usp w Komisji Sprawiedliwości

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez kazanna » czwartek, 30 czerwca 2011, 20:52

Volver napisał(a):nasze przestraszone stadko sędziowskie

wiem o co ci chodzi ale nie mów tak...
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Volver » czwartek, 30 czerwca 2011, 20:59

kazanna napisał(a):Volver napisał/a:
nasze przestraszone stadko sędziowskie

Otóż chodzi o to, że chłopcy z rządowego helikoptera zdenerwowali się i zaczęli strzelać do wszystkiego, co się rusza,a my się dajemy nabierać.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez suzana22 » czwartek, 30 czerwca 2011, 20:59

kazanna napisał(a):
Volver napisał(a):nasze przestraszone stadko sędziowskie

... publicznie.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Darkside » czwartek, 30 czerwca 2011, 21:11

Volver napisał(a):gdyby spojrzeć "na propozycje" prasy prorządowej, która używana jest jako straszak na nasze przestraszone stadko sędziowskie...to- trzynastki "tak" -"stan spoczynku-nie"
ja jestem za odebraniem stanu spoczynku, to najlepsze co teraz rząd może dla nas zrobić :-P
Darkside

Postprzez Volver » czwartek, 30 czerwca 2011, 21:12

Darkside napisał(a):
Volver napisał(a):gdyby spojrzeć "na propozycje" prasy prorządowej, która używana jest jako straszak na nasze przestraszone stadko sędziowskie...to- trzynastki "tak" -"stan spoczynku-nie"
ja jestem za odebraniem stanu spoczynku, to najlepsze co teraz rząd może dla nas zrobić :-P

ja też!

[ Dodano: Czw Cze 30, 2011 9:14 pm ]
i dlatego po naradzie z takim KRSem-nie zrobią :cry:
ale co postraszą to postraszą-przecież jakiś sukces musi KRS otrąbić.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » czwartek, 30 czerwca 2011, 21:37

Ja cały czas się zastanawiam od czego jest ta cała KRS???? Może mi ktoś wyjaśni, bo wygląda na to, że to po prostu dobra ciepła posadka i nic więcej.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez amelius » czwartek, 30 czerwca 2011, 21:39

jaro123 napisał(a):Ja cały czas się zastanawiam od czego jest ta cała KRS???? Może mi ktoś wyjaśni, bo wygląda na to, że to po prostu dobra ciepła posadka i nic więcej.

Fasada, pozory, udawanie i ciepła posadka. Jak widać nic więcej.
amelius

Postprzez cezary » czwartek, 30 czerwca 2011, 21:43

oglądałem relację, gestykulacja pana posła Kozdronia przypomina mi trochę wystąpienia towarzysza Wiesława Gomułki.. a serwilizm przedstawiciela KRS-u pozostawię bez komentarza, wszystko to wygląda, jak bicie głową w mur, skoro rząd ma swoją Piątą Kolumnę wśród środowiska sędziowskiego, choć nazywanie KRS-u, jako organu reprezentującego takie środowisko jest obecnie dużym nadużyciem.
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Niepoprawnym optymistą

Postprzez Dreed » czwartek, 30 czerwca 2011, 23:10

Obejrzałem w całości... :cry: I jest mi niezmiernie przykro, ponieważ brałem udział kosztem własnego czasu, rodziny, pieniędzy w pracach i bardzo dobrze oceniałem wystąpienia przedstawicieli KRS-u podczas prac w MS, na podkomisji i komisji. I bardzo im za to dziękuję.

Co się wydarzyło, że nagle następuje poparcie - nie wiem. Chyba, że osoby "walczące" z tym projektem nie miały wiedzy o decyzjach całej Rady. :oops:
Przykro mi, bo chociaż sposób wyboru członków budził zawsze mój sprzeciw, to wydawało mi się, że tym razem KRS faktycznie jest naszym (moim) przedstawicielstwem. :evil:

Niestety - jak tu już padło, własne grono kolejny raz wbija nóż w plecy. I faktycznie, nie wiem po co i dla kogo ma być to zebranie przedstawicieli SO w poniedziałek. Chyba żeby uświadomić, że z usp sobie poradzimy, a za to nie zamrożą nam wynagrodzeń.

Notabene szkoda, bo ja byłbym bardzo za tym aby zamrozić, zabrać stan spoczynku, zabrać 13-tki i obniżyć uposażenia o 30%, bo bycie sędzią to służba... ;)
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez jarocin » czwartek, 30 czerwca 2011, 23:18

Dreed napisał(a):Obejrzałem w całości... :cry: I jest mi niezmiernie przykro, ponieważ brałem udział kosztem własnego czasu, rodziny, pieniędzy w pracach i bardzo dobrze oceniałem wystąpienia przedstawicieli KRS-u podczas prac w MS, na podkomisji i komisji. I bardzo im za to dziękuję.

Co się wydarzyło, że nagle następuje poparcie - nie wiem. Chyba, że osoby "walczące" z tym projektem nie miały wiedzy o decyzjach całej Rady. :oops:
Przykro mi, bo chociaż sposób wyboru członków budził zawsze mój sprzeciw, to wydawało mi się, że tym razem KRS faktycznie jest naszym (moim) przedstawicielstwem. :evil:

Niestety - jak tu już padło, własne grono kolejny raz wbija nóż w plecy. I faktycznie, nie wiem po co i dla kogo ma być to zebranie przedstawicieli SO w poniedziałek. Chyba żeby uświadomić, że z usp sobie poradzimy, a za to nie zamrożą nam wynagrodzeń.

