
Posiedzenie zakończyło się stwierdzeniem posła Kozdronia, że jest głodny i trzeba kończyć.

Tak.Dziękujemy Tobie KOP za rycinę zachowań posłów PO, którzy domagają się wprowadzenia jako jednego z elementów oceny sędziego,opisu jego zachowania na sali rozpraw.Wyobrażacie sobie,, aby sędzia bawił się komórką, czytał gazetę, nie zabierał głosu i wyrokował nie znając akt,a następnie powiedział wszystkim, że jest głodny i czas zakończyć rozprawę?

albo, żeby żuł gumę... ;)
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » środa, 8 czerwca 2011, 15:40

szkoda że innej Wróbel nie było bo ona by mogłą znacznie bardziej pamiętliwie wypunktowac ;)

ale tak ogólnie to po prostu żenujące :? <uoee> :roll: czyli jak zwykle w folwarku
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez koko » środa, 8 czerwca 2011, 16:16

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/5 ... zumie.html

dla tych, którzy nie mogą wejść w linka:

Burzliwie przebiegało wtorkowe posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości dotyczące zmiany ustawy o sądach. Posłowie PO i PiS ostro się o nią spierali, prac nie skończyli. Padła zapowiedź wniosku do komisji etyki poselskiej przeciw Andrzejowi Czumie (PO).

Zobacz także:
MS: zmiany w ustroju sądów jeszcze w czerwcu
Komorowski zajmie się reformą sądownictwa? Chcą tego sędziowie
Sędziom i prokuratorom nie podoba się pomysł wprowadzenia ocen okresowych
Narasta sprzeciw sędziów wobec rządowej propozycji reformy sądownictwa
Reforma sądownictwa może grozić niezawisłości sędziów
Projekt zmian w ustawie od kilkunastu miesięcy wywołuje ożywione dyskusje w środowisku prawniczym. Szczególne kontrowersje budzą m.in. kwestie systemu oceniania sędziów i prokuratorów, zarządzania sądami oraz ich struktury. Protestują przeciwko niemu środowiska sędziowskie, krytyczna jest Krajowa Rada Sądownictwa. Krytykowano go na zorganizowanym w Sejmie kilka miesięcy temu wysłuchaniu publicznym.

Projekt proponuje m.in. wprowadzenie systemu indywidualnych ocen pracy sędziów i prokuratorów. W ocenie resortu ma to pomóc słabszym sędziom poprawić orzecznictwo, a także wpłynąć na poprawę jakości funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

Po zakończeniu prac sejmowej podkomisji pod kierunkiem Jerzego Kozdronia (PO) we wtorek projekt stanął na posiedzeniu komisji sprawiedliwości. Na tym posiedzeniu ujawniły się kolejne kontrowersje. Posłowie PiS zapowiedzieli, że będą oprotestowywać każdy kolejny zapis z projektu.

Najpierw zaprotestowali przeciw propozycji podkomisji, by likwidować w sądach osobne wydziały rodzinne i przekazać sprawy z tego gatunku do sądowych wydziałów cywilnych. W komisyjnym głosowaniu zaakceptowano jednak propozycję likwidacji tych wydziałów, co - według wiceministra sprawiedliwości Grzegorza Wałejki - spowoduje możliwość, by takie wydziały powoływać racjonalnie - tam gdzie potrzeba, a likwidować wydziały małe i nieefektywne.

Przy dyskusji nad kolejną propozycją zmiany ustawy polegającej na wykreśleniu z niej trzech artykułów Beata Kempa (PiS) zwróciła się do Kozdronia o wyjaśnienie, co te artykuły zawierają, i czemu proponuje się ich wykreślenie. Kozdronia nie było jednak wtedy na posiedzeniu, bo - jako poseł sprawozdawca innej ustawy - referował ją na plenarnym posiedzeniu Sejmu.

"Posłowie powinni się przygotowywać do posiedzeń, a jak się nie przygotowali, powinni siedzieć cicho"

Zarządzono więc półgodzinną przerwę, po której Kozdroń wrócił na komisję i oświadczył, że nie ma obowiązku wyjaśniania zapisów nowelizacji. "Ustawa jest znana od dawna" - mówił. Protestował przeciw temu Andrzej Dera (PiS) argumentując, że posłowie mają prawo poznać powody, dla których proponuje się określone zmiany.

"Posłowie powinni się przygotowywać do posiedzeń, a jak się nie przygotowali, powinni siedzieć cicho" - dodał do tego poseł Andrzej Czuma (PO). Spotkało się to z ostrą reakcją Kempy, która zapowiedziała wniosek do sejmowej komisji etyki poselskiej, jeśli Czuma zaraz jej nie przeprosi, bo - jak oświadczyła - została urażona "jako poseł i jako kobieta". "Przeproszę, jeśli ktoś mi udowodni, że w ordynacji wyborczej zapisano gdzieś, że poseł nie musi czytać i pisać" - odpowiedział na to Czuma, przeprosin nie złożywszy.

W czasie trwającego cztery godziny posiedzenia sejmowej komisji przyjęła ona - większością PO przeciw głosom PiS - 14 z ponad 80 proponowanych zmian. Około godz. 20 komisja przerwała prace i odroczyła je na inny termin na wniosek Kozdronia, który uzasadnił go późną porą.

Źródło: PAP

Artykuł z dnia: 2011-06-07, ostatnia aktualizacja: 2011-06-07 20:50
koko

Postprzez Volver » środa, 8 czerwca 2011, 18:36

rudy kot napisał(a):
Volver napisał(a):

albo, żeby żuł gumę... ;)

albo,żeby obrażał kolegów ze składu sędziowskiego podczas narady nad wyrokiem,jak pan Czuma.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Żagiel » środa, 8 czerwca 2011, 21:50

KOP napisał(a): Co charakterystyczne, posłowie opozycji byli bardzo dobrze merytorycznie przygotowani do debaty i to nie jedna ale 3-4 osoby. Natomiast posłowie koalicji, widać że nie mają pojęcia o co chodzi.

Uwierzcie, że to nie jest odosobniony przypadek.
Żagiel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » środa, 8 czerwca 2011, 23:18

mówicie co chcecie o ostatnim czasie działania IS, że brak efektów czy tym podobne, ale jednak ta wiedza, jaką mamy (w tym udokumnetowana) daje taki obraz stanowienia prawa, że ...
według mnie to bardzo, bardzo cenne
co ta wiedza da ...?
hm... <mysli>
ta białe księgi afer... a co to jest jak nie afera ...

ps. ten wywiad .... to nawet nie podniesienie ciśnienia, ale bezsilność, gdy ręce się zaciskają ...
a przy okazji, co powiedzili by świadkowie życiorysu bohatera wywiadu ...
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Gotka » czwartek, 9 czerwca 2011, 08:00

KOP, dziękujemy Ci za ten cenny opis
to niezła żenada i Włoczka ma rację - cenne, że ten sposób stanowienia prawa będzie udokumentowany
proszę o film jak najszybciej :cool:
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez adela » czwartek, 9 czerwca 2011, 09:04

Szczegółowa i bardzo trafnie oddająca atmosferę relacja jest w najnowszym komunikacie ISI.
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0

Postprzez jp » piątek, 10 czerwca 2011, 12:51

Na posiedzeniu Sejmu w dniach 29.06. - 01.07. 2011 roku

Sprawozdanie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o:

rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw,
poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych
(druki nr 3655, 3361 i )

http://www.sejm.gov.pl/prace/2011r/pos095p.htm
jp
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wanam » piątek, 10 czerwca 2011, 18:06

drobne sprostowanie

Porządek dzienny może być uzupełniony o:

wszystko zależy od tempa prac w komisji
wanam
VIP
VIP

Postprzez KOP » piątek, 10 czerwca 2011, 20:15

Z moich informacji wynika, że Komisja obradować będzie w piątek 17 czerwca od godziny 11:00.

Tu jest sprawozdanie Podkomisji:

http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/naz ... 1_3655.pdf

[ Dodano: Pią Cze 10, 2011 8:16 pm ]
Przepraszam od godziny 9:00
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Postprzez koko » piątek, 10 czerwca 2011, 20:25

To jest chore: ustawa zmieniająca, która de facto zmienia od początku do końca wszystkie artykuły i nie są to zmiany kosmetyczne.
koko

Postprzez adela » piątek, 10 czerwca 2011, 20:50

KOP napisał(a):Z moich informacji wynika, że Komisja obradować będzie w piątek 17 czerwca od godziny 11:00.