Notabene szkoda, bo ja byłbym bardzo za tym aby zamrozić, zabrać stan spoczynku, zabrać 13-tki i obniżyć uposażenia o 30%, bo bycie sędzią to służba... ;)

Popieram w 100 %
Również zastanawiam się po co zwołano zgromadzenie na poniedziałek ?
Bardzo jestem też ciekaw kiedy KRS ogłosi, że wielkim sukcesem jest, iż wywalczył odstąpienie od zamrożenia wynagrodzeń.

Szkoda naszego czasu na walkę, skoro i tak nie mamy nic do gadania, a decydują inni.
jarocin

Postprzez Dred » czwartek, 30 czerwca 2011, 23:25

Uważam, że w tej sytuacji zgromadzenie należy zbojkotować albo "niegodnie" powiedzieć tam KRSowi prawdę w oczy. :evil:
Dred

Postprzez adela » czwartek, 30 czerwca 2011, 23:28

Nieobecni nie mają racji.
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez Greebo » czwartek, 30 czerwca 2011, 23:39

Volver napisał(a):a nadal półprzyuczeni protokolanci klepią w klawiatury przy komputerach...
:roll: Mógłbym prosić bez takich? :roll:
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rudy kot » piątek, 1 lipca 2011, 00:03

prowokator napisał(a):
ruda napisał(a):Ciekawa jestem jak w poniedziałek będzie na zebraniu... co szanowni koledzy z KRS powiedzą przedstawicielom okregów...trochę głupio...

A sądzisz, że ktokolwiek zada im to pytanie? Jestem pewien, że byłoby to "niegodne". Moim zdaniem to całe zebranie jest tylko po to, żeby wyrazić wielkie ubolewanie

Myślę, ze będzie tam parę osób, które mogą zadać
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » piątek, 1 lipca 2011, 01:06

Dreed napisał(a): I faktycznie, nie wiem po co i dla kogo ma być to zebranie przedstawicieli SO w poniedziałek.

czyżby nie było nikogo z osób,które chcą zabrać głos z naszej młodej i walczącej o sprawę u.s p.Iustitii?,a której przedstawiciele są w Zgromadzeniu.Chyba, że tak "specjalnie" "rozmawiacie";co wy?

Na Pana-nie narzekajcie, ale zabierzmy się do pracy w tym zakresie ;)

szczegóły na pewu.życzę dobrej nocy.Volver.

[ Dodano: Pią Lip 01, 2011 1:09 am ]
Greebo napisał(a):Volver napisał/a:
a nadal półprzyuczeni protokolanci klepią w klawiatury przy komputerach...
:roll: Mógłbym prosić bez takich? :roll:

o co ci chodzi Greebo?--"cierpisz za miliony i za miliony znosisz katusze?"
jeśli jesteś dobrym sekretarzem-nie broń tych "z łapanki:,dzieki których niewolniczej pracy na wymiarze sprawiedliwości,na obywatelach , na Tobie, na sędziach zaoszczędza się miliony złotych,po to , aby jakaś firma miała spokojny przetarg na"nagrywanie rozpraw"-śmiechu warte.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Iustus » piątek, 1 lipca 2011, 13:17

Przed chwilą Sejm uchwalił nowelizację USP. :evil:
Iustus

Postprzez jp » piątek, 1 lipca 2011, 13:21

usp uchwalone
279 za
140 przeciw
bez wstrzymujących się
jp
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Iustus » piątek, 1 lipca 2011, 13:25

Tutaj jest stenogram posiedzenia Sejmu z dnia 29 czerwca 2011 r. (odstrony 174).

http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter6.ns ... siazka.pdf

Włos na głowie staje, jak sięto poczyta :evil:
Iustus

Postprzez Volver » piątek, 1 lipca 2011, 14:06

jaki był układ głosów, zważywszy na układ partii w Sejmie?
Volver
VIP
VIP

Postprzez Darkside » piątek, 1 lipca 2011, 14:11

Volver napisał(a):jaki był układ głosów, zważywszy na układ partii w Sejmie?
to chyba pytanie retoryczne Volverze :?
Darkside

Postprzez Volver » piątek, 1 lipca 2011, 14:23

Darkside napisał(a):
Volver napisał(a):jaki był układ głosów, zważywszy na układ partii w Sejmie?
to chyba pytanie retoryczne Volverze :?

Tak.Ale "brakuje" kilkudziesięciu głosów i to jest odrobinę ciekawe.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Darkside » piątek, 1 lipca 2011, 14:28

zwyczajnie, część posłów nie stawiła się na głosowanie.
Darkside

Postprzez Volver » piątek, 1 lipca 2011, 14:32

Darkside napisał(a):zwyczajnie, część posłów nie stawiła się na głosowanie.

no tak. i tak dyscyplina głosowania była wysoka.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Darkside » piątek, 1 lipca 2011, 14:36

Teraz pozostaje tylko apel do Prezydenta, ale nie mam złudzeń że będzie on zachowywał się inaczej aniżeli jego poprzednicy w sytuacji gdy rządziła partia z której się wywodzili, a następnie skarga do TK i tu liczę na któryś ze związków zawodowych prokuratorów bo KRS to ....
Darkside

Postprzez Volver » piątek, 1 lipca 2011, 14:46

Darkside napisał(a):a następnie skarga do TK i tu liczę na któryś ze związków zawodowych prokuratorów bo KRS to ....

może KRS także.
Volver
VIP
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!