Tu jest sprawozdanie Podkomisji:

http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/naz ... 1_3655.pdf

[ Dodano: Pią Cze 10, 2011 8:16 pm ]
Przepraszam od godziny 9:00

Bardzo zła wiadomość. Koliduje z konferencją kwarty.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez M.P. » piątek, 10 czerwca 2011, 20:54

Całkowite ubezwłasnowolnienie sędziów sądów rejonowych. Tylko do roboty. A do KRS tylko z apelacji, czyli przedstawicielami śrdowiska sędziowskiego będą ci najbardziej posłuszni, którym udało się awansowac <uoee>
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kowboj » piątek, 10 czerwca 2011, 22:27

M.P. napisał(a):Całkowite ubezwłasnowolnienie sędziów sądów rejonowych. Tylko do roboty. A do KRS tylko z apelacji, czyli przedstawicielami śrdowiska sędziowskiego będą ci najbardziej posłuszni, którym udało się awansowac <uoee>

Z wybierania członków KRS w apelacjach chyba się wycofają.
Gdy sędziowie będą walczyć ze sobą, zwycięstwo odniosą wyłącznie politycy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez adela » piątek, 10 czerwca 2011, 22:37

Nie wiem czy to taka dobra wiadomość.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez AQUA » piątek, 10 czerwca 2011, 23:08

Wprawdzie tylko po pobieżnym przeczytaniu, ale.... znalazłam kilka bubli legislacyjnych w tym tekście, który znajduje się na oficjalnej stronie Sejmu. Może w takim razie jest ich duuuuużo więcej przez ten pośpiech ?

Nie zamierzam w żadnym razie o nich pisać. :-D

Może to dla nas dobry znak ?
AQUA
VIP
VIP

Postprzez amelius » piątek, 10 czerwca 2011, 23:57

Aquo, oby Twoje słowa były prorocze.
amelius

Postprzez krysia59 » sobota, 11 czerwca 2011, 08:30

Kochani właśnie przeczytałam w sprawozdaniu podkomisji, że zmienili zapis o funkcji pw w księgach. Mowa o szczególnie uzasadnionych przypadkach a więc wobec kategorycznego dotychczasowego brzmienia jest jakaś nadzieja. Ten kto wrzucił sprawozdanie - wielkie dzięki.Co w niczym nie zmienia mojej opinki że projekt jest do d. Wszystkim forumowiczom udanego weekendu życzę.
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kowboj » sobota, 11 czerwca 2011, 10:30

krysia59 napisał(a):Kochani właśnie przeczytałam w sprawozdaniu podkomisji, że zmienili zapis o funkcji pw w księgach. Mowa o szczególnie uzasadnionych przypadkach a więc wobec kategorycznego dotychczasowego brzmienia jest jakaś nadzieja. Ten kto wrzucił sprawozdanie - wielkie dzięki.Co w niczym nie zmienia mojej opinki że projekt jest do d. Wszystkim forumowiczom udanego weekendu życzę.

Walczyłem o te księgi jak tygrys, bo w jednym ze szczecińskich sądów jest taki wydział (20 referendarzy i jeden sędzia przewodniczący - to prawie jak sąd!), więc cały czas miałem to na uwadze. A moi wieczystoksięgowi też przypominali - chwała im za to.
Pękli jeszcze w paru miejscach.

[ Dodano: Sob Cze 11, 2011 10:31 am ]
adela napisał(a):Nie wiem czy to taka dobra wiadomość.

Jak by nie było, IS była przeciw tej zmianie.
Gdy sędziowie będą walczyć ze sobą, zwycięstwo odniosą wyłącznie politycy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez krysia59 » sobota, 11 czerwca 2011, 12:53

Wiedziałam, że zmiany są zasługą wielkiej determinacji Iustitii słów brak ile dobrego dla nas robicie, szkoda, że znakomita część środowiska nie ma o tym pojęcia. Ja jestem wdzięczna i przeszczęśliwa Kowboju :]
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez che » sobota, 11 czerwca 2011, 16:35

krysia59 napisał(a):Wiedziałam, że zmiany są zasługą wielkiej determinacji Iustitii słów brak ile dobrego dla nas robicie, szkoda, że znakomita część środowiska nie ma o tym pojęcia. Ja jestem wdzięczna i przeszczęśliwa Kowboju :]

zważywszy na inne propozycje zawarte w projekcie, chyba jednak nie ma powodów do bycia "prze-szczęśliwym" .... :roll:
che

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!